Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) zolee1984 válasza maximilian4 (#850) üzenetére


zolee1984
senior tag

Egyszerűen elállsz a vásárlástól 14 napon belül
Kérj hozzá egy futárt.
Csak mondd el nekik miért állsz el, hátha akkor nem adják el másnak

üdv Zoli

(#852) maximilian4 válasza maximilian4 (#850) üzenetére


maximilian4
addikt

+ még egy rohadt számlát nem tartalmaz a csomag

Maxi

(#853) EasyLife válasza maximilian4 (#852) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Üdv a 21. században. a számlát az alza.hu fiókodban találod :C

(#854) Chaser válasza EasyLife (#853) üzenetére


Chaser
titán

erről jut eszembe
nemrég valaki reklamált, hogy átvette a boxban a csomagot, és azt írták, h a számlát a fiókban találja, de nem volt benne semmi
valszeg arra gondolt, hogy a box dobozban találja, nem az acoountnál
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#855) maximilian4 válasza Chaser (#854) üzenetére


maximilian4
addikt

Igen, és a kontrollert is én basztam szét amúgy. Biztosan ezen kell fennakadni... :F

Maxi

(#856) snecy20 válasza maximilian4 (#850) üzenetére


snecy20
veterán

Nemrég egy gamer székkel, vagy mivel jártak ugyanígy, hót zsíros-dzsuvás volt...tanulság sajnos, hogy bontottat / használtat nem nagyon szabad venni, főleg mert még a hibásak is bekerülnek közéjük.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#857) Chaser válasza maximilian4 (#855) üzenetére


Chaser
titán

nem neked szólt
egyszerű a történet, lefényképezed, azonnal leírod mi a helyzet, és fel is hívod őket
bb topikban többször volt erről szó, akár teljesen újat is kaphatsz, de leharcoltat is, vissza fogják venni
nagy eséllyel ezeket senki nem nézi, legtöbb esetben nem is éri meg foglalkozni az elhanyagolható árkülönbség miatt 1-2 kivételtől eltekintve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#858) maximilian4 válasza Chaser (#857) üzenetére


maximilian4
addikt

Drágább terméknél én sem foglalkoztam volna azzal a pár ezer forinttal. Felhívtam amúgy őket, annyit mondtak, hogy írjak emailt az info@alza.hu-ra. Megtörtént.

Maxi

(#859) Chaser válasza maximilian4 (#858) üzenetére


Chaser
titán

ramot vettem így régebben tőlük, nem volt gond
de többen beleléptek gondos termékbe, benne van, de olyan is volt aki teljesen újat kapott, az is benne vn, csak annak jobban örülünk vncent ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#860) snecy20 válasza Chaser (#859) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, hát a RAM-ot azért csak nem tördelik szét, meg hajzsírozzák össze elállás előtt. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#861) Mr.Csizmás válasza snecy20 (#856) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet, csak személyes átvétellel és rögtön csekkolással. bb topicban néha bekerül olyan is, hogy bontott, aztán kapott egy zsírúj cuccot.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#862) Chaser válasza snecy20 (#860) üzenetére


Chaser
titán

de simán lehet defektes és azért küldték vissza
kicsit meg is állt bennem az ütő, mikor nem indult velük a gép ;] de ezek ilyen csilli-villi alacsony késleltetésű notebook ramok, lehet azért ijedt meg tőlük a gép, azóta viszont gond nélkül mennek, olcsóbb bolt így 2-3e ft-tal, ugyanúgy teljes garral
akkor még ennyire nem ismertem ufóékat, ez valamikor tavasz végén volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#863) Gyuri27 válasza maximilian4 (#850) üzenetére


Gyuri27
félisten

Irtuk is. Ha személyesen nem tudod átvenni,megnézni, nem laksz a közelben ne rendeld meg mert baj lehet vele.

Amd - Radeon - Ryzen

(#864) pn4hvq válasza snecy20 (#860) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha jól emlékszem, tavaly vett valaki felbontott ramokat az Emagnál (nem a bolt a lényeg!), és kézbevéve tapasztalta, hogy a hűtőbordák eredetiek voltak, de a "hűtőlemezek" közé ddr4 helyett ddr2-es ramokat tett a jóképességű visszaküldő. Nem lehet minden visszaküldött terméket letesztelni.

(#865) maximilian4 válasza Gyuri27 (#863) üzenetére


maximilian4
addikt

Tanulópénz...de azért a korrektség kedvéért. A használt nem egyenlő a hibással. Elég nagy zavarban szenvednek a srácok az alzánál. Nem is értem hogy adhatnak fel egy ilyen terméket. Itt aprón 100x különb amit hibásként hirdetnek 5000-ért. Gondolom úgy vannak vele, hogy valaki úgy is be fogja nyelni. Van még olyan sejtésem, hogy ezt a kontrollert még valaki megkapja. Kukából különbet kotorna ki nekem egy hajléktalan egy üveg piáért.

Maxi

(#866) snecy20 válasza pn4hvq (#864) üzenetére


snecy20
veterán

Az szép lehetett. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#867) Gyuri27 válasza maximilian4 (#865) üzenetére


Gyuri27
félisten

Apa mondtam, irtam, hogy hogy kaptam meg a freezer 33-t.
Én is megpróbáltam. A tapasztalatokat leirtam. Aztán mindenki eldönti, hogy hanyadikán van elseje.

snecy20: vazze, hogy nekem ilyenek nem jutnak az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#868) maximilian4 válasza Gyuri27 (#867) üzenetére


maximilian4
addikt

És végül mi lett? Elálltál a vásárlástól vagy kicserélték a terméket?

Maxi

(#869) Gyuri27 válasza maximilian4 (#868) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó történet.
Telefon, nem is egy. Mondom cseréljék ugyanilyenre. Nincs.
Mondom küldjék a tartozékokat. Nincs.
Mondom vigyék el és ráfizetek egy 34-re. Pár k lett volna.
Jön a futár az újjal, viszi a régit meg adom a pénzt.
Az nem jó. A diffit meg a futárt fizessem ki.
Mondom lófacc.
Aztán jön a mail, hogy vissza kapom a pénzt.
Hivom őket, hogy és mikét kerül vissza a hűtő.
Azt mondják nem éri meg begyűjteni. Enyém lehet.
Egyik szemem sirt. A másik nevetett.
Teltek a napok, mondom keményfaccú vagyok.
Rendeltem lefogatót (hót mást). Elmentem boltba. Vettem csavarokat.
Aztán reszeltem, gányoltam. Feltettem. Az egész bele került némi időbe, cigibe, idegbe, de felraktam.
Kb 3500-4000 ft-t költöttem. Szivesebben kifizettem volna azt az 1-2k-t egy egy gyári megoldásra.
De nem akartam veszni hagyni ezt a hűtőt. Felrakni a polcra és nézni?
Jó ez a hűtő nagyon. Félpassziv.
Szóval olyan felemás érzéseim vannak.
Ha visszatekerhetném az időt megveszem a tesóját freezer 34 (nem esport) 33 pentát és ennyi.
Nekem 2-3k spórt ez az egész szopás nem ért meg.

Amd - Radeon - Ryzen

(#870) Chaser válasza maximilian4 (#868) üzenetére


Chaser
titán

mondtam már, nagy eséllyel nem is nézik ezeket, hanem csak feldobják - mondjuk nem is csodálom, amilyen mennyiség visszavitt termék van náluk kellene rá pár ember aki csak tesztelget -
de a pénzed visszakapod, pk-t sem kell fizetned/buknod, és elsülhetett volna ellenkezőleg is, kapsz egy vadiújat, akkor örömbódotsá' lenne, most nem úgy sikerült

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#871) forest_ns válasza Chaser (#854) üzenetére


forest_ns
tag

Nem reklamáció volt, hanem kérdés, hogy a csomagban is kellene e lennie, mivel az ajtó becsukása közben meg elkaptam a kijelzőn azt a részletet, hogy számla a fiókban. Közben bezárt az ajtó, üzenet meg hello :)
Azt tudtam, hogy le is tölthető, de nem tudtam rendesen akkor elolvasni. Azóta volt pár vásárlás...

(#872) Chaser válasza forest_ns (#871) üzenetére


Chaser
titán

( :
először nekem is furcsa volt h termék és azon kívül se bú se bá, de jött email számlával, aztán rájöttem van fiók :d is, jó rendszer ez
személyes átvétnél egyébként adnak nyomtatott számlát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#873) updog


updog
senior tag

Aah nevermind. Ügyfél error az alza hülyeségével kombinálva...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#874) forest_ns válasza Chaser (#872) üzenetére


forest_ns
tag

Igaz! Akkor nekem is adtak. Meg általában bárhonnan rendel az ember kiszállítással, benne van a csomagban.
De legalább védjük a fákat :)

(#875) totyak


totyak
aktív tag

Küldtem vissza Alza-hoz egy csomagot. Levélben értekeztünk és bár kicsit nehezen értette meg az ügyfélszolgálat, hogy mit szeretnék, készségesen felajánlották, hogy ingyen futárt küldenek a 14 napon belüli termék elállás miatt. Ma jött is a futár, ahogy letárgyaltuk, átvette a csomagot és adta az átvételi elismervényt. Eddig nagyon simán ment minden. Most küldök egy fotót Alzának az elismervényről, néhányat a csomagról és remélem a pénzvisszafizetés is rendben megy majd.

Összességében nagyon jó véleménnyel vagyok az oldalukról és a szolgáltatásukról. És ha találok erre felületet, az oldalukon is megírom nekik.

(#876) , válasza forest_ns (#874) üzenetére


,
addikt

Alza, Emag, Aqua, PCX, stb. helyekről ahonnét rendeltem mostanában, egyik sem ad már papír alapú számlát/garancialevelet. Sokkal egyszerűbb így nekik is, nekem vásárlóként meg aztán főleg.

(#877) totyak


totyak
aktív tag

Klassz lenne, ha lenne még Alza-n Mi Band 4 akció. Egyik ismerős benyögte (közvetlen az akciós nap után), hogy neki milyen jó lenne egy olyan :W

(#878) Chaser válasza totyak (#877) üzenetére


Chaser
titán

úgy látom lehet kapni :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#879) totyak válasza Chaser (#878) üzenetére


totyak
aktív tag

Csak az Alza jóval olcsóbban adta. Természetesen az ország nem fogyott ki a Mi Band 4 készletekből :C

(#880) Chaser válasza totyak (#879) üzenetére


Chaser
titán

tudom, én is vettem, ha kell neki most is kell, ha nem, akkor csak jólettvóna' :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#881) jaPe


jaPe
tag

Sziasztok!

Uj pc osszeallitasa elott allok eppen. Szerintetek ha felhasznalok 5 db kupont (2k; 2,5k; 3k; 4k; 4,5k; gyorskotozo, csuklopant stb. :)) ) egy kb 160ks rendelesre, az nagyon troger? Nem csinaltam meg ilyet, most bukkantam ra erre az okossagra. Volt mar valakinek olyan, hogy visszautasitottak a rendelest emiatt, vagy inaktivaltak a kedvezmenyeket?

Koszi :U

[ Szerkesztve ]

(#882) Hoffer válasza jaPe (#881) üzenetére


Hoffer
őstag

Külön-külön rendeled meg a tételek akkor jobban jársz!

(#883) Chaser válasza Hoffer (#882) üzenetére


Chaser
titán

ha pedig visszaolvas még jobban jár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#884) Hoffer válasza Chaser (#883) üzenetére


Hoffer
őstag

jójó nem akartam mindent elmagyarázni újból....
aki lusta olvasni...

(#885) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Előre is bocsánat, ha már volt ilyenről szó, de bátorkodom kérdezni. Ma megjött az egyik rendelésem amiben rendeltem egy felbontott Corsair ML120 Pro nevű házventilátort. Doboz kinyitása után tapasztaltam, hogy a belső bölcső elvan szakítva, több helyen, hiányzik belőle a kis garancia papír/tájékoztató, 2 db gyorskötöző illetve van benne egy full kínai papír (eredeti dobozban nincs ilyen), a csavarok megvannak. Viszont a fő problémám nem ez, hanem a ventilátor motorja zajos, ami zavaró, illetve nem tudom eldönteni, hogy használt-e vagy sem...a dobozon a Copyright 2017, remélem nem 2 éves. :D

Mit lehet ilyenkor csinálni? A rendelésemben ezenkívül volt még egy Corsair ház, Sony füles meg egy Patch kábel, a kuponok miatt.
Ez a típusú ventilátor egyébként megfelelne, csak lehet szerencsésebb lenne egy bontatlan...lehet kérni tőlük vagy mit szoktak ilyenkor csinálni? Futárt kérhetek ingyen?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#886) maroni válasza metrion (#885) üzenetére


maroni
aktív tag

Igen , komplett vissza lehet küldeni, futárt is küldenek! Talán Totyak fórumtárs írta ma! Egy kicsit feljebb

[ Szerkesztve ]

(#887) metrion válasza maroni (#886) üzenetére


metrion
aktív tag

Ennek örülök, csak mi lehet ennek az ügynek a vége? Mire lehet számítani?

(#888) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Töröltem egy online rendelésem melyet rendeléskor kifizettem, de nem vettem át. Ilyenkor automatikusan visszanyomják a pénzt a kártyámra?

Azért is kérdezem, mert már jártam úgy náluk, hogy rendeltem egy terméket, amit szintén kifizettem előre. Majd nem vettem át talán 4 napig, amiben volt 2 nap hétvége is. Majd egyszer csak eltűnt az aktív rendeléseim közül. Gyorsan bementem és azt mondták a kifizetett rendeléseket 4 nap utána visszaküldik. :Y Semmilyen értesítést nem kaptam arról, hogy időlimitem van arra hogy meddig vehetem át a kifizetett rendelésemet. És ha nem kérem, akkor simán visszaküldik a termékemet ahonnan jött, minden-féle értesítés nélkül és se pénzem se termékem?

Nem is értem... hisz egy foglalást több hétig is lehet tolni. Egy kifizetett rendelésnél pedig semmilyen értesítést nem küldenek és csak 4 napig tárolják? Fura hozzáállás... :F

There's a device that I've been using called a whoop.

(#889) fatal` válasza metrion (#887) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg visszakapod a pénzt.

(#888) SP!T: Szerintem hívd fel őket, az a biztos. Boxba rendelted? Mert ott van 4 nap limit, nem véletlen, különben szarnak az emberek rá és állandóan tele lenne a box.

[ Szerkesztve ]

(#890) Chaser válasza SP!T (#888) üzenetére


Chaser
titán

ha "kuponoztál" elakadhat, telefon és pár nap múlva visszamegy a pénzed
nem egészen értem milyen értesítést nem kaptál, akár személyes átvéttel rendeltem, akár alzaboxba, amint befut az áru mindig jön az email/sms, hogy eddig és addig mehetek érte, nyilván nem fogják a végtelenségig őrizgetni
mivel hétvégén is nyitva vannak, nem mérvadó hogy neked benne volt egy hétvége is, mert nyitva vannak, általában pár napig tárolnak, most van pl egy rendelésem arra még 10 nap van - gondolom függ mérettől is -

szerk:
hunfatal
ott két nap rémlik
két rendelésem azért állt meg, mert sokan nem vették ki a boxból a rendeléseiket ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#891) fatal` válasza Chaser (#890) üzenetére


fatal`
titán

Nekem mintha egy mai rendelésre 11-23-at írt volna (holnap reggeltől lehet átvenni elvileg). De lehet, hogy két nap, nekem igazából mindegy, mert ha megjön akkor megyek érte, nem szoktam dekkoltatni a boxokban a cuccot, se itt, se Foxpostnál.

(#892) fatal`


fatal`
titán

Nem jött meg a csomag, amit ma reggel 8-ra írt, hogy átvehető, még mindig csak "Lefoglalva" szerepel az oldalon.

Remélem nem akadnak el a kuponok miatt.

(#893) Chaser válasza fatal` (#892) üzenetére


Chaser
titán

boxba kérted?
a fele tele van, két napja ígért rendelésekből egy talán ma éjszaka esett be

szerk:
A termék a következő időpontig lefoglalásra került: 2019. 11. 22.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#894) fatal` válasza Chaser (#893) üzenetére


fatal`
titán

Igen, a Fehérvári úti boxba. Lehet, hogy jobb lett volna személyesen, de most már mindegy. :) Remélem péntekig befutnak. Jó lenne ha az emberek kivennék a dolgaikat...

De ha neked is csúszott/csúszik, akkor nem aggódok. :)

Hol olvasod, hogy meddig foglalt le? És ha addig sem viszik ki, akkor mi történik vajon, törlik a rendelést?

[ Szerkesztve ]

(#895) Chaser válasza fatal` (#894) üzenetére


Chaser
titán

volt már rá példa
most néztem, ha most rendelnék jelenleg már pénteket ír ( : pedig mindkét termék raktáron van, már biztosra(?) mennek ;]
ezekkel nem akartam fél városon átslattyogni, pár buszmegálló a box tőlem
accountnál rendelésnél írja, kóddal együtt
utána törlik biztos jah

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#896) fatal` válasza Chaser (#895) üzenetére


fatal`
titán

Ha most rendelek, holnap reggelt ír, mind a két termékre (mint ahogy nekem is az egyikre, a másiknak ma kellett volna jönni, bolti átvételre meg azonnalt ír).

Én a rendelésnél nem látok ilyet, de biztos csak simán vak vagyok.

"Kérjük várj A megrendelést az alábbi Alzaboxba szállítjuk: Budapest XI. - Albertfalva (Príma). Átvehető: mai nap 08:00-ban."

Az is lehet, hogy egybe viszik ki a két rendelést. Na mindegy, ha péntekig nem jön meg, felhívom őket, hogy mivan már.

Azért rendeltem én is a Boxba, mert 10 percre van a munkahelyemtől, a bolt egy kicsit odébb, és nincs kedvem este a dugóban szórakozni.

(#897) Chaser válasza fatal` (#896) üzenetére


Chaser
titán

oda fogja írni amikor befutorr
rossz a megfogalmazás, azt kellene írniuk h két napig átvehető ( :
majd amikor befut látni fogod
sztem nem viszik egybe, ők nem tudhatják mért rendelsz külön, én személy szerint nem röülnék ha egy kóddal 3 rendelés esne ki a boxból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#898) fatal` válasza Chaser (#897) üzenetére


fatal`
titán

Ja értem. :) Ha van dátum, akkor lefoglalva == addig van a boxban, így már tiszta.

Egy kóddal több rendelésnek én sem, nem is így értettem, hanem hogy egyszerre szállítják a boxba, de attól még 2 helyre pakolják a cuccot. Persze egy ekkora cégnél ez nem valószínű.

Másik topicban látom, hogy van, akinek még a vasárnap rendelt cucc még mindig nem jött meg. Gondolom akkor jövőhétnél előbb nem kapom meg a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#899) Chaser válasza fatal` (#898) üzenetére


Chaser
titán

ha van dátum akkor került be a boxba, addig logisztikában van valahol
mikor kapod meg az csak attól függ hogy lesz hely, meg lehet nézni a boxok állapotát, csak rákattintasz, én is vasárnap rendeltem, valamikor este, egy rendelés már befutott, lassan el is megyek érte
sok "többes" rendelésem volt, mindig külön kóddal és rekeszben, evidens is sztem hogy így legyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#900) fatal` válasza Chaser (#899) üzenetére


fatal`
titán

Szerinte most is van hely a boxban, legalábbis nem írja, hogy megtelt, ha rendelnék oda valamit. Na nem baj, várok aztán majd lesz valami. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.