Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd-s jófajta alaplap (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

Ha egyszer alaplap-cserére szánom el magam, mit javasolnátok? Kizárólag AMD, lehetőleg EPoX, de ez nem kizáró. Mostanában az nForce2-s deszkák tűnnek kívánatosnak. Van valaminek ilyenekkel tapasztalata?

Jym

(#2) Mista Boller


Mista Boller
tag

Szinten hasonlo dontes elott allok, az elvarasok detto, mint Jymnel, plussz sATA, RAID nem artana. Legyen jol tuningolhato, fesz. allitas minnel szelesebb spektrumban. Meg el nem felejtem: LPT port kotelezo, nincs kedvem uj printert venni. Varom(varjuk) az epito jellegu hozzaszolasokat :)

Tout le monde est une nonne

(#3) MM


MM
őstag

Chaintech Apogee széria?

(#4) Hacked_3900


Hacked_3900
csendes tag

szerintem abit kd7, lehet hogy nem egy epox, de eleg keveset hoznak vissza belole (nagyker szinten). minden tuning nyavaja benne van, sATA, satobbi..

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#5) gericooper


gericooper
aktív tag

sata-ról nem tudok abit kd-7 nél...... pedig nekem is ilyen van. ellenben kedvelem nagyon, mert hibátlanul teljesít.

(#6) Márk


Márk
senior tag

Asus A7N8X

[L]http://www.asus.com.tw/mb/socketa/a7n8x/overview.htm[/L]
[L]http://www.tomshardware.hu/cpu/02q4/021001/index.html[/L]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#7) Thom!


Thom!
veterán

MSI KT3Ultra olcsó, gyors, megbízható. 20+fa körül

(#8) Turmoil válasza Márk (#6) üzenetére


Turmoil
senior tag

Tudtommal pont az ASUS nem rakott a lapjára RAID-et. A többieknél meg más a gubanc. Én is cserélném már a gépem, és tépem a hajam, hogy nincs egyelten gyártó sem, amelyik képes lenne egy normális alaplapot kihozni, valamennyiben van valami gusztustalan primitív hülyeség.
Chaintech 7NJS: a töketlen banda elszúrta az MCP-T környezetét
Leadtek cucca harmatgyenge, foglalkozni sem érdemes vele
ABIT NF7-S: majdnem jó, de sima ATA RAID nincs rajta, csak 2 normál csatorna és a 2 SATA
Gigabyte nem is adott ki nF2-es lapot
MSI-nek elvileg van, de a hp-n nincs még semmi róla
ECS szintén semmi
FIC sem foglalkozott a témával
DFI ugyanez

Na most akkor melyik lapot vegyem???

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) Jym


Jym
tag

S-ata meg Raid nekem is jól jönne.
Az Chaintech Apogee és a Zenith szériája nagyon vonzó lenne, de várhatóan 50-60e között lesz az ára, az meg kicsit sok. Max 40 pénzt adnék érte, eddigi tapasztalataim alapján ASUS-t nem veszek, mert szutyok a Bios-a, az Abit meg mezítlábas (nameg mindenkinek és mindenki nagymamájának olyan van). Jó, stabil, tuningbarát, meg minden, ezt elismerem, dehát elég sznob vagyok alaplap terén. Ezért keresnék valami jóféla EPoX-ot, mert már több ilyen deszkám volt, és imádtam (imádom) őket. A mostanim is már másfél éves, akkor volt 35 pénz, viszont az akkor még hírből sem ismert AthlonXP-ket is tökéletesen kezeli, gyors is, egy gondja van: SD-ramot kezel csak, meg 4 IDE-eszközt. Bár ez utóbbi most még elég, de már nem sokáig, ilyen vinyóárak mellett...;)

Jym

(#10) Jym


Jym
tag

A Chaintech...
;]

Jym

(#11) Márk válasza Jym (#9) üzenetére


Márk
senior tag

Jym!

Mit jelent az, hogy ''ASUS-t nem veszek, mert szutyok a Bios-a'' ?

Nekem egy Asus A7V266-E lapom van (VIA KT266A chipset), de a BIOS-ával semmi gondom nincsen.
Sőt, az külön öröm számomra, hogy Windows alól tudom flashelni a BIOS-t az Asus Live Update nevű progijával.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#12) wassermann


wassermann
addikt

Valami új dögös ECS-t néznék - egy külön RAID kártya valószínűleg kijön az árkülönbözetből. (Ahhoz képest, hogy nagyon jó, elég nyomott áron adják az ECS-eket. :t )

(#13) Jym válasza Márk (#11) üzenetére


Jym
tag

''Szutyok bios'' alatt azt értem, hogy nem a standard, áttekinthetetlen, finomhangolni alig lehet. Ezek nem az én, hanem haver tapasztalatai, ASUS A7V333 deszkával szopott, mint a torkosborz, heteken keresztül, végül visszakerült az Abit KX7.

Jym

(#14) Lez


Lez
csendes tag

Az Asust nem nekem kell megvédeni, de nekem is A7V33 van, Raides, hangcsipes. Minden OK vele. (A többi: 1700+, 128MB, GF3Ti200 Tvout, Pinnacle TVPro stb, 2 HDD, 1 CD, 1 combo)
A Bios frissítés meg maga a gyönyör.

(#15) Clyde22_


Clyde22_
tag

EPoX lapnál is maga a gyönyör :DD
Linuxosoknak kiváló ;]

Ne egyél a sárga hóból!

(#16) Szeni válasza Turmoil (#8) üzenetére


Szeni
aktív tag

Turmoil!

Az ATA RAID szerintem nem egy túl nagy hiány! Sajnos több esetben igen nagy szívásaim voltak vele. (HPT370/372 elsősorben.) Pl. Linux alatt nemigen akart tisztességesen működni. Sőt! Kétprocis gépen Linux alatt egyáltalán nem működik (a gyártó állítása szerint sem)! :((
Ugyanakkor már elég olcsón lehet kapni PCI-os RAID kártyát, ami többet tud és olyat veszel, amilyet csak akarsz!
Ilyen megközelítésben én jelenleg (ha lesz a boltokban) az ASUS A7N8X-et venném.

(#17) Turmoil válasza Szeni (#16) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nagyjából én is erre jutottam, csak az árára lennék kíváncsi. Ha sikerül újítaom egy ilyet, és jól megy, akkor én győztem, ha valami bibi van vele, akkor meghalok:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#18) Szeni válasza Turmoil (#17) üzenetére


Szeni
aktív tag

Gyanítom a negyvenet biztosan megüti! :(

(#19) Turmoil válasza Szeni (#18) üzenetére


Turmoil
senior tag

Annyit még adnék is egy tuti alaplapért, ha stabil és nincs vele gondom, ráadásul tud mindent, amit egy lap ma tudhat.

Egyébként két változata lesz, a Deluxe tartalmaz csak FireWire-t, SATA-t...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#20) Szeni válasza Turmoil (#19) üzenetére


Szeni
aktív tag

Azt hiszem, ha az elkövetkező időben beújítok új gépre, biztosan ilyet deluxe-ot veszek. (Hacsak nem mindjárt Athlon 64-et! :)) ) Ezekkel a cuccosokkal el lesz vele az ember jó darabig.

(#21) Turmoil válasza Szeni (#20) üzenetére


Turmoil
senior tag

Jó lesz a Hammer, de nem én leszek az első vásárló. Mire ilyenem lesz, addigra már 90, vagy 65 nano

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#22) Turmoil válasza Turmoil (#21) üzenetére


Turmoil
senior tag

valamit megnyomtam:)

szóval ha most újítok, akkor elvileg Bartonra bármikor tudok még fejleszteni, azzal meg elvagyok még 2-3 évig. Addigra kiderül, hogy mire megy AMD a Hammerrel. Remélem, hogy az Intel idegeire:t

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#23) Le(s)lie


Le(s)lie
csendes tag

MSI KT3 Ultra2, vagy KT4 Ultra

(#24) Szeni válasza Turmoil (#22) üzenetére


Szeni
aktív tag

Mer' csak úgy nyomkodsz ide-oda! :))
Valóban, ez megint egy olyan dolog, mint az egyik alaplapos topicban, hogy meddig várjak?!
Összességében nekem is az a véleményem, hogy ezzel már elég sokáig ki lehet húzni, mert még fejleszthető, illetve mindent tud, amit tudnia kell. (Vagy az elkövetkező időkben - 1-2 év - szükség lesz.)

(#25) Turmoil válasza Le(s)lie (#23) üzenetére


Turmoil
senior tag

Semmi pénzért nem vennék VIA-s lapot:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#26) Biaggio válasza Turmoil (#25) üzenetére


Biaggio
őstag

Mi a baj a VIA-val? :)

(#27) Turmoil válasza Biaggio (#26) üzenetére


Turmoil
senior tag

Nem szimpatikus. Tudom, hogy a többi is tajvani, de szimplán rosszul leszek, ha arra gondolok, hogy VIA-s lapot vegyek:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#28) Ploszi válasza Turmoil (#27) üzenetére


Ploszi
senior tag

nem olyan rossz a VIA, ha nincs más chip-settel keverve, ha a north és a south is VIA, eddig nekem nem volt gondom vele :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#29) Turmoil válasza Ploszi (#28) üzenetére


Turmoil
senior tag

Valszeg nem tudnának ennyit eladni, ha sok baj lenne vele. De személyes unszimpátia miatt azonnal sajnálnám, ha csak egy fillért is kiadnék rá. Ennyi:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#30) CsendPenge válasza Turmoil (#29) üzenetére


CsendPenge
őstag

Oké, de akor mi marad amd-hez alaplap chipset-ben? Csak azt ne mond, hogy sis, mert az azért nem jobb a via-nál. (szerintem)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#31) Turmoil válasza CsendPenge (#30) üzenetére


Turmoil
senior tag

A SiS a 735-nél nagyon jó volt, azóta visszaestek, nem is vennék most. Már októberben kellett volna egy SiS 746FX+963, vagy inkább 964-es kombináció, jól összerakva.

Jelenleg nekem csak az nF2 tűnik elfogadhatónak :)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#32) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Srácok!
Mindenki írogat itt, hogy raid kell neki, meg sata, meg a jövő hét is. Meg kell, hogy kérdezzem, tényleg szügség van ezekre? Ezzel nem azt szeretném mondanni, hogy nincs ezeknek értelme, de nem látom, hogy tisztázva lenee a raid, illetve a további ide csatorna közötti különbség. Akkor most melyik? Na meg a sata. Az egyik topicban valami találóan megjegyezte, hogy még senki nem látott sata vinyót, ami persze már el is avult. Esetleg ki kéne várni, hogy kijöjjön vinyó is, nehogy a nagy gyártói buzgalomban rárakott sata inkompatibilis legyen a később kijövő vinyókkal (hasonló dologra volt példa).

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#33) CsendPenge válasza Turmoil (#31) üzenetére


CsendPenge
őstag

Oké, de az még nem jött ki :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#34) CsendPenge válasza Márk (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

Most sasolom az a7n8x-et, szerintem nagyon tuti lap. Én erre szavazok.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#35) Jym válasza CsendPenge (#34) üzenetére


Jym
tag

Az Sata télleg lehet, hogy felesleges, Raid-re viszont szükség van, ha négynél több cuccod van, ez pedig manapság nem luxus (DVD, CD-RW, meg 2 vinyó, és már a kapacitás határán vagy...).
Csak jönne már egy jó EPoX nForce2-s deszka... (sóhaj)...

Jym

(#36) CsendPenge válasza Jym (#35) üzenetére


CsendPenge
őstag

Oké, viszont ha minden igaz, akkor az integrált raid megoldások eléggé gyengék. És egy kártya sokkal felxibilisebb.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#37) CsendPenge válasza CsendPenge (#36) üzenetére


CsendPenge
őstag

Akarom mondani flexibilisebb.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#38) Jym válasza CsendPenge (#37) üzenetére


Jym
tag

Az rendben van, de egy PCI-os kártyáról az IDE-kábelt nem lehet faszányosan elvezetni, hogy ne akadályozza a légáramlást a házon belül.

Jym

(#39) Hacked_3883


Hacked_3883
csendes tag

Volt már Raides alaplapotok?Csak olvasom,hogy ez ilyen-olyan miért mert olvastad valahol?Egy valamire való Pci-os vezérlö annyi majdnem mint amit alaplapra szántok.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#40) Turmoil válasza CsendPenge (#33) üzenetére


Turmoil
senior tag

Ezért mondom, hogy nagyon le van maradva.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#41) CsendPenge válasza Hacked_3883 (#39) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Egy valamire való Pci-os vezérlö annyi majdnem mint amit alaplapra szántok.''
Ez egy élénk tévedés. Hol kapsz te 10k-ért egy pci-os raid kártyát? Esetleg valami übergagyi sz*rt. Egy minőségibb karesz... amúgy nekem van, csak még nem volt módom kipróbálni, mert csak egy vinyóm van. Ha jutok valamire, majd közzé teszem, ok?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#42) CsendPenge válasza Jym (#38) üzenetére


CsendPenge
őstag

Dehogynem. Vegyél kötelgelt kábelt (rounded cable, vagymi). Nem olcsó, de jó erre. Amúgy az alaplapról kiinduló idekábelek is megfogják kb. annyira a légáramlást, tehát nincs sok különbség, szerintem, de biztosat csak Atus tudna mondani. (vagy Mattyer?)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#43) Turmoil válasza CsendPenge (#41) üzenetére


Turmoil
senior tag

Szerintem itt a 40K-s alaplapokra gondolt a kolléga:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#44) Jym válasza CsendPenge (#42) üzenetére


Jym
tag

Nincs igazad, mert az alaplapi vezérlőtől el lehet vezetni a kábelt a floppy-polc mellé, így nincs útban. A hengeres kábel meg télleg rohadt drága...

Jym

(#45) CsendPenge válasza Turmoil (#43) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nekem is olyan van, de ezen is csak Promise Lite van. Amiről meg hallottam rosszakat.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#46) Márk


Márk
senior tag

3 db nForce2-es alaplap tesztje itt található
[L]http://www.tomshardware.hu/mainboard/02q4/021111/index.html[/L]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#47) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nagyon lement a topic! De nem felejtettem el! A gáz az, hogy -gondolom- kb. Epox-al egy árkategóriájú lapot szeretnél... (csak mert az Asus így kihúzva). Vagy pont Epox-ot :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#48) Niquis válasza Jym (#38) üzenetére


Niquis
aktív tag

Van Epoxos nForce2-s lap.
[L]http://www.epox.nl/english/products/motherboard/a.htm[/L]
Itthon még egyelőre nem biztos hogy lesz, de előbb-utóbb...:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#49) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Nos, most jött el az idő, hogy esetleg télleg újítani a gépet, de alaplap terén volna egy kis probléma.
Chaintech 7vjl Apogee kéne nekem, de mivel itt Nyíregyházán nem tudok róla, hogy meg lehetne venni, ezért kéne egy másik deszka arra az esetre, ha meglátogajuk vmelyik boltot.
Szóval ami kell:

ddr 333 mhz-es
6 csatornás audio

Ami nem kell:
raid
sata

Asszem a lényeg ennyi, és fontos szempont lenne, hogy minél olcsóbb legyen, de azért megbízható, stabil, gyors. Szóval árban vhol ott legyen, mint a chaintech deszka, 25k+áfa

Bár igen fájna a szívem a chaintech extrái miatt.. :)
Szóval mit javasoltok?

(#50) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Na, most nyissak emiatt új topikot? igazán nem szeretnék :(

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd-s jófajta alaplap (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.