Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nevl


Nevl
csendes tag

Átnéztem a fórum ezen részét, de nem találtam konkrétan ezzel foglalkozó topicot, nekem meg némi tanácsra lenne szükségem ezen ügyben!

Szal elkezdtem megnézni, hogy mit tudok kihozni a mostani konfigomból:

AMD TBred-B 1800+, Thermaltake Volcano 9, Abit KD-7, 256 MB Brand DDR PC 3200, Saphire ATI Radeon 9100 64MB DDR, Samsung Syncmaster 765 MB, Genius SW-5.1 Surround Home Theater / DHT510 /, DTK CA-074W-U2 Ház.

Gondoltam, hogy előbb megnézem, hogy a ''szabványokon'' belül mit tud, így felraktam elősször 2100, 2200 és legvégül 2400+-ra és mindig elindult alap feszen és stabilan futott (max terhelés mellett úgy 50°C környékén 2400+-on).

Felbuzdulva azon, hogy elindult 2400-en ( ez a 133*15 azaz 1995 Mhz), fogtam és beállítottam 166*12-re, mert ez elvileg ugyan az a freki mellette a DRAM-ot beállítottam 166-ra, hogy szinkronban legyen(addig by SPD-n volt). Az arányt meg 5:2:1-re raktam és az alap feszt. is hagytam. A gép meg se mukkant, így insertes megoldással vissza biosba.

Tovább próbálkoztam egy másik fórumon kapott tanács szerint a 166-os FSB használatával (azt az ötletet adták, hogy a DRAM-ot és az fsb-t próbáljam szinkronban tartani és így kísérletezni). Na akármivel póbálkoztam, nem indult be. Még 1.75-öt is megadtam neki 166*10-mellett 5:2:1-es osztás és 166-os DRAM-mellett, de semmi!

Gondoltam, hogy a PCI nem bírja, de egyetlen dolog van PCI-ban nálam jelenleg és az egy firewire kártya, azzal nem kéne problémáznia ha minden igaz!

Szal kérdésem az lenne, hogy mit rontok el, vagy ha semmit, akkor meg mi a korlát?

(#2) Nevl


Nevl
csendes tag

Ja ha valamit kihagytam volna a configomból, ami fontos, itt vannak a részletek
http://nevl.fpn.hu/_dwad_/frameset.php?path=http://nevl.fpn.hu/Report.htm

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Huh, ezt kivételesen tudom ( remélem ). Valami ''CPU Fast Command Decode''-ot kell NORMAL-ra állítani a SoftMenuben, sokaknak ez állt a 166-os FSB útjában.
Sok sikert!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Nevl válasza anaqer (#3) üzenetére


Nevl
csendes tag

Ahha, na látod ezt nem gondoltam volna, de kipróbálom holnap!Thx!

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Egy BIOS frissités sem árthat, ha jól láttam neked még CY van...

http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=KD7&pSOCKET_TYPE=Socket+A

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#7) Nevl


Nevl
csendes tag

Na most lefrissítettem a BIOS-t a legújabbra, holnap próbálkozom, hátha ki tudo hozni valamit a dologból.

Elolvastam az ajánlott topicokat, de ott egy kicsit más a probéma (már az alap prociból kiindulva), de hasznos volt!

Akkor arra azért figyeljek, hogy szinkronban legyen az FSB és a DRAM!

(#8) Nevl


Nevl
csendes tag

Na ma sikerűlt ezt elérnem!:DD

Beraktam DRAM-ot 166-ra az fsb-it is a szorzót 12-re arány: 5:2:1. Azt a hülye opciót meg normal-ra. Láss csodát működött beindult gyönyörűen fut alap fesz-en!
Tovább próbálkoztam, adtam neki 1.65-öt és 200-as fsb + DRAM is 200 és szorzó 10.5, na ezt már nem szerette bár a gép beindult a boot-al gondok támadtak így erről letettem
Most 172*12-ön fut 166-os DRAM-mellett alap fesz en. Max terhelés mellett 45°C (winbond hardware dokija szerint, úgy hogy a szobámban 20°C környékén lehet a hőmérséklet, vagy alatta). Így most 3-4-5%-os terheltség mellett 36°C-os a proci, azaz ugyan olyan meleg mint ha most alapjáraton menne! (thermaltake rúlz)

Most még megpróbálom a szorzót feljebb vinni, megnzzük, hogy alap feszen mit bír, de asszem, hogy nagyon közel járok az abszolút határhoz (ami szerintem max 2200), mert most megy 2064-en stabilan!


Ezek után nekilátok a vid-kari tuningnak:D (most 250/250-en megy:DD)

(#9) Nevl


Nevl
csendes tag

Na sajnos mégsem stabil.
Még délután is jól ment, de amikor nemrég hazértem már rögtön bekapcsolás után restartolt a gép és ezt elég sűrűn csináltam, így visszavettem alapra. Nem tom, hogy ezt miért csinálta, de ezek szerint vagy nem bírja alap feszen, vagy egyátalán nem bírja.

(#10) Hatamoto válasza Nevl (#9) üzenetére


Hatamoto
tag

Üdv!
Nekem is 1800+-om van és 12,5x166-on hajtom. Feljebb csak a ram miatt nem megyek. Szeritem a Te drágaszágod is többet bírna egy másik alaplapban... :))

(#11) Apika


Apika
Közösségépítő

Nekem is van egy 1800+ procim. Egy gyengét sikerült kifognom, mert a 2400+ (2000MHz) eléréséhez már 1,85V kell, és a hidegindításnál gondok vannak...

(#12) Norbertpower


Norbertpower
tag

Hi! annyit elárulhatok hogy adjál még neki feszt mert az 1.65 kevéske ahozz hogí stabil legyen bátran adj neki 1.7-et elsőre és hidd el már is stabil lesz sőt megy még feljebb is....2000Mhz felett már jobban szereti ez a proci az 1.7voltot!!!!

Üdv: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#13) Nevl válasza Norbertpower (#12) üzenetére


Nevl
csendes tag

Nekem nem 1.65 az alap fesz, hanem 1.5!!!!!!!!!!!!!:C
Ezen az 1.5-ön ment stabilan (hideg indításig) 172*12-n

Szal szerintem 1.65 is elég lesz neki!:D

(#14) Nevl válasza Hatamoto (#10) üzenetére


Nevl
csendes tag

Nem tom, hogy mennyit bírna még pluszba de 2200 a max ezeknél a Tbred-B-knél, ha jól tudom, az a + - 130hz nem oszt, nem szoroz!

(#15) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Hali!

Nekem is 1800+-os TBred B-m van, és jelenleg 156*12,5-ön megy, az alap feszhez képest csak 0,025-t emeltem, így most 1,675V. Ha nem gond nekem is lenne egy kérdésem. Most stabil a gép (két napja megy), és szerintetek vegyem lejebb a szorzót és hátha megy még egy kicsit feljebb az FSB, vagy ez a max? Ha 12,5 mellett emelem, akkor instabil lesz.

(#16) realist


realist
őstag

1800+ alapfesz 1,5vcore
210*10 1,55vcore
210*11 1,725vcore
;)

(#17) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Az szép. Milyen alaplap?

(#18) realist válasza k.t.a. (#17) üzenetére


realist
őstag

most éppen an7

(#19) realist válasza k.t.a. (#15) üzenetére


realist
őstag

igen szorzó le fsb fel

(#20) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Köszi. Kipróbálom, és megírom az eredményeket.

(#21) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Nem tud valaki olyan progit amivel viszonylag hamar kideríthető, hogy stabil-e a gép?

(#22) realist válasza k.t.a. (#20) üzenetére


realist
őstag

teszteld prime95 -telm esetleg emelj feszt. milyen hűtésed van?(1,8vcore felé ne nagyon menj)

(#23) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

A hűtés Spire Fridge Rock. Már néztem a progit, de mintha kicsit régi lenne. Jó az ezekhez a procikhoz, mert csak max p2-est lehetett kiválasztani?

(#24) joergie


joergie
őstag

örül a fejem, nekem is ilyen van:)
nem hiszitek el, de gyári hűtővel 40.42 fokon megy 1,65v-on, 2020 mhz-en.
nekem negyed óráig ment 2100mhz-en:))(aztán kifagyott)
LOL

[Szerkesztve]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#25) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Milyenek a tapasztalatok? Amúgy ez most halk, vagy hangos?

(#26) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Nekem most 100%-os terhelés mellett 53°C. (156*12,5)

(#27) atosz


atosz
őstag

Detto ilyen procim van es jelenleg egy szinten egy KD7-ben van hajtva - mar nem sokaig, vegre kiakarom hozni a maximumot ebbol a procibol, szal' uj lap lesz. :) Amugy 1.6Von 2600+kent jaratom, azaz 12.5x166, de mar teszteltem 2330 MHzen is es stail volt Primeal, 2400-on mar kisse instabil volt a win is. :D
Igy 2080 MHzen 30 egynehany fok, maxon terhelve is max 45, lecsavart ventivel (1500-1700RPM kb). Kivancsi leszek FSBben meddig tudok majd elmenni, szeretnem a 220-230-at elerni. :D

De egy jo tanacs! A tied is egy KT400-as lap, amiben ugye max 5-el tudja osztani a frekiket. Ne akard jaratni felette. A 200-at is vszeg vmelyik periferia nem birta. Probakepp en is teszteltem kicsit 200-on, de az integralt hangkartya mar doglodott. Amig ez a lap van, csak 166-al jatszadozz, semmi ertelme elterni a szabvanytol, mert teljesitmenyben sokkal nem vagy elorebb, csak legfeljebb szivsz ha vmi tonkre megy. :(

(#28) atosz válasza atosz (#27) üzenetére


atosz
őstag

Meg csak annyit teszek hozza, hogy ugye az a 12.5x166, az uj Sempron szamozas szerint elviekben 2900+. :D Nemtom miert kellett az uj szamozas, ja de tudom, eljenek a marketingesek! :D

(#29) realist válasza atosz (#28) üzenetére


realist
őstag

igen éljenek, kenyéren és vizen:D

(#30) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Úgy néz ki ez is sok volt, lejjebb vettem az FSB-t 154-re, így a prime95 17óra 20perc után sem jelzett ki hibát. Próbáltam kisebb szorzóval és nagyobb FSB-vel de nem bírta. Hozzátartozik a dologhoz, hogy nekem csak 333-asak a memóriák. Bár akkor is menniük kellett volna 166-on. Ebből arra következtetek, hogy ennyit bír a proci. A teljesítmény növekedésről annyit, hogy 3Dmark2001-ben az alap 6328 helyett most 6678-at kapok. Játékokban (CS: Source, NFSU2 demo) +7, +10 fps a végeredmény.

(#31) atosz válasza k.t.a. (#30) üzenetére


atosz
őstag

En nem tudom elkepzelni, hogy nem megy tobbet az Tbred...legfeljebb ha serult.
Miert erolteted amugy a 12.5-os szorzot? :F
Tuti B magos? Mert az A-knak tenyleg itt van veguk, bar azzok is nagyreszt viszik a 200-as FSBt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.