Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) miresz válasza Pug (#17349) üzenetére


miresz
veterán

Egy lelkes hozzászóló az imént említett topicban: :DDD [link]

(#17350) - = Zk = -: Kíváncsi vagyok Mesterünk mikor szól hozzá valami okosat. :C

[ Szerkesztve ]

(#17352) oz82 válasza Malibutomi (#17348) üzenetére


oz82
senior tag

Ott a pont!

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#17353) - = Zk = - válasza miresz (#17351) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én nem csak "tőle" tartok, mint "okos vagyok, tehát megmondom" féle posztoktól...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17354) BomiBoogie válasza Malibutomi (#17348) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Így van. Ahogy egy tanult kolléga fogalmazott: "AMD - Smarter choice." :K

(#17345) miresz
Azon vagyok, köszönöm a választ.
Egyébként remélem, menni fog így stabilan, ez még korai FX-4100, ahogy visszaolvastam a topikban, elvileg azoknál jobb az esély magasabb órajelre.

[ Szerkesztve ]

(#17355) Malibutomi válasza miresz (#17351) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De most komolyan az intel procikhoz adnak valami bunkópotiont vagy mi? Mert olyat még nem láttam hogy AMD procis ember bármelyik topicban flamet indítot volna, hogy "Az intel egy fóós, drága és anyivaal nem is jóóób, de az AMD az jóóó, és amúgyis hülye aki intelt veeesz bibib..."
Ellenben minden topicban az megy hogy ha bárki megszólal amd proci témában jön a zombisereg és leoltja.... :(

Tisztelet a kivételnek persze, mert simán meg tudok nevezni normális Intel használó arcokat is.

[ Szerkesztve ]

(#17356) laca000 válasza Pug (#17349) üzenetére


laca000
őstag

Idiót@, az I3 hol "veri le " bármelyik Bullt?

Kapna a v@l@gárra asszem, de még az I5 is..

Sok kisebbrendűségi komplexusos..

Aztán a való életben meg egy sliffentyű t@rgoncás.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#17357) miresz válasza Malibutomi (#17355) üzenetére


miresz
veterán

Ahogy mondod.Ezek mennek. De én már csak jókat röhögök,mikor olvasom.Legtöbbször vissza sem írok. Persze vannak kivételek. ;] :DDD

"Tisztelet a kivételnek persze, mert simán meg tudok nevezni normális Intel használó arcokat is."

Én is tudnék sorolni jó párat. :)

[ Szerkesztve ]

(#17358) laca000 válasza miresz (#17357) üzenetére


laca000
őstag

Az a probléma, hogy a magyar, a saját fajtájára irigy.
A magyarnak minden "fáj", ha a másikán látja, egy picivel is másként.
Ezért nem szeretnek benünket külföldön sem.
És ezért ódzkodom a megkülönböztetésektől én is, mert a saját fajtám sváb.
Ez minden kis dologban kijön, hogy az "enyém jobb, mint a tied"..
Undorító dolog újmagyarnak lenni..
Ennek a sötét, valóságtól elrugaszkodott, x-faktor nézegető, inteles-amd-s, anyámasszony katonája magyarnak..

Nincs is mit ezen csodálkozni.

Folyamatosan csak, a vélt, elképzelt, szubjektív "igazság" hangoztatása megy, ha kell, szintén szubjektív grafikonokkal alátámasztva, nem számít, hogy az blődség, butaság.

Ostoba embernek van szüksége erre, eseménytelen életűnek.

Hogy bizonygassa, a "másik partról", önmaga fontosságát..

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#17359) Pug válasza Malibutomi (#17355) üzenetére


Pug
veterán

Oooooo, hidd el. AMD vonalon is vannak elvetemult fanatikusok..... mint ahogy intel userek kozott is akad boven objektiv hozzaallasu egyen.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17360) miresz válasza laca000 (#17358) üzenetére


miresz
veterán

"Ostoba embernek van szüksége erre, eseménytelen életűnek.
Hogy bizonygassa, a "másik partról", önmaga fontosságát."

Ennél jobban meg sem lehetett volna fogalmazni. :K

(#17361) Malibutomi válasza Pug (#17359) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazad van, ne altalanositsunk.
Minden taborban van ilyen is olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#17362) lee56 válasza Malibutomi (#17361) üzenetére


lee56
őstag

Pontosan, csak azért tűnik soknak néha, mert az intel tábor nagyobb, nézd csak meg a piaci eloszlást. Mondjuk van sok olyan is, aki leragadt annál hogy p4=processzor, és intel inside feliratú pólóban rohangál napmintnap, hát van aki menthetetlen :D

No Comment

(#17363) #21078528 válasza miresz (#17342) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nem véletlenül írták a Phoronixos fiúk, h. az AMD az FX-xel készített egy processzort Linux felhasználóknak... :C
Tesztelték a 8350-et is, Ubuntu allatt jópár tesztben (gyk. az összesben, ahol a többszálúság számított) odaverte az i7-3770-et... :K
FX-8350 Linux teszt.

Ha egyszer lesz kedvem játszani, forgatok alá egy optimalizált kernelt, kíváncsi vagyok mennyit számít.

(#17364) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok.

Úgy néz ki van egy kis problémám az alaplapommal. (Asus M5A99X Evo, kb. fél éves a procival együtt)
Működőképes, de idegesítő jelenségek vannak, lehet, h valami természetes azok közül amit majd felsorolok.
Fx8120 proci, Corsair Vengeance CMZ8GX3M1A1600C9 8gb ram, Asus gtx650ti 1 gb rammal.

A gond az, hogy mikor power saving módból átteszem performance-ba akkor egy játék kormány vezérlése meghülyül.A kormány logitech G27, a játék F1 2012.Tehát amikor felteszem teljesítménybe, hogy a cpu ki tudja hajtani a vga-t, akkor a kormány össze-vissza működik.Értem ez alatt az erőhatásokat, mintha megfordultak volna, vagyis inverz lenne.

Másik probléma, biosban a kormány billentyűzetként műxik, gáz-fel nyil, fék -le, kormány jobbra balra stb. ez nem idegesít.

A harmadik probléma, hogy nem tud lemenni alvó módba, csak power gombal indul újra, de win7 hibás leállítást érzékel stb.

Volt régebben(meg van még) egy gigabyte 8600gt kártyám, ezzel a kártyával a performance opció tökéletesen működött, a g27-es kormány normálisan működött ezt az opciót használva is.De a 3. probléma akkor is meg volt, tehát a 8600gt-vel sem tudott lemenni alvó módba.
(meg teljesítmény módba van valami cicergés, vagy valami commodore szerű csipogó (ultra?)hang.

Most cseréltem tápot, Chieftech 500w, az nem lehet probléma. Bios legújabb 1604-es.

3 vinyó van még, 1 TB wD, 400Gb samsung, +1 kingston 40 gigás ssd.
De az ssd, az mintha haldokolna, 14 hibás szektor, néha akadozó egér, már ez jelen volt a 6000+ x2-es korszakban is.

Szerk.

Vagy esetleg akinek ilyen cpuja van mint nekem, leírhatná, hogy kb. 4ghz-e frekihez milyen fesz tartozik.Megpróbálnám manuálisan húzni.

(#17365) mackosajt válasza kovi831 (#17364) üzenetére


mackosajt
addikt

nemrég írtam be pont
amúgy én az ilyen power saving meg performance módokat hanyagolnam.
bízd az alaplapi bios-ra az egészet, ne segédprogramra.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17366) kovi831 válasza mackosajt (#17365) üzenetére


kovi831
aktív tag

Értelek, vagy még sem :) Az alaplapi biosban is 3 alap választási lehetőség van, ott is power saving, normal mode, és performance.Igaz van advanced beállítási lehetőség, de nekem az magas, sok mindent lehet belőni rajta.Egyébként most meg tutdtam oldani, hogy power saving módba, csak a cpu-t húzzam fel 4 gh-re és így jó...egyelőre.

Szerk.

Nemrég írtam be pont
Na majd ,akkor visszaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#17367) BomiBoogie válasza kovi831 (#17366) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

miresz kolléga így fogalmazott, egyértelmű.

(#17368) kovi831 válasza BomiBoogie (#17367) üzenetére


kovi831
aktív tag

köszönöm

(#17369) Ferike001


Ferike001
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani egy jó proci hűtőt FX 6200-ra? A gyári eszméletlenül hangos és a teljesítménye is gyengécske. Felső tápos házba kellene.

(#17370) Asbee válasza Ferike001 (#17369) üzenetére


Asbee
veterán

Húzod a procit?

(#17371) menyoronc válasza Ferike001 (#17369) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Helló!

Én fx6100hez használok thermalright
macho 120 -t. Terhelés alatt 1000-1100 fordulaton 50-55 fokon tartja mind ezt elég hakan. Most perpill 3,6on használom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#17372) Ferike001 válasza Asbee (#17370) üzenetére


Ferike001
csendes tag

Igen, szeretném.....

(#17373) Ferike001 válasza menyoronc (#17371) üzenetére


Ferike001
csendes tag

nem rossz, de nem tudom mennyire áll ellen a húzásnak mondjuk ilyen 4.5 Ghz körül :)

(#17374) Asbee válasza Ferike001 (#17373) üzenetére


Asbee
veterán

Nagyobb változat.

(#17375) Ferike001 válasza Asbee (#17374) üzenetére


Ferike001
csendes tag

Ezek jónak tűnnek, még gondolkozok rajta ugyanis az alaplapom se jött még vissza gariztatásról :(

(#17376) #21078528


#21078528
törölt tag

Még egy kis Geekbench, csak az érdekesség végett.

Saxus kolléga lefutatta a félmilliós Xeonos workstation-jén, és kirakott egy összehasonlító táblázatot.

(#17377) menyoronc válasza Ferike001 (#17373) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Az igen, nem aprózod el:-D biztos ott is tudná tartani 60fok alatt csak hát ugye a hangja már nem lenne olyan baráti.
Akkor már inkább tényleg egy nagyobb típusát vedd. Csak vedd figyelembe a hűtő magasságát h tutira beférjen a házadba.

Üdv: Gábor

(#17378) soultrapp


soultrapp
senior tag

Csináltam én is egy geekbench-et:

[link]

De nem lehet csak a 32bites win-t választani tesztnél....

[ Szerkesztve ]

(#17379) #21078528 válasza soultrapp (#17378) üzenetére


#21078528
törölt tag

Az ingyenes verzió csak 32 bites teszteket futtat, de ne agódj, gyk. mindenki azt használja, így legalább korrekt az összehasonlítás.

(#17380) mackosajt válasza #21078528 (#17339) üzenetére


mackosajt
addikt

Eredményem

Ami érdekes, néha írja a memória frekvenciáját, néha meg nem. Ez mitől függhet?

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17381) miresz


miresz
veterán

[ZTE GXi]Itt az Intel-es telefonom eredménye. :)

[ Szerkesztve ]

(#17382) laca000 válasza miresz (#17381) üzenetére


laca000
őstag

;]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#17383) Malibutomi válasza #21078528 (#17379) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nézegettem az öszehasonlítást és ez megütötte a szemem.
Olyan mintha kissé bugzana a teszt, vagy a linux ennyivel jobb? Furcsa eredmény....

Dot Product
multi-core scalar

miresz FX-8120 @ 4.00 GHz - 5972 - 2.72 Gflops
mackosajt FX-8120 @ 4.00 GHz - 6151 - 2.80 Gflops
enyém FX -8320 Eight-Core @ 4.50 GHz - 7479 - 3.41 Gflops

berus.berus FX-8120 @ 3.60 GHz - 25096 - 11.4 Gflops :Y :Y :Y :Y :Y

A single score scalar is 3,5-4x több mint a többieké.

[ Szerkesztve ]

(#17384) Pug válasza Malibutomi (#17383) üzenetére


Pug
veterán

Ez a "multiplatform" teszt kb annyit er, mint a mokus valaga... :N

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17385) laca000 válasza Pug (#17384) üzenetére


laca000
őstag

Hát szerinted én miért nem csinálom meg a tesztet :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#17386) #21078528 válasza Malibutomi (#17383) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ilyen értelemben nem bugzik a teszt, nézz meg más Linuxos eredményeket.

(#17384) Pug: Ilyen alapon minden szintetikus teszt annyit ér mint a mókus valaga, de akkor mivel mérsz platformfüggetlenül?
A Pro verziót pedig több helyen használják, pl. Amazon a Kindle Fire kapcsán is közölt Geekbench teszteket, de több Apple cuccokal, okostelefonokkal foglalkozó oldal is rendszeresen publikál eredményeket.
Ezzel együtt nem kell belőle messzemenő következtetéseket levonni, de érdekességnek és kiindulási alapnak jó.

[ Szerkesztve ]

(#17387) laca000 válasza #21078528 (#17386) üzenetére


laca000
őstag

"érdekességnek és kiindulási alapnak", semmi másnak :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#17388) Pug válasza #21078528 (#17386) üzenetére


Pug
veterán

Erdekesseg, ennyi....

Nem veletlenul nincsenek platformfuggetlen tesztek, melyeknek lenne relvanciajuk.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#17389) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok!

Betettem a kuckóba az jövevényt /FX 6300/. Tuning később lesz. Így gondolom mindent hagyhatok alapon. Mármint energiagazdálkodásra gondolok. :) C&Q is maradjon ugye. Leveszi az órajelet.

(#17390) miresz válasza Gamerous (#17389) üzenetére


miresz
veterán

Adatlapodat frissítsd. Ha nem lesz tuning akkor hagyhatsz mindent alapon egyenlőre. :)

(#17391) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Most raktam fel a gta 4et..fullhdban max grafikán 40 - 50 fps-en fut. Viszont az a fura h az afterburn csak max 60 - 70 %os gpu kihasználtságot mutat.
Másnál mit mutat?
Tudtam h CPU igényes játék de ennyire?

Üdv: Gábor

(#17392) =HG= válasza menyoronc (#17391) üzenetére


=HG=
addikt

Hát igen, Fhd-ban kevés egy kicsit a 6100, hogy 100%-ban menjen a 7850....No meg a gta nem egy híresen jól optimalizált játék ugye....

(#17393) menyoronc válasza =HG= (#17392) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, sejtettem... A lényeg h még így is élvezhető sebességen fut:-D

Üdv: Gábor

(#17394) fasterware válasza menyoronc (#17391) üzenetére


fasterware
aktív tag

Tedd a cpu -t 3,8 GHz - re fx-6200 órajele ), annyit kötelező szinten kell mennie :)

(#17395) menyoronc válasza fasterware (#17394) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Épp ma próbáltam de alapfeszen 1,250en egy perc után újra indult a gép, gondolom kevés neki a fesz. Most 3.6on stabilnak tűnik.
Vagy lehet vmit nem jól csináltam? Tc, apm kikapcs.. Szorzó 19re... Kell még mást állítanom?

Üdv: Gábor

(#17396) likeaRAINBOW válasza menyoronc (#17391) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Kb fél óra és betudok szállni segiteni a tesztelésben, szintén FX6100 és 7850 1GB

(#17397) fasterware válasza menyoronc (#17395) üzenetére


fasterware
aktív tag

Addig emeld a cpu feszt, amíg nem lesz stabil, ezért jó a szorzózármentes cpu, Nekem ez az első BE procim, ezelőtt mindig csak szorzózáras volt, frankó ez így :) .

(#17398) menyoronc válasza fasterware (#17397) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Majd kipróbálom vmikor. Ez még mindig kisebb fogyasztást okozz mint a TC, ugye jól gondolom? És terhelés nélkül le veszi a feszt ahogy kell. Mert nézegettem cpu-z progival és ott azt mutatta h 3.6on megy akkor is ha nem fut semmi komoly a gépen.

Üdv: Gábor

(#17399) menyoronc válasza likeaRAINBOW (#17396) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Helló!

Mármint gta4 tesztbe?:-) neked mennyin megy a procid? És mekkora feszen ?

Üdv: Gábor

(#17400) likeaRAINBOW válasza menyoronc (#17399) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Jap, Gta 4 episode from liberty city.

Jelenleg: APM off, LLC disable,TC off, Biosban 1.250V, CPU-Z szerint terheléskor 1,3V kap, 4 Ghz. Délután néztem pár játékot, eddig a proci mindig max 80% körül ment, mig a VGA 100%

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.