Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Jim76 válasza Forestgreen (#24749) üzenetére


Jim76
aktív tag

A VGA-t én írtam, de csak viccből, ott a smiley...

A laggolás sokminden mástól is lehet - fut a háttérben valami alkalmazás, vírusírtó, miegyéb, ami 4-5%-nál több cpu-t eszik (mse időnként 35-50%-ra is kiugrik), de lehet lassú, régi hdd, vagy bármilyen egyéb erőforráskezelési hibából adódó (ram stb.) dolog is.
Érdemes a bench-ek előtt minden nem szükséges háttérszolgáltatást, programot leállítani, minél több ram-ot felszabadítani, cpu-t tehermentesíteni.

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24752) Forestgreen válasza Jim76 (#24751) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Lehet benn hagytam az aida 64-et vagy prime 95-öt? :)

Egyébként alap órajelen nem laggolt, csak mikor rányomtam a 4 Ghz-et, lehet tényleg benn maradt valami...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#24753) FeRRaR1 válasza RVR400 (#24748) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Az hogy Prime alatt 60 fok fölé megy, az nem gond, de a 70 az nem kicsivel van felette.
Én adtam a tanácsot, magamból kiindulva. Mivel én nem használnám ilyen hőmérséklet mellett.

És igen nekem 58 fokra áll be prime alatt.

(#24754) Forestgreen válasza FeRRaR1 (#24753) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Egy NH-C14-el hány fok lenne 4,5 Ghz-e?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#24755) Jim76 válasza FeRRaR1 (#24753) üzenetére


Jim76
aktív tag

Az enyém nem mérvadó a 8xxx-esekhez, mert a 6100 70C core temp-ig normális, de a 8xxx-ek alacsonyabb max-al vannak, úgy tudom, de, ha a cpu thermal limit-et nem kapcsolja ki, úgyis leveszi az órajelet, nagy bajt nem csinál

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24756) FeRRaR1 válasza Forestgreen (#24754) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szerintem felejtsd el a 4,5-öt, mert nem hiszem hogy szükséged lenne rá.

Az hogy hány fok lenne, az attól függ, hogy mekkora feszültséggel stabil azon az órajelen, illetve mekkora a hőmérséklet a szobában.

4-4,2 Ghz biztonságosan hozható, de erre időt kell szánni, beállítás teszt, módosítás megint teszt.
Megpróbálhatod a 4,5-öt de azt nem bírja minden példány, és szinte mindig irreálisan magas feszültséget kér hozzá.

(#24757) Forestgreen válasza FeRRaR1 (#24756) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Köszi az infót! :)

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#24758) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24731) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tudtam én... ismerlek már annyira (Y)
;)

(#24756) FeRRaR1
te már megint itt vagy? ;] :P

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24759) vakond5 válasza FeRRaR1 (#24756) üzenetére


vakond5
őstag

Ezesetben úgy tűnik hogy én eléggé tuningbarát darabot fogtam ki :Y 4500MHz @1350mV
@Forestgreen: FeRRaR1 abszolút jól mondja, tuningban egyetlen dolog biztos, az viszont nagyon: próbálkozni kell :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24760) MiklosSaS válasza vakond5 (#24759) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam siman fut 5.1 ghz-en 1.5215 V-al a 8350-es.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24761) vakond5 válasza MiklosSaS (#24760) üzenetére


vakond5
őstag

Az is nagyon korrekt! :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24762) ViZion válasza vakond5 (#24761) üzenetére


ViZion
félisten

Tegyük hozzá, h minőségi táp+deszka+hűtés mellett, mert különben sokan a falhoz vágják a procijukat, h "csak" 4,5 GHz a stabil :D

5,5? :Y ez a sas egy ÁLLAT! :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24763) MiklosSaS válasza vakond5 (#24761) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kellene valami vizes nyavaja es szerintem megcsipnem az 5.5 ghz-et 1.55 v-al.

@kek-hangyasz: +1

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24764) vakond5 válasza ViZion (#24762) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, az a trió is közrejátszik :K

Kis OFF: tudjátok egyébként, hogy az utolsó szériás (Excavator) FX-eknek mi lesz a típusszáma? Nagy valószínűséggel már csak arra fogom majd cserélni a 8150-et :)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24765) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#24760) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ennek a 8150-nek 4,8(?) a vége asszem.. .de az vízzel volt... nálam jelenleg megy 4,5-en.... 1,36V. plusz még amennyit az asus ad mellé...

meglesénék egy 8350-et eme deckában... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24766) vakond5 válasza - = Zk = - (#24765) üzenetére


vakond5
őstag

Nem mondod, hogy ugyanúgy hajtjuk a 8150-eket?! :D

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24767) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#24765) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megprobaltam valamikor as 5.3-at de 15 perc utan mar nem tudtam huteni a silver arrow-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24768) - = Zk = - válasza vakond5 (#24766) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezekszerint... csak te vízzel, én egy bazinagy (lég)toronnyal.... :C

(#24767) miklosss2012
nem bírja a több órás tesztsorozatot?! pfejj ;)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24769) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#24768) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem birja sajnos, kellene valami tiszteseges vizes baxas mert itt a leg mar elhasal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24770) laca000 válasza MiklosSaS (#24769) üzenetére


laca000
őstag

Az még egy 30ropi, minimum ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24771) MiklosSaS válasza laca000 (#24770) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy meg tobb. Kellene valamit szerelnem csak nem nagyon ertek hozza.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24772) stratova válasza MiklosSaS (#24767) üzenetére


stratova
veterán

Kijózanodsz s máris FX tuningon jár az eszed...

... Nagyon helyes :)

Az eszement órejeles OC + H2O témáról ugrott be: ha tényleg lesz valami ebből az über-FX CPU-ból, vajon Intelhez hasonlóan AMD is eljátsza, hogy nem ad mellé (mindkét gyártónál vicckategóriás) hűtőt?

(#24773) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#24769) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm, hát igen...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24774) MiklosSaS válasza stratova (#24772) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Faxba nem tudok szerkeszteni errol a tapogatos xarrol. Bocs.

As AMD is adott vizes jatekot. Antec hydro kuhler 920. Majdnem olyan jo (ha nem jobb) mint a corsair h100.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24775) stratova válasza MiklosSaS (#24774) üzenetére


stratova
veterán

Ua. vízzel mint az exkluzív FX, azért már elégge a határán járna egy gyárilag 5 GHz-es cucc, a H100-as tapasztalataidat figyelembe véve. De valóban kifelejtettem a hozzá adott (s persze számolt) vizet. De inkább legyen még egy Steamroller AM3+ba.

(#24776) laca000 válasza MiklosSaS (#24774) üzenetére


laca000
őstag

Vigyázz, mert ennek sosincs vége. ;)
Nehogy beteges megalománia legyen a vége, mint nálam.
Meglesz a GTX690 nemsoká', mert meglesz, de minek, viszont 5Ghz fölé menni sem kisebb botorság, és nem kisebb hiábavalóság, mint az 5éves kisgyerek értelmi szintjének megfelelő lövöldözős játékokra költeni. :K
Vigyázz mert rabul ejt ugyanígy téged is ez ;) ;) ;)
Semmi értelme.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24777) ViZion válasza MiklosSaS (#24774) üzenetére


ViZion
félisten

Vízes topikba nézz be, de sztem 30k körül összehozható, esetleg kicsit többért már VRM is vízzel hűsöl.

laca000: nekem is mire összeáll egy normális gép, már alig játszok, illetve csak ilyen 5 perces hentelősökkel max. egyszerűen kedve és időm sincs... :D

Akcok94: ezek nagy része HA-n ~feléért megvehető. Blokk+lefogató (új) 5k-ért volt nemrég, de most van jó pumpa is 7-ért, stb...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24778) Akcok94 válasza ViZion (#24777) üzenetére


Akcok94
senior tag

cpu blokk: magicool 9k - AMD 2 csati 2 bilincs
pumpa: Laing DDC 1t 19k 2 bilincs
tartály: Cape Corp AGB2 black Rev.2 5k 2 csati 2 bilincs
Hőleadó: MagiCool Slim Dual 240 10,5k 2 csati 2 bilincs
Ventilátor: Coolink SWiF-1201 17 dB/A 1200 rpm 2db - 1900*2 3.8k
Cső: Masterkleer 12,7 / 9,5mm-es víztiszta cső 3,3méter 3k
Fém szorító bilincs 12.5-16mm 300* 8 - 2,4k
6db hf csati 650*6 - 3.9k

ennyi lenne a processzor vízesése, de ez későbbi kártyát is elviszi. de ezek új alkatrészek.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#24779) laca000 válasza ViZion (#24777) üzenetére


laca000
őstag

Igen, erről beszélek, a kis genyók jól kitalálták, hogy konzolhoz ne legyen 100%-os egér-billentyű támogatás..
Magasról tennék az egészre, de valahogy mégis a PC a kezelendő betegségem, és sajnos ez nem vicc ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24780) Milka 78 válasza MiklosSaS (#24774) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem jobb egy az egyben a H80-as szintjét hozza,csak szabályozható volt a pumpa része(gyárilag)és hangosabb egy kicsivel(utóbbi miatt maradt a maradt nálam a H80)

(#24781) =HG= válasza MiklosSaS (#24774) üzenetére


=HG=
addikt

Az egybevizes cuccokat felejtsd el, az nem lesz elég 5 Ghz felett. Egy jó pumpa, cpu block, közepes tartály, legalább 10 mm-es, de inkább 13-as belső átmérőjű cső, és sok-sok radi (100K körül megvan :K )

(#24782) BomiBoogie válasza =HG= (#24781) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

5 GHz felett szerintem már a proci szab határt elsősorban, nem a hűtés...

(#24783) =HG= válasza BomiBoogie (#24782) üzenetére


=HG=
addikt

Persze, de mikloss ((#24767) miklosss2012 ) fórumtársunknak semmi nem szab határt ! :K
(Most is a határon túl van ! [görög] ) :D

[ Szerkesztve ]

(#24784) - = Zk = - válasza =HG= (#24783) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem englandba van?... én úgy tudom :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24785) BomiBoogie válasza - = Zk = - (#24784) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha hűségesen látogatnátok az off topikot, ennél sokkal izgalmasabb részletekre is fényt deríthetnétek!

(#24786) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24785) üzenetére


- = Zk = -
félisten

KIZÁRT!!!..
max, ha ott előbb kapok választ FX-es nyűgjeimre ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24787) BomiBoogie válasza - = Zk = - (#24786) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Így is sok az off itt, dehát vannak javíthatatlanok. :(((

(#24788) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24787) üzenetére


- = Zk = -
félisten

vannak hát....
örök lázadóként tovább élek, mint higgadt törvénytisztelőként ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24789) ViZion válasza - = Zk = - (#24788) üzenetére


ViZion
félisten

Így viszont soha nem szeded ki belőlünk, h topikunk mentora éppen pihen. A Pantheon árnyékában tervezi a visszatérést stabil 5,5 GHz-vel. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24790) - = Zk = - válasza ViZion (#24789) üzenetére


- = Zk = -
félisten

annyira nem nagyon érdekel a dolog, csak... felkaptam a fejemet ;)

no mindegy... egy cseppnyi ON

léggel mi lehet a vége egy 8150-nek?...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24791) BomiBoogie válasza - = Zk = - (#24790) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

4.8?

(#24792) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24791) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez tipp, vagy fix? (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24793) BomiBoogie válasza - = Zk = - (#24792) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

(#24794) - = Zk = - válasza BomiBoogie (#24793) üzenetére


- = Zk = -
félisten

léggel? :Y.....

megvan az eladó linkje, neki 4,7-et ment... H100-zal...hm. 200MHz lenen a lég és a wasser között?!... hm

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24795) laca000 válasza - = Zk = - (#24794) üzenetére


laca000
őstag

Te is tudod, hogy ez annyi összetevőből áll..
Ez a 8.46 is extreme eset.
Léggel max 4.7-4.8-ig hűtheted, ha bírja a lap.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24796) - = Zk = - válasza laca000 (#24795) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, tudom, hogy sok tényezős a dolog.
de egy átlagot csak vehetünk, nem?!... gondolom én...
ez a 4,7-4,8.. ahogy Ti is írtátok.... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24797) laca000 válasza - = Zk = - (#24796) üzenetére


laca000
őstag

Ha az M5 bírja, igen.
Én stabil 4.5-4.6-ra tippelnék inkább.
Mert onnantól mindegy milyen erős léghűtést teszel be, nem biztos, hogy menni fog az.
De menjen. :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24798) - = Zk = - válasza laca000 (#24797) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát, nagyon brutál ez az M5... most 4,5-en megy, 1,356V (CPU-Z)...persze a lap tol alá még, ha kell neki.

X hetente szoktam emelni, szal lassan 4,6 és azt tesztelgetem... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24799) laca000 válasza - = Zk = - (#24798) üzenetére


laca000
őstag

Azért mondom, menjen!
De majd mondd el mi a vége, remélem sikerül az a 4.7-4.8 ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24800) - = Zk = - válasza laca000 (#24799) üzenetére


- = Zk = -
félisten

idővel kiderül, ígérem ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.