Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD1600+-om fagyadozik (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hi!

Konfig: 1.6+ Xp
Abit KG7
Asus GF2 Ti 64M
256M DDR RAM (BRAND)
Diamond Sonic Ipmpact S90
Tekram DC-315U SCSI kartya
Teac 8/24 cdiro
Lg 12X DVD-ROM

WinMe fut a gepen! Termeszetesen a legujabb driverek vannak a gepemen (via, amd, asus), directx8.1.
Jelenseg: hasznalat kozben 5-10 perc mulva csontra fagy a cucc. 3D Mark2k alatt is elhalt a 2. helikopteres jelentnel.

Eloszor a hangkartyara gyanakodtam, mert mp3 es videok alatt fagyott + halottam, hogy az AMD nem szeresse a Diamond termekeket. Kivettem a hangkeltot, de nem valtozott a helyzet.

Kicsereltem a RAM-ot Samsungra, a helyzet valtozatlan.
A BIOS-ban engedelyeztem az alaplapi USB vezerlot, igy a helyzet valamit javult, mert lefutott a 3dmark test, de egy fel ora mulva ujra lefagyott a gep.
A masik gondom, hogy amikor a hangkartyat telepitem es a windoz detektalja a cuccot, az sb compatible cipsetnel ujrabootol a gep, majd kezdodik elolrol az egesz. Csak safe mod utan es a system-bol valo torles utan indul rendesen el, persze hankartya nelkul.

prohardver vendég

(#2) Gergoo


Gergoo
csendes tag

Nem akarlak elkeseríteni de az Abit KG7 úgytudom csak a Thunderbirdek és a Duronok fogadására alkalmas XP-kel nem megy.

Minden ugyanaz másképpen.

(#3) Barton válasza guest (#1) üzenetére


Barton
senior tag

No comment, Abit is ...

(#4) gandalf


gandalf
tag

Mekkora feszkón hajtod??
Nálam, hogy viszonylag normálisan menjen az 1.7+ csökkenteni kellett a VCORE feszkót, ugy 1.50 Volt környékére...A VIO feszt meg egy kicsit meg kellett huzni...

üdv

Gandalf The Grey

(#5) gandalf


gandalf
tag

szal 1.550-et akartam irni...

Gandalf The Grey

(#6) szesz


szesz
tag

minden feszultseg alapon van!

Az alaplap egyebkent a leujabb bios-al kerult forgalomba, s ez 1.9+ ig tamogatja az amd-t. de meg lehet nezni az abbit weblapjan. A bios is korrektul felismeri.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#7) greg214 válasza szesz (#6) üzenetére


greg214
tag

Egy haverom gépe is fagyadozott hasonlóan, a ludas az Nvidia driver volt (23.11), a 21.83-al a probléma megszűnt. Próbálkozz!

Greg O'Rich

(#8) Sanyo


Sanyo
senior tag

Nekem is Abit KG7-RAID lapom van, sajnos az XP nem tud rola, hogy nem mehetne ebben a lapban. :)) Nincs vele semmi gond. Az 1500+ XP procit (1333/266) 10x140MHz-el hajtom, 6 nap uptime utan csak azert kapcsoltam le mert egy vinyot hoztak amire masoltam valamit. Egyebkent egyfolytaban megy a gep, ejjel-nappal.

(#9) szesz


szesz
tag

Az ASUS 14.62a GF2 Ti drivernek mi a belseje?
A Detonator melyik verziojara epul (21.83 v. 23.11)

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#10) szesz


szesz
tag

Azt irja a fama a VIA oldalan, ha hibrid csipszetje van az embernek (ala KG7; AMD761 Northb. - VIA Southb.) akkor nem jo nekije a via 4in1 csipsetdriver.
na ezzel mi a tapasztalat.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD1600+-om fagyadozik (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.