Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Hellósztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha csak a stabilitást/minőséget nézzük, tehát az árat nem, akkor van-e értelmük a nem Intel chipkészleteknek Intel procik alá. Tehát itt elsősorba az Nvidia chipjeire gondolok, de ha valaki tud érvet mondani via vagy sis chipset mellett az árán kívül intel proci alá az is írjon.

Igazából azért kezdtem ezen gondolkodni, mert úgy veszem észre, hogy az nVidia chippek általában felsőkategóriás alaplapokon vannak. De egy alternatív gyártó, hogyan gyárthat gyorsabb chippet mint az Intel? Mert ugye régen mondjuk a Via chipsetek jók voltak ugyan, de plusz driver kellett hozzájuk és lassabbak voltak mint az Inteléi, igaz olcsóbbak is. Szóval hogyan tudta (tudta?) elkerülni ezeket az nVidia?

Köszi!

(#2) Zoltán válasza Zoltán (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Senkisem tudja hogyan lehet előnye egy nVidias chipkészletnek egy intelessel szemben Intel proci alá? Az ára biztos nem.

[Szerkesztve]

(#3) Esmein válasza Zoltán (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Bővebben: link
Ezt mindenképpen érdemes elolvasni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) Esmein válasza Zoltán (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

az nvidia csak az slivel tud többet mint az intel jelen állás szerint, semmi többel.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#5) AMD Power válasza Esmein (#4) üzenetére


AMD Power
titán

Ez így van , de én mivel AMD-s vagyok és volt már nForce-m és VIA-m ( Mostani is VIA-s). Én mind a kettővel nagyon megvoltam elégedve!

(#6) Zoltán válasza Esmein (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi, de ezt természetesen értem, hogy olcsóbb és kicsit gyengébb (pl.: lassabb, vagy nem teljese nkompatibilis), tehát VIA vagy SIS.

De azt nem értem, hogy a felsőkategóriás alaplapokban nVidia chipsett van, meg hardcore gamerek nVidia chipsetett vesznek. Persze nem mindegyik, de tendencia. Tehát főleg az nVidiát nem értem....

(#7) Zoltán válasza Esmein (#4) üzenetére


Zoltán
őstag

Aha. De akkor miért olyan ''menő''? Árban most hogyan is van egy szintén P4-es intel chipsethez képest?

Tehát a kérdés még adott: az nVidia hogyan tud olyan minőségű/sebességű chipsetet gyártani (Intel proci alá) mint az Intel? Ha sehogy akkor mi az előnye? (sli-t kivéve) Az ára?

[Szerkesztve]

(#8) Rover623 válasza Esmein (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Intel is tud SLI-t...

primus inter pares

(#9) Rover623 válasza Esmein (#4) üzenetére


Rover623
félisten

A Gigabyte-nak már régen van/volt SLI alaplapja 915 chipsettel, csak nagy kuss van körülötte...valszeg az NVIDA rájuk szólt, hogy ne piszkítsanak az üzletébe, mert esetleg lazulhat a kötelék az együttműködésben...;]

Itt egy teszt a valóban világelső P4-es SLI alaplapról: Bővebben: link
Sajnos a Gigabyte annyira rá van szorulva az NVIDIA-ra, hogy a honlapjukon most az nForce-os lapot hirdetik úgy, mint a világ első SLI-s P4 alaplapja...

primus inter pares

(#10) Esmein válasza Rover623 (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ciki ...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) superxaba válasza AMD Power (#5) üzenetére


superxaba
tag

Egyetértünk.
Nekem is bejön az AMD is, meg az nVidia csippszet is.
Mi kell még?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#12) Zoltán válasza superxaba (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Ne flémelj már ide fölöslegesen. Értsd meg: arról van szó, hogy Intel procik alá miért jó -az árán kívül- az alternatív chipset. De ha ezt meg nem tudod, akkor valszeg ahhoz sincs elég képed a dologról/rálátásod, hogy meg tudd mondani, hogy jobb az AMD, tehát nemcsak hogy nem a témába írsz, de még nem is megalapozott amit írsz.

(#13) AMD Power válasza superxaba (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem amúgy is van egy ilyen ''hülye'' elképzlésem. AMD CPU , nForce-s chipszet és mellette egy nVidia VGA kártya! Én ezt a Triot szeretem legjobban!;)

(#14) arobi2


arobi2
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbálok 1 eléggé jól érthetö választ adni a kérdésre, hátha sikerül :)
Azt pontosan nem tudom, hogy az NVidia ténylegesen gyorsabb-e mint az intel 925-ös chipsetje, de ha ez így van, annak az az indoka, hogy okosabb tervezök vannak Nvidiánál, mint Inteléknél, ugyanis az Intel chipkészlet készítöi is ugyanazt a dokumentációt kapják meg a proci tervezöitöl, mint amit Nv is megkap, csak sokkal hamarabb. Innestöl az ö dolguk, hogy optimizálják a kommunikációt meg ilyesmiket a proci a memória és más dolgok között.

Szal annyi a lényeg, hogy más tervezés, más optimizálások, és így az eredmény is másabb :D

(#15) Zoltán válasza arobi2 (#14) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi.

(#16) Alvin_ti4200 válasza Zoltán (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Via PT800/PT880 szerintem nem rossz alternatíva.

(#17) Zoltán


Zoltán
őstag

Várjunk csak: most lehet, hogy Én vagyok a nagyon hülye, de van egyáltalán nVidia chipsettes alaplap Intel proci alá? Mert se az Abit honlapján, se az AMP árlistáján nem találok....

[Szerkesztve]

(#18) Rover623 válasza Zoltán (#17) üzenetére


Rover623
félisten

PH!-t nem olvasol véletlenül...?;]
Mondjuk rögtön a címlapon...:F

primus inter pares

(#19) Zoltán válasza Rover623 (#18) üzenetére


Zoltán
őstag

Na jó, de az inteles nForce4 SLI még nem kapható.

MOD: Izé, bocs már kapható. De nagyon új, nem?

Ezenekívül nincs más nVidia chipset Intel proci az?

[Szerkesztve]

(#20) Rover623 válasza Zoltán (#19) üzenetére


Rover623
félisten

Meg nagyon drága...másik címlaphír...:U

primus inter pares

(#21) Zoltán válasza Rover623 (#20) üzenetére


Zoltán
őstag

Szóval akkor intel platformon jelenleg nVidiaval az a helyezet, hogy drágább mint az intel chipset és remélhetőleg van ugyanolyan gyors, plusz tud sli-t a magasabb árért.

(#22) superxaba válasza AMD Power (#13) üzenetére


superxaba
tag

Jól beszélsz és látom igy is cselexel. :C

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.