Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ffodi


ffodi
veterán

Azt szeretném megtudni tudtok-e valami modszert a szorzó kioldására a palomino prociknál?

[Szerkesztve]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2) perempe válasza ffodi (#1) üzenetére


perempe
addikt

Láttam a neten, hogy árulnak egy szorzó unlock keretet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3) ffodi válasza perempe (#2) üzenetére


ffodi
veterán

Hol láttad?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#4) DeX


DeX
tag

Palomino magos procit hidvagdosas/kotogetes nelkul lehet valahogy szorzozar mentesiteni?
Ha igen akkor valami egyertelmu leiras is kellene.
A kvarcoragumis megoldas sincs reszemrol elvetve, de szinte csak emlites szintjen talalkoztam vele, az alapjan meg nem allok neki.
Amit perempe emlitett, arrol is johet bovebb info.

(#5) Dani [Amp]


Dani [Amp]
csendes tag

Üdv!
Én ezüstfestékkel összekötögettem az L1 hidakat, de az unlockolás
csak ''félsikeres'' lett: Az eredeti 12x-es szorzó mellett nyertem 11x-est
valamint 7,5x-est, ezeken kívül a többi szorzót is elfogadja (bootol) de mindet
7,5szeresnek alkalmazza.


[Szerkesztve]

Vazze!

(#6) DeX válasza Dani [Amp] (#5) üzenetére


DeX
tag

Az L2-eseken nem kell valtoztatni? Eleg 'csak' az osszes L1-est osszekotni?
Ilyen ezustfesteket hol es kb. mennyiert lehet szerezni?

(#7) PNEUM válasza perempe (#2) üzenetére


PNEUM
aktív tag

Ilyet már én is láttam, valahol!
Szerintem keress rá a gugliban!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#8) DeX válasza PNEUM (#7) üzenetére


DeX
tag

Kepet is lattal rola? Azert kerdem, mert ha a cpu ala kell rakni, akkor labakat kot ossze, ha ki tudom deriteni, hogy melyeket kototte ossze, talan a keret nelkul is meg tudom oldani. Ha fele akkor talan pontosan be van love, hogy a hidakat kosse ossze.
Elso nekifutasra gugliban nem talaltam semmit. Esetleg tudsz ajanlani kulcsszavakat?

(#9) PNEUM válasza DeX (#8) üzenetére


PNEUM
aktív tag

megpróbálok én is keresni, ha találok akkor belinkelem!
Igen az aljára kell ragasztani!
A lábakat köti össze!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#10) LukE


LukE
veterán

cikk mindentazatlonxpről: Bővebben: link

radír->Bővebben: link


(én is a keresővel találtam meg:D)
(és azóta is jól megy, most haver gépében a szétműtött palo.)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) DeX válasza LukE (#10) üzenetére


DeX
tag

A cikket ismerem. A benne leirt mulatsaghoz eleg sokat kellene koltenem.
Elfekvoben van kvarcoram, amibol ki tudom vadaszni azt a gumit, annyi a gond, hogy akik ott irtak, azok kozul nem soknak sikerult tokeletesen. Kiserleteznigetni 1 szempontbol nincs sok kedvem: proci kiszedesehez el kell tavolitani a hutot, ehhez pedig a tapot is(mashogy nem ferek hozza). Sokszor nem akarak nekifutni.
A szetmutes a cikkben is leirt modszerrel ment?
Nekem a drotozas lenne a legszimpatikusabb, csak megoldhato-e es miket kell osszekotni?

(#12) uzsz


uzsz
senior tag

Ilyen módon nem hiszem, hogy +buherálom a sima PALOMINO magos 1600+os XP-met 1600on így is stabil FSBhúzással, még 1670-en is pörög, csak akkor far cry kifagy. Jó lenne vhogy ezt a szorzólockot is +buherálni, de talán nem érzek elég késztetést a gép szétszereléséhez és a proci összeprutymogásához. Az a kvarcóraszíj dolog mit takar? Arról még nem hallottam.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#13) DeX válasza uzsz (#12) üzenetére


DeX
tag

A kvarc kijelzo kornyeken van egy gumi szeru valami, amiben vannak parhuzamos savok, es ezek vezetok es a tobbitol el vannak szigetelve. Igy ha raszoritdok az L1 hidakra akkor mindet osszekotik. A 2 pont amit, ossze kell kotni melyebben van, mint a proci lapja, igy nem mindig eri el a gumi 2 vege. Amit LuKe is belinkelt temat, ott nem mindenkinek jott ossze.
Nem vagyok benne biztos, hogy jol irtam le, de valami ilyesmirol van szo.

(#14) Dani [Amp] válasza DeX (#6) üzenetére


Dani [Amp]
csendes tag

Szia bocs nem voltam netközelben.
A nyákjavító ezüstfestéket a Conrad Electric-ben vettem (Bp. VI. Teréz krt. 23.) 2 rugó volt.
Próbáltam multiméterrel sima modell ezüstfestéket is na az nem vezet egyáltalán.
Elég szar meló volt mert sokkal miniatűrebb a cucc mint gondoltam, nagyon pontosan kell rajzolni, viszont a festék másodpercek alatt megköt a tű oldalán.
Kb. 2 óra volt, próbáltam grafikus csőtollat meg mindent de semmi nem volt
használható, többször leszedtem az egészet hugi körömlakklemosójával.
!!A lézervágásokat rajzolás előtt mindenképpen be kell tömni!!!!!
Eredeti célom az volt h tudjam járatni 166FSB-n de jobban megy alapon.



[Szerkesztve]

Vazze!

(#15) uzsz


uzsz
senior tag

Hmm Köszi a segítséget. Azt hiszem nem ér annyit az egész, hogy ennyit szenvedjek vele. Most 155Fsb-n megy a rendszer, =re stabil. Inkább nem nyúlok bele, nehogy szétbermoljam.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#16) DeX válasza uzsz (#15) üzenetére


DeX
tag

'Regi' via-s chipsetem van. Igy ha emelem az fsb-t, aranyosan emelek mindent (pl. pci, agp). Probaltam mar es kb. 150-ig ment, de nem hasznalom, nem akarok elfustolni semmit. A szorzo allitas azert is lenne jo, mert altalaban nincs szuksegem akkora teljesitmenyre sem, igy visszafognam, ha meg kell akkor feljebb raknam (gigabyte alaplap, easytune-nal ujrainditas nelkul :) ).

[Szerkesztve]

(#17) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv!!
Nekem is volt Palomino prockóm de az valahogy nem engedte sehogy sem az állítást. Próbálkoztam a vezetőgumi és a gari elvesztése nélküli L1 híd összekötésével. Amit egy ismerősöm csinált nekem. Megvolt neki az L1 híd lbkiosztásai. (Amúgy ha összekötöd az L1 hidat végülis leföldeled és ezért engedi a szorzó állításá) Na tehét a lábakat kell leföldelni és így a procin nem látszik semmi változá. Próbáld meg így talán mennifog. Bővebbet most nem tudok írni erröl.

A térerő legyen veletek!!!

(#18) DeX válasza Lazsa Boy (#17) üzenetére


DeX
tag

Azert is ilyen bonyolult a nyakjavitoval, mert lezerrel vagtak el a hidakat es ez a vagas olyan mely, hogy egy fold reteget is er. Igy elobb a lyukakat be kell tomni, nehogy osszeerjen a folddel az osszekotes. Azt nem tudom, hogy akkor mi van, errol meg nem olvastam semmi konkretat (csak, hogy nem jo).
Arrol mar lattam kepet, hogy az L1 mely labaknak felel meg, de ott nem volt pontositva, hogy melyik vegpont melyik labhoz tartozik.

(#19) Kígyó


Kígyó
senior tag

Ma voltam egy üzletben, egy kis adag ezüstlakkért 5 rugót kértek. Sztem az egész procim nem ér ennyit.
Mivel most halt meg a KD7-esem, vettem egy rendes lapot, amiben már simán tolhatnám 400as fsb-n a kis 1600+ palot, ezért gondoltam feloldom a lockját mielőtt átteszem az új lapba. Szóval ha valaki tud valami olcsóbb módszert, kérem ossza meg velem!

(#20) Lanchadan válasza Lazsa Boy (#17) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Na épp mindent szabad, csak a földel össze kötni nem :DDD Ha a földdel kellene összekötni, akkor az egészre csöppenthetnél egy nagy csöpp jó forró forrasztóónt :Y Csak a szemközti pontokat lehet összekötni, és ahogy írták úgy, hogy a középső lyukak (amiknek az alján a föld látszik) be van tömve.

(#21) mr_ricsi válasza Lanchadan (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Hogy fog örülni, hogy ezt 2év után megtudhatta...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) chaby7 válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


chaby7
aktív tag

lol :DDD

ABIT AN7_Barton 2500+@2200MHz_MSI 6600GT(VF700-AlCu)_1GB DDR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.