Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Alu tömb cpu-ra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) berle


berle
csendes tag

Hi!
Szerintetek meg lehet oldani, hogy egy 800as P3ra rakni valhogy egy alumínium tömböt+egy nagyobb bordát rá (szintén alu). Azért kéne a tömb is hogy elférjen a nagyobb borda (PC-PGA-s alaplapon).
Ha passzív nemis lehet de gondolom halk 8centis cooler@5V elég lenne.
Vélemény?

ja és hol lehetne ilyen tömböt szerezni? (Bordát tudok)

(#2) LukE válasza berle (#1) üzenetére


LukE
veterán

elég nagy alu borda elég lehet 1 P3ra, főleg gondolom nincs széthajtva.Valami kisebb venti, vagy ha táp szívja le direktbe a levegőt, az is jó lehet.
Nagy alu tömb viszont rossz hővezető, szóval vagy vörösréz kellene, ami drága+nehéz, vagy nemtudom.
Miért nem fér el? 700-as P3-at láttam ilyen nagy bordával HP gépben.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) Bally válasza berle (#1) üzenetére


Bally
senior tag

Felesleges bordát tenni alá, nekem egy Fop 32-es borda(ami ugye simán ráfér), volt egy ugyanilyen 800-as P3-on, azon pedig egy 8 cm-es venti 5 volton, s így nem ment 40 fok fölé a hőmérséklete!!!
(pontosan nem emlékszem, hogy hány fokos volt, de biztos nem volt 50 soha)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#4) zsoltka


zsoltka
csendes tag

A nagyobb borda is simán rámegy Nekem pl. lelóg a prociról mindegyik oldalt 3 centit. CSak arrra vigyázz nehogy túl nehéz legyen a borda a tproci tokozásának aztán elkezdejn elhajlani :-)))

Csak semmi pánik...

(#5) berle


berle
csendes tag

A kondik miatt gondolnám, hogy kéne egy kis magasítás. Réz-> ok. honnan lehet szerezni? A borda kb15X10X5cm -es

(#6) LukE válasza berle (#5) üzenetére


LukE
veterán

mekkoraaa?? egyébként pl. Metalloglobus, de nem biztos, hogy ennyit levágnak. De muszály? Szerintem az a P3 nem termel annyi hőt, hogy olyan nagy borda kelljen rá.

ja, ha réz, akkor vörös, a sárga roszabb hővezető, mint az aluminium.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) gesuz válasza LukE (#6) üzenetére


gesuz
senior tag

De levágják legfeljebb hülyén nézelki és néznek rád, de rendesek.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#8) berle


berle
csendes tag

kisebb borda is jo lenne, de ennel kisebbet nem találtam - 1k az ára.
Leírnátok az említett bolt címét? (Nézzenek csak :-)
Majd megmérem a kondik magasságát aztán ha pestre is eljutok.......
köszi az eddigi tippeket!

(#9) LukE válasza berle (#8) üzenetére


LukE
veterán

[L]http://www.metalloglobus.hu/[/L], mert több telephelyük is, van. Keresd meg, melyik van közelebb.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) Grigorisz válasza berle (#8) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

www.pulsar.hu-spire-products-phpaction=wiew_full&ID=13
ez a borda haver gépét szó szerint lefagyasztja. Húzott procinál a borda szobahőmérsékletű szenzor híján. Előtte az Athlonxp2000+ -omat hűtötte. Azt viszont már nem ilyen jól. Rézbetétes aluborda tehát a súlya is elviselhető.
mistralban 2500 Huf körül volt egy hónapja

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Alu tömb cpu-ra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.