Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd-hez lapok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

Alaplapot szeretnék venni, eddig nforce-on gondolkodtam, találtam is olyat, ami tetszik-Gigabyte 7N400PRO2, de még lehet, hogy egy VIA lenne-ár miatt, ha.....

Szóval abban kérnék segítséget, hogy milyen lapot ajánlottok, ami tudja a következőket:

2500+->3200+ /FSB emeléssel 166->200, de stabilan/
jól állítható BIOS(vcore,CAS latency,...)
integrált LAN(Gigabit előny)
legalább 5-6 IDE eszközt kezel, SATA egyelőre nem szempont
jó lenne, ha az PATA csatik a lap felső részén lennének
könnyű szerelhetőség(kondik ne legyenek útban a vga/ram/cpu mellett)
extrák mennyisége :P

az is bőven elég, ha pontos típust mondtok, akkor már magamnak kiderítem, pontosan mit tud és mennyiért

thx

dömedee

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) panda válasza domedee (#1) üzenetére


panda
tag

millió topikot találsz, ha meg nincs kedved keresgélni akkor ajánlom az Epox nforce2-es lapjait. Egy cimbimnek Gigabyte-ja van és rohadtúl melegszik benne minden. AZt olvasta valahol, hogy a allapjával van a baj, de ebben nem vagyok biztos. Az tény viszont, hogy itt nem láttam egy topikot sem ahol az Epox nforce2-es lapokat barmolták volna. Nekem is az van és :DD. Zsír, abszolút mindent állíthatsz, úgyhogy KIRÁLY egy lap. Szuper.:))

Our choices define us, sometimes doom...

(#3) domedee válasza panda (#2) üzenetére


domedee
senior tag

Ismerem az ilyen topicokat, csak nekem igazából olyan lap kellene, ami tudja azokat, amiket leírtam a nyító hozzászólásomban, szóval felőlem egy KT600 is lehet, nem muszály nforce, de a lényeg a feature-ök.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) ebron válasza domedee (#1) üzenetére


ebron
tag

Abit nf7-s v 2.0 tudom ajánlani, vagy egy soltek-et(Bár a paták az abiton nem felül vannak)

(#5) klewy válasza domedee (#1) üzenetére


klewy
aktív tag

Asus A7V600 KT600 csippel.
Nekem ez van,a fícsörök:
-Déli híd passzív hűtésű
-2 serial ata,
-RAID
-2500-->3200 megy a 200 fsb,sőt feljebb is
-Gigabit LAN
-és Integrált 5.1 hang (ADI 1980)
-8 USB
Szerintem nagyon jó,nem melegszik ez sem,a déli híd húzáskor sem meleg.
A 2500 Bartonom 3200+-on 51C fokos gyári hűtővel.
Tudom ez nem a lap érdeme,csk leírtam.
RAS,CAS és barátait frankón lehet állítgatni,
de itt az NF7 JOBB ENNÉL.

music4ever

(#6) domedee


domedee
senior tag

Sajna az a baj, hogy az eddig felsorolt lapok csak 4 IDE eszkozt tudnak kezelni, pedig nekem 6-ra lenne szuksegem, sata nelkul.

thx

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#7) klewy válasza domedee (#6) üzenetére


klewy
aktív tag

Ilyen szerintem nincs.
4 IDE +2 Serial ATA.-én csak ilyen szabványú lapokat láttam,amit Te mondasz arról még nem hallottam.
Persze nem kizárt hogy van----engem is érdekelne

music4ever

(#9) csudri válasza domedee (#6) üzenetére


csudri
őstag

Vegyél egy vezélrőkártyát és kész. :C

(#10) domedee válasza csudri (#9) üzenetére


domedee
senior tag

Jaja, de én úgy szeretném, ha a lapon lenne :))

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) domedee válasza klewy (#7) üzenetére


domedee
senior tag

Ilyen pl a Gigabyte GA-7N400 Pro2 [L]http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-7N400%20Pro2.htm[/L]

csak jó lenne valami olcsóbb, ha lenne

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#12) zotyesz01


zotyesz01
tag

Asrock K7S8XE+ 6 csatornás hang és SATA RAID.
Persze mindjárt jönnek, hogy a sis szar meg lassú és különbenis ;]

(#13) Neylon


Neylon
tag

Hi! Én az Asus A7V8X-X-et ajánlom. nekem nagyon bejött. tudom sok olyan topic ami szidja ezt a deszkát. és az is igaz hogy volt egy szar széria. de azota már jó széria került a boltokba. van rajta minden ami kell. Lan, Sound, USB2 stb.....

You want more from your technology. We hear you. AMD me. ASUS A7V8X-X; Barton 2500+; 512 MB RAM 400Mhz; Connect 3D Radeon 9200 128MB; Codegen 420W.

(#14) sziszegő


sziszegő
senior tag

Én az ASUS A7N8X-E deluxot ajánlom nekem ez van nagyon bejön atomstabil simán lehet tuningolni. Az ára kicsit borsod de megéri 30e bruttó

(#15) nkpolip


nkpolip
tag

Mindenképpen nforce2-es lapot ajánlok. Jó alaplap pl: a Gigabite, Abit-nf7-s Asus a7n8x, msi k7 n2

(#16) zotyesz01


zotyesz01
tag

Ha már nForce, akkor Epox csakis.

(#17) busman


busman
addikt

Asus A7V600 van nekem is,érdekelne hogyan lehet kicsit megpiszkálni(ha lehet egyáltalán)
Előre is köszi!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#18) k.zozo.


k.zozo.
tag

Szevasztok! Meg tudná mondani nekem valaki, hogy mi a különbség az ASUS A7N8X és a A7N8X-X között? Köszi

(#19) TexT-BoY válasza k.zozo. (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

-X az anyit tesz hogy dobd ki:DD

1db X: butiott
2db: hagyuk:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#20) zotyesz01 válasza k.zozo. (#18) üzenetére


zotyesz01
tag

Asszem azt, hogy nem tud dual channel memóriakezelést, bár másban is lehet, hogy butították.

(#21) Asusfan válasza TexT-BoY (#19) üzenetére


Asusfan
senior tag

Amit nemtucc abba nem kéne beleszólni.:(((

(#22) joe69


joe69
senior tag

vegyél via kt 800-at, az most a legjobb amd-hez

(#23) domedee válasza joe69 (#22) üzenetére


domedee
senior tag

És milyen alaplapok készülnek vele? ill. hol lehet kapni őket széles hazánkban?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amd-hez lapok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.