Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77027) DraXoN válasza M0ng00se (#77025) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

én se rohanok az FX cserével, bár már kezd kevés lenni pár helyen, de a telet még megcsinálom vele ... úgy is kéne fűtés, így valami "haszna" van a lábamnál...
így is kellemetlen volt tavaly télen, hogy az R9 280 kikerült a gépből (RX470 váltotta "olcsón").. megéreztem, addig zokni nélkül is elvoltam a gép mellett :D .. ha most még az FX is elmenne tél előtt, még végén vastagabb zoknit kéne felvennem, vagy valami fűtést kéne tennem az asztal alá ;]
lényegében 16GB-rammal használom a gépem 2012 óta.. 8 magos FX csak úgy másfél éve van, előtte egy évig 6magos FX volt, az előtt meg 4magos phenom (vagyis utóbbi 2012-től 16ig.. 4 évig)... utóbbi anno 11eFt ért szereztem "jó áron" és abból jött a gépújítási ötlet.. mivel a ram akkoriban olcsó volt vettem 2db 8GB-os DDR3 modult (2x8500Ft volt újonnan). Évekig láttam, hogy csak "pang" a memória... de manapság már meg-meg telik csak a munkára használt alkalmazásaimmal is (kéne bele még úgy 4-8GB minimum).. De már a CPU-nak is látom kezd el-el fogyni és sokszor számol percekig 100%-on (én meg olyankor kénytelen vagyok "várni" amíg befejezi a "keresést", "fordítást" vagy "szinkronizációt" .. bár utóbbi esetén inkább a háttértár sebessége a gond ... oda kéne NVME SSD .. bár az alaplapomon van, de fejlesztésre nem szántam még rá magam).
Egy 8 magos ryzenre lépéssel ellennék egy újabb 5-6 évre majd... minimum 32GB rammal.. majd meglépem valamikor.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.