Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rolly


Rolly
veterán

itt a prohardveren elég sok AMD topik van ami nagyon jó, de eddig akárhol kérdezősködtem nem kaptam konkrét válaszokat.

Azért csináltam ezt a topikot hogy itt a régi AMD-s tulajok, s az intelről AMD-re váltók (pl én) információkat tudjanak cserélni.

Ugye azt mindenki tudja hogy a lehető legtöbb legkülönfélébb chipsetek elenleg az amd-hez kaphatók, s nem hiszem hogy a többség tudja hogy melyik alaplapot milyen chipsettel érdemes megvenni.

(#2) Rolly


Rolly
veterán

Innen adódik az első kérdésem, hogy melyik alaplapokon illetve melyik chipsetek támogatják a 64 bites AMD-s alaplapok közül a fix AGP/Pci-t???

(#3) Wolverine válasza Rolly (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

Tudtommal az nF3 250 már a valóságban is tudja, az nF3 150 névleg tudja, a VIA-s chipsetekben meg nem vagyok otthon :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) Rolly


Rolly
veterán

Vias cuccokról sokat olvastam, s van ahol azt írják hogy kt800-as tudja van ahol azt hogy nem. Ennyit tudok. a nvidiánál ugyanez a kavar van a 150-es és a 250-esnél is

(#5) Rolly


Rolly
veterán

Ha már itt tartunk akkor milyen alaplapot javasolsz ami még az elérhető ár kategóriában van?

(#6) Wolverine válasza Rolly (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha az A64-es topic résztvevőit vaszem alapul, akkor Chaintech VNF250 vagy MSI K8N Neo Platinum a javallott... De nagy különbség nincsen a lapok között talán.
A chipseteknél meg nekem az mérvadó, amit fLeSs letesztelt :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#7) Rolly


Rolly
veterán

Én igazából vagy abitre gondoltam, vagy Leadtekre

(#8) HERR Z válasza Rolly (#7) üzenetére


HERR Z
veterán

Abitnak KV8 PRO 1.1-e használható de sem sebességben sem tuningban nem veszi fel a ersenyt a NF3-250-el szerelt társaival.....Leadteknek meg tudtommal csak nf3-150-es lapja kapható az is eléggé tré...nyugodtan megnézheted xbitlabs tesztetlte...
A kérdés az hogy kell firewire vagy sem.....
Ha kell akkor Asus K8N-E Deluxe MSI K8N NEO PLAT -54G- az a két lap amit nyugodsz szívvel lehet ajánlani.....áruk 25-26+fa mind2-nek...Esetleg még ott a DFI Lanparty ami ha nem vagy bejárósa nagykerbe szinte beszerezhetetlen....pedig rossznak nem rossz -Anand 3. felvonása is mutatja...és ára is baráti 26 lenne bruttóba...
Ellenben ha nem fullos lap kell akkor már képbe kerülhet a sima K8N asus, a K8N NEO FSR mint MSI vagy a K8NS a gigabyte kínálatából.....
Választék az van de ha jót akarsz akkor csak NF3-250/GB/-s lapot veszel...
A teljes lista az erre épülő lapokról megtalálható az A64 fórumban...az utolsó 50 hozzászólásban beírta fLeSs hogy miket akar majd tesztelni........

(#9) Rolly


Rolly
veterán

köszi. Átlagban mennyit lehet húzni egy AMD athlon 64-et? mert láttam már 2700 MHzis de 2200MHz-t is mitől függ leginkább. (AMD-ben mint látszik nem vagyok otthon)

(#10) Rolly


Rolly
veterán

köszi. Átlagban mennyit lehet húzni egy AMD athlon 64-et? mert láttam már 2700 MHzis de 2200MHz-t is mitől függ leginkább. (AMD-ben mint látszik nem vagyok otthon)

(#11) HERR Z


HERR Z
veterán

S754-es cg steppinges procikat lehet jól tuningolni
A 2800+---->2300-2500MHz
A 3000+---->2400-2600MHz
A 3200+/1MB/--->2200-2400MHz
3200+/512Kb/---->2400-2600MHz
Ideális körülmények között kb ennyit lehet kihozni léghűtéssel -gyári hűtéssel- a procikból
Több is van némelyikben, de felesleges nagyobbat mondanom mivel van akinek 2400MHz-et ment a cg-s 3000+ -a:(
De hogy ténylegesen mennyi van a prociban azt előre nem lehet megmondani....csak amikor te tuningolod akkor derül ki.....
Jah és mégvalami...a számozási rendszert sem baj ha látod:
512kbyte L2-vel:
2000MHz---->3000+
2200Mhz----->3200+
2400Mhz----->3400+
2600MHz----->3700+
2800MHz----->4000+
1MB L2-vel:
2000MHz----->3200+
2200MHz----->3400+
2400MHz----->3700+

gy nézve kb p4 northwood szinten húzható -''EE'' magos p4:)-

(#12) Rolly


Rolly
veterán

Köszi a választ.

sajnos elég szűkös az nyagi kereteim, ezért nem tudom hogy a rammal mi legyen. Én egy 512-es 500MHz-s modulra gondolok. Kingston CL3-as ramokat

(#13) Robaj


Robaj
addikt

SIS chipkészletes alaplapot senki se vegyen!!!
Legalábbis 735-t ne! legjobb sztem nvidia, majd via, és végül sis, viszont ez a
legolcsóbb

(#14) Robaj


Robaj
addikt

Pár ezer forintal drágábban kapsz jobb alaplapot, melyet jobban lehet húzni, szal én is
nforce-osat veszek legközelebb!:DD

(#15) Rolly


Rolly
veterán

az nforce-szal az a baj hogy itt a környéken csak nforce 150 GB -set lehet kapni. 30 alatti árban

(#16) nemtommi válasza Robaj (#13) üzenetére


nemtommi
senior tag

Kicsit változtatnék a sorrenden.
nvidia, sis, via
Mindháromhoz van szerencsém, igaz Socket A-s lapok (soltek SL75FRN2-L, ecs k7s5a nonpro és pro, Gigabyte GA7VT600-L), de a legtöbbet a Viaval sz*ptam.
Ehhez képest a 735-s SiS kezesbárány volt. Kevesebb beállítási lehetőséggel, de legalább működött.

(#17) Rolly


Rolly
veterán

nem tudom találtam egy chaintech alaplapot VNF3-250 illetve ZNF3-250 ezek között tanakodok. Az ide vágó fórumot olvastam!!!

:)

mint látszik NF3-250GB chipset van rajta, csak az egyik full extrás, a másik meg sajna nem.

(#18) Rolly


Rolly
veterán

up

(#19) HERR Z válasza Rolly (#17) üzenetére


HERR Z
veterán

MSI K8N NEO....hidd el eddig még senkinek sem volt vele baja...minden megy vele gyors jól húzható és 26+fa
Ha meg nincs ott ahol laksz akkor egy futáron keresztül egy webshop +2 szállítási díj fejében házhoz viszi

(#20) Rolly


Rolly
veterán

Az MSI alaplapra (K8M Neo ...) milyen hűtő megy rá??

Leginkább a Zalman 7000-rel illetve Thermalright XP-120-tal való kompatibilitás érdekelne.

(#21) HERR Z válasza Rolly (#20) üzenetére


HERR Z
veterán

Procira minden rámegy, ellenben ha nagy cpu hűtőd van akkor a VGA Zalman hűtőt el kell felejtened...de az Artic Silence-el már nincs probléma az elfér a nagy cpu hűtő mellett...

(#22) Rolly


Rolly
veterán

értem szerintem egy jó darabig nem lesz benne komolyabb videókártya se rávaló hűtés. most fogom cserélni a geforce mx 460-at ati radeon 9550-esre majd, több pénzem sajna egyenlőre nincs :( egy komolyabb videókarira

(#23) HERR Z válasza Rolly (#22) üzenetére


HERR Z
veterán

9550 nem rossz kártya főleg ha 128bit-eset veszel...akkor azt majd 9600 pro/xt szintre tudod tuningolni.Arra amúgy meg felesleges passzív hűtés...

(#24) Rolly


Rolly
veterán

én is 128bitesre gondoltam, meg húzni ameddig bírja, meg ameddig engedi magát.

Viszont gondolkodok valamilyen extra hűtési megoldáson
tényleg a bordákat mivel lehet a memóriacsippekhez rögzíteni?

(#25) HERR Z válasza Rolly (#24) üzenetére


HERR Z
veterán

A legegyszerűbb a hővezető ragasztó, 2-2.5k-ból van egy jó adagra valód

(#26) fLeSs


fLeSs
nagyúr

DFI Lanparty UT nF3-250Gb a te barátod. Csak az a kár, hogy egyelőre beszerezhetetlen. Talán 2-3 hét múlva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Rolly válasza fLeSs (#26) üzenetére


Rolly
veterán

fLeSs hogy érted hogy ez az én barátom???

(#28) HERR Z válasza Rolly (#27) üzenetére


HERR Z
veterán

Mostanában tesztelte és bejött neki...vagyis tesztben csak jókat fox majd róla olvasni:)
Ellenben MSI kiforrotabb lap biosban és cnq-ban...de van +4 hónap előnye is:D

(#29) Gorneck válasza Rolly (#27) üzenetére


Gorneck
titán

Ő az! [L]http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2198[/L]

Gorneck#1239

(#30) Rolly


Rolly
veterán

használtam a googlet, de rosszul :DD

(#31) Rolly válasza Gorneck (#29) üzenetére


Rolly
veterán

köszi a linket

(#32) fLeSs válasza HERR Z (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

DFI-on is megy a CnQ 1-2 rammal is, és nincs semmi probléma a BIOS-szal sem.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) HERR Z válasza fLeSs (#32) üzenetére


HERR Z
veterán

Tuninggal is megy a cnq?Mert akkor télleg klafa lap, de a DFI topikba elég vegyes érzelmekkel nyilatkoztak róla....

(#34) fLeSs válasza HERR Z (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha eltérsz a default szorzótól, akkor nem, de ez a többi lapon is így van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) Rolly válasza fLeSs (#34) üzenetére


Rolly
veterán

ha csak az FSB-t változtatom akkor megy nem? mármint a CNQ.

Most láttam 35eFt-ért Abit KV8N-Max3-as alaplap (lehet hogy kicsit elírtam). Az gáz ha Via 800-as chipset van? benne? gondolom ez nem támogatja a fix pci/agp

(#36) fLeSs válasza Rolly (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez nem támogatja, de ha nem akarsz tuningolni, akkor úgyis mind1.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) berVi


berVi
senior tag

aloha

nem akartam új topicot nyitni, remélem nem nagy baj ha ide írok.

össze van rakva egy gép, shuttle ms21 alap meg amd duron 750es proci, vinyó és két drive rádugva. mikor beindítom kiírja h detecting ide drives, majd kiírja a meghajtókat, köztük az ide1-re rakott vinyót is, kicsit később kiírja h

Primary IDE channel no 80 conductor cable installed. Mi a baj?

(#38) Rolly válasza fLeSs (#36) üzenetére


Rolly
veterán

szeretnék tuningolni. Úgy néz ki hogy akkor marad az MSI alaplap. neo platinum vagy mi a szösz.

Tunigolni azért szeretném hogy amiben egyébként az AMD picit gyengébb az intenél abban is fel tudja venni a versenyt vele.

(#39) Rolly


Rolly
veterán

up

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.