Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd athlon xp1700+ 1.47ghz 384k (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

AMD Athlon XP1700+ 1.47GHZ 384K
Model # AXDA1700DUT3C
B Version
Stepping Code : JIUHB:0302MPM (guaranteed, or your money back)
CPU Speed: 1.47GHz
Cache: 384KB
Bus Speed: 266MHz
Tray Processor only
3 Months Limited Warranty


A B magos-ak 384k cache-vel vanak szerelve?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) Zsiba válasza Phobos (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

128 kb L1 Cache
256 kb L2 Cache
az összesen 384

''One Ring to rule them all...''

(#3) Phobos válasza Zsiba (#2) üzenetére


Phobos
aktív tag

jah, úgy ok...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#4) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

Ez az 1700+ mit jelent az AMDnél? Nekem egy 2000+ om van és 1666-on fut. Azt jelentené, hogy max 2000-ren nyomathatom? Vagy csak vmi tipus jelölés?

(#5) Phobos


Phobos
aktív tag

A P4-hez hasonlítja, azt állátják, hogy bár kisebb Mhz megy teljesítménye felére egy a ráírt P4 teljesítményével

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#6) Zsiba válasza DJ Mythos (#4) üzenetére


Zsiba
senior tag

Erről volt már egy rakat topic. Egyfajta teljesítményjelölés...
Tehát a Te 1666 MHz-en futó XP-d teljesítményben kb. egy 2000-es P4-nek felel meg.
(Bár az AMD papíron a sima Thunderbirdhöz igazította ezt a jelölést.)

''One Ring to rule them all...''

(#7) DJ Mythos válasza Phobos (#5) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

áhá! Szal akkor az én gépem bár 1666Mhz-n fut olyan mintha egy 2Ghz-es p! dübörögne benne? :DD

(#8) Satan-Claus válasza DJ Mythos (#4) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

P-rating. Elméletben egy azonos órajelű Athlon teljesítményével azonos ''órajel'' érték, gyakorlatban egy kb. azonos teljesítményű P4 órajelének megfeleő érték.

Magyarul: Egy 2000+ Xp, kb. azonos teljesítményű, mint egy 2Ghz-es P4.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#9) DJ Mythos


DJ Mythos
aktív tag

OK! És azt megmondaná vki, hogy meddig érdemes ezt 'húzatni'?

(#10) Zsiba válasza DJ Mythos (#9) üzenetére


Zsiba
senior tag

Amíg bírja a proci :D
Ezt ki kell tapasztalnod...

''One Ring to rule them all...''

(#11) Satan-Claus válasza DJ Mythos (#9) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ameddig tudod. A 1700+ ''B'' steppinges Xp-k általában húzhatók 2000Mhz valós órajelig, míg a 2100+-osok úgy 2400Mhz-ig. Szvsz ezeket érdemes venni.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#12) Satan-Claus válasza Zsiba (#10) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Vazz Zsiba. Mindig megelőzöl. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#13) realist válasza Phobos (#1) üzenetére


realist
őstag

Én is ilyet akarok, csak nem tudom, hogy hol keressem…

(#14) DJ Mythos válasza Satan-Claus (#11) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

ok!

(#15) anulu válasza Satan-Claus (#11) üzenetére


anulu
félisten

Tapasztalat szerint 2150Mhz körül van a végük. Ennek megfelelően az enyémnek is... 2165Mhz... :( Pedig mehetne feljebb, nem utasítanám vissza! :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) anulu válasza realist (#13) üzenetére


anulu
félisten

Mistral, Váci út. AMD Athlon 1700+ Throughbed (BOX)-kéne szerepel az árlistájukon. Br cirka 20e pénz, és a doboz átlátszó, úgyhogy a steppingkódot le tudod olvasni. Tudom, hogy sokan nem szeretik fenti céget, de még azért sem vertek agyon, hogy válogatni akartam a procik között. Kivetettem 3db TBred B-s dobozost eladóval, és megnézegettem a steppingkódot :) Majd kicsit érdeklődve azért megkérdezte, hogy mit éztem. Erre felvilágosítottam. Eladó megdöbbent :) Így ennyi, és most 2600+-ként dübörög a gépemben.
Ja! És a hozzá adott gyári hűtő tényleg halk!
A nem dobozosokkal pedig vigyázni kell, mert a bőszme negy mistralos matrica, amin a termékkód, vagy mi van, az a magra van ráragasztva :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#17) Satan-Claus válasza anulu (#15) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Háááát. Esetleg van egy-két példány ami igen, de a többség az megáll 2Ghz környékén. Az a 2165 pedig nagyon jó. Milyen deszkával?

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#18) anulu válasza anulu (#16) üzenetére


anulu
félisten

nem ...kéne, hanem ...-ként. Már írni sem tudok :( Bocsi...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) anulu válasza Satan-Claus (#17) üzenetére


anulu
félisten

Sajnos, vissza kellett vennem 2133MHz-re, mert a tápom nem bírja kiszolgálni, de majd még ügyeskedek, hogy menjen :)) Haveromnál szintén ilyen páros, neki 2228MHz a vége. Mondjuk, azon időnként fagyogat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) Satan-Claus válasza anulu (#19) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Na jó, akkor úgy írom, hogy egy átlag VIA333/400-as alaplapban nem jellemző, hogy sokkal gyorsabban menjenek 2Ghz-nél. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#21) realist válasza anulu (#16) üzenetére


realist
őstag

van egy Volcano 9-em tehát a boxos játék kilőve...

(#22) anulu válasza realist (#21) üzenetére


anulu
félisten

Nekem is Volcano 9-em van. Mégis a dobozosat vettem, mert 3e pénzzel drágább, de ugyanennyirét L is tudod adni a hűtőt... :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) hobizoli válasza Phobos (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem-nem, az AMD az Athlon Thunerbird-C -hez hasonlitja...

hobizoli

több drón kell ;P

(#24) hobizoli válasza Satan-Claus (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igazan...aztan mitol nem? Hm...?

hobizoli

több drón kell ;P

(#25) Zoé


Zoé
csendes tag

Csőváz mindenkinek! Kező vagyok még az AMD procik tuningolásában de ha valaki tudna valamiféle útmutatást adni ezen a téren azt nagyon megköszönném.
Egy AMD Athlon Xp 1800+ procim van (Palominos) amit én sehogyan sem bírtam még 1620MHz fölé vinni ugyanis még be sem indul nagyon az oprendszer már le is fagy.
A következő konfigurációm van: Alaplap: ABIT KX7-333R
Videokártya: Inno3D GeForce3 Ti200
Memória: 1db. Samsung 512Mbyte DDR 266MHz
Hangkártya: Terratec DMX 6 Fire
1 db hálókártya
1 db LG: DVD és CD rom
400W- os táp
A proci hűtő valamilyen Titan rézhűtőbordás most vetten azt mondták rá hogy jó az AMD 2800-hoz.

ÜDV: ZOÉ

(#26) hobizoli válasza Zoé (#25) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vcore mennyi 1620MHz-nel? Homerseklet 1533MHz-n mennyi 100% CPU terhelesnel? Szelloztetes a hazban van-e...?
A RAM idoziteseket probald kicsit lasabbra venni.

hobizoli

több drón kell ;P

(#27) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Bar nekem volt egy Palomino XP1600+-m, ez 1575MHz-nel feljebb 1.85V Vcore-l sem ment...akarmit is csinalhattam.

hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Zoé válasza hobizoli (#26) üzenetére


Zoé
csendes tag

Csak az FSB-t állítottam. Nagyon mást még nem. A proci hőmérséglete 37-38 fokos 1620 MHz-en. 100% CPU terhelésnél sem számottevő.

(#29) hobizoli válasza Zoé (#28) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vedd feljebb a Vcore-t eloszor csak 1.800V-ra, es ugy probald 1620MHz felett...FSB-vel huzni.
Esetleg, lehet a 4xAGP-t vissza kell venni 2x-re, de az nem szamit szinte semmit sebessegben ugysem... (0-2%, de joval tobbet nyerhetcc a nagyobb elerheto maxFSB-vel).

hobizoli

több drón kell ;P

(#30) Zoé válasza hobizoli (#29) üzenetére


Zoé
csendes tag

Kössz a tippeket HOBIZOLI!!! Majd kipróbálom amiket írtál! Addig is Csőtészta!

















ÜDV:ZOÉ

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd athlon xp1700+ 1.47ghz 384k (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.