Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd 2200+ proci problémák! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Neptun


Neptun
csendes tag

A gondom az, hogy a fent említett procihoz az amd honlapján 1800 Mhz-et írnak gyárilag. Míg amikor betettem a procit 1700 Mhz-en hasított. Beléptem a biosba és azt láttam, hogy FSB 100, míg a szorzó 9.0/17! Ez utóbbit egyáltalán nem értettem. Mi ez a per? A lap ASUS a7n8x-x! Van még 2x256 ddr 400Mhz-es RAMom.
Megpróbáltam állítani a szorzón és az FSB-n (133x13,5)! Így már ujrabootoláskor 2200+-osnak ismerte fel, de utána elsötétedett. Már nem indult el az oprendszer. Pedig ennek mennie kellett volna.

Ez normális, vagy gond van?

HELP!!!

(#2) Vaze


Vaze
őstag

hello...
nemvagyok egy nagy gep guru de azt tom hogy nalad BAZI nagy a gaz:(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#3) Vaze


Vaze
őstag

nekem mint lathatod az alairasomban szinten olyan procim van es szepen megy 1.8 on de a gep 2200+nak irja ki szal nekem nincs gaz vele sot multheten felhuztam a procit 2400+ ra utana 2600+ra is de ott nem bootolt be....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4) Vaze


Vaze
őstag

jelenleg 2200+ on fut a gep amiota megvettem szal az nalam 133fsb es 13.5 szorzot jelent...
2400+ ot 166fsb es 12.5 es szorzoval ertem el.....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#5) eddie303 válasza Neptun (#1) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem nézd meg egy másik alaplapban, ugyanezt csinálja-e a proci, ha igen, vissza a procit cserére, ha nem, akkor vissza a Te alaplapodba, s BIOS-t frissíteni, utána CMOS-t kisütni! Sok sikert!

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#6) Mec


Mec
aktív tag

Nekem NF7-ben van 2200+-os proci, 200-as fsb, 1.8V, 11-es szorzó. Simán megy.
Ja, meg Aero7+ cooler...
:))

mecsystem.uw.hu

(#7) Il Padrone válasza Neptun (#1) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Gondolom most vetted a procit.
Vidd vissza a gepeddel egyutt a procit, es mondd meg nekik, hogy nem megy a proci az alaporajelen, nezzek meg.

Il Padrone

(#8) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Nem probalta itt valaki a 2200+ szorzoit unlockolni ezustozessel? Nekem kevesbe jol sikerult, mert a 13,5-es szorzo elszallt, helyette csak 12,5-lel megy. Az alaplap elcseszheti vhogy? Akkor meg vmi Shuttle volt amikor csinaltam, most A7n8x-x.

(#9) Joló válasza Hoerny (#8) üzenetére


Joló
tag

Mikori a procid?Nekem is 2200+ volt és simán nyomtam a szorzót ahová akartam.192 fsb x 11 lazán ment.A 200fsb-t alap feszen már nem bírta.Most 2500+ bartonom van,persze tuningolva.

Üdv: Zoli

(#10) Hoerny


Hoerny
csendes tag

Tavaly nyár elején vettem, de nem tudom, hogy milyen. Mit jelent amugy az hogy B-s? Elofordulhat hogy vannak gyarilag unlockolt, meg lockolt procik is, es en egy lockoltat fogtam ki?

(#11) sirály12 válasza Hoerny (#10) üzenetére


sirály12
őstag

Ht ez így van. Vannak lockolt és unlokkolt procik is. A B-s egyébként azt jelenti hogy valamivel később dobták ki és ezáltal kicsit jobban húzható. Legalábbis én így toom.

Eyébként nekem egy B-s amd 1700+ om van és simán megy 2400+ osnak feszemelés nélkül. (feljebb még nem próbáltam)

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#12) Mákosmetélt válasza Neptun (#1) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Hi nekem NF7-ben csinált hasonlót, de csak első indításkor és bios friss utánni első indításkor. 2000+ -os procimnak 1250Mhz-t írt. De utánna detektálja és elmenti az adatokat a bios és jó lesz. Próbáld meg te is, ha mindíg úgy indul, hogy másnak látja, akkor lehet, hogy gáz van. Most olvastam itt a prohardveren, hogy amd prockókat hamis (magasabb) órajelen árulnak, mint amilyen valójában. Nem az AMD hamisít, hanem a kereskedők. ÜDV

Éljenek a nyulak!

(#13) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

azzal h nem ismeri fel azzal senki sem törődjön, szépen belövi a rendes értékeit és menni fog. az én 2200+ -omat az EPoX 8RDA+ (rev 2.1) 1500+ -nak ismeri fel, 100mhz fsb-vel, és valami hasonlóan alacsony szorzóval, de ha belövöm a rendes értékeire akkor nincs gond.
a proci 1,75V-on megy 185*11 -et, illetve 1,85V-on 192*11-et, vagy 201*10,5 -öt. ennél többet ezen a feszültségen nem tudtam kisajtolni belőle, feljebb meg már nem nagyon akarom tolni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd 2200+ proci problémák! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.