Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Szeszkazán válasza Devid_81 (#1348) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Szerintem kár ebbe belemenni , most teljesen jogosan el fogják kérni a felárat mindenre, eddig 5 évig ezt csinálta az intel, most fordul a kocka , egyik cég se szeretet szolgálat , az ár mindig a teljesítményhez lesz igazítva, úgy néz ki ígéretes a Zen2 és a Top top drága lesz, nem kötelező a Top-ot venni.

(#1352) schawo válasza westlake (#1339) üzenetére


schawo
titán

A webáruház némi ingyen kattintásért kirakta az MSRP * árfolyam +25% áfa áron a procikat. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1353) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

EPYC Rome -

(via: https://twitter.com/KOMACHI_ENSAKA/status/1141027878634573824?prohardver=exclusive_content

AMD EPYC 7452 ‘7nm Rome’ CPU With 32 Cores & 64 Threads Benchmarks Spotted – Dominating Position Against Intel’s Xeon, Much Faster Than EPYC Naples
https://wccftech.com/amd-epyc-7452-7nm-rome-server-cpu-benchmark-versus-intel-xeon/

Mottó: "A verseny jó!"

(#1354) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Lisa Su - interjú
- kevés dolgot igérni, de azt betartani ...

"Our mantra for the past five years has been, “We do what we say we’re going to do and we are meeting or exceeding our commitments to customers.”"
https://www.barrons.com/articles/amd-ceo-lisa-su-interview-51560863017?prohardver=true

Mottó: "A verseny jó!"

(#1355) solfilo válasza S_x96x_S (#1354) üzenetére


solfilo
veterán

köszi, érdekes volt :)

solfilo

(#1356) #82819712 válasza S_x96x_S (#1354) üzenetére


#82819712
törölt tag

Mi az a ?prohardver=true a baron link végén ?

(#1357) westlake


westlake
félisten

(#1358) S_x96x_S válasza westlake (#1357) üzenetére


S_x96x_S
őstag

nem rossz :)

A Legdrágábbak
- "Gigabyte X570 Aorus Xtreme, Rev 1.0 € 1104.60"
- "MSI MEG X570 Godlike (7C34-002R) € 780.40"
https://geizhals.eu/?cat=mbam4&xf=317_X570

Mottó: "A verseny jó!"

(#1359) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Szóval ez azt jelenti, hogy a legalja fog ~65e Ft-ról indulni, és egy jobb VRM-el ellátott lap 80-90-100e Ft lesz kb, mi? Ez így elég durva.. most végre pont erős tápellátással rendelkező lapot akartam venni, lehet, hogy ez így elmarad.. Korábban a platform egyik előnye volt az Inteles deszkákhoz képest jó árú alaplapok, ez az előny most hátrányra fordult.

(#1360) Devid_81 válasza -FreaK- (#1359) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egyetlen megoldas az X470.
Viszont nem tudjuk meg pontosan, hogy mekkora lesz a hatranya X570-hez kepest, akar ram tamogatasban vagy OC stb.
Erdemes megnezni a teszteket elobb, lehet az X570-es tenyleg csak akkor lesz elorelepes ha kell a PCIe 4.0
2021-re mar a PCIe 6.0 is kinn lesz, szoval a 4.0 sem lesz hosszu eletu :N :D

...

(#1361) Petykemano


Petykemano
veterán

R5 3600

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1362) Petykemano válasza -FreaK- (#1359) üzenetére


Petykemano
veterán

Az X570 elvileg a performance tier, persze hogy drága. Az XX70-es lapok eddig is drágák voltak. Persze talán az extrém drágák hiányoztak.

Én mondjuk nem néztem meg a kínálatot, de azt gondolnám, hogy a legolcsóbb X570-nek is azért jobbnak kéne lennie a majd sajnos csak később várható B550 és A520-as lapoknál.

Egyébként tényleg durva, hogy
2019 - pcie4
2020- pcie5
2021 - pcie6

Nyilván persze a desktop pckbe nem fog azonnal leszivárogni, főleg az olcsóbb lapokba nem.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1363) schawo válasza -FreaK- (#1359) üzenetére


schawo
titán

Ahogy a lapokról készült táblázatban a táprészeket néztem, a "leggyengébb szarok" is komolyabbak a 470-esek középkategóriájánál...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1364) schawo válasza Petykemano (#1362) üzenetére


schawo
titán

Ez pontosabban így néz ki:

pcie4 szabvány: 2017, megjelenés: 2019
pcie5 szabvány: 2019, megjelenés várható: 2021
pcie6 szabvány várható: 2021, megjelenés várható: 2023

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1365) lezso6 válasza Petykemano (#1362) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Hasonló a helyzet, mint anno amikor jöttek az első Core 2 Duo-k. Az ezeket támogató legszarabb Asus P5B (Intel P965) lap ~30k volt 2006-ban, ami inflációval számolva kb 45ezer forint lenne ma. És ez a mainstream chipset volt, ugye a csúcs 975X volt, sokkal-sokkal drágábban.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1366) Petykemano válasza schawo (#1364) üzenetére


Petykemano
veterán

:R

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1367) Petykemano


Petykemano
veterán

Zhaoxin 8c@3ghz ~I5 7400

Nem tudni, ST vagy MT. Persze ha a 8 magos proci multiban eléri a 4 magos teljesítményét, az nem akkora szám. Lenovo használja.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1368) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

(leak) AMD EPYC ROME árak


https://www.reddit.com/r/AMD_Stock/comments/c3689b/amd_epyc_rome_pricing_leaks/

Mottó: "A verseny jó!"

(#1369) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A verseny minden vásárlónak jó :R - Szerintem akinek nem sürgős érdemes kivárnia októberig - akkora az AMD is árat csökkent; és az INTEL megint korrigál, ....

[ Az Intel elkezdett árat csökkenteni. ]
"DigiTimes: Intel to Slash Desktop Processor Pricing up to 15 Percent as Ryzen 3000 Nears"
https://www.tomshardware.com/news/intel-cpu-reduce-pricing-10-15-percent,39699.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#1370) westlake válasza S_x96x_S (#1369) üzenetére


westlake
félisten

Semmire nem megy vele. Nem "ennyi" a különbség a két család között. Ráadásul aki elvakult Inteles, vagy szimplán csak sosem venne AMD-t (mert alkalmanként képtelen az ésszerűen dönteni) azok megvennék az eredeti áron is azokat a CPU-kat. Szóval ezzel a lépéssel valójában csak magukat szívatják.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1372) Petykemano


Petykemano
veterán

R5 3600 : 197

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1373) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

"An Interview with AMD’s Forrest Norrod: Naples, Rome, Milan, & Genoa"

"But for the removal of doubt, Genoa is the Zen 4 design. Here's an exclusive:
the one after that is another Italian City. I know you're shocked."

https://www.anandtech.com/show/14568/an-interview-with-amds-forrest-norrod-naples-rome-milan-genoa

amit tudunk, hogy a DDR5 más socket-ben jön.
"DDR5 is a different design. It will be on a different socket. We've already said Milan is a mid-2020 platform, and we've already said that's socket SP3, so DDR4 will still be used for Milan. "

és az OPTANE is szóba került. Azért a köritést is érdemes elolvasni.

"Q: .... One of those aspects is volatile memory and Optane. What can AMD do in this space, or is it worth it the customers that you're going for to do some sort of non-volatile memory?

"A: ..... So the other aspect of course is lower cost per bit. They’ll use it as DRAM replacement and the fact is that it has longer latency and non-uniform latency, and so there are a bunch of issues there. Now withstanding that it is close enough that we can use it as DRAM replacement, I'd say there was probably more interest in that 12 months ago when DRAM price were at a historically high level. Today there is less interest in that now as DRAM prices have come way down and I do think that DRAM/memory is a commodity market, and commodity markets have a very set of economic rules. The cure for high oil prices is high oil prices right? You know because that increases production and that brings the oil prices back down. The prospect of Optane being a replacement for DRAM in of itself would bring the cost of DRAM down, regardless of the current market factors in play today.

But there are a lot of other storage class memory (SCM) technologies which are in development. I think that you will see SCM settle into a niche of the memory hierarchy over 2-3 years and I think that there will be a lot of choices, not just Optane. But I don't think it's the be-all and end-all. I think that that Intel has made a horrific mistake hitching their system architecture to a propriety memory interface. :Y I think that they've made a key strategic mistake. :Y
"

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1374) Petykemano válasza S_x96x_S (#1373) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem a "miért?" azért magyarázatra szorul a laikus olvasók számára.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1375) S_x96x_S válasza Petykemano (#1374) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Szerintem a "miért?" azért magyarázatra szorul a laikus olvasók számára.

Azt én se értem, hogy miért Genova. ( "Genoa is the Zen 4 design". )
főleg amiatt, hogy 1 éve ott szakad le a felüljáró - szóval nekem nem a mérnőki csúcsteljesítmény jut eszembe.
Azért 1,2 év és elfelejtik az emberek .. és egy marketinges se jövőbelátó ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#1376) Petykemano válasza S_x96x_S (#1375) üzenetére


Petykemano
veterán

párdon, nem erre gondoltam - mit bánom én, hogy mi a termék belső kódneve? - hanem a kiemelt részre, hogy Forrest Norrod miért tartja stratégiai hibának az optane-t

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1377) S_x96x_S válasza Petykemano (#1376) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Forrest Norrod miért tartja stratégiai hibának az optane-t

:)
szerintem csak elbizonytalanítani akarja a leendő Intel vevőket,
ijesztgeti őket, hogy pár év múlva extrém drága lesz ugyanennek a megvásárolt platformnak a bővítése.

Vagyis igazából ez a vevők számára stratégia hiba. :W
( Az Intel-nek nem , nekik kell valami olyan extra selling point amibe kapaszkodhatnak, és amije nincs az AMD-nek )

legalábbis én így látom. :R
Az Intel meg addig tolja az OPTANE szekerét, amig megy ;] , Ha nem megy, akkor beáll valami nyílt szabvány mögé ő is.
Vagy nyílttá teszi 1 év múlva mint a TB3 -at,.

Mottó: "A verseny jó!"

(#1378) poci76 válasza S_x96x_S (#1377) üzenetére


poci76
aktív tag

Az AMD-nek igazából tökmindegy, hogy sikeres lesz-e az Optane, mivel ez egy memória, amihez gyár kell. Szóval ha az AMD látna benne fantáziót, akkor vehetne az Inteltől, ahogy az Intel is vett GPU-t az AMD-től.

(#1379) hokuszpk válasza S_x96x_S (#1373) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"-rome-milan-genoa"

ha csak olyan Olasz varosok jonnek szoba, ahol ket elsoosztalyu futballcsapat van, akkor Napoly kiesik, marad Torino, lista vege. :DD

* esetleg jovore karoltve feljut a Verona es a Chievo.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1380) #82819712 válasza S_x96x_S (#1375) üzenetére


#82819712
törölt tag

Nem csúnya az és van híd ami 2.5 ezer éve nem dőlt össze ;)

(#1381) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

sok sok - Teszt: X470 R5-3600
https://elchapuzasinformatico.com/2019/06/amd-ryzen-5-3600-x470-review/

Mottó: "A verseny jó!"

(#1382) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

megnyílt az új topik is

https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_7_5_3_3_x_zen_2_am4/friss.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#1383) Cathulhu válasza S_x96x_S (#1381) üzenetére


Cathulhu
addikt

Itt talan a legerdekesebb a 2700X vs 3600 monohilo tesztek, mert ott az orajel kb azonos (de azert van +100-150MHz a 2700X javara), de igy lehet az IPC-re kovetkeztetni valamennyire. Jatektesztek sajnos haszontalanok, mert nincs megegy azonos magszamu azonos orajelu ellenfele, igy aztan az FPS-t barmi befolyasolhatja :(
Ami engem kifejezetten erdekelne, az az X370-X470-X570 osszehasonlitas (hazabeszelek, mert nalam ez dontene el a vasarlast :D)

Szerk: monohilo tesztek alapjan megvan boven a 10+% IPC a Zen+hoz kepest, de lehet az alacsonyabb fogyasztas miatt tovabb tud boostolni...

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1384) zhagyma válasza S_x96x_S (#1381) üzenetére


zhagyma
őstag

Viszont a latencia nem túl acélos:

(#1385) S_x96x_S válasza zhagyma (#1384) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Viszont a latencia nem túl acélos:

- Írják, hogy Béta bios-al tesztelték, és még az Overlock -se müködött. szóval igazából nem a legutolsó eredmény ...

Mottó: "A verseny jó!"

(#1386) zhagyma válasza S_x96x_S (#1385) üzenetére


zhagyma
őstag

Igaz, bár a G.Skill FlareX DDR4 @ 3200 MHz CL-jét - ahogy néztem - nem tették közzé. A 80.5 ns még igaz is lehet az alábbiak alapján:

(#1387) Cathulhu válasza zhagyma (#1386) üzenetére


Cathulhu
addikt

A kozponti I/O es az indirekt memoria eleres miatt lehet rossz a latency, ezt mar beszelgettuk itt parszor, ezen nem akadok most fenn, a dupla L3 is ezert kellett, illetve az L4-en is emiatt vitatkoztunk. De ha az L3 miatt amugy hasznalat kozben ez nem latszik, akkor nem fontos, ennyi aldozatot meg meg kellett hozni a chiplet design oltaran. Aztan ha tudnak javitani rajta, akkor annal jobb, de legrosszabb esetben marad ez, es teljesitmenyben nem tunik egyelore kritikusnak

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1388) zhagyma válasza Cathulhu (#1387) üzenetére


zhagyma
őstag

OK. Értem. Kössz az összefoglalót.

(#1389) yagami01


yagami01
aktív tag

Van x570 teszt és összehasonlítás a 3600-hoz:
[link]

(#1391) schawo válasza westlake (#1390) üzenetére


schawo
titán

1,77V, szóval az 5,0 sem valószínű, hogy meglesz értelmes 1,3V környékén. Szóval a 3950X eléggé csúcsra lesz járatva már alapon is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1392) wwenigma válasza schawo (#1391) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudjuk mekkora fesz kell a 4,7-hez csak az 5,4-et ismerjuk.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1393) Devid_81 válasza schawo (#1391) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem maradjunk a valosagnal, tippre 4.5GHz all core lesz kihozhato ebbol mielott kirobban az AM4-es foglalatbol :D Latok meg a varazsgombben par szerencsest aki 4.6Ghz-et is eler vele. ;]
Ennyi magnal a hotermeles lesz az ami megallitja majd a mokat, de nezzuk a jo oldalat, 4.5Ghz-en ilyen IPC melett 16 mag+SMT nem lesz sz@r de nagyon nem :N
Ez egy olyan proci lesz amire azt lehet mondani, hogy megvan 5 evre a gep alapja :K

...

(#1394) hokuszpk válasza schawo (#1391) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

semmi extra, az AMD ugy kb. mindig maxra tekeri a vasat, azt a par mhz -t, ami esetleg bennemarad majd az xfr elintezi

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1396) Petykemano


Petykemano
veterán

(#1398) Hannibhál válasza westlake (#1397) üzenetére


Hannibhál
őstag

De írják azt is h lehet oc-zott volt a 3600, bár így is szép zeljesítmény :) lehet meglesz az új procim ;]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#1399) schawo válasza Hannibhál (#1398) üzenetére


schawo
titán

Az eddigi eredmények alapján biztos, hogy oc-val ment.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1400) Petykemano


Petykemano
veterán

3600X userbenchmark

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.