Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szekeres


Szekeres
csendes tag

Sziasztok! A probléma a következő: szeretnék összeállítani egy új gépet de már kicsit kiestem a piacból(ról) magyarul nem igazán ismerem a forgalomban lévő hardware-eket.Szükségem lenne egy alaplapra jó sok usb-porttal és integrált vga-val, lehetőleg nem akarok hangkártyát venni tehát ha van rajta az sem nagy baj. Természetesen kéne bele még minél több memória és egy processzor. Én személy szerint az AMD-t kedvelem de nyitott vagyok minden szuper intel-konfiguráció irányába is ha emberi áron van. Ki mit javasol és honnan?

Dr x

(#2) engusz


engusz
veterán

ATI Radeon 9100 IGP, Intel Pentium Celeron vagy Pentium 4 és minimum 2x256 DDR400.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Dilikutya válasza Szekeres (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Integrált hangcucc manapság minden alaplapon van már, az integrált VGA-val viszont baj van, AMD-hez mintha nem lenne ilyen alaplap és chipset

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) neduddki válasza Szekeres (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Akkor km266/400 a 266-volt raktam ossze 1db ecs-t meg vagy 3 db dfi-t, a dfi vhogy szimpatikusabbra sikerult, nehanyan emlegetik meg az asrock-ot is.
Az ecs pulsar, a dfi meg expert, ide meg johet a szoveg a kedvenc kiskereddel...: -)))

udv

neduddki

p.s. ja es termeszetesen vmi meglepo modon mind duronnal keszult:- )))) vaj miert???

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) esar


esar
csendes tag

Asrock K7S41GX egy jó választás sztem :)

(#6) engusz válasza Dilikutya (#3) üzenetére


engusz
veterán

VIA chipsetre és nForce(2)-re is épül olyan alaplap, amin van integrált VGA. Talán van SiS-es is.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) Dilikutya válasza engusz (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

közben utána néztem, nForce2 IGP, integrált Gf4MX, a VIA-t már meg se nézem

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Szekeres


Szekeres
csendes tag

Esetleg számít valamít sebesség szempontjából hogyha nem nagy gépigényű alkalmazást hanem sok kicsi kis gépigényű alkalmazást akarok futtatni?(Tehát lényegtelen hány program fut egymás mellett, a processzor egyszerűen összeadja őket? )Érthető a kérdés?

Dr x

(#9) neduddki válasza Dilikutya (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De ez annyira nem kocseghatekony oszag, vagy megis???
En egyet tudok a Gigabyre igp-s joszaga sokkal kisebb nepszerusegnek orvend szamitasi szmpontbol mint a chaintech 7njl1-e. pedig abban 2600+ van mig a lancosban 2500+ /nem minth asokat szamitana/.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.