Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) hokuszpk válasza awexco (#1249) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

kezd ertelmet nyerni a "scalability" szocska ott a NAVI felirat alatt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1252) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

kitört a marketing-benchmark háború ..

"But Intel doesn't want to just be more competitive. It wants to prove that it will continue to lead even after AMD's 7nm Rome processors come to market. "


"Intel Brings Its Own Benchmark to Refute AMD's '2X' EPYC Claim"
https://www.tomshardware.com/news/intel-amd-computex-benchmark-epyc-xeon,39544.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#1253) Petykemano válasza S_x96x_S (#1252) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát igen, a bulldozer korában az AMD is be tudott volna mutatni diákat, hogy ha az általuk részletezett módon készülnének a programok sok szál használatával, akkor sooookkal gyorsabb lenne. Csak hát...

Mindenesetre megkezdődött a marketing háború a mindshare-ért

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1254) #82819712


#82819712
törölt tag

Robert Hallock megerősíti, hogy a harmadik Gen Ryzen forrasztva van

(#1255) Devid_81 válasza #82819712 (#1254) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah mondjuk ez eleg valoszinu volt.
En nem is banom, csak ne ugy legyen forrasztva mint az Intelek, a tobbi nem szamit :N

...

(#1256) awexco válasza hokuszpk (#1251) üzenetére


awexco
őstag

Azért nagy lehetett az RTG-nél szar a palacsintában ha komplett 1 évet csúsznak az eredeti tervekkel . Egy részével meg 2-t ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1257) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Samsung licenszeli a Radeon GPU-t.

- Az ARM+Radeon párosítás - valószínüleg az AMD-nek is konkurenciát csinál. ( legalábbis az ARM-es ultrapc-s szegmensben. )
viszont lehetőségeket is nyújt.
pl. lesz egy laza kapcsolat a samsung-al; ha netalán ott kell majd chipeket gyártatni. ( nem árt több lehetőséget is nyitva tartani ) Ha a Samsung megfinanszirozza az RDNA-s chipletek gyártását - az valamennyire az AMD-nek is jó.
Meg kifogja a lehetséges piacokat az Intel és az nVidia elől. ..

https://www.amd.com/en/press-releases/2019-06-03-amd-and-samsung-announce-strategic-partnership-ultra-low-power-high

Mottó: "A verseny jó!"

(#1258) #82819712 válasza S_x96x_S (#1257) üzenetére


#82819712
törölt tag

Intellel is megoldották a samsung meg sokkal kevésbé irritálóan konkurencia ;)

(#1259) S_x96x_S válasza #82819712 (#1258) üzenetére


S_x96x_S
őstag

viszont ez valamennyire azt is jelentheti,
- hogy az AMD nem foglalkozik a közeljövőben az ARM core-al.
- és valószínüleg lesznek Chrome-os gépek (laptopok) Samsung chippel (ARM + licenszelt Radeon GPU-val)

És elképzelhető, hogy más cégek is követik a Samsung-ot és licenszelik a Radeon-t és a játékokat egyre inkább megéri Radeon-ra optimalizálni.

Ha viszont ilyen jól lefelé skálázható az új GPU ( és reméljük felfelé is!) ,
akkor ez jövőre az Intel -nél is gondot okozhat - az IceLake-nek - és az Intel prémium-os laptop szegmensének.

Mottó: "A verseny jó!"

(#1260) #82819712


#82819712
törölt tag

Kellett már ide mint a falat kenyér ;)
Ryzen 3000 Series Announcement Analysis (Adored Tv)

(#1261) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[Az AMD nem biztosít tovább x86-os technológiai licencet Kínának] nem lesz folytatása a kínai ZEN (Dhyana) prociknak.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#1262) solfilo válasza -=MrLF=- (#1261) üzenetére


solfilo
veterán

arról lehet valahol valami infó, hogy mennyire volt sikeres ez az üzlet?

solfilo

(#1263) Petykemano válasza #82819712 (#1260) üzenetére


Petykemano
veterán

Tehát azért nem lett 5Ghz, mert a legszutykosabb lapkák mennek a mainstream piacra. DE lehet benne OC potenciál.
Annyira nem jó. Lehet, hogy a gémer közösségnek az intel jobb választás marad.
Ennek ellenére drága, mert az AMD megengedheti magának.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1264) Devid_81 válasza Petykemano (#1263) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A videot nem lattam, hozzateszem :)
Ez sajnos teljesen vilagos volt, hogy kell majd az osszes valamire valo 8 magos CCX az EPYC-hez elobb.
Biztos nem lesz ettol fuggetlenul sz@r a Ryzen 3xxx de a jobb CPU-kra meg varni kell, jobb esetben karacsonykra mar lesz valami izmosabb belole.
Igy latatlanban azt mondom valamelyik 8 magossal kell kezdeni, lehetoleg a kisebbikkel, mert anyagilag a legjobb, es az eddigiekbol tanulva ugyan azt fogja tudni mint a tobbi OC-ban, majd amikor kijon valami izmosabb vegre akkor lehet valtani :B

...

(#1265) #82819712 válasza Petykemano (#1263) üzenetére


#82819712
törölt tag

Adored-et félreértelmezik az emberek. Egyáltalán nem AMD fan és nem kell szó szerint de főleg ténynek venni amit mond, de egy nagyon jó elemző és GONDOLATÉBRESZTŐ. És pont.
Ami engem ebben megragadott az ez a kép és amit Lisáról mond.
Nincs itt szó semmilyen Gamereknek szánt mennyországról.
Ez egy nagyon jó összehasonlítása a 8 magosoknak csíkszéleséggel, órajel emelkedésekkel, fogyasztással és az árral.
A fogyasztásban ennyit kellene csökenni? Az árban ennyit kellene csökkenni ?

24:00-nál jól elmondja Lisa milyen CEO és az árakat is.
Nem kell itt félni amint felfut a termelés stabilabban szivárgásmentesebben gyártanak majd lesz egy 3950 meg 3850 +200 órajellel ez a készlet meg ennyit tud, az meg hogy a 16 magos Threadripper lesz e már szinte oly mindegy.
Azok az Intel alaplapok meg amik MHZben gyorsabb órajeleket támogatnak esetleg, drágábbak is lesznek, nem tudom ez mitől a játékosok álma.
HP főnökét nem olvastátok ?
HP boss: Intel shortages are steering our suited customers to buy AMD

[ Szerkesztve ]

(#1266) Petykemano válasza #82819712 (#1265) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát pont ez az.
Az Intel árai jelenleg nem csak azért olyanok, amilyenek, mert mohók, hanem mert a szűkös termelőkapacitás miatt magasabb áron áraztak. Nem a boltok, hanem az Intel. Ha az AMD tényleg elhoz egy rakás szerver megrendelést, akkor az Intel 14nm-es kapacitásai fel fognak szabadulni. Jó persze, ennek nem kel elébe menni. Csak mondtam.

Viszont ha azért lett ilyen furi az AMD felhozatal, meg még Kicsit azért drága is, mert kellettek a jó lapkák a romehoz, és csak ez a szutyok maradt, akkor valószínűleg ebből se lesz túl sok. A szutykos lapkák amdnél egyébként általában túl vannak feszelve.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1267) Cathulhu válasza #82819712 (#1265) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem kell itt félni amint felfut a termelés stabilabban szivárgásmentesebben gyártanak majd lesz egy 3950 meg 3850 +200 órajellel

Sokan ezért vártuk a 2800X-et 4.5 körüli boosttal, de semmi nem lett belőle, még limitált példányszámú 50 éves variáns sem, pedig gyanúsan ki volt hagyva a számozás is neki. Őszintén meglepődnek ha utólag ebben a generációban kijönne ilyen xx50-es példány, nagyon idegen az eddigi gyakorlattól. Kell puskapor is a következőre.
Amúgy tudom nem ez a mondás, de jövő év elején egy gyors tock lépésben szerintem jönni fog egy Zen2+. Zen+ se volt eleinte tervezve.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1268) awexco válasza #82819712 (#1265) üzenetére


awexco
őstag

Nem lesz félgenerációs modell frissítés . Ez totál hülyeség .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1269) Petykemano válasza awexco (#1268) üzenetére


Petykemano
veterán

Forrest norrod azt mondta, a chipletes megoldásnak egyik előnye, hogy az egyes részeket külön lehet újratervezni.
Ez arra utal, hogy éppenséggel ponthogy jöhetnének féléves frissítések.
De azt nem tudom, hogy mondjuk az io lapkán Mit tudnának úgy reszelni, hogy azzal együtt adjanak ki egy zen2+ frekvenciafrissítést.
Meg hát ugye azt ki mondja, hogy a zen3 2020-ban megérkezik az asztalra?

Sokkalta valószínűbb, hogy jövőre zen2+, menet közben ha esetleg megérkezne annak már lehet ddr5 változata is előfutárként, aztán zen3 2021-ben. Vagy még az se, ha az Intel nagyon lemaradna. Mindezt úgy, hogy 16mag esetleg csak a ddr5-höz jönne

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1270) S_x96x_S válasza Petykemano (#1269) üzenetére


S_x96x_S
őstag

5.5 nap és kapunk újabb információt az E3-an.

- Remélem akkor kiderül, hogy a 6 és 8 magos új ryzenek 2 lapkából készülnek vagy csak 1-ből.
- szervercsipek nagyrészt kb 3Ghz környékén mennek - nem hiszem, hogy emiatt tartják vissza a Threadrippereket vagy a 16 magos Ryzeneket. Valami mélyebb - nem kommunikált technikai probléma lehet.
- a várható túlkereslet miatt indíthatnak magasabb áron, mert nincs elég kapacitás, aztán az első pár hónap és az intel reakciója után igazítanak az áron. Elméletileg szeptember környékére igérte az Intel is a gyártókapacitásának a helyreállítását - akár még nagy akciók is várhatóak mindkét részről - feltéve ha egyik oldalról sincs kapacitáskorlát és tele vannak a raktárak. de addig ....

egyébként is érdemes megvárni, hogy kiderüljön, hogy mi az Amd terve az X570 és az AM4 támogatással; várható-e bele ZEN3-as proci vagy sem.

> Meg hát ugye azt ki mondja, hogy a zen3 2020-ban megérkezik az asztalra?

AMD Investor presentation - "Szerver" frontra még ez az ígéret - desktopra ki tudja ...
http://ir.amd.com/static-files/9c985e84-bbb6-4e23-99bd-dcbb21f18592

Mottó: "A verseny jó!"

(#1271) hokuszpk válasza Petykemano (#1269) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"De azt nem tudom, hogy mondjuk az io lapkán Mit tudnának úgy reszelni, hogy azzal együtt adjanak ki egy zen2+ frekvenciafrissítést."

tekintve, hogy egyben ez az x570 is, mondjuk a fogyasztast redukalni, az 1:2 -es mem/fabric oszto melle mondjuk 3/4 -et applikalni. de mindjart lemegyek alfaba es biztos lesz meg par otletem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1272) Devid_81 válasza S_x96x_S (#1270) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En inkabb arra gondolnek, hogy az a bizonyos 3GHz se mindegy, hogy pl 1.00Voltot ker, vagy jo esetben 0.975V
Ennyi magnal nagyon nagy segitseg lehet az is, ha csak egy picit kevesebbet ker a cucc, osszetetben a fogyasztas sokat csokkenhet.
Aztan lehet nincs igazam :)

Varni mindenkeppen megeri annak akinek nem surgos a platform valtas, mert a kezdeti arak utan akar csak 1 honappal is mar lehet csokkenes.
Nem is gyarto reszrol, hanem kapzsi kisker reszrol :K
Vagy meg az esetleges pre-order lehet neha jo aron (pl nekem igy volt olcsobb 2080-asom, aminek az arat egyetlen nap alatt feltoltak es ott is maradt utana honapokig)

...

(#1273) -FreaK- válasza Devid_81 (#1272) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én is erre gondoltam, egy jobban sikerült, kevésbé szivárgó chip 3Ghz-en is kevesebbet fogyaszt.
Én mindenképpen megvárom a teljes spec listát, a teszteket, de lehet még az itteni tulajok beszámolóját is inkább, mert lehet az influenszer tesztelőknek csak a cherry picked cpu-k mennek majd :)
Azért kicsit ez most elbizonytalanított, mert pont a 3800X-et néztem ki én is magamnak, de persze majd meglátjuk.

(#1274) Devid_81 válasza -FreaK- (#1273) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az X570es lapok VRM felszereltsegebol azt mondanam valoszinuleg az OC is nagyjabol jo lesz, de nagyon elborult aramfelvetelekre tippelek igy latatlanban.
Aztan ne legyen igazam :)

...

(#1275) Cathulhu válasza Petykemano (#1269) üzenetére


Cathulhu
addikt

Pontosan. Es akkor az AMD AM4-es igerete is teljesulne, miszerint 2020-ig marad, es a Zen3-at mar nem limitalna az, hogy mindenkepp AM4-es foglalalattal kellene jonnie.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1276) Devid_81 válasza Cathulhu (#1275) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha belegondolsz a Zen3 pontosan 2020 ra esedekes, avagy a Zen2 pont 2020-ig nem igenyel masik alaplapot, ez nem ujdonsag hiszem tudjuk, hogy AM4 es.
Ha igy nezzuk akkor a Zen2 lesz az utso ami AM4-re jon ;)

...

(#1277) Cathulhu válasza Devid_81 (#1276) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez mar ertelemezes kerdese. Szamomra a 2020-ig AM4 lesz azt jelenti, hogy 2020-ban jon az utolso generacio ami meg AM4-es es 2021-ben mar uj foglalat lesz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#1278) Devid_81 válasza Cathulhu (#1277) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez mind azon mulik, hogy AMD mennyire tud raugrani a PCIe 5.0-ra + a DDR5 hogy fog allni.
Ha ezen mulik es minden meglesz iden evvegere akkor kapjuk az AM5-ot.
Viszont akkor hamarabb fog jonni a kovetkezo generacios Zen...Majus 5 lesz a release...tutira nem sz@roznak majd az 5os szamokkal most sem :DDD

De olyan 90% os tippem van, hogy jon meg egy generacios AM4 jovore es csak aztan jon a nagy valtas.

...

(#1279) Valdez válasza Devid_81 (#1278) üzenetére


Valdez
őstag

Nem lenne hülyeség - ha addigra beérik a ddr5 - egy zen2+ hibrid memóriavezérlővel (ddr4 + ddr5). Bele lehetne tenni - utoljára - az AM4-be és vele debütálna az AM5-ös foglalat ddr5-el.

[ Szerkesztve ]

(#1281) Petykemano


Petykemano
veterán

3950X: 16c, 3.5/4.7GHz @105W

Videocardz lehozta
persze lehet visszatartott slide (vö: 13% vs 15% IPC)
Vagy hamis

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1282) hokuszpk válasza Petykemano (#1281) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem kamu. lehoztak a Navi speceket is, szerintem az se stimmel, de Lisa mar gyakorolja az eloadast, szoval megnezem az NHL donto hatodik meccset, aztan meglatjuk lesz-e hetedik.
videocardzot meg a halallistam eloszobajaba feljegyeztem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1283) awexco válasza Petykemano (#1281) üzenetére


awexco
őstag

1 dolog szól mellette : ha menyiséget nem is adnak el belőle olyan vastagon foghat az a ceruza ....

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1284) Petykemano válasza awexco (#1283) üzenetére


Petykemano
veterán

Én kiadnám.
Olyan drágán, hogy élő ember ne akarja megvenni, vagy ha mégis, akkor nagyon vastag marzsot fizessen meg. De legyen ott tiszteletet parancsoló magasságban a tesztekben, és onnantól minden játék vagy gpu benchmarkban ez legyen a default proci, és persze az influencerek ezt mutogassák a gépeikben, mint leginkább presztízsértékű mainstream proci.
Az előállítási költsége nem több, mint a 3900X-é, csupán néhányszázat kell összeválogatni. Szerintem megéri. De persze ha ugyanezt meggyőzően hozza a 3900X is, akkor nem éri meg. Esetleg az a kérdés, hogy a 9900KS-sel szemben a multicore teljesítménye a 3900X-nek milyen.

A 2700X-hez képest az a különbség, hogy kínlódni azzal, hogy ráteszel pár százalékot a csúcstermékedre, ami még úgy se veri meg a konkurenciát, nem érdemes. Ellentétben azzal, ha ráteszel még pár százalékot a caúcstermékedre úgy, hogy az mégcsúcsabb lesz, nagyonis megéri. Látjuk az nvidia esetén milyen bődületes marketingértéke van annak, hogy az AMD csúcsterméke csupán alulról kapirgálja az nvidia második legjobb termékét.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1285) Devid_81 válasza Petykemano (#1284) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szoval ha jol ertem akkor ez egy csucs-csucs-csucs proci lesz? :DDD
Amugy tippre ez lesz vagy $699 kezdesnel abban az esetben ha Intel kettehugyozza, ha meg csak ugy siman jo lesz akkor max $599-re tippelnek.
Eloallitai koltsege semmivel nem tobb mint a 12 magose, csak annyi, hogy itt 2x8 mag lesz aktiv 2x6 helyett, mint irtad is. :)

...

(#1286) Petykemano válasza Devid_81 (#1285) üzenetére


Petykemano
veterán

Én $799-re gondoltam.
Annyival kerül többe, amennyibe a válogatás kerül.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1287) hokuszpk válasza Petykemano (#1286) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha kiadnam, a 12 magoshoz kepest a masfeles szorzora nagyobb felarat tennek.
$849 -re gondoltam.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1288) awexco válasza Petykemano (#1284) üzenetére


awexco
őstag

Az tény ha a tesztgépeket sorra cserélnék AMD alapúra ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1289) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

retro - 2 évvel ezelőtti döntések újraértékelése

Two Years Later, Who Won? Ryzen 5 1600 vs. Core i5-7600K
https://www.techspot.com/review/1859-two-years-later-ryzen-1600-vs-core-i5-7600k/

"Taking all this into consideration, if you were faced with upgrading or building a new gaming PC in mid-2017 and had the choice between these two processors, you could say going with the 7600K was a mistake. Today the R5 1600 is the superior performer enabling highly playable performance in all the latest games, while the 7600K struggles in a number of titles."

"... Zen architecture. The platform has matured a lot, too, and it’s now faster and more stable. Meanwhile the Intel Kaby Lake range along with all their processors have become slower due to the security vulnerabilities that were publicly revealed in early 2018 and a few more recently. "

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1290) Devid_81 válasza S_x96x_S (#1289) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Steven Walton az nagyon nagyon AMD-s amugy is, viszont jo teszteket csinal, szoktam nezni a videoit.
Sokszor olyan teszteket rak ossze mintha "semmi dolga nem lenne" es ki kellene talaljon valamit, mindegy mi az csak lehessen nyaggatni. Ilyenkor jonnek elo a regi cuccok vs uj stb stb :C :R

...

(#1291) S_x96x_S válasza Devid_81 (#1290) üzenetére


S_x96x_S
őstag

Valószínüleg a mostani generációnál is hasonló döntéset kell hozni.
- Intel i9 9900KS ((9900K on Steroids) vs. ZEN2+PCIe4.0

az Intel valószínüleg elég erős marketing érveket próbál most is felhozni - de az idő megint az AMD-nek dolgozik. ( legalábbis Desktop fronton )
- A PCIe4.0 - előnye - a játékokban is hamarosan kimérhető lesz ( főleg ha gyors NVMe-s diskeket raknak RAID0-ba és onnan táplálják a GPU-kat )
- a több magot is egyre inkább kihasználják az (új) játékok.

E3: INTEL CONFIDENT IT WILL RETAIN GAMING PERFORMANCE LEADERSHIP OVER RYZEN 3000
https://pcper.com/2019/06/intel-gaming-performance-ryzen-3000/

Intel challenges AMD and Ryzen 3000 to “come beat us in real world gaming”
https://www.pcgamesn.com/intel/worlds-best-gaming-processor-challenge-amd-ryzen-3000

Intel Challenges AMD to Beat it in "Real World Gaming"
https://www.techpowerup.com/256393/intel-challenges-amd-to-beat-it-in-real-world-gaming

"So you’re going to hear a lot about gaming CPUs this week. They may or may not come from certain three letter acronyms. That said, here’s what I want to challenge you. I want to challenge you to challenge them. If they want this crown come beat us in in real-world gaming, real-world gaming should be the defining criteria that we use to assess the world’s best gaming CPU. I challenge you to challenge anyone that wants to compete for this crown to come meet us in real-world gaming. That’s the measure that we’re going to stand by." Jon Carvill, VP of marketing, Intel

Holnapra megtudjuk, hogy a magas labdát mennyire csapja le az AMD. :R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#1292) schawo válasza S_x96x_S (#1289) üzenetére


schawo
titán

De ha összehasonlítjuk az 1 év 8 hónappal ezelőtti állapotot (6 magos intel vs Ryzen1), akkor meg az intel volt a nyerő. Volt pár jó hónapja az AMD-nek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1293) S_x96x_S válasza schawo (#1292) üzenetére


S_x96x_S
őstag

sose volt könnyű a döntés :)
Mindenesetre 1 hónap múlva kiderül - hogy melyik platform update-je mibe kerül
és valójában milyen teljesítményt tud. ( legalábbis a független tesztek alapján )

Mottó: "A verseny jó!"

(#1295) awexco válasza S_x96x_S (#1294) üzenetére


awexco
őstag

Lehetne több cpu .3600x meg 3700x között 80 dolcsi difi van pl .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#1296) solfilo válasza S_x96x_S (#1294) üzenetére


solfilo
veterán

Elég vállalható szerintem az órajelnövekedés, főleg az IGP-nél. Az is örvendetes, hogy jobb hűtőt kap a 3400G. :K

solfilo

(#1297) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

A VideoCardz elkezdte nyomni a twitteket - ezek után nem lesz semmi izgi ...
https://twitter.com/VideoCardz

⚡️ AMD Ryzen 9 3950X ⚡️
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
⚡️AVAILABLE SEPTEMBER ⚡️

"IT ALL STARTS WITH A GOOD FLOORPLAN"
⚡️ Moving from one die to three chiplets
⚡️ IO decoupled from CPU die as standalone chipset
⚡️ Core count is doubling YoY (<- are they keeping this as a promise? :P)

"PLUG IT IN, IT JUST WORKS" (actual title :P)
⚡️ Performance sweet spot DDR4-3733 (infinity fabric tied to memory clock 1:1)
⚡️ Recommended Price/Perf: DDR4-3600 CL16
⚡️ One Click High speed DDR4: DDR4-4200+ with ease, DDR4-5133 demonstrated
"

"
Ryzen 3rd Gen vs HWBOT World Records

Cinebench R15:
9960X: 5320
3950X: 5344

Cinebench R20:
7960X: 10895
3950X: 11101

"

Mottó: "A verseny jó!"

(#1298) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

lassan de kezdődik ...

Anandtech live blog helye :
https://www.anandtech.com/show/14527/the-amd-next-horizon-gaming-keynote-live-blog

Mottó: "A verseny jó!"

(#1299) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Budapest XIV ker "kocsma mint tranzakciós helyszín"-nel vállal valaki 1db sörre fogadást, hogy lesz-e 16 magos RyZEN bejelentve (konkrét dátummal) ? ;]

(#1300) awexco


awexco
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=7OZImIju2HY

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.