Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) laca000 válasza and1ao (#24650) üzenetére


laca000
őstag

Igen, a 6100-as, talán az az utolsó ami még elkotyog benne.
De megnézném én azt Crysis 3 alatt nyúzva, 1080p-ben.
Megsülne mint a palacsinta.
Pontosabban nem lenne rá ideje, mert kifagyna.
Próbáld csak meg egyszer.
Vagy erősebb procival, semmire nem mész vele. :N :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24652) BomiBoogie válasza and1ao (#24650) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

drop semmi prime-ot meg a fene úgy eszi meg ha 10 perc után elszáll egy szál

Végülis ez is egy felfogás. :D

(#24653) ViZion válasza and1ao (#24650) üzenetére


ViZion
félisten

Ha egy-egy szál hibát dob, akkor az nem stabil. Attól, h nem BSoD, még hiba, azért is áll le. Ezzel viszont csökken a hőtermelés, szal. kevesebb modullal stabilan megy tovább...
Csak ez nem AZ :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24654) Lui76 válasza apollo12 (#24602) üzenetére


Lui76
őstag

Ha lesz eredemény érdekelne mi jön ki az asus lap és 6100 kombinációjából.
Ilyen lapom lett és ebben nem lehet magot unlockolni , így kénytelen leszek megválni a jó kis Phenom II 560-tól. :(

www.kezmuveskeramia.hu

(#24655) Yeffy válasza BomiBoogie (#24645) üzenetére


Yeffy
veterán

nana, figyellek ám! ;]

sakkay: ahogy Vizion kollega is mondja, 4-4,3-at ki tudsz vele hozni egy jól szellőző házban, egy normális hűtővel, értelmes fesszel. efelett még nem próbáltam, 4,1 untig elég nekem, a használat kb 80%-ában úgyis cnQ-nban megy a gép...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24656) ktg3


ktg3
őstag

Most olvasgatom a postokat.

Ezek szerint 4.5GHz 24/7-re nem is oylan rossz eredmény egy fx6200-től?
Eddig azt gondoltam, hogy valami ritka vérszegény példányt fogtam ki, hogy még 5Ghz-t sem bír értelmes feszen.
Kezdek kicsit megnyugodni, hogy csak egy átlagos procit sikerült kapnom.
Amúgy lappal teljesen meg vagyok elégedve.

Eddig egy alsó kategóriás P31-es lapom volt amivel szintén simán lehetett 2 magosokat rendesen tuningolni. Amit viszont nagyon nem értek ebben a deszkában az az, hogy ha nem jó biosbeállítást adok és post screent sem ad, akkor miért nem tud magától bios resetelni?
Erre még a giga p31-es lap is képes volt.

(#24657) BomiBoogie válasza ktg3 (#24656) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hogyhogy "nem rossz"? Mennyi is az alapórajele? :D

(#24658) Jim76 válasza ktg3 (#24656) üzenetére


Jim76
aktív tag

Ha ilyeneket írsz, kihívod magad ellen a sorsot itt... :)
Az általános (helyi) nézet szerint, egy ASRock 970-es lap nem bírhat 4,5GHz-en semmilyen FX-el, sőt 4GHz felett is szürreális, azt csak asus bírhatja (még, ha ugyanazokból a cikkszámú alkatrészekből van is összerakva) ;]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24659) and1ao válasza laca000 (#24651) üzenetére


and1ao
őstag

végig ment c3 béta alatt ilyen órajellel. full hd-ba.
egyébként meg pont hogy 6100 többet eszik mint egy 6300, 60c° felett enm járt még ez proci játék alatt.

#24653) ViZion.: nem primal játszok 1részt így nem érdekes, egyébként meg érdekesség hogy linx meg nem dobja le magát.

Guild Wars2!

(#24660) ViZion válasza ktg3 (#24656) üzenetére


ViZion
félisten

Ha nem omlik össze, akkor az nagyon jó eredmény. Mit vártál ettől, komolyan 5 GHz-t? Akkor AMD-nek a következő 5 évben nem kellene CPU-t eladnia :D

Jim76: felírtam, figyelünk. Ha jön a fősas, akkor jól megmondalak :P

and1ao: tényleg fura, linx ált. előbb kifekteti a gépet...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24661) laca000 válasza and1ao (#24659) üzenetére


laca000
őstag

C3 beta, "full hd-ba".
A béta mehetett abbaN.
Ki beszél itt erről?
Teljes terhelés, minden maxon, órákig, végleges verzióval.
Előbb-utóbb kifagy a rendszered, főleg "szál" nélkül.
Hát hány FPS-t produkált az?
Erről lenne itt szó, kérem szépen. :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24662) and1ao válasza laca000 (#24661) üzenetére


and1ao
őstag

Beletettem már vagy 6-8 órát a teljes fagyás nélkül a single-be.
BETA multi nagyobb erőforrást igényelt cpu fronton mint a fentebb említett single.
40-50 fps-et produkált 2x AA-val
És biztosan jobban ismered a rendszerem meg a hardverem mint én magam.
Viszlát :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#24663) Jim76


Jim76
aktív tag

Jó reggelt! Szép napos idő köszönt a 3000. PH-s napomon :) nagyon off, elnézést érte, de olyan szép kerek szám :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24664) laca000 válasza and1ao (#24662) üzenetére


laca000
őstag

Az akkor produkált neked 40-50FPS-t 2X AA-val, full-hd-ban, amikor becsuktad a szemed.
Stabil 30-at akartál mondani, csak elütötted.
Viszlát :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24665) sakkay válasza Yeffy (#24655) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi. Akkor nekiállok, bár én magam még nem csináltam ilyet, de majd a megfelelő topicban tanácsot kérek.

(#24666) RVR400 válasza laca000 (#24664) üzenetére


RVR400
veterán

2xAA-val High beállítások mellett van fix 30 FPS. Valószínűleg ő low vagy medium beállítás mellett játszik. Mondjuk én FXAA-val tolom, az is fix 30.

(#24667) laca000 válasza RVR400 (#24666) üzenetére


laca000
őstag

Tudom, erről beszélek. :R
Meg arról, hogy még a végén bebizonyítják itt nekem, "szál nélkül" is mekkora egy tuning lap az az extreme3-as.. :Y
Tyűha!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24668) DeadMeat válasza laca000 (#24667) üzenetére


DeadMeat
veterán

Sok köze van a lapnak az fps-hez és a beállításokhoz ám. Bezzeg ha más márka vigyorogna a lapon menten stabil 80 fps is lenne kimaxolva :C

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24669) Yeffy válasza sakkay (#24665) üzenetére


Yeffy
veterán

nincs mit.
jól van, csak aztán óvatosan, ne kapkodj... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24670) laca000 válasza DeadMeat (#24668) üzenetére


laca000
őstag

Az miért kirekesztő állásfoglalás, hogy bizonyítottan tuningra alkalmatlan az az Asrock lap?
Nem inkább önámítás és önbecsapás ennek ellenkezője?
Mert felőlem gondolhatod, tarthatod úgy, akár karácsonyfát is állíthatunk neki, májusfát, úgyis itt az ideje, de az attól még nem úgy van :Y :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24671) DeadMeat válasza laca000 (#24670) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mert te azt mondod?Ott van a gépében a bizonyíték, hogy megy a tuning vele.Mert neked nem vált be, másnak megfelelhet. De még mindig mi köze van a lapnak, pláne a márkának ahhoz, hogy x játék mennyi fps-el megy?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24672) DeadMeat válasza ktg3 (#24656) üzenetére


DeadMeat
veterán

2. postra pedig visszaállítja defaultra a tuningot, ha valami beállítás defektes és nem indul vele a lap.Legalább is nekem így adta elő néhányszor ha kicsit meredekebben nyúltam hozzá, mint neki megfelelt.
Mekkora feszt kér a 4500-hoz a 6200-d?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24673) laca000 válasza DeadMeat (#24671) üzenetére


laca000
őstag

Mert objektíve így van.
A gépében nem megy a tuning, csak szál nélkül, kompromisszumokkal.
A lapnak pedig nincs köze, pláne a márkának ahhoz, hogyan fut egy játék, nem tudom honnan vetted ezt.
Valamit el, félreértettél.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24674) vakond5 válasza laca000 (#24673) üzenetére


vakond5
őstag

Lehet hogy a kollega tényleg félreértett téged, mert tényleg csak annyit írtál, hogy "végén még kiderül hogy tényleg tuning lap az ASRock". Egyébként az ASRock-ból nekem pont elég volt annyi, míg havernál egy 970 Extreme3-nak az UEFI-jét láttam.. valami borzalom. Túl van csicsázva minden rákkal, ráadásul laggol is a kurzor. Asus-é fényévekre van tőle. De ez persze mind csak szubjektív.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24675) Yeffy válasza vakond5 (#24674) üzenetére


Yeffy
veterán

...970 Extreme3-nak az UEFI-jét láttam.. valami borzalom. Túl van csicsázva minden rákkal, ráadásul laggol is a kurzor.

ez tény, én is hányok tőle, az meg külön LOL, h laggol a kurzor... :W

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24676) vakond5 válasza Yeffy (#24675) üzenetére


vakond5
őstag

Különben nem hiszem el hogy mikor tesztelik a dolgokat ASRock-ék, akkor nem látják hogy "emberek, itt valami nagyon nem stimmel" :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24677) laca000 válasza vakond5 (#24674) üzenetére


laca000
őstag

A probléma az, hogy ha épp az Asrock eme két(e3-e4), bizonyítottan tuningpotenciál nélküli lapjáról esik szó, azt személyeskedésnek veszik.
Én tehetek róla, hogy gyenge a hűtése?
Lehet bennük húzni, persze, minimálisan, de inkább semennyire.
És itt nem "Anus"-"F@szrock" vitáról van szó.
Hanem, hogy tegyük a dolgokat e helyére, ahová valók. :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24678) vakond5 válasza laca000 (#24677) üzenetére


vakond5
őstag

Teljesen egyetértek! :R
..és nem is csodálom hogy szerencsétlen haver nem tudja a négymagosított P2 x3 720-át normálisan húzni. Olyan bitang fesz kell neki egy kis plusz frekihez, hogy mondtam neki, inkább hagyja, mert ezzel többet árt mint használ. Na persze ez nagyban függ a prockótól is.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24679) Attix82 válasza laca000 (#24677) üzenetére


Attix82
őstag

Jelenleg nálam az eladott mennyiséget és a meghibásodást nézve az Asus lapok állnak a legrosszabb helyen. Asrock fogy a legtöbb és mérföldekkel kevesebb gond van velük.

(#24680) xatos3 válasza Attix82 (#24679) üzenetére


xatos3
senior tag

és mit mondasz a gigabyte felső kategjére?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#24681) Akcok94 válasza xatos3 (#24680) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem eddig bevált, míg volt normális hűtőm addig nagyon jól lehetett húzni benne a processzort.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#24682) laca000 válasza Attix82 (#24679) üzenetére


laca000
őstag

Jólvan :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24683) RVR400 válasza Attix82 (#24679) üzenetére


RVR400
veterán

Ez is egy megközelítés, az Asusnak a szemét kitolja mindenki, az ASRocknál meg teljesen mindegy, mert úgyis visszavesz ott, ahol már soknak ítéli. :D

(#24684) laca000 válasza RVR400 (#24683) üzenetére


laca000
őstag

:C

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24685) Attix82 válasza RVR400 (#24683) üzenetére


Attix82
őstag

És vajon melyik a jobb? Amit nem bír valami azt a szintet ne is engedjék, csak magukat égetik ezzel. + az ügyfél csalódik az Asusba amikor 15 napig javítják, és gép nálkül marad az ember addig.

(#24686) ktg3 válasza DeadMeat (#24672) üzenetére


ktg3
őstag

Nekem nem állít vissza :(

1.525-öt kér 4.5-ön és akkor prime stabil. Ellenben alapból 1.4125 a VID. Onnan 1.4-re droppol a lap 1.525-ről pedig 1.48-ra.

4.8-on 1.65V-tal még fut a prime.

Nem mondom, hogy ez álmaim alaplapja, de nekem teljesen megfelel. Megy vele a minimál tuning és működik.

(#24687) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nem is értem miért veszekedtek, úgy látom már kikopott a tudatból, hogy igazából csak a 8xxx FX-ekhez nem volt ajánlott az Asrock, de abból is a Vishera már javulást hozott. 6XXX-el nem szokott gond lenni.

(#24688) laca000 válasza Attix82 (#24685) üzenetére


laca000
őstag

Az "ügyfél" elég nagyot nézhet, amikor a vásárolt lapja tuning közben leég, önmagát égetve ezzel.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24689) RVR400 válasza Attix82 (#24685) üzenetére


RVR400
veterán

Inkább szarjon be úgy, hogy én öltem meg, mint hogy alapon ne menjen egy 20e Ft-os lapban egy 8magos proci, amit állítólag támogat. Jah, az ASRockról meg annyit, hogy behalt a 890FX Deluxe5-öm, amikor BIOS-t frissítettem. Csak az a baj, hogy nem a lapon, hanem a videókártyán. :W :DDD
Jah, és ez nem a 20e Ft-os kategória, hanem a 40...

(#24690) laca000 válasza RVR400 (#24689) üzenetére


laca000
őstag

Csodás, pedig hallottad, hogy szignifikánsan több a hibás Asus lap? :W

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24691) Attix82 válasza laca000 (#24688) üzenetére


Attix82
őstag

A vásárlók 95% -át nem érdekli a tuning. Azt se tudják mit, hogy merre :)

(#24689) RVR400

Nem biztos, hogy az miatt ment tönkre.

Sajnos még mindig tartom azt, hogy az Asus lapok gyengék minőségben. Alapon meghalnak. Többet nem is szeretnék hozzáfűzni.

(#24692) laca000 válasza Attix82 (#24691) üzenetére


laca000
őstag

"az Asus lapok gyengék minőségben. Alapon meghalnak."

Badarság, ugye tudod..

"Többet nem is szeretnék hozzáfűzni." :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24693) Yeffy válasza vakond5 (#24676) üzenetére


Yeffy
veterán

ez meg a másik... fel nem tudom fogni, hogy lehetett ilyen fos UEFIvel kiengedni... -.-"

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24694) DeadMeat válasza laca000 (#24692) üzenetére


DeadMeat
veterán

Cáfold.... neki van róla statisztikája, neked csak a szavad.Cáfold őt meg.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24695) Jim76 válasza laca000 (#24677) üzenetére


Jim76
aktív tag

"bizonyítottan tuningpotenciál nélküli lapjáról esik szó, azt személyeskedésnek veszik."

pfff... Apukám... Te magad veszed személyeskedésnek, ha valakinek (legtöbbeknek) ezzel a két szar extreme lappal mégis megy min. 4-4,2GHz a 3,3-3,5 helyett, tényleg stabilan, az akárhogy is nézzük 25-30% körüli potenciál. Arról kár vitázni, hogy ez elegendő potenciál, vagy csak az 50+% a neked megfelelő, na ez a szubjektív, de, hogy "bizonyítottan tuningpotenciál nélküli", az erős, azt hiszem, főleg a 4-6xxx-ek esetében.
Sőt leginkább az ellenkezője bizonyított - nálam sz@r cpu hűtővel is belefért +7-800MHz, folyamatosan úgy használom, soha sem throttling-olt még. Az meg, ha valaki próbálgatja az 50%-os tuningot, hát puff neki, ha mégsem teljesen stabil, jót mosolyog rajta, beírja ide, míg az 50-60eft-os deszkákban ugyanúgy nem stabil az 5GHz, esetleg egy cpu-z valid-ig tűzoltófecskendővel locsolva, de azt azért már mégse szóljuk le, mert csak 2x annyiba fájt, az már nem vicces... ugye?

Ha nem személyeskedő a hangnem, akkor senki nem vesz semmit személyeskedésnek, legtöbben nem vagyunk már 20 éves gyerekek, ilyesmin igazán nem bántódunk meg, a Tied is egy vélemény, amíg nem kötelező elfogadni, tiszteletben tartjuk ;)

Peace :R

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24696) DeadMeat válasza Yeffy (#24693) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hogy őszinte legyek, míg uefi-s lapom volt, (az ext3) egy kattintást nem csináltam az egérrel benne.Valahogy elfelejtődött, hogy lehet.Most, hogy nem uefi-s a lap a gépben kicsit sem hiányzik, észre sem veszem a különbséget.Na meg az a csillagos háttér, hát valami "meseszép" ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24697) vakond5


vakond5
őstag

Uraim, azt javaslom hogy ne itt állítsuk szembe a gyártókat :R Arra ott vannak a nem szakmai topikok :K
@Jim76: Perfektül megfogalmaztad a lényeget :C

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24698) laca000 válasza Jim76 (#24695) üzenetére


laca000
őstag

:Y :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24699) laca000 válasza DeadMeat (#24694) üzenetére


laca000
őstag

Hol az a statisztika?
Ugyanúgy szavakban.
3 Asrock lapom repült a kukába, 3 egymást követő.
Cáfolj meg!
Nem tudsz.
Ez a tapasztalat.
Hogy én többet akartam tőlük, az valóban szubjektív :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#24700) miresz


miresz
veterán

Semmi gond sincs az ASRock lapokkal. Alap tuningot szinte mindegyik elbír. ~4Ghz környékét. Az tény,hogy a 9xx széria nem a legjobban sikerült szériájuk,a gyengébb VRM-ek miatt. De azt sem kell lefelejteni,hogy érteni is kellene hozzá. ;) Nekem pl. egy 870Extr3 R2.0-asban ment a 8120 Stabil 4,8Ghz-t,de 3Dmark alatt az 5Ghz-t is megugrotta. Az átlagfelhasználó nem tuningol. Nekik kifejezetten ajánlhatóak az ASRock lapok,mert olcsóbban a legjobban felszereltek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.