Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29048) bozont válasza Pug (#29045) üzenetére


bozont
veterán

Jó, kicsit félreérthető voltam, nem azt akartam mondani hogy két mag mindenre elég, itt konkrétan a BF3 estére gondoltam, hogy single-ben nem sokat számít a magok száma (ott biztos hogy nem profitál a 6-8 szálból).
A linkelt táblázatból is jól látszik, hogy egy erős 4 magos proci ami ma mindenre elég és valószínűnek tartom hogy a jövőben is így lesz. Hiszen, mint ahogy írtam is, ha annyira a többszálú cpu feldolgozásra mennének rá a jövőben, akkor miért nincs tervben 3-4 modulos Kaveri? Mivel az AMD most elég közel került a tűzfészekhez, mondhatni ő diktálja az iramot és mutatja a csapást, gondolom tisztában van vele, hogy milyen hardverre lesz szükség a jövőben.

mod.: A C3-ra visszatérve (ami megint csak egy játék), én azt szűrtem le ebből a táblázatból, hogy 6 magig még jól skálázódik (FX4100 vs FX6100 vagyis magasabb órajel vs több mag), utána már csak az órajelből nyerhető plusz teljesítmény és amúgy is az órajel és a magonkénti teljesítmény (Intel procik ugye) arányaiban többet nyom a latba mint a magok száma. Például FX4300 vs FX6100, de az FX8150 sem gyorsabb mint a 6300 szinte azonos órajelen. A 6300 és 8350 között is inkább az a +500MHz ami a különbséget adja, de az lenen az igaz ha mindkettő 4GHz-en futna, akkor jól látszódna a dolog.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.