Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Sziasztok!

Tegnap este kiment a bal oldali hangszóró az Acer Travelmate 612Tx notebookomban. A jobboldali szól, szépen, hangosan, de filmeknél azért zavaró a baloldali hiánya. Mielőtt meghalt, zörgött picit, tehát szerintem valószínű h
<> kontakthiba a hangszóróba futó vezetéken
<> szétszakadt a membrán, meghót a tekercs a hangszóróban
nem túl valószínű h az alaplapon sült ki valami.

Felhívtam az Acer szervízt, 7000 az óradíj plusz erre rá az anyagköltség meg efféle, tehát szerintem kihoznák olyan 20e-re, amit természetesen nem szívesen fizetnék ki érte.

Nomost, mi baj lehet abból, ha szétcsavarozom, és megnézem alul borítólap nélkül (ott vannak a hangszórók szerintem) esetleg aki már csinált ilyet, megoszthatná a tapasztalatait velem. van benne vmi olyasmi alkatrész, illesztés, amit ha egyszer szétszedtem, vmi spéci eszköz és technika nélkül már nem fogok tudni visszapakolni?

elég sokmindent megjavítottam már, sőt, egy 486os laptopot is szedtem már szét, de ez egy 100e értékű cucc, nagyon nagyon megviselne, ha tönkretenném

Városi okosságok, hétdolmányos furfangok? Köszi előre is!

(#2) God Vazzeg válasza PeliScan (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Semmi gond se lesz vele! Alján van sok-sok pici csavar, kicsavarod őket, kiszedhető cuccokat (akku, cd-rom stb) kiszed, (figyelj mert ott is vannak csavarok!) oszt jóvan! Ha nem jön szét ne feszítsd, valahol maradt csavar, keresd meg! Jahh és figyelj a csavarokra mert nem mindegyik uolyan hosszú, nem mind1 hova rakod vissza!

Hirtelen ennyi jutott eszembe :D

(#3) Blackmate válasza PeliScan (#1) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ha van ra gari, akkor gari.

De gondolom nincs, igy:

Elöre megmondom öszinten, hogy meg nem szedtem meg sose noteszt.

Szerintem ha nagyjabol tudod, es szedtel mar szet akkor szetkaphatod, de szvsz sok mindent nem tudsz vele majd kezdeni. Szerintem a hangszorok merete egy normalis füles hangszoroe, es azt tekercselni, javitani mission impossible. :(

Csak 1 tipp: a fejhallgato kimenete müxik rendesen? Csakhogy nem a hangkartyaval van-e a problem. De azt ne adj isten!

(#4) PeliScan


PeliScan
addikt

Blackmate
Sajna nem garis már, ha az lenne, nem lenne topic ;) én is a topicnyitással egyidőben gondoltam rá h megnézem a fülhallgatókimenetet, h ott sztereo-e, bár én 90%ig biztos vagyok benne h a hangszóró szállt el.
Nem is az esetlegesen tönkrement hangszórót javítanám, hanem esetleg hasonló méretű/impedanciájú cumóra cserélném...

God Vazzeg
nah ja, kb én is így gondolom, de picit azért parázok tőle :B

(#5) God Vazzeg válasza PeliScan (#4) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ne parázz, csináld! :D

(#6) PeliScan válasza God Vazzeg (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah jah :D más lehetőség nem nagyon van, de reméltem h vmi már csinált előttem ilyesmit, és vannak bevált fogások :)

(#7) Pacák válasza PeliScan (#6) üzenetére


Pacák
senior tag

Úgy emlékszem Guga is foglalkozott notik javításával. Hátha tud segíteni.

Nuclear launch detected

(#8) PeliScan válasza Pacák (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi az infót, dobok neki mélt :)

szerk: bár lehet h Guga és én köztem olyan sok különbség nincs notebook-ügyileg, szóval akkor inkább nekiugrom én

[Szerkesztve]

(#9) balco válasza PeliScan (#1) üzenetére


balco
aktív tag

486ost en is szedtem szet!
haverom eltorte a zsanert, telenyomtuk 2komponensu ragasztoval oszt semmi baja nem volt...
szerintem ovatosan szetkapva, menni fog, de lehet le kene tolteni elotte egy ''szervizkonyvet'', csak le van benne irva hol van csavar, hol van bizbasz...

(#10) PeliScan válasza balco (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Szervízkönyvet kerestem, de egyenlőre még semmit nem találtam. Remélem nem lesz gáz - most keresek hozzáillő csavarhúzót :) :o

(#11) karib


karib
addikt

Szétszedéskor A4 papírlapra csinálj csavartérképet - rajzold le, hogy mit, honnan vettél ki, és oda is rakd le. Utána sokkal könnyebb lesz összerakni :)

Figyelj, mert bent lehetnek mindenféle kábelek, szalagkábelek, illetve itt-ott patentok is tarthatnak egységeket, amit tudással-érzéssel szét lehet pattintani, ennek hiányában eltörni :) Nyugodtan és óvatosan neki lehet állni.

Department of Redundancy Department

(#12) PeliScan válasza karib (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi tippet, valóban nagyon hasznos dolog a csavartérkép, szoktam én is alkalmazni, most is ezzel kezdtem ofkoz. :)

Ritkasok csavar van benne, így remélem a rejtett pattentokat kihagyták :o annyira sok csavar van benne, és olyan mélyen, h most elkocogok Obiba adekvát csavarhúzóért, semmi esetre sem szeretném elgyilkolni a csavarokat, már csak esztétikai okokból sem. :)

(#13) Kobe


Kobe
veterán

hülye kérdés, de ha parázol akkor nem lenne egyszerűbb egy kisebb hangfalat csatlakoztatni és amazt letiltani ?

(#14) PeliScan válasza Kobe (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

egyszerűbbnek egyszerűbb lenne, de azért állandóan hurcolni, nem fér bele laptoptáskába, nem is szól jobban... meg bár parázok jah, mert 100e, de amúgy vonz is picit a dolog :B

csavarhúzók ready, szólok mi lesz az eredmény :)

(#15) PeliScan


PeliScan
addikt

Csavarok kint, all off them, viszont tele van pattentolva is :( és alig látszik h hol, azt pedig h hogy lehetne kipattintani sérülés nélkül, elég rejtélyes.

Hát akkor nekiállok szervíz-manualt keresni, ha netán vki járatos ilyesmi helyeken, a típusa Acer Travelmate 612TX

(#16) PeliScan


PeliScan
addikt

Pattentok is megvannak :o

Viszont vmi belül feszül, az egyik oldalon az alsó burkolattal akar jönni az alaplap, a másik oldalon meg a felső burkolattal, tehát úgy néz ki h az alaplap feszül, ha megpróbálom széjjelebbszedni. Hm-hm.

(#17) Kobe


Kobe
veterán

törd le és fogd rá a nyuszira :)
amugy sok sikert :)

(#18) PeliScan válasza Kobe (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Köce :)

Nem bírtam a nyomást, visszapattintagattam, bár a csavarokat még nem tettem a helyére. Müxik. :) Nekifutok újra. Óvatosan, lassan, csak lesz vmi eredmény.

viszont most rádugtam a fejhallgatót, h megnézzem h télleg csak a hangszóró ment-e ki, és erre a fejhallgatónak is csak a jobb oldala szól!! megállt bennem az ütő! :o mondom nem létezik, elbasztam :( aztán szerencsére ránéztem a channel mixerre :) miközben még tegnap próbálgattam, full jobboldalra állítva maradt a balansz :) szóval télleg 'csak' a bal hangszóró ment ki, amúgy müxik

(#19) kisninja válasza PeliScan (#18) üzenetére


kisninja
őstag

hajráá izgulunk mi is :DDD

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#20) BitRaider válasza PeliScan (#18) üzenetére


BitRaider
csendes tag

Szia!

Én eddig Toshiba és HP noteokkal foglalkoztam, mindekttőnek elképesztő mennyiségű csavar van az alján, de a titok nyitja a billentyűzetnél található. Mindkét géptípusnál a billentyűzet feletti rész csak pattintós, alatta van a billentyűzet csavaros rögzítése. Innen lehet elérni egy csomó mindent (mármint a keyboard kiborítása után.). Én nem kaptam szét őket tropára, ahhoz valószínűleg az alsó csavarokat is ki kell szórni.

És szalagkábelekre jobban vigyázni mint az életedre!

''Tessék elárulni, hol találom az Any key-t a billentyűzeten?''

(#21) Boyfish válasza PeliScan (#18) üzenetére


Boyfish
senior tag

szerintem biztos találsz valaki hozzáértőt itt a ph-n, aki néhány ezer ft-ért segít neked, és ért is hozzá tutira!

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#22) PeliScan válasza BitRaider (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

Óóóóóóóó már ezért megérte nyitni a topicot, köszönöm! :) Elképzelhető h itt is ott fog lapulni egy csavar, most meg is nézem!

(#23) PeliScan


PeliScan
addikt

Jáj-jáj... billentyű is kint van... viszont ott már elég vad dolgok fognak lötyögni, ha azokat is kicsavarozom, amiket ott találok... Csak tudjam összerakni :) :o :F

(#24) kapcs-ford válasza PeliScan (#23) üzenetére


kapcs-ford
őstag

igazán csinálhatnál pár képet hogy ha valaki netán legközelebb arra téved akkor tudja a térképet. ;)

Good Luck!

Aláírás

(#25) BobMaster válasza PeliScan (#23) üzenetére


BobMaster
senior tag

Csak nehogy úgy járj, mint én a fullra szétrámolt trabantommal :P

Hiába csavartérkép, mégis maradt két maréknyi az összeszerelés után. :Y

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#26) kapcs-ford válasza BobMaster (#25) üzenetére


kapcs-ford
őstag

az ismerős... :Y

(de gyorsabban is ment mert könnyebb volt)


[kép] [kép]

Aláírás

(#27) Dominator


Dominator
aktív tag

Na mi a tényállás? Elszállt már a gép? ;]

(#28) PeliScan


PeliScan
addikt

köszönöm az izgulást :D

éjjel már nem folytattam, mert fáradt voltam meg a szemem is, most kezdek neki így friss fejjel :)

(#29) PeliScan


PeliScan
addikt

Nohát :D másfél óra próbálgatás, töprengés után asszem rájöttem.

A cseles Acer mérnökök az utcsó összetartó kapcsocsnak a DSUB kimenet két csatlakozórögzítőjét tették. Szerintem. Csak persze olyan kis helyen van a két pöcök, h vmi fogóval nem elhet hozzáférni, a szempillacsipesz pedig túl gyenge. Hm-hm.

(#30) Pacák válasza PeliScan (#29) üzenetére


Pacák
senior tag

Imbuszkulcs? :)

Nuclear launch detected

(#31) PeliScan válasza Pacák (#30) üzenetére


PeliScan
addikt

Lecsavartam már őket, de még így sem jó... minden afelé mutat, h a kijelzőt is meg kéne bontani, de az 100 h ahhoz nem fogok nyúlni. :o

(#32) Kobe


Kobe
veterán

hát ...akkor gyűjtögess a szervízre mert nem lesz óccsó...de legalább működik majd :)

(#33) PeliScan válasza Kobe (#32) üzenetére


PeliScan
addikt

:(

(#34) PeliScan


PeliScan
addikt

A leg'viccesebb' egyébként az, h persze a jobbolali, jól müködő hangszórót ki tudtam szedni... a bal oldali lefogatása viszont egybe van építve a HDD keretével, szóval pont ezt nem tudom kibányászni :(

(#35) PeliScan


PeliScan
addikt

EhhhhhhhHhhhHhhHhhHhhhhhh :D

Kint van a baloldali :)

Bár sajna semmi külsérelmi noym nem látszik rajta, de most jól körbefényképezem, és alaktrészként biztos meg lehet kapni pár ezer fornitért. Remélem. (bár most biztos h jól megkopogtatom itt ott, hátha helsrejön a kontekthiba, ha az vót)

(#36) PeliScan


PeliScan
addikt

Nohát, akkor belőle kéne egy darab.

[kép]

[kép]

tud vki jóféle bontó címet adni?

(#37) Blackmate válasza PeliScan (#36) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ha van müszered merdd meg az ellenallasat. Bar semmilyen szabad csatlakozot, vezetekveget nem latok a fekete-piros vezetekek körül. :(

(#38) PeliScan válasza Blackmate (#37) üzenetére


PeliScan
addikt

Ezt most nem értem pontosan. :F :)

Igen, a fekete-piros vezeték az egyetlen bemenete a hangszórónak. Estefelé kipróbálom, h rákötöm mondjuk egy discman fülhallgatókimenetére, annak elvileg meg kellene hajtania, nm?

(#39) PeliScan


PeliScan
addikt

Up!

(hátha tud ilyet vki)

(#40) balco válasza PeliScan (#39) üzenetére


balco
aktív tag

eleg hulye alakja van!
nem biztos hogy talalsz ugyanilyet.
de szerintem nyugodtan tegyel bele egy ugyenekkora impedanciaju cuccot, es egy kis PUR-habbal vagy valami ilyesmivel rogzitsd.
nem a tokeletes megoldas de olcso, egyszeru, es gyors,(nem kell keresni ugyanilyet)
sok sikert hozza!

(#41) PeliScan válasza balco (#40) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát ez az.

Jóféle notebook bontót tud vki?

Én nézelődtem, de alig vagy egy pár, és azok is szegényesek eléggé. :o

(#42) kapcs-ford válasza PeliScan (#38) üzenetére


kapcs-ford
őstag

kiprópáltad? megy? Ha cseréled akkor ajánlott mind2őt!

Aláírás

(#43) PeliScan válasza kapcs-ford (#42) üzenetére


PeliScan
addikt

Még nem próbáltam discmanról hajtva, reggelre marad. De szerintem nem fog menni, hisz ha menne, akkor nincs értelme cserélni, mert akkor a gond nem a hangszóróval lesz.

Miért cseréljem mindkettőt?

(#44) kapcs-ford válasza PeliScan (#43) üzenetére


kapcs-ford
őstag

arra gondoltam, hogy másképpen fog szólni . impedancia ide vagy oda.

Aláírás

(#45) PeliScan válasza kapcs-ford (#44) üzenetére


PeliScan
addikt

Nu ebben látod igazad lehet. :F Át kell gondolni.

Bár ha netán sikerülne ugyanilyet szerezni, akkor fel sem merülne a kérdés :)

(#46) PeliScan


PeliScan
addikt

Épp raádiót hallgatok a notebook-hangszórón ;)

[kép]

Csak az a baj, h elég bizonytalan a működése... vmikor tökéletes, vmikor zörög, vmikor meg sem szólal. A membrán bol oldalát benyomja jelentkezik a kontekthiba... épp laptop esetében elég gáz ez, mert hiába ''lövöm be'' h jól müködjön, ha viszem vhová, rázkódik, és csá, el is szállt.

Szóval továbbra is várom jóféle notebook bontók címét! :)

(#47) Pacák válasza PeliScan (#46) üzenetére


Pacák
senior tag

A gagyisztikus, hosszúkás, aktív hangfalpárokban nem ilyesmi prüntyögő van beszerelve? (Régebbi Genius, Maxxtro, Mli.)

Szerk.: vesszők. :)

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#48) PeliScan válasza Pacák (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

Dede, nagyon hasonló ehhez (kaptam már szét gagyisztikusz Genius-t) viszont két nagy különbség van köztük; ez kb negyedakkora, mint azok, másrészt ott egy dobozban vannak benne a hangszórók, ez pedig egy dobozzal egybeépített hangszóró, tehát kell hozzá a doboza is, a hangszóró cseréje szerintem nem megoldható :( (ragasztva van bele)

(#49) Pacák válasza PeliScan (#48) üzenetére


Pacák
senior tag

Az utólagos ragasztás szerintem melegragasztóval megoldható. Csak a megfelelő méretű prüntyögőt nehéz előkeríteni hozzá. :) Mondjuk a hardverpiac szekcióban láttam pár arcot akik a laptopjaik maradékát próbálják eladni, csak pont hangszórót nem hírdetnek. Lehet, hogy azért, mert az LCD, akku, vinyó több pénzt hozna, a hangszóró meg már nem lenne tétel nekik? Talán körbevizslathatnál itt is.

Nuclear launch detected

(#50) balco válasza kapcs-ford (#42) üzenetére


balco
aktív tag

ja, ha csereled masmilyenre akkor lehetoleg mind a kettot, ne legyen feloldalas!
lehet az impedancia stimmel, de hangeroben nem lesz egyezo, zavaro lehet!
persze ha talalsz ugyanolyat, akkor ''sima ugy''!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.