Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  általános segélyhívó: 112 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PWR


PWR
aktív tag

Ezúton szeretnék köszönetet mondani a 112 segélyhivónak és az 104 diszpécserének!
A történet a következő: anyu ma este rosszul lett, kezei, lábai teljes görcsben voltak, iszonyú látvány. A görcs oka valószinüleg ionháztartás felborulása, mivel az elmúlt napokban - szerda óta - nem eszik, nem iszik, minden azonnal kijön belöle. Gyakran van rosszul, sajnos, görcsei is voltak már, nem volt teljesen ismeretlen az esemény. De eddig idővel mindig elmúlt, miután adtunk neki apuval valamit, ami felnyomhja a vércukorszintet, pl egy kanál méz, stb.
Most nem múlt el, fél óra után se, extrém állapotban volt, nem tudtam, hogy most meghal vagy mi lesz. úgy döntöttem, mentőt hivok, Ezzel kezdődött a probléma. A 104 nem vette fel, ''kérem várjon'' hablaty hosszú-hosszú időn keresztül. Párhuzamosan mobilon felhivtam a 112-t, ami állitólag ''általános segélyhivó'' telefonszám. Ott közölték hogy ''ezzel nem a rendörséget kell hivnom, hanem a mentőket''. Mire mondtam, hogy a mentők nem veszik fel. Erre kapcsolta a mentők ''kérem várjon'' hablatyot. 15 perc után jutottam egy diszpécserig. A diszpécser, egy utolsó senkiházi állat, miután elmondtam neki az ilyenkor elmondandót (ki vagyok, honnan telefonálok, mi a baj, a beteg állapotának körülirása, stb) tök pofátlan módon elkezdett mindenféle baromságot kérdezfetni édesanyám ismert betegségeiről, hogy milyen gyógyszereket szed, stb. Hát én erről nem tudtam felvilágositani, CSAK A TÉNYEKET TUDTAM ELMONDANI. Több, mint 10 percig tartott a telefonálás ezzel a barommal, mire mondta, hogy majd egyszer jönni fog a mentő. Közben az ügyeletes orvos ért ki hamarabb, akiből a kerületben egy van (11. kerület, a legnagyobb Bp-en, ha nem tévedek).
SzVSZ lehet, hogy nem vagyok egészségügyis, lehet, hogy nem tudok pontos diagnózist adni anyu állapotáról, csak azt látom, hogy nagyon durván néz ki, kész horror, de azt el lehetne várni a kib... 104 diszpécserétől, hogy EMBERI HANGON BESZÉLJEN VELEM ÉS KOMPETENS KÉRDÉSEKET TEGYEN FEL! a családom tök becsületes, évi több milliót zsebel be tőlünk az állam. Ebből a pénzből nem jut mentőre?
2 éve helpdesken dolgozom, napi 60-100 ügyfelem van, eddig 1x tettem le a telefont bunkó mód egy durva náci usernél (külföldi supportot nyomok), MIUTÁN MEGOLDOTTAM A PROBLÉMÁJÁT! SOHA SENKIVEL NEM BÁNTAM EL OLYAN ALJAS MÓDON, MINT AHOGY ELBÁNTAK BVELEM AZ 104-EN! Nem beszélve a 112-röl, ami nem általános segélyhivó, hanem rendőrség vagy mi. Szégyeljék magukat!

Üdv

(#2) Drizzt válasza PWR (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sajnos nálam is volt már olyan, hogy egy barát kezébe beletört egy pohár, hívtam a 112-t, szintén rendősrség, s még csak nem is kapcsolták a mentőket, hanem mondták, hogy 104, s letették. Bár 1szer volt olyan is, hogy sikerült felhívnom, s még a mentőket is kihívták.

I am having fun staying poor.

(#3) al_age válasza PWR (#1) üzenetére


al_age
senior tag

112 télleg gáz. egyszer kocsival mentem valahova és láttam hogy elütnek egy biciklist. természetesen megálltam, akárcsak a másik kocsi sofőrje is, megnéztük mi a helyzet (nem volt nagyon vészes) és hívtunk -volna- 1 mentőt. 112 lényegében ua mint a Te esetedben. utána 104. ez is egy barom volt azt mondta, hogy hívjuk a megyei központot és a számát is csak azért mondta meg mert elég gyorsan rákérdeztem, különben lecsapta volna a kagylót. aztán megyei központ, ahol viszont már korrektek voltak -ezek után lehet csak azért, mert már nem tudtak máshova küldeni. jó hogy nem irányítottak át a városi mentőállomáshoz. kész röhej. ezek után kb 3 percen belül már kint is voltak a rendőrök, majd kb 5 perc múlva a mentősök is és ment minden a maga módján - ahogy kell.
anyukádnak jobbulást

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#4) PWR válasza Drizzt (#2) üzenetére


PWR
aktív tag

remélem, hogy ez nem általános és, hogy vannak, akik segitséget is kapnak. Nálunk szerencsére jött az ügyeletes doki - az egyetlen a kerületben. Részlet egy német oldalról:
Notruf Rettungsdienst / Feuerwehr: 112
Notfall-Faxnummer Rettungsdienst / Feuerwehr: (0371) 4883795
Sie erreichen die integrierte Leitstelle, für *** ist beispielsweise *** zuständig. Diese Nummer wählen Sie z.B.
- wenn es brennt oder qualmt
- wenn Menschen, Tiere oder große Sachwerte in Gefahr sind
- bei medizinischen Notfällen
- bei Katastrophen (Hochwasser, etc.)
- bei Unfällen mit Brandfolge oder verletzten Personen (nicht bei Blechschäden!)
- bei sonstigen Arten der Technischen Hilfeleistung
azaz pl ha ember vagy állat veszélyben van...
asszem 1991 óta küzd az EU egy egységes segélyhivó létrehozásáért az EU-ban. eddig nem sikerült nekik, többek között Mo. sem erőlteti meg magát, ahogy tapasztalom...
Amúgy az ügyletesnek elmondtam a story-t, azt mondta, hogy teljesen normális volt, hogy mentőt hivtam, nem vagyok orvos, se ápoló, EZ A DOLGOM. Azt meg megerősitette, hogy soxor lerázzák az embert, kevés a mentő. Igen, kevés, de ha valaki felhivja őket, akkor az a dolguk, hogy SEGITSENEK! akár telefonon is. ahogy én is segitek nem életveszélyes szitukban, azaz amikor felhiv a user. SEGITEK NEKI és nem lerázom!

Üdv

(#5) PWR válasza al_age (#3) üzenetére


PWR
aktív tag

anyukádnak jobbulást - thanx!

Üdv

(#6) mspike


mspike
tag

Sajna 112-egy nagyon szerencsétlen dolog... Bicajozni voltam mostoha öcsémmel... hülyültünk egymásnak mentünk srác elesett és a feje elkezdett vérezni... dőlt a vér én már azon voltam hányok és sikítok, felhívom 112- mondom nekik kéne egy mentő, egy flegma nő közli velem hívjam a mentőt aszem 105 :P Aztán teló lemerült és pukk ott áltam egy száll magam :P Szerencsére jött arra egy ápoló nő és a helyi indiánok is !!!! Komolyan mondom akkor változott egy hatalmasat a gondolkodásom a roma népről... megáltak skodával kipattantak 4-en és egyből össze szedték a srácot, hozták az első segély ládát és mindenki örült, szerencsére a srác saját lábán távozott és megúszta egy agyrázkódással... köszönet a Ladás indiánoknak és egy f*szt a 112-nek !

u.i.:Remélem anyud jobban van !

(#7) Josh válasza PWR (#1) üzenetére


Josh
tag

Nagyon ajánlom neked, hogy személyesen járj utánna, hogy anyukádnak konkrétan milyen betegsége van, és miket kell neki adnia az orvosnak. Sajnos nem vagyunk olyanok, hogy mindenki mindenhez értsen, de a helyzet néha megkívánja.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#8) aDM|RaL^ válasza Josh (#7) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

totálisan egyetértek... született két féltestvérem, és koraszülötten, elég súlyos állapotban, asszem 800 meg 900 grammal... a lényeg az, hogy az apám, aki nem orvos, csak egy műszaki ember, napokig böngészte a netet, mert egy halom műtétet végre kellett hajtani, és érdekes módon, az orvosok mindig a rosszabb választást akarták végrehajtani, ha az apám nem néz utána ezeknek, akkor lehet hogy a tesóim már nem élnének. És akkor így bízza rá akárkijét az orvosokra az ember.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#9) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Ajánlom figyelmetekbe:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=71295&arc=f[/L]
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=82530&arc=f[/L]
A második épp Josh barátunké. Érdemes végigolvasni, és elgondolkozni! Sajnos ettöl az országtol már nem sokat várok.
Anyudnak jobbulást, és tényleg nézz utánna!

...mint az közismert...

(#10) PWR válasza PapaMaci (#9) üzenetére


PWR
aktív tag

Hello,

Josh storyja számomra is ismert, egy másodpercig sem kételkedem abban, hogy a mentősök a toppon vannak és nagy királyok! A gond a diszpécserrel van, akivel tegnap a 104-en beszéltem. Ha nincs mentő, amit kiküldjenek, akkor is az a dolga, hogy segítsen, mondja el, hogy ilyen esetben mi a teendő. Megnéztem ma reggel a mentők honlapját. Van rajta információ arról, hogy milyen esetben, milyen tünetek jelentkezésekor kell mentőt hívni. 4 tünet a leírtakból egyidejűleg jelentkezett. Ezért úgy gondolom, hogy nem volt rossz döntés felhívnom őket. Ebben, mint korábban írtam, az ügyeletes orvos is megerősített. Tehát nem a kisujjam vérzett, nem valaki másnapos volt, hanem komoly dologról volt szó, melyben nekünk az a dolgunk, hogy szakemberhez forduljunk. Én ezt tettem. Ha valaki felhív egy segélyhívót, ott nem lerázni kell az embert, hanem segíteni. Ugyanúgy, ahogy azon a helpdesken, ahol én is dolgozom.

Anyunak egyébként egy agyi érbetegsége van, nemigen lehet vele mit kezdeni. Többnyire jól van, csak van, hogy totál kész lesz és roppant ilyesztő állapotban tud lenni. Szerencsére jobban van, már lábra tud állni.

Többet nem hívom a 104-et. Találtam egy privát szolgálatot, igaz nem kevés pénzért, őhozzájuk fogok fordulni. Inkább fizetek, csak legyen kihez fordulnom, ha gáz van...

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  általános segélyhívó: 112 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.