Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) polaar


polaar
tag

Kiváncsi lennék kinek mi a véleménye a ma egyre divatosabb alternatív gyógymódokról-gondolok itt a kineziológia,bioenergetika,biorezonancia stb témájára.

(#2) polaar


polaar
tag

Kineziológia

A stressz általában a tehetetlenség és a kudarc érzésére adott válaszreakció. Születésünktől halálunkig folyamatosan változásokkal találjuk szemben magunkat, melyek feszültségteremtők, és amelyekhez többé vagy kevésbé alkalmazkodnunk kell. Minden tanulási nehézség valamilyen trauma hatására következik be (a traumára adott hibás válaszreakcióra). Gyermekkorunktól állandó elvárások határolnak minket, de senki sem tanítja meg nekünk, hogy hogyan kezeljük negatív érzelmeinket. Említeni: szülői, tanári magatartás, szidás-dicséret.
A hibás életszemlélet, az önmarcangolás, a régi sérelmek és kudarcok, az alkalmazkodási és beilleszkedési nehézségek, az elfojtott vágyak, érzelmek és szorongások, káros fizikai vagy kémiai behatások testi betegségeket hoznak létre. Vannak betegségek, melyek a behatás következteében azonnal alakulnak ki, nemritkán heves tünetekkel, de vannak olyan hosszan elnyúló problémák, melyek a kárt okozó behatást követően csak évek múltán jelentkeznek. Mély szinten valamennyi, a létezésünk során átélt élmény vagy megszerzett tapasztalat benne van a test és az agy memóriájában, csak legfeljebb nem a tudatunk, hanem a tudatalattink emlékezik rá. (Több évet átfogó amnéziáknál figyelték meg, hogy a kiesett évek alatt tanult mozdulatok ösztönösen előjönnek megfelelő helyzetben.) A kineziológiai izomteszt segítségével lehetőségünk van lehívni ezeket az információkat, és a felderítést követően rendezni, kijavítani a keletkezett zavarokat, és enyhíteni – gyógyítani jelenlegi, vagy megelőzni a jövőben várható betegségeket. Az izomtesztelés –biológiai feedback-ként működve agyunk és izmaink között- minden kineziológiai ágazat közös jellemzője.

A kineziológia alapjai:
Az 1960-as évek elején dr. Georges Goodheart manuálterapeuta számtalan betegnél tapasztalta, hogy a kezelést követően viszonylag hamar újra az eredeti panasszal és tünetekkel jelentkeztek. Korszakalkotó felfedezésének lényege, hogy a hagyományos manuálterápiás kezelés során a problémát a csontrendszerben diagnosztizálják és kezelik, kiválóan oldva a görcsös izom tónusát, tartós és végleges eredmény azonban csak akkor várható, ha az antagonista izom meggyengült tónusát is helyreállítják. (Az antagonista izomnak alacsony a tónusa, így nem képes megfelelő ellentartó erőt kifejteni, emiatt alakul ki a másik izom görcsös állapota. Eddig azt tanultuk, hogy az izomegyensúly felbomlásának oka az egyik izomban fellépő görcs, de a kineziológiai kutatások azt igazolták, hogy az ok-okozati viszony fordítva is fennállhat: nagyon sok esetben a túloldali izom gyengesége okozza a görcsöt.) Az alacsonyabb tónus kialakulása vezethető vissza az egyént a múltban ért stresszhatásokra.
Goodheart az izom tónusának, állapotának vizsgálatára dolgozta ki az izomtesztelés módszerét, s ezt alkalmazott kineziológiának nevezte el. Az izomteszteléssel felderíthetjük az izom- és energiarendszer működési zavarait, emellett biofeedback-ként alkalmazva segítségével korrigáló hatású beavatkozásokat is tehetünk. Korábbi tanulmányainkból már tudjuk, hogy a görcsös izmok a testben milyen módon gátolják a meridiánokban az energiaáramlást. A kineziológia célja, hogy az energia áramlásának szabadságát visszaadja.
Goodheart és a körülötte kialakult kutatócsoport vizsgálatai szerint adott szervek, szervrendszerek pszichológiai alapú megbetegedései és bizonyos nagyobb izomcsoportok (14, más kutatók szerint 16 ilyen nagy izomcsoport van) tónushibája között kapcsolat mutatható ki. Miután az izom problémái okozzák a szerv megbetegedéseit, a gyógyításhoz az izom kezelése szükséges. Az izom magasabb vagy gyengébb tónusáért viszont az agyunk a felelős. Stresszre a szervezet elsőként az izomzat állapotát módosítva reagál. Ha az adott stresszhelyzetet nem tudtuk megfelelően kezelni, vagy a stressz során az egészségünk károsodott, az agyunk nem tudja megfelelően helyreállítani az érintett izmok tónusát. A kineziológus az izomtesztelés során feltett kérdéseivel arra próbál rájönni, hogy milyen múltbéli esemény a felelős a problémánkért. Ezt megtalálva és felidézve az izmon feszültségváltozást hoz létre, ezzel az agy megfelelő területét ingerli, és feloldja a blokkot.

A különböző kineziológiai ágazatok közös jellemzői:
-az izomzatot tesztelik
-az energetikai egyensúly helyreállítása a céljuk
-megköveteli az agyi féltekék integrált működését
-céljuk az elszenvedett stressz és hatásainak oldása
-nem diagnosztizálnak (kivéve az alkalmazott kineziológiát)
-pszichoimmunológiai hatásokat védenek ki

A kineziológia javallatai:
-tanulási problémák, viselkedészavarok, szorongás, pánikbetegség
-meddőség, impotencia, menstruációs problémák
-emésztési gondok, fekélybetegség, étkezési zavarok
-krónikus fájdalom, a mozgásrendszer betegségei
-pajzsmirigy túlműködés, allergia, asztma
-beszédzavar, krízishelyzetek (pl. válás, haláleset, egzisztenciális problémák)

A kineziológia főbb ágazatai:

-Alkalmazott kineziológia: az egyetlen ágazat, amely diagnosztizál is, ennek megfelelően elsősorban orvosok, manuálterapeuták művelik, manipulációs technikákat alkalmazva. Szemléletük szerint az egészség „háromszöge” a következőkből áll: vázrendszer, mentális és biokémiai összetevők. A hármas egyensúly megbomlása eredményezi az egészség elvesztését.
-Touch for Health – Gyógyító érintés: a 14 izom megfelelő tesztelésével az egész test energiarendszere felmérhető, majd megfelelő akupresszúrás pontok és az izomzatot érintő reflexzónák kezelésével helyreállítható az energiaegyensúly. Manuálterápiás és hagyományos kínai orvosi elemeket is tartalmaz.
-Three in One Concets: minden bármire való képtelenséget dyslexiának tart, melyek okai a múltban keresendők, amikor egy traumatikus élmények hatására érzelmi „vakfoltot” hoztunk létre. Korregresszió során oldja az érzelmi stresszt, ezzel megoldja a jelenbeli problémát.
-Edukineziológia (Edu-K): a test és az agy; a jobb- és bal agyfélteke, és más agyterületek; ill. a látás és hallás összehangolására és energetikai kiegyensúlyozására törekszik. Keresztirányú mozgásgyakorlatokat használ.
-Behaviorale (viselkedés) kineziológia: a környezetünkben lévő képek, színek, szimbólumok, hangok hatásaival foglalkozik. Ezek erősítő és gyengítő hatásainak vizsgálata áll a kutatások középpontjában.
-Hyperton-X: egy hipertóniás-feszült izom zavart okoz a központi idegrendszerben, ezzel korlátozottá válik az képessége az érzékeléses (olvasott, írott, verbális, érintéses, mozgásos) információk feldolgozására. A HT-X segítségével megszüntetve a hipertóniát az izomban, javul az agy és a test teljesítőképessége az információfeldolgozásban.
-Biokineziológia: a pozitív és negatív érzelmek egyes szervekre gyakorolt hatásaival foglalkozik.
-Health kineziológia: allergia, táplálkozási problémák, környezeti stressz okozta panaszok tartoznak a területhez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.