Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Poll Tamás


Poll Tamás
csendes tag

Üdv!

Már másodjára álmodom ezt. Vagy talán harmadszorra. Furcsa, hogy pont ez az álom marad csak meg, mert mindig álmodunk valamit, aztán reggelre elfelejtjük mielőtt egyáltalán felébrednénk. Álmomban a suli udvarán találtam magam. Az egész iskola ott ált. Volt egy ott lépcső ami az iskola udvara felé nézett. Ott állt a lépcső tetején egy csaj. Fogott, egy doboz cigit, és szálanként meggyújtotta, majd fogta és elhajította, mint egy labdát. Az benne az érdekes, hogy az udvarba álló emberek kezébe szállt a cigi. Ebben az a poén, hogy nem dohányzom, és egyszer sem dohányoztam. Viszont az osztályom fele, kb dohányzik. Az iskolában mellettem ülő srác is, a hátam mögött ülő srác is "erős" dohányos, mondjuk egy-két másfél évvel idősebb nálam. Mindig ilyen erős bagó szaguk van. Fogalmam sincs, hogy miért pont ez álmodom harmadszorra. Mindegy. Még nyáron álmodtam ennél szívhez közelebb áll dologról is. Álmomban egy parkban voltam, ahol sétáltam. Ott volt egy lány. Nyújtottam felé a kezemet, és együtt sétáltunk, ő meg én. És séta közben beszéltem hozzá. Meg elmondtam neki, hogy szeretem. És csak sétáltunk. És ennyi volt maga a legszebb álmom. De az volt benne a számomra legérdekesebb, hogy amikor sétáltam vele, pontosan úgy nézett rám, ahogy én szeretem volna.
Talán a való életben is összejött volna, úgy hiszem tetszettem neki, csak nem mertem soha odamenni hozzá. Nem az, hogy azt bánom, hogy nem mentem oda hozzá, csak tudtam, hogy nem jött volna össze. Pedig volt olyan, előtte, hogy vittem meg udvaroltam egy lánynak. De az a lány nem volt olyan szép, mint a másik. Az álok nem hazudnak, félem a kudarctól.

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

(#552) Geller72 válasza vikvuk (#549) üzenetére


Geller72
veterán

Hogy mit jelent? Ez nem ilyen egyszerű. Kb olyan, mint egy nagyestélyi. Máshogy néz ki benne a barátnőm és máshogy én..:DDD. Az álmok is nagyjából ennyire bonyolultak. Nem lehet általánosítani, mert mindenkire máshogy vonatkoznak. Mindenki másnak eltérő okból, módon jelentkeznek. Nincs séma. Tipp lehet, de az is előfordulhat, hogy baromira mellé lő az ember. Elég azt nézni, hogy a nagyokosok közül, akik szó szerint évezredek óta kutatják az álmainkat (időszámításunk kezdete körül már volt kimondottan írott álmoskönyv, azt hiszem 140 körül - mintha ezt olvastam volna valahol) vannak akik szerint ez szegénységet jelent, és vannak, akik szerint gazdagságot. Ismét vannak, akik szerint a pénzügyi problémák állnak a háttérben és vannak természetesen olyanok, akik azt állítják, hogy a túlzott kapzsiság, még több pénz utáni vágy miatt álmodjuk a fent említett történetet.
Erre mondják azt, hogy válogasd ki, rád melyik illik..:DD. Azért, mert eltérőek az okok. Éppen ezért az álom definíciója is az. Legjobban az értheti, aki álmodta, mert ő van tisztában a saját lelki világával. Ezért mondtam már azt is többször, hogy nem másnak kell megtanulnunk tanácsot adni, mert marhaság, hanem magunkat kell jobban megismerni, hogy értelmezni tudjuk a saját álmainkat. Ez sokkal fontosabb, mint más álmait elemezni. Éppen ezért nem szeretem én sem. Nem mondom, hogy nem lehet nagy vonalakban meghatározni, de biztos, hogy nem minden esetben. Lehet egy látszólag teljesen összevissza álom is egy rendszer. Maximum még nem tudjuk az algoritmusát. De sok önmegfigyeléssel, kontrollal biztosan elérhető egy szint, amivel már lehet mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#553) vikvuk válasza Geller72 (#552) üzenetére


vikvuk
aktív tag

:R

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#554) Geller72 válasza Poll Tamás (#551) üzenetére


Geller72
veterán

"Az álmok nem hazudnak, félem a kudarctól."

-Én meg erre azt mondom, hogy ha meg sem próbálod, sosem tudod meg, hogy mit veszítettél volna, ha mégis...

..nem szabad megijednünk dolgoktól, csak mert félelmetesnek tűnnek a számunkra..;)...hiszen te magad írtad:

"A tenger szépsége nem csökken szemünkben attól, hogy tudjuk, olykor hajók süllyednek el."

A cigis sztori szerintem a szimpla cigiundorod kivetülése. tök érthető módon.

(#555) degu válasza Poll Tamás (#551) üzenetére


degu
senior tag

Orulj!
Te egy boldog ember vagy!Hogy ez a remalmod! :Y
Hat en tudnek az almaimrol egy konyvet irni,ami egy pszichomkusnak diszertacios tema lehetne...
De nehogy azt hidd,hogy csak rossz almok lehetnek!
Nekem 2x 3x -is volt -hoszu eletem soran.....jo almom!
Ugyhogy maradjunk a Valosagnal!
Az almokat meg kersssuk az italpolcon....

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#556) Geller72 válasza degu (#555) üzenetére


Geller72
veterán

"Nekem 2x 3x -is volt -hoszu eletem soran.....jo almom!
-Minden ember saját sorsának kovácsa....

(#557) degu válasza Geller72 (#556) üzenetére


degu
senior tag

Hat...ez egy nagyon rossz valasz volt!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#558) Geller72 válasza degu (#557) üzenetére


Geller72
veterán

Nem hinném. Maximum félreértetted..;). Bár, ha azt nézzük, hogy te egy alapból pesszimista beállítottságú ember vagy, ez nem is meglepő..:).

(#559) degu válasza Geller72 (#558) üzenetére


degu
senior tag

Tudod mi az alapveto kulonbseg az optimista,es a pesszimista kozott?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#560) pat86 válasza degu (#559) üzenetére


pat86
tag

az optimista mindig mindenben a jót látja, míg a pesszimista a rosszat (viszont keveset csalódik azt is csak kellemesen :DDD )

(#561) Jézus1969 válasza pat86 (#560) üzenetére


Jézus1969
tag

én viszont realista vagyok. :C

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#562) Geller72 válasza degu (#559) üzenetére


Geller72
veterán

A pesszimista egy tapasztalattal rendelkező optimista?.:D.

(#563) Jézus1969 válasza Geller72 (#562) üzenetére


Jézus1969
tag

igen, igy is mondhatjuk. :K mindkettőben van valami igazság.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#564) Geller72


Geller72
veterán

Az a helyzet, hogy alapvetően nem tartom azt a valakit pesszimistának, aki minden lehetőségre felkészül, kezdve a legrosszabbra. Maximum jól felkészültnek. Ennek ellenére külső szemlélőnek félreérthető lehet és a két tulajdonság összemosódhat.

(#565) Jézus1969 válasza Geller72 (#564) üzenetére


Jézus1969
tag

néha nálam is müködik az optimizmus, de általában hamar visszakerülök a való világba és felébredek. NA ITT JÖNNEK JÓL AZ álmok :K márha jók is.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#566) Geller72 válasza Jézus1969 (#565) üzenetére


Geller72
veterán

Érdekessége a dolognak az, hogy - bár nem élem felhőtlenül életem - nem igazán emlékszem rossz álomra. Ha tehetem, zenét hallgatok elalvás előtt és ez teljes mértékben kitisztítja a gondolataim. Lehet, hogy ez is segít.

(#567) degu válasza pat86 (#560) üzenetére


degu
senior tag

Az alapveto az,hogy az optimista addig rohog,amig fejere nem omlik a haz!
Utanna meg ...oszeomlik!
A pesszimista..ennel kemenyebb!
Velemenyeket..a balkettes paholyba kerem

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#568) Geller72 válasza degu (#567) üzenetére


Geller72
veterán

Véleményem szerint és többnyire a tapasztalataim szerint ennek pont az ellenkezője igaz.
Mivel ez egy eléggé off topic téma, van annyira rugalmas, hogy a tárgyától, az álmoktól eltérjen. Főleg akkor, ha közvetett módon kihatással van optimizmusunk, vagy a pesszimizmusunk az álmainkra. (Igen, itt is a jóval kell kezdeni a felsorolást, mert egyrészt az optimizmus a pozitív gondolkozás jellemzője és a jó, rossz felsorolásánál is a jóval kezdjük..:D)

Tehát:
Az állítás:
"Az alapveto az,hogy az optimista addig rohog,amig fejere nem omlik a haz!
Utanna meg ...oszeomlik!
A pesszimista..ennel kemenyebb!"

-Szedjük szét egy picit.
Pont az optimisták tulajdonsága, (épp azért, mert ugye optimisták és feltételezzük, hogy ez nem egy átmeneti állapot, hanem állandó) hogy ha valami baj történik, nem adják fel, hanem optimista mivoltuknak megfelelően "fel a fejjel/lesz még jobb is..stb" címszavakat, elveket maguk elé tűzve FEL NEM ADVA - folytatják a harcot.
-Történetesen volt alkalmam meglehetősen sokat (és van is) a pécsi hematológián többször tanúja lenni annak, ahogy egy pesszimista AZONNAL feladja, ha daganatot diagnosztizálnak a szervezetében, míg az optimista még akkor is harcol, ha (lássuk be) már semmi esélye sincs. (Ugye egy pesszimistánál ilyen nincs is, mert esély az mindig van.:DDD)

Ezért (sem) értek egyet a véleményeddel. A cáfolatokat (észérveket) szívesen veszem..mindenféle páholy nélkül..;).
:R

(#569) Jézus1969 válasza Geller72 (#568) üzenetére


Jézus1969
tag

szép gondolat. :C

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#570) pat86 válasza Geller72 (#568) üzenetére


pat86
tag

Igazából van benne valami. De ha már ki akarom sarkítani a dolgot, ne legyen már egyik optimista se olyan hülye hogy a rossz dolgot jónak látja. Az már egy másik kérdés, hogy kinek milyen a kitartása.
Alapvetően abból akarsz kiindulni, hogy a pesszimisták ha nem látják értelmét akkor nem is foglalkoznak vele. Ez érthető, de nem mindenre igaz. Például ami nagyon fontos legyen párkapcsolat vagy a saját élete=egészsége nem fogja rögtön feladni. Tapasztalatból tudom.

Ellenpéldának meg tudok mondani egy elég közeli optimistát, aki úgy indult neki az orvosi vizsgálatnak hogy ugyebár nem lesz semmi baja (mert hát optimista) és mikor kiderült mégis van összetört mint a szar és hamar átesett a ló túlsó oldalára hogy fél év múlva meg fog halni, de hát neki semmi baja ő nem beteg hisz nem érzi... :((( utána megint előjön az optimizmus nem megyek orvoshoz mert jól érzem magam, aztán megint csodálkozik h nem olyan eredmények jönnek le vizsgálatkor.

Ha azt nézzük akkor a pesszimista felkészül sok eshetőségre köztük a legrosszabbra is. Aminek esélye sincs azzal nem foglalkozik, felesleges. persze tévedni lehet emberek vagyunk De akkor is az éri amire számított vagy maximum kellemesen csalódik. Ezzel szemben az optimista örül mindennek, aminek nem kellene annak is hisz mindenben a jót látja. Aztán többször pofára esik és összetörik a lelke, ami nagyon megviseli az embert. Az élet hosszú sűrűjében nem jó megviseltnek lenni, hisz sosem tudhatod mit hoz a jövő. Vannak emberek akiknek az a jó ha könnyebben, lazábban kezelnek dolgokat így kevésbé veszik fel a terhet is.

[ Szerkesztve ]

(#571) Geller72 válasza pat86 (#570) üzenetére


Geller72
veterán

..így néz ki, amikor valaki sarkítja a dolgokat. :DD. Ahogyan nincs csak fekete, és csak fehér, úgy mindegyik táborban vannak kivételek, átfedések. Nem lehet sarkítani, mert csak ilyen és csak olyan ember nem létezik. Nem vagyunk egyformák, mindenki máshogyan reagál le eltérő dolgokat. Az optimista sem attól optimista, hogy egész nap vigyorog, még akkor is, ha az úton fetreng törött lábbal. A két tulajdonság keveredik. Attól függően, hogy melyik van bennünk nagyobb arányban, ahhoz a táborhoz tartozunk.

"Ezzel szemben az optimista örül mindennek, aminek nem kellene annak is hisz mindenben a jót látja."

-Na ez a sarkítás és mindketten tudjuk, hogy ez nem így van..:D.

[ Szerkesztve ]

(#572) pat86 válasza Geller72 (#571) üzenetére


pat86
tag

értettem főnök, akkor nem így van :DDD ;]

(#573) Geller72 válasza pat86 (#572) üzenetére


Geller72
veterán

..messze vagyok én attól..:D.

(#574) Jézus1969 válasza Geller72 (#573) üzenetére


Jézus1969
tag

mostanában megint álomszünet van nálam. várom-várom hogy mi lesz , de semmi :F

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#575) pat86


pat86
tag

ma reggelre megint a volt kedvesemmel álmodtam :F lehet hallgatnom kellene az álmaimra, már ha lehet őket konkrét jelentésnek venni

(#576) Geller72 válasza pat86 (#575) üzenetére


Geller72
veterán

..én is álmodom egy régi kapcsolatommal..havonta kb egyszer biztos..

(#577) pat86 válasza Geller72 (#576) üzenetére


pat86
tag

nekem ez a dolog elég friss, az álom lényege ami megmaradt hogy közölte te is tudod és én is tudom, hogy nem tudok változni.... mindez az ő szájából, persze ezelőtt még volt valami amire nem nagyon emlékszem - ha konkrétan így ahogy van veszem számításba, akkor nem sok esélyt sejtet a békülésre

az ő személyével kb egy éve kezdődtek ezek az álmok, volt az elhagyós megcsalós ami sorozatnak tekintető de ide már írtam, illetve voltak egyéb kis program szerű dolgok mikor kocsiban voltunk a haverjaival vagy vízben, jelenleg meg ez a kis beszélgetés - egy ideje abba maradtak, most újfent vele álmodok

(#578) Jézus1969 válasza pat86 (#577) üzenetére


Jézus1969
tag

már bocsánat! de nem vagy te nagyon szerelmes? vagy csak puszta vágyódás? üdv! :C

[ Szerkesztve ]

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#579) Geller72 válasza pat86 (#577) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem szimplán csak vágyódsz utána, és ráadásul a hozzá fűződő érzelmek még frissek.

(#580) pat86 válasza Geller72 (#579) üzenetére


pat86
tag

fejlövés lesz a megoldás :C

mi az hogy csak szimplán vágyódok :F akkor nem vagyok reménytelenül szerelmes? ;]

(#581) Jézus1969 válasza pat86 (#580) üzenetére


Jézus1969
tag

ha nem vagyok túl kiváncsi mennyi ideig tartott ez a kapcsolat? :F szerelem ellenszere az idő vas foga. :C

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#582) pat86 válasza Jézus1969 (#581) üzenetére


pat86
tag

pü ment :D

(#583) degu


degu
senior tag

Nem tudom,hogy Ti hogy vagytok vele,de en kellemes alom utan egesz nap jokedvu vok... :C
Ha viszont valami nyomaszto,felelmetes,vagy kellemetlen almom van,akkor kedvetlen vagyok egesz nap. :K
Az is erdekes,hogy van alom,amire reggel emlekezem,de este mar keptelen vagyok felidezni,hogy mi is volt.
Az egyik baratom 35 ! eve rendszeresen almodik a nagy szerelemevel,akit O kuldott el,mert
ugy erezte,hogy ramegy az elete,ha nem szakit a novel.Ha ezt a tortenetet meg tudna irni,akkor nagyobb betseller lenne,mint az Elfujta a szel - c. sikerkonyv /amibol filmet is csinaltak -ha jol tudom- Oscarost/
En egyebkent sejtem,hogy miert almodik meg mindig vele... :K

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#584) Jézus1969 válasza degu (#583) üzenetére


Jézus1969
tag

az a baj hogy én most is olyan dologról álmodtam aminek anyagi vonzata van. ezért csak álom marad :R

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#585) degu válasza Jézus1969 (#584) üzenetére


degu
senior tag

En de sokszor almodtam,hogy nyertem nagy osszeget,talaltam sok penzt..stb.
Hat akkor bizony sz*r volt felebredni. :W
Bezzeg amikor azt almodtam,hogy elloptak a kocsim...Ugy megorultem,amikor felebredtem,hogy csak alom volt... :DD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#586) pat86


pat86
tag

álmomban egy távoli rokon esküvőjére mentem :D fehér ruhában....láttam két gyereket mini motoron megérkezni, bent iszonyat tömeg volt - virágot a vázába tettem piros szegfűt :F és kerestem a női szakaszt

(#587) Jézus1969 válasza pat86 (#586) üzenetére


Jézus1969
tag

minden nap emlékszel is hogy mit álmodtál? nálam ez mostanában nem müködik :U

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#588) pat86 válasza Jézus1969 (#587) üzenetére


pat86
tag

majdnem mindennap :F van hogy több mindent és abból csak pár dolog marad meg, de pl tudom hogy most is álmodtam de már nem tudnám leírni mit is :K

(#589) pat86


pat86
tag

Álmomban egeret fogtam az asztalról, de utána megmozdult és elszaladt a kezemből majd megint meg akartam fogni. A másik álmom, hogy egy srác vitt a hátán egy játszótér felé és letett egy padra, régi osztálytársak gyűltek oda és egy régi barátnőm jött megismert és kaptam tőle két puszit az arcomra.

(#590) Jézus1969 válasza pat86 (#589) üzenetére


Jézus1969
tag

:P hát nem unatkozol az biztos.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#591) degu


degu
senior tag

Hat szerintem az alom,almodas az egyik legklasszabb dolog az ember eleteben!
Ott,es akkor szabad lehet,es megtehet mindent,ami nappal - elkepzelhetetlen. :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#592) Jézus1969 válasza degu (#591) üzenetére


Jézus1969
tag

igen igy van. csak az a baj hogy nem lehet az álmokat befolyásolni. ezért nem mindig szépek. :U

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#593) degu válasza Jézus1969 (#592) üzenetére


degu
senior tag

Lehet,hogy hihetetlennek tunik,de vannak erre mukodo technikak! /Igaz,hogy nem mindig sikerul,de a felalomban,amikor mar majdnem alszol,akkor lehet kapcsolatot teremteni a tudatalattival,ami az almokat generalja... :K Ez persze sok gyakorlatot igenyel./
Nekem ez a technika szokott mukodni,de nem tutti biztos.Vagy sikerul,vagy nem.

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#594) Jézus1969 válasza degu (#593) üzenetére


Jézus1969
tag

nekem valahogy nem sikerült a dolog. :U

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#595) degu válasza Jézus1969 (#594) üzenetére


degu
senior tag

Hat nem egyszeru,es eleg obskurus az egesz alom-dolog... :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#596) Jézus1969 válasza degu (#595) üzenetére


Jézus1969
tag

már régen volt hogy szépeket álmodtam. :U lehet jól esne szépeket álmodni újra.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#597) degu


degu
senior tag

Erdekes almom volt,es elegge ertheto,hogy mit is jelenthetett.Egy baromi magas,havas helyteton voltam,es uldozott egy gepard?! -vagy hoparduc?/feher volt/ menekulve a koma elol,elertem a hegy peremet,es...leestem a melysegbe.Erdekes modon,egyaltalan nem volt felelmetes.Ragyogoan sutott a nap,szikrazott a ho,es eses kozben arra gondoltam,hogy hiaba zuhanok 200m-t,semmi bajom nem lehet,mert lejtore esem,amin lecsuszok majd,a ho meg puha. :C Igen am,de az *uldozom* is leesett.Elkaptam a nyakat,es -gondoltam-megfojtom,erre elkezdett jatszani velem... :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#598) Jézus1969 válasza degu (#597) üzenetére


Jézus1969
tag

:C

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#599) Jézus1969 válasza degu (#597) üzenetére


Jézus1969
tag

azt álmodtam, hogy bemértek a zsaruk gyorshajtásért. 50 helyett 99-el téptem. hát 1 pillanatra meghült bennem a vér. kicsit sok lenne a birság. :U

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#600) Geller72 válasza Jézus1969 (#599) üzenetére


Geller72
veterán

Engem egyszer tényleg bemértek 20-as táblánál 120-al. És nem álom volt..:DDD. 1997.01.06. Zamárdinál útpadka javításnál kint felejtett táblánál mértek lakott területen kívül, éjjel. Megkérdeztem a főelőadót a rendőrségen, hogy mit keresett ott a tábla még hónapokkal a munkák befejezte után is, és hogy nem szokás arrafele éjjel dolgozni, de nem hatotta meg..:D. Szeptemberre lett is jogsim újra..:DDD. Se előtte, se azóta nem volt semmilyen ügyem. Aljas dolog volt. Engem ott még hárman megelőztek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.