Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) kovsol válasza DeadMeat (#24350) üzenetére


kovsol
titán

jaja
nekem pl ilyen radiátor csak a cpu hűtésért felel :) Ez egy picit odaver bármelyik kompakt csodára szereltnek.

May the Force be with you!

(#24352) MiklosSaS válasza DeadMeat (#24350) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen de nem szeretnek szerelni egyet, nincs turelmem es azert egy jo hame-made vizezes benne van a 200 euroban. Inkabb ha megjelenne valami elfogadhato kompakt, azt kiprobalnm.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24353) DeadMeat válasza kovsol (#24351) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is tripla van, csak nem a 45mm vastag, hanem a 60.Eddig passzívan, tegnap raktam rá 1 ventit, a hdd-knek melegük volt kissé :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24354) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Én nagyon szeretnék egy home made vizes rendszert, biztos egy élmény összerakni és beindítani először.
Nem nagyon vagyok otthon a témában, azt se tudom ilyen teljesítményű processzorokhoz milyen blokkot, tartályt, radit, pumpát kell venni ami ott van teljesítményben, de nem extrém szintű.

(#24355) RVR400 válasza kovsol (#24351) üzenetére


RVR400
veterán

Jah, meg az ára is. :DDD

(#24356) DeadMeat válasza RVR400 (#24355) üzenetére


DeadMeat
veterán

A teljesítménynek mindig ára van tudod jól. :) És nem is olyan drága szvsz.Nekem a cpu blokkom került ennyibe csak anno.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#24357) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#24330) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"olyan alaplapot meg nem gyartott senki hogy en meg legyek vele elegedve" - Mindegyik magára kicsit is igényes alaplap-gyártónak illene a jobb alaplapjait elküldenie Neked tesztelésre, ugyanis jó esetben kitűnő reklám lehetne a lapjuknak, hogy "Ezzel a lappal még Miklosss is meg volt elégedve!" :DD

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#24358) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#24357) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gondoltam en is ilyesmire csak a gyartok meg nem rendelkeznek olyan uber-szuper tehnologiaval hogy EN meg legyek elegedve az eredmenyel.

(de most komolyan, eletemben meg nem voltam 100% elegedett egyel sem)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24359) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#24358) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mondjuk akkor járnának a legjobban, ha már rögtön Veled terveztetnék meg az alaplapokat, így mindenki jól járna, Te is, Ők is, na meg a vásárlók is... :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#24360) ViZion válasza Mahrenburg (#24357) üzenetére


ViZion
félisten

OK, elsőre fura lehet amit írt, de kb. egyet kell értsek vele.
Sajnálatos módon mindenféle hátté érdekek fontosabbak sokszor, mint a tényleges vásárlók.
Pl. AM3+ deszkát mutasson valaki _normálisat_ uATX méretben! 970/990 chipsettel nincs.
Magamat az átlag userek közé sorolom, egy VGA-s jó közepes játékra is alkalmas gépet szeretnék folyamatosan, kis méretben... nem sikerül :N
Igényes, jó minőségű hangot az alaplapra (bár magam nem vagyok "audiobuzzancs" :D ), USB 3.0 (2+2), USB 2 (6+4), sata 3 (6-8), PCIe 16× (1 db), mag a szokásos dolgok, a retro csatlakozók nélkül. Igényesen, okosan elhelyezett elemekkel (pl. CPU körül ne legyen magas kondi, sata és a tápcsati ne érjen össze, venti csatik ne idióta helyeken legyenek, stb.).
Sokat akarunk? Nem hinném. Csak minden alkalommal rá kell jönnünk: a mérnök nem játszik, a mérnök nem szerel, a mérnököt nem azért fizetik, h populárisat alkosson. :((

Megjegyzem írtam a Gigabálynak anno, amikor megvettem a billentyűzetem. Szépen, intelligáncsosan, ahogy azt kell. Leírtam mindent, hogy lehetne jobb a billentyűzetük. Mert nagyon okos dolog az 5 makró gomb, de elérhetetlen, ahogy pl. a makróváltó is, így hiába a 7×5 profil. Ráadásul nem is világítanak és tapintásra is egyszar mind az 5 gomb. Nincs dedikált makró, az érintőpanel egy vicc, a visszajelzés első perctől akkor működik amikor akar. etc.etc... aranyosak voltak, írták, hogy továbbítják a mérnököknek, gondolom Dr. Recycle Bin meg is kapta... :DD

ebegab92: nah, örülök, hogy megértesz. Persze a használhatatlan slotot sem ingyé rakják rá, szal, ehh. :W

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24361) ebegab92 válasza ViZion (#24360) üzenetére


ebegab92
senior tag

Még azt bírom a uATX lapokban mikor felül van a PCIe 16x,alatta a PCIe 1x és az alatt meg a PCI portok.Ilyenkor kb. véletlenül sem tudod használni a PCIe 1x portot,mert kb. a kártyák 90%-a dual slotos,és takarni fogja... :U

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#24362) ViZion válasza ebegab92 (#24361) üzenetére


ViZion
félisten

És szép példa ez a lap arra is, amikor a sata csatit már "egybeöntik" az alaplapi 24 pin tápcsatival. :W
Dugja bele aki tervezte! ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24363) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#24359) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem ezek az elvarasaim egy alaplaptol (nem szamit hogy ATX , m ATX vagy ITX-rol van szo :

1. Legyen egy rendes, becsuletes es tiszteseges UEFI (bios)
2. Tudjam rendesen tuningolni a CPU-t, ha mar tuningolhato CPU-ert kifizetem a tobbletet akkor hasznaljam is ki maximalisan.
3. Birja a strapat, stabil legyen, rendes hand, LAN, s-ata 3-portok meg minden.
4. Kivalo VRM hutese, jo csipset hutese legyen.
5. Ne finyaskodjon a ramokal.
6. Kezelje tisztesegesen a ventiket, legyen min. 4-5 PWM-es csatlakoztato + 2 CPU-nak.
7. Ha mar felsokategorias lapokrol megy a rizsa, akkor ez latszodjon meg is rajta. Rendes driverek, rendes szoftverek legyenek hozza.

Olyan lehetetlen dolgok ezek egy felsokategorias laptol ?>

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24364) ebegab92 válasza ViZion (#24362) üzenetére


ebegab92
senior tag

Vagy például itt: AGP foglalat túl közel van a DIMM-hez,így ki kell venni a VGA-t,ha memóriát akarsz cserélni.

Ennek a lapnak meg annyira az alján van a SATA csati,hogy nehézkihúzni a kábelt,ha egyszer be lett dugva,mert a kábel és a lap között kb. van 3-4 mm távolság :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#24365) MiklosSaS válasza ebegab92 (#24364) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C A ket jo baratom, MiSI meg a seggszikla :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24366) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#24365) üzenetére


- = Zk = -
félisten

seggszikla...
úúú, gecc. na tarkarongy! :DDDDDDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24367) ebegab92 válasza ebegab92 (#24364) üzenetére


ebegab92
senior tag

A másik idegesítő dolog ezzel az ASRock lappal,hogy a PCI-os GeForce GT610 nem nyikkan meg...94-es kódnál megáll az alaplapi teszter (PCI bus enumeration has started).Elvileg a 2. szint mélységig már nem nézi jól az UEFI vagy valami (először a PCIe-PCI hidat találja a foglalatban,utána kéne a PCIe VGA-t...).Valaki,aki szegedi és AMD 970/990 chipsetes lapja van, kipróbálhatnám esetleg benne ezt a különleges VGA-t? :R

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#24368) RVR400 válasza ebegab92 (#24364) üzenetére


RVR400
veterán

A memória cserélhető akkor is, ha csak az egyik pöcköt hajtod le. :)

(#24369) Mahrenburg válasza ViZion (#24360) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

ViZion - Félreérted, egyáltalán nem tartom túlzottnak Miklosss elvárásait. Ugyan tréfára vettem, de igazából én is úgy gondolom, mint Miklosss, sőt, ha rajtam múlna, ennél rosszabb lapot ki sem adnának. Én egy konfig összeállításánál mindig a lehető legjobb alaplapből indulok ki, hiszen a CPU-t és a VGA-t később jobbra lehet cserélni (lásd az adatlapomon a "Cuccok"-nál a másodikat, ahol enyhe arányeltolódás figyelhető meg az alaplap javára... :D )
Számomra elrettentő példa, amikor a drága CPU-t és VGA-t egy lepusztult, minimal-alaplapba "gyömöszölik". :(((
Szerintem egy konfig felépítése úgy indul, hogy veszünk egy minőségi tápot meg egy minőségi alaplapot, s az esetleges anyagi korlátok megléte esetén csak a többi részegység tekintetében kötünk kompromisszumot!

Nem is biztos, hogy a mérnökök a hibásak, inkább a marketingesek, ha jól sejtem...

Miklosss (24363) - Abszolút egyetértek, szerintem nem csak a felsőkategóriás lapoknak, hanem minden lapnak ilyennek kellene lennie, sőt még a masszív, elpusztíthatatlan tulajdonságokkal is kiegészíteném a listát, de ez a "fogyasztói társadalomban" már tényleg álom...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#24370) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#24369) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

" Én egy konfig összeállításánál mindig a lehető legjobb alaplapből indulok ki, hiszen a CPU-t és a VGA-t később jobbra lehet cserélni "

Nagy vagy te igazgato UR !!!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24371) Jim76


Jim76
aktív tag

Srácok, LinX-et milyen beállítással érdemes futtatni? A default 10000-es problem size, 3x nem sokat ér nyilván - Ti hogy teszteltek vele?

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#24372) miresz válasza ebegab92 (#24361) üzenetére


miresz
veterán

A 16x -osba is lehet tenni 1x -es hardvert.

De egyébbként egyet értek,nagyon kevés a jól elrendezett lap,főleg mATX-ben. Az AMD vonal meg egyenesen tragédia mATX lapok terén. FM1,és FM2-ben van egy két jól eltalált maximum. Pedig én a mATX vonalat jobban preferálom.

[ Szerkesztve ]

(#24373) MiklosSaS válasza miresz (#24372) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mirko vagy egy surgos privatod !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24374) miresz válasza MiklosSaS (#24373) üzenetére


miresz
veterán

Már ment válasz. :)

A kártyákat eladtad már?

(#24375) - = Zk = - válasza miresz (#24374) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a Sapphire-et qrvajó lenne behúzni :C :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24376) miresz válasza - = Zk = - (#24375) üzenetére


miresz
veterán

Én az XFX-re gondoltam,hogy lehet jó lenne. Melyik verzió lehet belőle?

[ Szerkesztve ]

(#24377) - = Zk = - válasza miresz (#24376) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha én azt tudnám?! :U :B ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24378) MiklosSaS válasza miresz (#24374) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kosz. Nem a kartyakal van a gond hanem ezel a Sabertooth-al. Nem ertem miert nem akarja senki elvinni, pedig alig volt hasznalva, es 46K-ert odaadnam.

Link a kartyakrol:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24379) RVR400 válasza MiklosSaS (#24378) üzenetére


RVR400
veterán

Nettó 44 k-ért már kapható, ergo 40-nél többért szerintem nem igazán piacképes.

(#24380) kovsol válasza RVR400 (#24379) üzenetére


kovsol
titán

jah, bocs a vga ra gondoltam nem a lapra

40k ért még én is elvinném szerintem, mert tetszik a színe ^^ de amúgy a mostani lapomban is viszi a 4800 -t a cpu, kétlem, hogy abban jobbam menne ennél is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24381) RVR400 válasza kovsol (#24380) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, akkor megbeszéltük. :)

[ Szerkesztve ]

(#24382) MiklosSaS válasza RVR400 (#24379) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat kb 40K volna realis a lapert ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24383) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#24382) üzenetére


- = Zk = -
félisten

meg az, hogy itthon jobban elkelne, mint kintről.. ekkora összegnél a személyes találka fő szempont....no meg a magyar, papíros gari is... pl.
nálam legalábbis....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24384) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#24383) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem, de 5 evet csak a gyarto biztosit, ami meg nemzetkozi. Maskulonben mindig paypal-on szoktam rendezni a fizeteseket ami biztonsagos mindenkinek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24385) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#24384) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jogos a pont. hisz nemzetközi...
az én 7870-em BS-es lett...az eladó nyögvenyelősen akarta cserélni, és persze pénzért... napokig alig lehetett elérni... így mással kellett legariztatnom. nem kevés pénzért.. úgyhogy 12x is megnézem, mire költöm el a pénzem... úgyhogy sok sikert az eladáshoz, de én személy szerint nem fűzök hozzá sok reményt...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#24386) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#24385) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most ment el az XFX :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24387) aAron_ válasza MiklosSaS (#24384) üzenetére


aAron_
őstag

vannak itt többen is akik magyarként kint élnek valahol külföldön, kérdezd meg őket, hogy adják el a cuccokat, pl nakos

bár lehet a többség hazajön és akkor, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#24388) RVR400 válasza MiklosSaS (#24384) üzenetére


RVR400
veterán

Az oké, de gondolom kint vetted a lapot. 10 rugót megér az szerintem annak, aki ennyi pénzt elkölt lapra, hogy magyar kiskergaris cucca legyen, mert a nemzetközi gariintézés kicsit bonyolultabb annál, hogy ez a kényelem ne érjen meg annyit. Talán kint jobban el tudnád adni.

(#24389) MiklosSaS válasza RVR400 (#24388) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az is igaz. Eddig csak varoltam ebay-rol de most fel fogom rakni. Itt ul a szekrenyben egy eleg faxa 1155-os lap, kihasznalatlanul. Vetek !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24390) kovsol válasza MiklosSaS (#24389) üzenetére


kovsol
titán

én átvállalom megőrzésre és melegen is tartom ;]

May the Force be with you!

(#24391) MiklosSaS válasza kovsol (#24390) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24392) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

@baboss kolleganak van szerintem az egyik legjobb 8120-as processzorja. 1.38125 V-on elerte a 4.7 ghz-et. Ez igen, nagyon szep peldany. :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24393) Kroni1 válasza MiklosSaS (#24392) üzenetére


Kroni1
veterán

A 6300-asom 4ghzen alapfeszen nem megy, de egy lepest emelve a feszultsegen teljesen stabil 1.25v on, ez mennyire szamit jonak?! Van akinek kisebb fesszel is megy a 4ghz stabilan?

(#24394) sg22 válasza MiklosSaS (#24392) üzenetére


sg22
senior tag

:Y

what should I do about this?!

(#24395) MiklosSaS válasza Kroni1 (#24393) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4 ghz - 1.25 V, szerintem az atlagosnal egy picivel jobbnak tuno processzor. Nekem annak idejen a 6100-as ment 4.5 ghz - 1.39 V-on. Ha jol emlekszem a 4 ghz-re nem tudtam raveni 1.3125 alatt .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24396) ViZion válasza Kroni1 (#24393) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem 4,1 GHz stabilan 1,3 V alatt. Fentebb is stabil ezzel (4,2-4,3) de ott érdekes módon sleep után ébresztve a win fagy 5 percen belül :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24397) MiklosSaS válasza sg22 (#24394) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, en remulten olvastam. Aztan ami tenyleg jol nyakon vagot az az hogy nagyjabol osszejon neki a 4.8 ghz 1.425-1.435 V-al.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24398) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megint egy gyongyszem , a 6300-as szerinte meg az i3-as szintjet sem eri el [link]

Valaki tudja mi van az 56 kutya (le56) meg a gyik kollegakal, mar jo ideje nem olvastam toluk semmit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24399) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#24398) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A gyík tegnap, a kuty meg 22-én lépett be utoljára, úgyhogy itt ólálkodnak. :D
Tudod a felhasználónevüket, a Google meg segít. :P

Igazából azt nem értik az emberek, hogy attól még, hogy a mostani játékokban egy Intel proci (mondjuk egy i5) nem 100 FPS-t hoz, mint az FX, hanem 120-at (vagyis semmi jelentősége), a többszálas alkalmazásokban ár-érték arányban sokkal beljebb van egy átlagfelhasználó az AMD-vel, lap is, proci is olcsóbb.

FX konfig 6300-zal megvan 55 ezer Ft-ból, az Intelnél csak a proci annyi.

Ráadásul így:
Most laptopom van: i3-2310M 2,1GHz, GT 525M 1GB, 4 GB ram. Ennél mennyivel lenne erősebb a leírt asztali a 6300-al?

Nyilván még a mobil i3 proci is veri az asztali 6300-at. :DDD

Most már még inkább jogom van beszélni ilyen témákról. :D

[ Szerkesztve ]

(#24400) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#24399) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szimat szoreny nyomozo .....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.