Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25002) foka


foka
aktív tag

Üdv emberek!
Tanácsot kérnék FX8120 ügyben: egy ideje 230×17,5-ön hajtom (4025MHz) toltam már vele a Crysis2-őt és 3-at is, eljött a Far Cry 3 ideje. Sajnos kiderült, annyira bemelegszik/vagy hibázik/, hogy max 45 perc után kékhalál. Tody56 kolléga (szinte állandó hűtésbeszerzési forrásom) tanácsára kapott egy LinX 0.6.4 tesztet ahol is a 20-as és 25-ös ciklus hiba nélkül lefutott, az 50-es van hogy már az elején hibázik és leáll (komplett konfiglista az adataimnál, nem akarom a szöveget szaporítani vele).
Csináltam egy lézeres infrás távhőmérős tesztet, érdekes eredményeim lettek:

Mi lenne az az értelemes beállítás amit tanácsos követni, gondolok arra, hogy magas FSB alacsonyabb szorzóval (amit jelenleg is használok), vagy a korábban használt alacsony FSB magas szorzó (200×20=4000) esetleg valami a kettő között. Jelenleg a játékhoz visszavettem az FSB-t 200-ra.
Egyébként a Far Cry 3-ig ki se bukott, hogy valami probléma lenne. Most cserélem le a tripla + single radi kombót egy Mo-Ra 2-re, a hűtés javítása végett.

Off:
Csatlakoznék a korábbi kuckómustrához:
Az előző G7750-es Predator:

És a jelenlegi HAF-X kívül és belül (bár melül már nem pont ilyen és még mindig változik):

Üdv: Fóka

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.