Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd 2100+ tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dag


dag
tag

Üdv!

Abit KR7A-133R alaplapom van egy 2100+ XP tb B procival. A memorya 512/266 ddr ram. Szerintetek van értelme húzni ebben az alaplapban ezt a procit? Mennyire változna a teljesitménye, mert kipróbáltam 150Mhz -es FSB -n is simán megy, 2400+ -t ir ki és a cpu hõmérséklete 50-55 fok. Ez a hõmérséklet sok?


(#2) ftc válasza dag (#1) üzenetére


ftc
nagyúr

Ugy az alaplapon a chipset VIA 133(ha jól értem 133R)Feszt nem próbáltál emelni?

(#3) dag válasza ftc (#2) üzenetére


dag
tag

Nem. A 133R az azt jelenti hogy Ata 133 Raid.
VIA KT266A a chipset.

(#4) ftc válasza dag (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Oké értem.Nem ismerem ABIT Lapokat.Szorzot állitottál.

(#5) AND1 válasza dag (#1) üzenetére


AND1
őstag

Hogy van értelme húzni azt neked kell tudni :)
2100+ teljesitménye elegendőnek kell lennie amit csinálsz. Gondolom: net+game+work.Innen már csak az a lényeg milyen vga-ad van. Ha 2400+ -on jó neked akkor jó :) Ugy is csak 3Dmark 2001Se-ben érzed majd meg. 50-55fok nem vészes. Az én 1700+ Palominom 45-47 fokos.

Egy régi PH-s.

(#6) Vitus válasza AND1 (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Nekemis 1700+ van de jön a kánikula lesz az melegebb is :)) Egyébbként ha jól tudom az amd 70 fok-ot ad meg mint optimal üzemi hőmérséklet aminél ég nincs nagy baj. :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) AND1 válasza Vitus (#6) üzenetére


AND1
őstag

Jaja
Van egy Titan D5tb-m ami fordulatot állitja a mőmérséklethez...szal nem lesz gáz.52 fok fölé még sosem ment,tuningnál sem(1900+), pedig megvan tavaj május óta.

Egy régi PH-s.

(#8) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A 2000+os Palomino-nak a 53-54 fok az sok nyitott házban?

(#9) AND1 válasza AND1 (#7) üzenetére


AND1
őstag

mőmérséklethez=hőmérséklethez
Egyszerüen ma nem tudok irni...hagyjuk... :)

Egy régi PH-s.

(#10) Vitus válasza AND1 (#7) üzenetére


Vitus
őstag

Neked kell feszkót emelned hogy 1900+ en menjen? Nekem feszkó emelés nélkül lefagy mint a fuzat :)) Azaz újraindúl folyton. Énis holnap veszek egy Titan hűtöt most egy coolink u1b van (25Db) ez 49 fokon tartja nyitott oldalakkal. De jön a meleg és így énis befektetek 6 ruppót egy Titan hűtőbe sajna a Termaltake Vulcano 9 nem fér el a kondiktol az 80*80-as a tiszta réz titan 72*72 ez még elmegy :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#11) AND1 válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


AND1
őstag

Szvsz nem....látod hogy az enyém mennyi.

Egy régi PH-s.

(#12) AND1 válasza Vitus (#10) üzenetére


AND1
őstag

Nem! Simán fölrakon 145Mhz-re és megy 1900+-on. A max amit bir 151Mhz.Ilyenkor 2000+-ot ir ki. Ez mind egy MSI KT3 Ultra deszkában. DDR 333 pedig cas2. Feszt sehol sem emeltem.

Egy régi PH-s.

(#13) Vitus válasza AND1 (#12) üzenetére


Vitus
őstag

Mákostészta :DDD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) AND1 válasza Vitus (#13) üzenetére


AND1
őstag

Sztem csak az MSI miatt.Milyen deszkád van? De ha kell eladhatom a procit neked :DD Egyébként jövőhéten szándékozom lecserélni egy Tbred_b-re 1700+ vagy 2100+ még nem tudom...zsétől függ.

Egy régi PH-s.

(#15) Vitus válasza AND1 (#14) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem öreg abit kg7 de nem hiszem hogy ez lenne a baj az abit nem arról hires hogy nem tuningolható de a másik masinámban ecs van ami szerintem jobb de ott sem megy. Gyanito memó baj van és a cl 2 öt nem bírja a ram 333 felett. De annyira nem érdekel mert énis most veszek egy 2400+-os t-bredet :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#16) MaUser válasza dag (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Javasolnám az alaplap cseréjét. Sajnos az Abit eme deszkája, mint minden kt266a-ra épülő modell, csak 4-es osztót tud. Ebből következik, hogy 160-as fsb-nél már 40 MHz a PCI órajele. Bár elmegy ennyin is (nekem is járt egy ideig 160 felett), de nem tanácsos. A szorzót pedig nem tudod 12,5 fölé emelni sajnos. (Lehet, hogy csak 12 lesz a maximum, mert a 12.5/13 egynek számít.) Ezért ajánlom egy olcsó kd7-e vagy más deszka beszerzését. Persze csak akkor, ha ki akarod hajtani a procit. Legegyszerűbb ha megnézed valakinél egy újabb alaplapban, mennyi a proci teteje és ennek tükrében cserélsz vagy nem cserélsz lapot. A procihőmérsékelet pedig csak akkor sok ha kifagy, addig meg nem mindegy?????

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#17) Vitus válasza MaUser (#16) üzenetére


Vitus
őstag

Jah most veszek procit és utána alaplap jön de én nforce 2-ö chipsetest szeretnék az olyan szimpi. Igen az abitnak a kg7-ese nem a legjobb az AMD+VIA keverése miatt de nagyon stabil ha úgy használod ahogy az a ''nagy'' könyvben meg van írva :)) :))

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) AND1 válasza Vitus (#15) üzenetére


AND1
őstag

Most nevetni fox de a boltban mikor vettem gépet pont egy Kg7-et akartak rámsózni,hogy ők azt ajánlják ,nagyon gondolkoztam, szólt a sárc hogy még akad egy MSI is. Végül azt választottam :) és sztem jól jártam.

Egy régi PH-s.

(#19) Vitus válasza AND1 (#18) üzenetére


Vitus
őstag

Igen az MSI az nagyon jó!!!!!! :DDD Az abitot már azért nem szeretem mert az utobbi időben olyan középszerű lett. :DD Bár az nv7 nagyon tetszik lehet hogy ezzel visszaszereztek :-)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#20) Vitus válasza Vitus (#19) üzenetére


Vitus
őstag

Azaz nf7 :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) AND1 válasza Vitus (#20) üzenetére


AND1
őstag

Sztem azért nézd meg az Epox lapját is

Egy régi PH-s.

(#22) Manitou válasza AND1 (#21) üzenetére


Manitou
addikt

Ja ja ,én is inkább epox 8RDA-ra adnám a voksom.:DDD

(#23) iwu


iwu
addikt

hali! nekem epox 8rda+ van, csont nélkül megy a 2100es 2600on (alap fsb, szorzóállítás...), feszt sem kellett emelni ,a hőmérséklet +2 fok ... bár nekem az előző epoxom 8k3a+ szimpibb volt, mit az új...
hali

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Amd 2100+ tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.