Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd athlon 64 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Thom!


Thom!
veterán

Hírek az új prociról.

Már nagyon várom, remélem 2003 nyár környékén olyan ára lesz, h tudjak venni egyet.

Állítólag nagyonkeveset fog fogyaszatni és kevés hőt is fog termel majd. mint a mostaniak.

Ismét megjelent néhány teszteredmény, amely most a 800 Mhz-en futó Athlon 64-et mérte össze egy 2.2 GHz-en futó Intel Xeonnal az ANSYS 7.0 segítségével. Úgy tűnik az Athlon még egy korábbi tesztpéldány lehetett, hiszen hírek szerint az elmúlt egy hónapban kiadott változatok már 1.5 GHz fölött üzemelnek, a 800 MHz nyár környékén volt jellemző.



AMD ClawHammer, egyprocesszoros rendszer, 797 MHz-es órajel, Windows XP Professional, 512 MB RAM: 276.219, illetve 302.000 másodperc.
Hewlett-Packard Company Evo W6000, Pentium 4 Xeon, 2.2 GHz, Windows 2000 Professional 1 GB RAM: 211.781 illetve 251.000 másodperc.

Mint látható, a közel háromszoros órajelen üzemelő Xeon 23, illetve 17 százalékkal volt gyorsabb. Ha ehhez hozzávesszük, hogy az Athlon 64 2GHz fölötti órajelről indul...

(#2) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Háát igen...Én is szívesen beneveznék egy ilyen új Athlonra, bár az AMD utóbbi időben mutatott teljesítményét nézve kétségeim vannak a megjelenés időpontjával kapcsolatban.:( A Hammereknek még se híre se hamva...nem is tom' hány új architektúrát jeletett be az AMD az utóbbi időben. Közben meg sehol semmi....

(#3) Cathfaern válasza Thom! (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért nem lehet normális teszteket csinálni? :( Ahol mondjuk ugyanannyi a ram, meg ugyanaz az oprendszer :(

(#4) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Csak aztán nehogy még év vége előtt piacra dobják poénból! :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#5) Thom! válasza Cathfaern (#3) üzenetére


Thom!
veterán

Szerintem önmagában ez is megér 1 misét.
1400MHZ difi és így is gyalázza. HHuh

(#6) igi válasza Cathfaern (#3) üzenetére


igi
aktív tag

Egyetértek!

Ez nekem is mindig b@ssz@ a csőrömet prociösszehasonlításnál, amikor úgy hasonlítják össze őket, hogy nem ugyanannyi ramot raknak melléjük :(((

Nem tudom mennyire memóriaigényes ez a bencsmárk, de 1-1 gigával talán még kisebb lett volna a különbség :t

Az meg csak hab a tortán, hogy az oprendszer is különbözik...

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#7) marcee válasza Thom! (#5) üzenetére


marcee
addikt

No azért nem alázta meg, mert lassabb, de elég jól hangzik így is.

A problémám csak az, hogy ha tényleg gyors lesz, akkor bizony extra drága is.
A számítástechnikában nincsenek csodák (meg másolhol sem, asszem), nem fogja az AMD a teljes hammer elötti termékpalettáját lenullázni egy huszáros vágással, csak azért hogy oda ****on az intelnek.

Illetve nem is látunk még soha ekkora ugrást a teljesítményben: az intel nyáron 3.5GHz felé fog járni (de mégcsak nem is Xeon-ból, hanem sima P4North-ból), az azt jelentené, hogy a 2GHz-es Clawhammer kb. 80-100% lenne erősebb.

Szerintem, amíg az ufók nem súgnak valamelyiküknek, ilyen teljesítményugrásra nem számíthatunk.

\m/

(#8) Sidaries válasza marcee (#7) üzenetére


Sidaries
őstag

Igazad van, bár az árral annyira nem értek egyet. Olvastam, hogy az előállítása nem lesz drágább mint az Xp-ké. Persze drága lesz, de nem annyira, hogy ne lehessen megvenni. A P4-el lesz szerintem egy árkategória.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#9) greg214 válasza Cathfaern (#3) üzenetére


greg214
tag

Az azonos oprendszer érthető: a 2k nem támogatja a x86-64-et. A RAM meg nem hiszem, hogy nagyon befolyásolna(fél giga az nem foghat vissza egy tesztprogramot). Maga az eredmény azért nagyon durva:)

Greg O'Rich

(#10) Ra3 válasza Ürgülfütty (#2) üzenetére


Ra3
őstag

Én ugy tudom hogy a Hammerek kereskedelmi neve lesz az Athlon 64, vagy nem jól hallottam?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11) Thom! válasza Ra3 (#10) üzenetére


Thom!
veterán

DE

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd athlon 64 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.