Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61045) Jakuskacsa válasza mackosajt (#61042) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Érdekes ez a falánkság téma... Én is tesztelgettem minap, kicsit finomhangolatam. Eddig 4,4 en járattam 1,38 volton, de elkezdtem le és fel is próbálgatni a beállításkat. 4,3 Ghz-n már elég neki az 1,35 volt is, viszont 4,5 Ghz-n meg az 1,425 is kevés neki, mert az ibt megborítja. lefutnak a körök, de very highon a végén kiirja, hogy nem volt sikeres a teszt. DE! Most beállítottam 4,3 Ghz-re, 211*20,5, 2740 a ht, 2320 nb ebben az esetben. + az első és a hátsó ventik közé, a proci hűtőtől kb 3-4 cm-re beraktam egy minőségi 14cm-s ventit, ami arra szolgál, hogy gyorsítsa a gép közepén is a légáramlást. Mindezek beállításásval nem kevés 10 fokot nyertem a benti hőmérsékletekkel, valamint kb 20-40w ot a fogyasztáson (ezt konektorból mértem tesztek alatt). Nekem többet ér a hőmérséklet kölönbség, és az, hogy kevesebb a fogyasztása mint az a 100 mhz.

Más: Ez lehet pancser kérdés, de miért van az (lehet csak az én cpu-m ilyen) hogy az oc nál az fsb növelést jobban bírja mint a szorzót? Értem ez alatt, hogy tapasztalatom szerint fsb emeléssel kevesebb volton, és több Ghz-t tudok kohozni belőle... Viszont itt is jön a határ, 4,5 ghz, és olyan éhes lesz, amit tudni tudok neki adni, viszont már hűteni nem tudok, sőt a sab lapomban a vcore is elszabadul 1,425 fölött elég rendesen, ott már nem álítja meg a 60 fok, inkább a 70-75 ami már elég határeset.

Nos gondoltam ezt így leírom...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.