Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t1


t1
addikt

Hali!
Azért nyitottam ezt a topicot,hogy megtiszteljem vele e remek eggyütest valamint, hogy kultúrált körülmények között beszélhessünk a koncerteken szerzett élményekről.Beszélhessünk a dalszövegekről és megfejthessük őket valamint eggyütt értelmezzük.

A banda:

Minden baj az Antigané nevű zenekarral kezdődött. Szépen lassan átalalkult Alvin és a mókusokká. A nevet Anyu, az akkori bőgős találta ki találta ki. 1994-ben elkészült egy demóanyag Kurva Élet címmel, de sajna ez sosem került kiadásra. Végül 1995-ben megjelent elso albumuk a Jézusnak volt-e szakálla? Akkori tagok voltak: Alvin, Kisbéres, és Vígh Jancsika. '96 elején Kisbéres kilépett, helyét az akkor 12 éves Gergo vette át, és a Jópofa címu albumon már ot hallhatjuk dobolni egészen napjainkig.

A Nem akarunk mi bántani senkit címu album megjelenése után ismét tagváltás jött, mert Vígh Jancsika túl sok hülyeséget beszélt, és helyére egy lány Csoma Viktória (Viki) került. A Máshol jársz-on már őt hallhatjuk vokálozni és természetesen basszusgitározni.

'99-ben megjelent az Emberek és állatok, melyet végre CD-n is kiadtak.Ezen az albumon egyébként koncertfelvételek is vannak. Ezt követte 2000-ben az ''Élet Szaga'' című lemez. Mindenki húzta a száját, aki meghallgatta, mert ez már nem annyira popullár, mint az előző albumok. Mindezek mellett a számlájukra írhatunk egy vállogatás albumot, a MIAFASZAZAZalvinrecords??-ot és a 2001-es split lemezt, a 3 slices of DRAGON PIZZA-t, melyen a bandán kívül még két zenekar, a gyulai Falcongate és az labanc Moronique hallható. A PIZZA megjelenését több külföldi koncert is követte.

2001-ben még egy lemezt kiadott a banda Punkpopsuperstar címmel, amin kizárólag pop- és rocklegendák feldolgozásaival ismerkedhetünk meg. Ezt követte 2003-ban a Punkpop 2. része. A két lemez között 2002-ben megjelent a zenekar 7. nagylemeze, a ''Valahol, ott a lábad előtt''.
A zenekar 2003 október 22-én ünnepelte a Petőfi csarnokban a 10 éves fennálását. Volt torta, pezsgő, konfetti és minden ami egy szülinapi bulin kell. Ha szeretnél betekinteni a koncert hangulatába, azt megteheted a ''Most is ugyanolyan jó'' lemezen, ami a banda 8. albumának a címe.
A 2004 áprilisában, a Viva tv rockszimpatizánsai megszavazták nekik ''az év legjobb punk-rock zenekara'' címet. Ezúton is köszönik!
2005: Ennyi nagylemez és koncert után elérkezettnek látták az időt egy válogatás lemez megjelentetéséhez. A kétrészes anyagból az első február közepén jelenik meg.
Annyi lenne a hozzáfűzni valóm, hogy nem kell a bandát túllihegni, hogy mit miért csinálnak, egyszerűen zenélnek, ami nekik tetszik. Ha tetszik a dolog, szimpatizálj velük, vedd meg lemezeiket és a koncertjeikre látogass el, ha nem akkor meg menj a picsába! Ilyen egyszerű.

(#2) PazsitZ válasza t1 (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez a menj a 'csába, nem lesz sok kicsit?Na mindegy legfeljebb átírják.
Hogy kell-e nekik külön topic, hát majd kiderül mennyi érdeklödés lesz iránta.(én azért remélem lesz :) )


Szóval én is szívesen hallgatom/hallgattam ezt a zenekart, pedig nem kifejezetten vagyok punk.
Ami tetszett, hogy fellelhetők a rendszert, életet, bíráló szövegek is, és emellett vannak ''poén'' számaik is. Én anno a nem akarunk mi bántani senkit/Máshol jársz albumokkal ismertem meg őket, gimi elsőben széthallgattam a kazijukat.
A punkpopsuperstar albumok nekem személy szerint nem annyira jöttek be, egy két szám nem rossz róluk, de nem a kedvencem.
A koncertjeik jók szoktak lenni, pörgös punkos. Anno mennyit tomboltam Alvinra! :D
Mostmár ha tudom a hölgy tag is visszatért (kb 1 jó évig nem volt, valamiért).
a válogatásalbumukból kijött már ugye mindkettő Alvinmánia 1-2 címmel, némelyik szám kicsit áthangolva, mindegyik újrafelvéve. Az egyik különleges szám pl. az Alvinmánia 2-n az ilyen világ c. szám vonosokkal felvett száma-pedig ez is egy pörgös kis szám eredetileg-, amely kapott jót-rosszat egyaránt. Persze izlés kérdése kinek tetszik kinek,nem.
A legújabb albumuk amúgy a Mi ilyenkor szoktunk sírni címmel jelent meg 2006 dec.-ben

Szóval aki nem ismeri, annak tudom ajánlani.

Ja és linkeljük már a hivatalos honlapjukat: [link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#3) t1 válasza PazsitZ (#2) üzenetére


t1
addikt

remélem kell külön topic.
Amúgy én se vagyok vmi nagy punk inkább amolyan punkrocker.Nekem a szövegek nagyon bejönnek igazán szó kimondóak olyanok mint én :) Már régóta hallgatom és fogom is.
Sztem az új album az egyik legjobb.Szerintem egy kicsit magyarországra koncenrtált lett

(#4) Motion_Blur válasza t1 (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Ha tetszik a dolog, szimpatizálj velük, vedd meg lemezeiket és a koncertjeikre látogass el, ha nem akkor meg menj a picsába!''

Ehh...ez jól esett tesó :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) t1 válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


t1
addikt

forrás: az alvin oldaláról:D

(#6) net84


net84
őstag

a topic jó ötlet, igaz nemtom, hogy mennyire fog pörögni...

de egyböl egy kérdés:
milyen felállásban megy most a zenekar? Viki?????

Read only...

(#7) PazsitZ válasza net84 (#6) üzenetére


PazsitZ
addikt

A 2 hsz-ben említettem, hogy úgy tudom már Visszatért Viki. Bár ez nem 100%. Egy biztos a 2006 novemberi szegedi koncerten még nem volt. De régen is azt mondták kb. egy évig nem lesz, és az az év már letelt.

Szerk.: Megvan: ''Viki visszatér buli'', 2006. dec 22 volt

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#8) net84 válasza PazsitZ (#7) üzenetére


net84
őstag

igen, ezt én láttam, de néztem az idei koncerteket, és ahogyan kivettem a képekből, nem volt ott talán a győrin sem... ??? :F na mind1! áprilisban ugyis kiderül... :R

Read only...

(#9) t1 válasza net84 (#8) üzenetére


t1
addikt

pont tegnap volt veszprémben alvin koncert.sajnos nem tudtam elmenni mert se lóvém nem volt meg a suliból is kiakarnak csapni aztán muterék nem engedtek.ismerőseim voltak majd kikérdezem hogy volt-e Viki :)

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

[link]
Ide mért nem fért be?

Amúgy szerintem kritikán aluli a zenéjük.
Bár 2 jó számuk van azért: a bizalom, meg az alvin és a mókusok

(#11) t1 válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


t1
addikt

Annyi lenne a hozzáfűzni valóm, hogy nem kell a bandát túllihegni, hogy mit miért csinálnak, egyszerűen zenélnek, ami nekik tetszik. Ha tetszik a dolog, szimpatizálj velük, vedd meg lemezeiket és a koncertjeikre látogass el, ha nem akkor meg menj a picsába! Ilyen egyszerű.

Mert ez nem egyszerűen punk zene, mert végülis nem is az

(#12) (Kolombusz) válasza t1 (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Küldözgeted itt az embereket a pics@ba, azért ez egy őstagtól durva.

(#13) t1 válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


t1
addikt

nem küldtelek én el... ez egy idézet ami a zenekar honlapján van :)
a te véleményedre írtam be ;]

(#14) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem lesz minden bandának külön topic, mert belefulladnánk.
Ezt most meghagyom kivételnek, és elrettentő példának.
Csak azért, hogy erősítsem a szabályt.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) t1 válasza Racecam (#14) üzenetére


t1
addikt

köszönjük :R

(#16) Janoska26 válasza Racecam (#14) üzenetére


Janoska26
addikt

Akkor én meg nyitok egy Eddás topicot, ha valaki megérdemelné a magyar zenészek közül inkább, vagy egy Charlie-t, megy egy Cserhátit, meg nem kezdem el sorolni, azok legalább zenét tettek le az asztalra, nem ilyen ugrabugris, tinilázító baromságot, menjenek a picsába ők :DDD

(#17) ngabor2 válasza (Kolombusz) (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azért a mi ilyenkor szoktunk sírni album eléggé ott van... 1-2 szám kivételével mind nagyon jó.

hogy befért volna-e abba a topikba? igen. mint az egyes alaplapok topikjai az azonnali alaplapos kérdések órája topikba. amíg nincs túlzásbavíve a topiknyitás, addig maradhat. meg amíg értelmes dolgok mennek itt.

(#18) (Kolombusz) válasza ngabor2 (#17) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Okés, csak anno a rózsaszin pitbull topic is be lett zárva, merthogy van punk topic.
Na mindegy, off befejezve, átengedem a teret az alvin rajongóknak. :)

(#19) t1 válasza ngabor2 (#17) üzenetére


t1
addikt

kedvenc számod az albumról?
Tényleg nagyon zsír lett :R ilyen napi szinten hallgatom :)

(#20) ngabor2 válasza t1 (#19) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Én még tükörbe tudok nézni, Sajnálom. de a nagymenőn és mire vársz-on kívül elég nehéz sorrendet felállítanom.

(#21) t1 válasza ngabor2 (#20) üzenetére


t1
addikt

Prosectura is igen király :)
Nagymenön kívül az albumról minden kedvenc :)

(#22) PazsitZ válasza ngabor2 (#20) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nekem valahogy megmarad favoritnak a nem akarunk mi bántani senkit és a máshol jársz albumok. Gimi elején ezek voltak, amiket abban a korszakban egyfolytában hallgattam.
És még így se lett punk belőlem :D , bár a haveri társaságból én voltam kinevezve ''punknak'' :D

- http://pazsitz.hu -

(#23) Zewa


Zewa
senior tag

Huh! Alvin topic! :C
Én szeretem őket, bár nem az összes számukat.
2008. 03. 22-án megy Nyíregyházára koncertre. :))
Már régen voltam koncerjükön. Kiváncsian várom mien lesz.
Van valakinek tapasztala? Gondolom nem fogok csalódni. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#24) Zewa válasza Zewa (#23) üzenetére


Zewa
senior tag

Ennyire kevés itt a PH!-n aki szereti az Alvint? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#25) Makaveli válasza Zewa (#24) üzenetére


Makaveli
senior tag

Lesz egy film róluk :D Ilyen színvonalat, azért ez égő lehet a csapatnak, már nem is azért.

Ui.: Én nem szeretem őket.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#26) Ősember


Ősember
őstag

ki jön majd az erzsébeti koncertre? :DDD reméelm addigra már frankon meleg lesz :)) március 7 :K

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#27) alitak


alitak
senior tag

Ősszel játszottak Győrött a Metalfeszten, de nekem nem jött be a koncert. Nem volt semmi hangulata. Nagyon gyenge teljesítmény volt szerintem. Egy Depresszió, vagy Ossian bőven nagyobb bulit csinál, többet nyújt a színpadon, mint Alvinék.

Félreértés ne essék, szeretem a zenéjüket nagyon. De nálam maradnak stúdió zenekarnak...

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#28) #81556480


#81556480
törölt tag

ezt a topikot fel kell támasztani !!!! :C :C

(#29) #81556480


#81556480
törölt tag

Nézlek és nem hallok mást

új szám, és klipp

(#30) #81556480


#81556480
törölt tag

Új nagylemez.

Bátorság, nyújtott kéz.

Zseniális. Életem ez a zene 10 éve. Akkor is, most is, változott de ez nem számít.

(#31) #81556480


#81556480
törölt tag

A hétvégén ünnepelte az Alvin és a mókusok a 20 éves fennállását egy dupla koncerttel az A38 hajón.

Én ottvoltam, és fantasztikus élmény volt :D

[ Szerkesztve ]

(#32) #81556480


#81556480
törölt tag

Megjelent az új album:

A Bölcsek meghallgattak

(#33) Espla válasza #81556480 (#32) üzenetére


Espla
aktív tag

Hékás! "A bölcsek meg hallgattak" a címe!
Hallgattak a bölcsek, nem meghallgattak. :C :Y

(#34) #81556480 válasza Espla (#33) üzenetére


#81556480
törölt tag

igaz. és gáz, de fel sem tűnt eddig hogy teljesen más így az értelme :Y :Y :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.