Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) - = Zk = - válasza Balazs_ (#24899) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mennyit szánnál a bohóckodásra?....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24902) Balazs_ válasza - = Zk = - (#24901) üzenetére


Balazs_
aktív tag

8000Ft-on belül kellene. De ha valamennyire felette van még talán belefér.

(#24903) - = Zk = - válasza Balazs_ (#24902) üzenetére


- = Zk = -
félisten

10k?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24904) BomiBoogie válasza vakond5 (#24891) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt az avatarodat akarjuk ide is! :D

(#24905) Asbee válasza Balazs_ (#24902) üzenetére


Asbee
veterán

Ha alsótápos a házad és felül van hely ventinek akkor : Brokcen

Drágábban: [link]

Amúgy is jó lenne tudni milyen a házad, vagy a méreteit, mert nem mindegy mekkora hűtő fér el benne. Illetve ramok magassága még ami gond szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#24906) vakond5 válasza BomiBoogie (#24904) üzenetére


vakond5
őstag

Bár meg lehetne csinálni... nagyon birom azt a tagot :D

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24907) Balazs_ válasza Asbee (#24905) üzenetére


Balazs_
aktív tag

XDL Hero 22B, felül van a táp.
(Ha a gépház neve / link nem elég, holnap lemérem.)
Ramokból pedig ilyenek lennének:
CSX DDR3 8GB 1600Mhz.

(#24908) Asbee válasza Balazs_ (#24907) üzenetére


Asbee
veterán

A memória magassága miatt gázban leszel sajnos. Gyere át a cpu hűtős topicba. :R

(#24909) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Hát gyerekek, amint kijönnek a Haswell-ek, valószínűleg elbúcsúzok az FX-et használók táborától. Sajnálatosan túl sok olyan játékkal akarnék játszani, ami csak egy szálat képes kihasználni normálisan, és ebben szinte semmit sem fejlődött az AMD a Phenom óta, míg az Intel egyes játékokban 2x gyorsabb azonos körülmények között (20 vs 40fps).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24910) kovsol válasza =WiNTeR= (#24909) üzenetére


kovsol
titán

Én ugyan azért váltottam ivy -re. Viszont nem fogok váltani egy hamar tovább szerintem, mert amint kijön a PS4 már veszek is egyet.

Milyen játékok/alkalmazások azok amiket használsz amúgy ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24911) =WiNTeR= válasza kovsol (#24910) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Elsősorban The Guild 2, Oblivion, Skyrim, Fallout 3, SimCity 4 esetében kellene az Intel. Alkalmazásokban nincs ilyen gondom, a VisualStudio2012 szépen megy az AMD alatt, és a videókonvertálásban se rossz.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24912) BomiBoogie válasza =WiNTeR= (#24909) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem te is várd meg a konzolokat, mielőtt beugrasz a Haswellbe.

(#24913) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Tiszteletem!
Van egy ASRock 960GM-GS3 FX lapom a legfrissebb, 1.30-as biossal.
Per pillanat egy 2 magvas Athlon II-es van benne (245-ös), 2x2GB 1600mhz-es ram pár, és egy hd6770.
Milyen FX proccot lenne érdemes rakni bele? Leginkább persze játszom vele, FHD felbontásban.
Ha jön válasz köszönet érte! :)

Üdv!

(#24914) vakond5 válasza HeadKnife (#24913) üzenetére


vakond5
őstag

Árkerettől és igénytől függ. Kicsit pontosíts.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24915) BomiBoogie válasza HeadKnife (#24913) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Még a 8350-et is támogatja. :D

(#24916) kungzi válasza HeadKnife (#24913) üzenetére


kungzi
veterán

Ehhez a konfighoz szerintem boven eleg az FX4300

(#24917) Jim76 válasza HeadKnife (#24913) üzenetére


Jim76
aktív tag

6300-ast, mert az nem fog annyira melegedni benne, mint az olcsóbb 6100-as. Ha a vga-d bírja, bármelyik tudja etetni a fhd játékokhoz. (fx4xxx nem annyival olcsóbb, 8xxx meg itthon kapható 125w-os nem fog menni benne - nem is való bele)

@BomiBoogie: [link] tudom, hogy itt az ASRock-on elvből gúnyolódás van, de félre ne vezessük a kérdezőt :R 125W-ost nem támogat, és ezt korrektül le is írják.

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24918) HeadKnife válasza vakond5 (#24914) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Hát, a lehető legolcsóbban szeretném összehozni, a lélektani határ nagyjából 30k, de talán a 40-45 is összejönne rá.

Üdv!

(#24919) vakond5 válasza HeadKnife (#24918) üzenetére


vakond5
őstag

Használtan vagy boltból vennéd?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24920) BomiBoogie válasza HeadKnife (#24918) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor a 6300 a te "embered". Igaz, vannak lábai, de nem olyanok. :D

(#24921) HeadKnife válasza vakond5 (#24919) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Használtan is megfelelő, nem vagyok finnyás.

Az igények meg....elég gyakran konvertálok, de a legfőbb szempont a játék: Crysis2/3, AvP3, ColonailMarines.
Erősebb VGA-t nem tervezek mert ez is elég, nem vagyok "Öccsém, megy a BF3 Ultrán és nem zuhan 60fps alá...." eset :DDD De a képkockák közötti késleltetés már nagyon b@ssza a szemem multiknál

Üdv!

(#24922) vakond5 válasza HeadKnife (#24921) üzenetére


vakond5
őstag

Használtan ezt javaslom, boltból pedig szerintem legjobb az iPon, onnan ezt. Persze használtan sok van még, ajánlom hogy nézz szét :R

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24923) HeadKnife válasza vakond5 (#24922) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Rendben. Hát akkor már inkább legyen Vishera. Akkor lesz egy 6300. Köszönöm a segítséget, remélem le tudok metszeni hozzá eleget a fizuból! :R

Még egy apró kérdés. a Streamroller is kompatibilis lesz az AM3+ foglalatos lapokkal?

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#24924) =WiNTeR= válasza BomiBoogie (#24912) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Miért? Mi fog változni a konzolok megjelenésével a CPU-k terén?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24925) vakond5 válasza HeadKnife (#24923) üzenetére


vakond5
őstag

Szivesen :R
Valószínűleg kompatibilis lesz.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24926) BomiBoogie válasza =WiNTeR= (#24924) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy több nyolcszálas játék lesz, lehetséges, hogy ez az AMD-nek kedvez, lehetséges, hogy pár évig valakinek jobban megéri egy konzolba invesztálni, mint egy Haswell alapú rendszerbe, ahol az IGP nagyot fejlődik, de érdemi játékra továbbra is alkalmatlan lesz, a procierő pedig nő, de minek, amikor még egy Sandy is megállja a helyét, ha játékról van szó, úgysem a proci lesz a gyenge láncszem.

Ezért. :)

(#24927) =WiNTeR= válasza BomiBoogie (#24926) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Hm, igazad van. De nekem most a CPU nyers számítási erejére van szükségem, a Haswell IGP-jét sosem használnám. Sajnos amivel én játszanék, ott hatalmas CPU-limit van (4,2Ghz 8320 alatt is), a 7850OC pedig nem csinál szinte semmit, miközben szaggat a játék. Konzolt nem szeretem, mindig is PC user voltam, nekem kell az egér+billentyű kombó. (Ivy-t meg az elbaxott kupakillesztés miatt nem veszek).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24928) Yeffy válasza BomiBoogie (#24926) üzenetére


Yeffy
veterán

+1 :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24929) MiklosSaS válasza =WiNTeR= (#24927) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudom te hogy vagy vele de nalam tokeletesen ment a 8350 (4,5 ghz) + 7870 CF, es jatszottam eleget ( COD MW3, B OPS 1,2, Crysis 2,3 , BF3, Sniper GW2, Elite V2, Formula1, FARCRY3, metro2033, stb).

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24930) Milka 78 válasza BomiBoogie (#24915) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És még is kifogott rajta a szimpla B55-ösöm...esküszöm,hogy ekkora V Droppot még az életben nem láttam :DDD

=WiNTeR= : Na igen...én is ezekkel a játékokkal tolom(tam) mint amit(eléggé egyezik az ízlésünk :DDD ) felsoroltál és igaz ami igaz,hogy ezekben a 2500k-m is lehagyta az FX-et(8150 vs 2500k 4.5ghz 6870cf).Ezen játékokban jól jön az erős szálteljesítmény.Az újabb játékok jobban fekszenek az FX-nek.Az már más kérdés,hogy mit hoz a jövő,de én kivárnék egy kicsit a helyedben.Nem mondom azt,hogy "úristen olyan világ jön,hogy minden Intel proci használhatatlan lesz",de könnyen két szék közé tudsz ülni,mert a Next.Gen konzolok lehet,hogy gyökeres változást fognak hozni a játékvilágban.Persze ez csak jósolgatás,de ez is benne van a pakliba.

[ Szerkesztve ]

(#24931) marco0007


marco0007
tag

SZiasztok! Lehet, hogy rossz helyen teszem fel a kérdést, van nekem egy FX 6300-ám és egy ASUS GTX550 Ti vidikártyám. Az iránt érdeklődnék, hogy milyen videókártyát ajánlotok hozzá olyan középár-kategóriában? Max 40-45k a plafon de inkább 40. Köszönöm a választ!

(#24932) ViZion válasza marco0007 (#24931) üzenetére


ViZion
félisten

7850 2 GB-os lenne ideális, de 40k körül 7790 van mostanság, vagy a 650Ti talán, de vörös oldalt nem ismerem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24933) marco0007 válasza ViZion (#24932) üzenetére


marco0007
tag

Kár:D Pedig oda akarok visszamenni:D

(#24934) ViZion válasza marco0007 (#24933) üzenetére


ViZion
félisten

hopp, bocs, fordítva: csak a vörös oldalt ismerem. Jah. Szal. AMD-ből 7850 2 GB vagy 7790 -ez befér a keretbe, viszont az ára még esni fog remélhetőleg. nV karikat nem ismerem annyira :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24935) marco0007 válasza ViZion (#24934) üzenetére


marco0007
tag

ÉS a 7790-ből melyiket Asus? A gTX 550TI is azért lett mert amikor vásárolni akartam kártyát sehol sem lehetett kapni 6850-es Atit:(

[ Szerkesztve ]

(#24936) =WiNTeR= válasza Milka 78 (#24930) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Igazából szerintem nem sokkal erősebb az AMD 8 magos CPU-ja az i5-nél, amikor mind a 8 mag használatban van. Legalábbis amikor az i5 kifogy a teljesítményből, nem sokkal utána lesz (már ha utána lesz) a Vishera. De a régi játékok egyértelműen Intel kedvelők. Persze kivárom a konzolokat, meg ha aranyáron szórják a Hawellt, akkor várok vele még nagyon sokáig.

Btw a Vishera utódjáról (vagy az utód utódjáról) lehet tudni, hogy a nyers számolási erőben mennyit fejlődik várhatóan?

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24937) vakond5 válasza =WiNTeR= (#24936) üzenetére


vakond5
őstag

Mivel az AMD tervén kívül nagyon sok helyen a 10-15%-os teljesítmény-növekedést jósolják az előző szériához képest, így szerintem akkörül lesz majd. Magyarra fordítva elvileg a Bulldozerhez képest az Excavatornak már 30-45%-kal kéne erősebbnek lennie. Kiderül majd mi lesz, mostani 8150 után az Excavatort tervezem.
Növekedés:

Újdonságok: bár lehet hogy ez kizárólag az Opteronokra lesz igaz.. de lehet hogy nem :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24938) BomiBoogie válasza vakond5 (#24937) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vajon hányféle munkagép nevét ismerik még? :D

(#24939) vakond5 válasza BomiBoogie (#24938) üzenetére


vakond5
őstag

Adná az Isten hogy még sokat! :DDD ..meg hogy meg is ismertetik velünk.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24940) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24938) üzenetére


- = Zk = -
félisten

van pár :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24941) xatos3 válasza vakond5 (#24937) üzenetére


xatos3
senior tag

viszont sajnos elég szomorú hogy a steamroller már most is fél éves késésben van, és leghamarabb jövőre jöhet ki, ebből kiindulva mire kijön a 4ik gen, már eleve elavult lesz...... nagy kár érte

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#24942) vakond5 válasza xatos3 (#24941) üzenetére


vakond5
őstag

Az a baj hogy mikor 2010 körül tényleg komolyra fordult az FX téma, nagyon nagy dolog volt szerintem '14-re kitűzni az Excavatort.. az ilyen előrejelzés nekem olyan mint az időjárásjelentés: ne akarja nekem senki megmondani, hogy egy hét múlva milyen idő lesz. Millió meg egy dolog befolyásolja.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24943) Yeffy válasza BomiBoogie (#24938) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :C
jogos, jogos... :D

de én kb lesz_rom a nevét, csak menjen rendesen... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24944) RVR400 válasza =WiNTeR= (#24927) üzenetére


RVR400
veterán

Csoda, hogy egyáltalán használ magot, nem pedig csak a memória órajelétől függően skálázódik egy játék 2013-ban... :W :DDD

(#24945) =WiNTeR= válasza RVR400 (#24944) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ezt most nem vágom, hogy mire mondtad :F

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24946) vakond5 válasza RVR400 (#24944) üzenetére


vakond5
őstag

APU esetén a ramok órajele döntő fontosságú, itt viszont majdnem lényegtelen. :K
..azért hozzá kell tennem, hogy ennek ellenére nem adnék alább a 2133-as Corsair-eimnek :DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24947) andree04


andree04
aktív tag

Sziasztok.Egy olyan kérdésem lenne hogy mennyire számit hogy mennyi a RAM órajele pl egy FX 4300-nál,1600MHz vs 1866 vs 2133.

(#24948) Rypejakten válasza andree04 (#24947) üzenetére


Rypejakten
addikt

Játéknál semmit, munkánál egy picit többet.

4300-at nem vennék, 4-5k-val drágábban már van 6300.

(#24949) KIRA\/NOVA válasza andree04 (#24947) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

szinte nulla max memória sebesség mérő fog meg indulni de nincs külömbség a ddr3-1066 és a ddr3-1600 között

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#24950) BomiBoogie válasza andree04 (#24947) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha nincs IGP (márpedig itt nincs), akkor nincs érzékelhető különbség.
Most kb. az 1600-asok vannak normál árban.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.