Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) linuxfan


linuxfan
csendes tag

AMD Athlon XP 2600+ processzorhoz tudna valaki ajánlani egy csendes, jó hűtőt?
És még vmi:
Abit NF7-S támogatja ezt a processzort?

Asus A8N-SLI / Athlon 64 3000+ / 1,5 GB Ram (Kingmax) / Geforce 6600 256 Mb

(#2) gesuz válasza linuxfan (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Hogy ne támogatná?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#3) linuxfan válasza gesuz (#2) üzenetére


linuxfan
csendes tag

thx

Asus A8N-SLI / Athlon 64 3000+ / 1,5 GB Ram (Kingmax) / Geforce 6600 256 Mb

(#4) engusz válasza linuxfan (#1) üzenetére


engusz
veterán

Tudom ajánlani valamelyik erősebb Thermaltake Volcano-t. Mondjuk 7+, 9+...
Ezenkívűl a nemrég megjelent CoolerMaster Aero 7+-t.

Útóbbi most nagyon jó választásnak tűnik! Csak ajánlani tudom. Ha kellenek tesztek, akkor szólj!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) linuxfan


linuxfan
csendes tag

és ezt a CoolerMaster Aero 7+ -t hol lehet megvenni?
Mert sehol sem láttam

Asus A8N-SLI / Athlon 64 3000+ / 1,5 GB Ram (Kingmax) / Geforce 6600 256 Mb

(#6) anulu válasza engusz (#4) üzenetére


anulu
félisten

9+ max fordulaton nagyon(!) hangos! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) engusz válasza anulu (#6) üzenetére


engusz
veterán

CoolerMaster Aero 7+ sokkal jobb. Maximum fordulaton halkabb, mint akármelyik Thermaltake minimumon. Persze emellett jobban is hűt!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) linuxfan válasza engusz (#4) üzenetére


linuxfan
csendes tag

és mennyibe kerül?

Asus A8N-SLI / Athlon 64 3000+ / 1,5 GB Ram (Kingmax) / Geforce 6600 256 Mb

(#9) engusz válasza linuxfan (#8) üzenetére


engusz
veterán

Olyan 8 pénzért láttam. Annyiba kerül max a többi is. Magyarországon még csak 1-2 helyen lehet kapni. Külföldön úgy fogy, mint a cukor... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) andorpapa válasza engusz (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Na azért nem kell hátast dobni az új CM coolertől sem, igazából semmi hűdebarójócsászárkirálymegabrutál extra, tehát nem kell himnuszokat zengeni róla, elég, ha annyit mondunk: nagyon jó cooler. Ez a cukor dolog meg...hát...szóval szerintem...mindegy, ilyesmin nem vitatkozunk (meg bocs, ha kicsit sértő a hangnem, baromi fáradt vagyok, azt sem tudom, hogy miképpen sikerült gépközelbe kerülnöm).

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) mura81 válasza andorpapa (#10) üzenetére


mura81
senior tag

vagyok az egyetlen aki zalman 6000 Al/Cu-t használ és megvan vele elégedve?!?!?! Mindenesetre én ezt merem ajánlani. Alul van mennyin megy a gépem és szobahőmérséklet +20 fokon megy. Ja és 18db-nyit zörög.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#12) engusz válasza andorpapa (#10) üzenetére


engusz
veterán

Annyi történt, hogy előbb alkalmazta ezt a technológiát, mint bármelyik másik gyártó. Jelenleg ezért jó. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) andorpapa válasza engusz (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Na, ezzel azért vigyázzunk, mert a Cooler Master alkalmazta először a heatpipe-ot is CPU coolerhez (mármint az övék lett ismert), mégis egy nagy fostalicska volt, amit HHC-001 néven sikerült összehozniuk. Persze, oké, jó cooler volt az is, de nagyjából köze sem volt a heatpipe-hoz, és nem is amiatt tudott jól hűteni, hanem azért, mert beleraktak egy tonna vörösrezet és megfejelték egy 7000-es ventivel.

Tényleg nem kötekedni akarok, de ráadásul nem is ők alkalmazták először ezt a technológiát, csupán az ő megoldásuk kapta az eddigi legnagyobb sajtófigyelmet.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha én egy mezei Falconrock II vagy Glacialtech Igloo 2500-es hűtőt tennék rá akkor elmaradott vagyok? :)

(#15) Kígyó válasza Flashcash (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nem hiszem, hogy elmaradott lennél emiatt, csak szerintem egy ilyen proci megérdemel egy komolyabb hűtőt!

(#16) bazs válasza Flashcash (#14) üzenetére


bazs
aktív tag

Ha jól rémlik egyik hűtő sem tudja a 2600+ -t, bár a Falkonokban nem vagyok biztos

Pont most fogyott el...

(#17) marcee válasza linuxfan (#1) üzenetére


marcee
addikt

Igazán ajánlani nem tudom, de nekem egy 2600+ra tuningolt (+5%fesz) procihoz 60 fokra volt elég egy Spire FalconRockII. (kb. 2100+áfa!!)
Egy Vulcano-val biztosan hidegebb és/vagy halkabb lenne. (ez már azért ~5 ropi)

\m/

(#18) Peet


Peet
senior tag

Az ECS k7s5a lapba akarok majd venni egy ilyen procit ha leesik az ára. Menni fog benne?????? Az új magos XP-vel állítólag sok lapnak gondja van.

(#19) Norbertpower válasza bazs (#16) üzenetére


Norbertpower
tag

Simán viszi.... :)

BMW + a ménes :DDD

(#20) Norbertpower válasza Norbertpower (#19) üzenetére


Norbertpower
tag

Na persze csak akkor ha nem húzza tovább a masinát.... :)):)):))

BMW + a ménes :DDD

(#21) Hun'reeth válasza Flashcash (#14) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Abszolúte nem :D Én is ezt a kettőt komálom (leginkább). :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#22) Sir Fisher


Sir Fisher
tag

A Spire FalconRock II, nállam, ebben a melegben is (a szobámba 27-28 C van) a procimat 1700+@2000Mhz-n hajta 49-50 C körülire hűti max terhelésen + 1 szívóventi a táp alatt. Csak ajánlani tudom :DD, mert ilyen halk hűtővel még nem találkoztam.

Öt sört mindenkinek!!!

(#23) Norbertpower válasza Hun'reeth (#21) üzenetére


Norbertpower
tag

Ja ja !!!!
Én is 2100 - 2190 MHZ en használom és nooooo problem......:)
Ami ha jól tudom átlépi a 2600+ dolgot....:DD:DD

BMW + a ménes :DDD

(#24) Norbertpower válasza Sir Fisher (#22) üzenetére


Norbertpower
tag

Gyakorlatilag nem is hallani...:)

Nála sajna nem ritka a 32-35fokos mb.hőm. :(

Mi ez a táp alá szívó venti dolog???

Nekem nincs a ház oldala rátéve a gépre de eléggé megoldatlan ez a dolog még nálam.... :(

BMW + a ménes :DDD

(#25) stpotty


stpotty
tag

Hello
Megmondaná valaki hogy hol lehet hozzájutni Pesten ehez a hűtőhöz:coolermaster aero7+ :))

(#26) L3zl13 válasza stpotty (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyátalán hol van infó róla, mert a CM oldalán csak Aero 7 Lite van.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Norbertpower


Norbertpower
tag

VUÁLÁ:

[L]http://www.coolermaster.com.hk/product_detail.asp?lang=eng&at=boutique&category_id=1&product_id=9[/L]

Szivesen....

Üdv : Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#28) stpotty


stpotty
tag

Szerintem van a coolermaster oldalán is róla, de például itt is:http://www.hwtesztek.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=365&mode=thread&order=0&thold=0

(#29) Sir Fisher válasza Norbertpower (#24) üzenetére


Sir Fisher
tag

Általában a házakban hagynak 2 helyet a házhűtő ventillátoroknak. Ezek 1-2 ezer forintba kerülnek 8cm átmérővel rendelkeznek, a hangjuk változó (érdemes márkásat venni azok ált. hallkabbak). Ezeknek az a feladatuk, hogy a házból kiszívja a meleg levegőt, amit a VGA, CPU, lapkakészlet + driverek termelnek. Ált. a ház hátuljába szívó venti van, előll a vinyó alatt pedig levegőt befújó venti van.

Öt sört mindenkinek!!!

(#30) Pipó


Pipó
őstag

Sziaszok. Lenne egy kérdésem. Az Abit kx7 alaplapba működik-e valakinek Barton magos CPU, ha nem mi a legnagyobb Thoroughbred ami megy. Az Abit utolsó biosa szerint csak a 266-os fsb-jű 2600+ megy csak bele. Mondjuk az sem rossz.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#31) Norbertpower válasza Sir Fisher (#29) üzenetére


Norbertpower
tag

Nekem van elől egy hely a ventinek meg hátúl is van egy ...
Gondolom az lenne az idl állapot ha mindkettőt beraknám és alacsonyab ford.számon hajtanám...
Én azt hittem hogy te valami spéci táphoz szerelt dolgot csináltál....

BMW + a ménes :DDD

(#32) Norbertpower válasza Pipó (#30) üzenetére


Norbertpower
tag

Frissítettél már rajta biost mert én most akarok és ezért kérdezem....
nekem 1700+ van @ 2100-2190Mhz -en !!! :DD

BMW + a ménes :DDD

(#33) engusz válasza andorpapa (#13) üzenetére


engusz
veterán

Igazad van, de a tényen nem változtat! Jó kis hűtő.

Thermaltake Volcano 7+-om van és gondolkozok egy ilyenen... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) stpotty


stpotty
tag

Senki nem tudja hol lehet aero7+ -t venni?:(

(#35) simbazz


simbazz
aktív tag

Titan D5TB4? Ez sem olyan rossz azért, bár nemtom, meddig bírja. Jó halk, 8 centis dög :)

Elektromos abakusz

(#36) Norbertpower válasza Norbertpower (#32) üzenetére


Norbertpower
tag

Naa Semmi??? :(

BMW + a ménes :DDD

(#37) magicmind


magicmind
csendes tag

Hello ALL

Nekem ZALMAN mushroom réz hűtőbordám van szabályozható fordulatszámmal!

zajszint: 25DB alatt!!!!!!!!


proci hőfok max leterhelésnél: 55fok



erről ennyit:)


ja s zalman hűtőbordát raktam a videókártyámra így leszedtem róla a ventillátort, s máris még csendesebb lettem.

a tápom is extra silent típus.

ergo nincs hangja a gépnek.




ksdjlf

(#38) PaladiN válasza magicmind (#37) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Asszem a többség tisztában van a Zalmanok teljesítményével, de az árával is az adott teljesítmény mellett. Meg azzal is hogy a Zalmanoknál léteznek jobb hětôk, csak sajna idehaza nemnagyon lehet kapni ôket :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#39) magicmind


magicmind
csendes tag

EZ igaz!:)


de én fogtam magam s megrendeltem a www.quitpc.com ról:)

tény mivel áfát + vámot is kell csengetni nem a legolcsóbb.

de szerintem film nézés közben nem rossz hogy nem kell végig hallgatniközben egy ventillátort is:)

ja

Zalmant lehet már itthon is venni, csak most nemugrik be megyik nagyker forgalmazza!

de a www.aliencomputers.hu asszem foglalkozik vele.

de 100% hogy van hazai forgalmazója!

ksdjlf

(#40) marcee válasza Hun'reeth (#21) üzenetére


marcee
addikt

''marcee ! Nem tudom milyen procit húztál 2600+-ra de nálm a Felconommal (II) a 2500+ -t 3000+ -ra húzva sem megy 50 fok fölé max terhelésnél!''

1800+ juihb.
Az eltérést akár a mérés pontatlansága is okozhatja. (bár néztem kézzel a bordát, és hihető volt)

\m/

(#41) PaladiN válasza magicmind (#39) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szvsz Andorpapát kellett volna megkérdezned hogy milyet vegyél, mert a Zalmannak a legnagyobb elônye hogy itthon kapható. Míg ha már rendelésre adod a fejed akkor sztem találtál volna jobbakat is, bár ha meg vagy vele elégedve akkor minden a legnagyobb rendben :P

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#42) marcee válasza marcee (#40) üzenetére


marcee
addikt

Lehet, hogy a proci hibája, mert 2700+on már nem lehetett huzamosabb ideig működésre bírni +10% fesszel sem.
2600+on ugye elérte a 60fokot.
2400+ pedig vidáman megy feszemelés nélkül 45-49fokon.

\m/

(#43) Ragranor


Ragranor
csendes tag

Sziasztok!

Bocs de kezdő vagyok összeszerelésben és minél többet olvasok annál jobban kellene a segítség!


AMD Athlon XP BARTON 2500+ 333MHz 512K
5U213C1H3G Spire FridgeRock hűtő

1. Az alaplaphoz ( ASUS A7V8X-X+LAN) adott program szerint 46C-on megy terhelés nélkül, az innen letöltött CPU tesztel 51C-ig ment fel 20 perc alatt és 1 óra alatt tartotta.
-Ez normális?

2. Olvastam itt valahol hogy a hűtőn lévő gyári paszta (vastag) nem a legjobb megoldás.A hűttő dobozában találtam egy Heatsink Compounds pasztát!
-Érdemes a bordát letisztítani acetonnal és ezt a pasztát használni?
-Bekenni a pasztával csak a proci közepénn lévő alig 2 négyzetcentiméter részt szabad?

Előreis Kösz!

:((

Ha elolvad a hó, hova tűnik a fehér !

(#44) andorpapa válasza Ragranor (#43) üzenetére


andorpapa
őstag

51 fok teljesen normális maximális terhelés mellett. Azt szoktuk mondani, hogy 60 fok fölött kezdődik a piros zóna, addig meg mindegy, hogy hány fokos a CPU. A FridgeRock pasztája tényleg nem egy leányálom, de szerintem azért nem érdemes leszedni és cserélni a pasztát, mert a jelenlegi hőmérsékleti adataid ezt nem követelik meg, inkább örülnöd kellene, hogy meg sem közelíti a 60 fokot a procid. Az utolsó kérdésedre a válasz pedig: igen, csak a CPU közepén található, ún. magot szabad vékonyan, óvatosan felpasztázni.

Sok sikert!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#45) Ragranor


Ragranor
csendes tag

Asus A7V8X-X Bios 1003-rol 1005-re való Frissítés után 4270-rol 4753-ra nőtt a FridgeRock hűtő fordulatszáma most terhelés mellett 47C.
(megkapta a gyári +-10%-ot bőven!)
Ez eddig biztató!

De ezzel az rendszertelen fagyások még most sem szünnek!

-Win98 alatt az Ureal2 kétszer már az elejénn elszált , harmadikra több mint 2 órát ment gond nélkul.
-3Dmark gond nélkül lemegy , többször is. (GeForce4 MMX 440 maximális beállításokkal) :(( /ez van/
-Éjjel teszt programot futtattam 02.00-től , a cpu monitor program szerint 06.30-ig ment de én már csak a KERNEL hibát láttam és egy összevissza képernyő jött vissza. (csikok-négyzetek-mint egy elbaszott monoszkóp)
-WinXP-t reggel indítottam lefagyott (reseteltem), mégegyszer ráindítottam ellenőrzés nélkül csont nélkül indult.

-Driver hiba?
(Ha driver hiba nem telepítem újra amig meg nem találom!)

Ha elolvad a hó, hova tűnik a fehér !

(#46) Ragranor


Ragranor
csendes tag

Hozzáteszem most még a szoba sem meleg: 25C.

Ha elolvad a hó, hova tűnik a fehér !

(#47) linuxfan


linuxfan
csendes tag

Még mindig nem tudja vki hogy magyarországon a Cooler Master Aero7-et hol lehet megvenni? (konkrét üzlet nevet vagy vmi)

Asus A8N-SLI / Athlon 64 3000+ / 1,5 GB Ram (Kingmax) / Geforce 6600 256 Mb

(#48) fanti


fanti
addikt

No, nekem 2600+ jött meg a multhét péntekén, hihihi!

gyors beszereltem, és egy falconrock II - est tettem rá, meghagyva a gyári pasztát a talpán, de még tettem egy fél lencsényi szilikonpasztát is a magra.

A cpuventi 2300 körül tekereg, igy filmkódolás során (MPEG1->MPEG4) ha monitorozom, 52fokig kúszik föl a 23 fokos szobácskámban.

Szvsz 75 fokig nem kell aggódni, nekem tavaly nyáron JediKnightII közben 29 fokos szobahőmérséklet mellett elérte a 76-78 fokot is a derék öreg 1900+ palominóm, de zokszó nélkül dolgozott, semmi fagyi, meg ilyenek

Szóval csak ajánlani tudom a sokak által fikázott spire falconrockII-est! Király a hűtőteljesítménye, a hangja meg elhanyagolható..... :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#49) linuxfan válasza fanti (#48) üzenetére


linuxfan
csendes tag

és a falconrock nem tul fesziti az alaplapot?
Mert én azt olvastam róla ogy annyira feszíti hogy domborulat látható az alalplapon.
Nehéz volt feltenni?

Asus A8N-SLI / Athlon 64 3000+ / 1,5 GB Ram (Kingmax) / Geforce 6600 256 Mb

(#50) sirály12


sirály12
őstag

Nekem is falconrockII van a gépemben, és nagyon jó szuperál. Az 1700+ -os procit 2200+-ra húzva is 35-40 fokon tartja. Ezt zárt háznál teszi. Úgyhogy meg vagyok vele elégedve. Csak ajánlani tudom.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.