Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eddie303


eddie303
őstag

Sziasztok. Athlon-Duron tuningban jártas ember(ek) segítségét szeretném kérni egy 1300-as AHLDA stepping-ü Duron tuningjához. Meddíg érdemes a szorzót engedni? Az alaplap nem engedi az FSB-t növelni, csak egybõl 133-ra, vmi Matsonic gagyi cucc, KT266A-s. Mennyivel fog nagyobb hõt leadni, ha most átlag 43 fokos? Köszönöm szépen elõre is.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Úgy tudom a duronokat nem lehetett annyira húzni, de szerintem küldheted neki, mert a 4x fok az bőven langyos(ka). Ha nem stabil max visszaveszed.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) anaqer válasza eddie303 (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Próbáld meg a 10*133-at, ha megy akkor növelj szorzót felenként, ha nem, akkor csökkentsed felenként. Ha sehogy sem megy a 133-as FSB, akkor meg addig toljad fel, amíg még bírja.
Magfeszültség mennyin van, és meddig engei az alaplap? Milyen hűtőt használsz?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) eddie303 válasza anaqer (#3) üzenetére


eddie303
őstag

A magfesz normális, az alaplap elvileg enged még 0,1 voltot setupból, a többit jumperbõl, de eddig csak még egy 1,8 voltos lépés volt, ami müködött is. A hütõ egy nem márkás cucc, jó nagy, alumínium, és egy 8-as venti figyel rajta. Szorzót nem enged állítani az alaplap :((

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#5) anaqer válasza eddie303 (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Tyhíjjja, alighanem így jártál... 13*133-at szinte biztos, hogy nem fogja bírni... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Alvin_ti4200 válasza eddie303 (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A te prociddal eddig 1800 MHz-et értek el, de sajna száraz jéggel és 2,3V-on

(#7) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, és rendes léghűtéssel 1400-1544-ig mentek

(#8) Sidaries válasza eddie303 (#4) üzenetére


Sidaries
őstag

Ebben az esetben szerintem nem fogsz nagyon tuningolni. Se szorzó, se Fsb. Ez így nem megy. :(

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) Sidaries válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


Sidaries
őstag

Én az 1200-es Duronomat 1333-ig vittem. Eddig bírta. Igaz ezt 166-os Fsb-vel csinálta. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#10) Alvin_ti4200 válasza Sidaries (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

De nem Matsonic alaplapban:DD

(#11) eddie303


eddie303
őstag

Jóuvan :) Szebb a 14 mint a 13, ennyi :) De köszi. Próbáltam a procin elvágni egy hidat, hogy átfessek egy másikat, de nem jött össze, s nem mertem erõltetni. Nem tudjátok, mivel lehet? Kerámiatokos, természetesen.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#12) hungeek válasza Sidaries (#9) üzenetére


hungeek
senior tag

uhhh :) duron 166-os FSB-vel? milyen lappal csináltad?

(#13) hobizoli válasza eddie303 (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van szorzo allitasi lehetoseg a BIOS-ban...?


hobizoli

több drón kell ;P

(#14) eper-fa


eper-fa
aktív tag

¨de ha nincs szorzállítás a BIOSban, attólmég a hidak megfelelő összekötésével/elvágásával be tudja kisebbre állítani a szorzót. egy próbát megér

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#15) eddie303


eddie303
őstag

Sajnos nincs, buta alaplap. Az FSB is csak jumperrel megy feljebb, s az is csak 100 és 133 között állítható :(

Linux.... The choice of a GNU generation.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.