Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD 9850 BE túlmelegedés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Matesh


Matesh
csendes tag

Üdvözletem!

Egy számomra nyugtalanító problémával szembesültem az alábbi rendszer összeállítását, és üzembehelyezését követően:

-AMD Phenom X4 9850 Black Edition
-Gigabyte MA790X-DS4
-8GB DDR2
-Gigabyte Radeon HD4650 1GB
-Oprendszer: Vista SP1 Magyar

Az alaplaphoz mellékelt ET5 program hardware monitora szerint a processzorom "nyugalmi" állapotában (azaz bootolást követően, az alap programok futása közben) 43-47 fokos, hosszabb ideig tartó 80-90%os terhelést követően 60-63 fokos. Átlag terhelés alatt 55-58 fok. A mérési eredmény hozzávetőlegesen pontos, a hűtőbordát tapintással ellenőrizve hasonló hőfokot tippelek a magnál. Ez nem kimondottan egészséges mint az én, mint a szakirodalom véleménye szerint. A házam szellőzését 4 ventilátor biztosítja, megfelelő légcsatornát előidézve, a minél hatékonyabb hőelvezetéshez. A processzor a dobozában mellékelt, meglátásom szerint elég jó hűtőn keresztül disszipál. A gyári hővezető paszta cseréjével átlag 2 fokot javult a helyzet. Mindezeknek elegendőnek kellene lennie a processzor legnagyobb üzemben is a maximum 50 fok körül tartására. A BIOS Fail-safe beállításainak használatakor szintén fennáll a jelenség.

Ha valaki már találkozott ilyen problémával, kérem adjon tanácsot a hőmérséklet alacsonyabb szinten tartására!
Köszönettel.: M.

(#2) ktg3 válasza Matesh (#1) üzenetére


ktg3
őstag

hogy miért találja meg minden újonc egyből az új téma nyitása gombot :F :F
a topicja

(#3) kts88 válasza Matesh (#1) üzenetére


kts88
senior tag

Az a 60° még bőven jó, még a 125W-os tdp keretben is benne marad. [link]
Ahoz az 50°-hoz már a gyári hűtés kevéskel.
DE legközelebb azt a topicot használd amit már előttem linkeltek.

(#4) vgavga


vgavga
tag

nekem 9850be 125w, 60-75fok!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD 9850 BE túlmelegedés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.