Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hmhm


hmhm
aktív tag

Nézegettem keresőben hogy hol helyezzem el topicom/hozzászólásom de bátorkodtam megnyitni egy újat mivel nem találtam hasonló témát.

Amerre én lakom (Budapest...Te csodás) elég komoly problémának tartom azt hogy az emberek leviszik a 30nm-es panelházból a Dobermannt az utcára és teletrágyázzák az utcákat, parkokat, ha tilos ha nem..ez elég felháborító, és főleg kellemetlen ha az ember belelép...Elég baj az hogy ha kimozdulok az utcára az első dolgom hogy a fejem a földre szegezzem és scanneljem hogy épp mi az amibe belelépek...
Én igazán szeretem az állatokat de felelősségérzés az nem sok gazdiban van, ha jól tudom a 8kerben már bűntetik ha valaki nem szedi fel a trágyát az állat után..
Ti hogy vagytok ezzel a témával? Vagy csak engem idegesít?
Várom a hozzászólásokat ha azt a moderátorok is megengedik....(ha igen előre is köszönöm! :) )

[Szerkesztve]

(#2) Dilikutya válasza hmhm (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én a Deák tér környékén mászkáltam egy időben sokat. Király utca, Dohány utca.... undorító, büdös van, kosz van. De a Keletitől befele a 8 ker se semmi...
Igény kérdése.

[Szerkesztve]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) hmhm


hmhm
aktív tag

Pl lemegyek a városligetbe vagy a népligetbe a kijelölt járdáról nem merek letérni mert ha véletlenül elkoordinálom a lépést azonnal egy trágya közepében vagyok..
Azt nem értem hogy az embereknek miért kell pl a kutya, szoktam látni olyan kutyát ''sétáltató'' embert/embereket akiknek semmi kedvük az állathoz, leviszik a lépcsőházból mert szerencsétlennek wczni kell, 1m-re a bejárattól a járda mellé odaxaratja, ugyan a kutya tovább akar menni de az ''állatbarát'' ember szétszorítja a nyakán a pórázt hogy felejtse el..Eszméletlen miket látni...hozzáteszem a kutyapiszok az gyári állapotában figyel a földön takarításról szó nincs...

(#4) #72042496 válasza hmhm (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

A IX ker.-ben vagyok albérletben, és bizony elég idegesitő, hogy állandó jelleggel kell szlalomozni a téma tárgyának legváltozatosabb méretű kupacokban lepakolt példányai közt!

Ráadásul az előző félévben a velünk szemközti lakást egy 5 kutyás nő vette ki, azt hittem agyf@szt kapok, amikor megláttam, ahogy a lépcsőn cibálja felfelé szerencsétleneket...

A sok nagy ''állatbarát'' meg jó lenne, ha felfogná, hogy a nagytestű kedvencek nem a városi panelba valók, ott valamiért nem érzik jól magukat...

szerk: Most olvastam a #3-at. Tökéletesen egyetértek. :(

[Szerkesztve]

(#5) tildy


tildy
nagyúr

Múltkor valamelyik tv műsorban is szó volt róla. 8.kerben ha jól udom, akár el is vihetk a kutyát az illatos úti telepre, ha a tisztelt gazda, nem szedi össze a ''csomagot''.
Pl. Bécsben 3adannyi kutya sincs mit itt.
Én azt mondom : lakásba nem való kutya, max csak akkora méretű , mitn egy macska.
Sajnos rossz példa, szintén egy utca ahol orrfacsaró kutyabűz van: 13. ker. Tátra utca:(


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) hmhm válasza #72042496 (#4) üzenetére


hmhm
aktív tag

Hát igen, csak gondolom a ''olcsóbb kutyát venni 30-as garzonba mint kiköltözni vmi külvárosba kertesházba és ott tartani'' felfogással élnek az emberek. Vegyen halat ha már annyira állathiánya van. Persze tisztelet a kivételnek mert láttam már azért 1-2 embert aki felszedte a trágyát a kutyája után (persze az ő átlagéletkoruk 50 felett van aki tényleg azért tartja azt az állatot mert szereti, társként tiszteli), ritkaság ugyan, 30 év alatt szerintem a felfogás alapján kifejezetten ciki lehet felvenni a földről a terméket...legalábbis ahogy észrevettem.

(#8) pumpedli válasza hmhm (#3) üzenetére


pumpedli
csendes tag

Egyik reggel olyat láttam hogy egy kutya ''hátráltatta'', a siető 20 év körüli srácot aki picit agresszívnek tűntt..... a pórázzal csapkodta, !köpdöste! mikor szerencsétlen kutya a kisebbik dolgát végezte volna onnan is továbbhúzta.... egy barna vizsla jellegű kutya volt...
:(

''Reality is our game ;)''

(#9) hmhm válasza szabi6k (#6) üzenetére


hmhm
aktív tag

Kedves barátom egyszerű vagy mint a mezei szalma...mondjuk az hogy a lépcsőházadon belül hol van kaki az a környezeted és a te bánatod lehet maximum, mást nem érint. De közterületen azért szerintem nem ártana foglalkozni a dologgal. Múltkor volt valamelyik tvműsorban, hogy nemtom hány tonna kaksi termelődik naponta. Én nem azt mondom, hogy angolwct építsenek a kutyáknak minden utcasarokra meg parkba, de olyan intézkedést elég sok helyen látni hogy külön szemetes formájú valamiket állítottak fel. Abba szépen bele lehet dobálni...lehetne..
Az megint egy más kérdés hogy, igen szó mi szó nem csak állati cuccok vannak a járdán, sajnos emberi is...nem ritka fényes nappal sem a ''csövelő'' hajléktalan. Ezek más társadalmi problémák, inkább nem mennék bele!

[Szerkesztve]

(#10) hmhm válasza pumpedli (#8) üzenetére


hmhm
aktív tag

:(

(#11) hmhm válasza tildy (#5) üzenetére


hmhm
aktív tag

Hát igen, ez is egy okos intézkedés, szerencsétlen kutya jár rosszul ha elviszik...a gazda meg talán még örül is neki hogy megszabadul a ''tehertől''...először gondolkodni kéne, hogy egy állat milyen felelősségekkel jár!

(#13) Szalma válasza hmhm (#9) üzenetére


Szalma
őstag

(Hé..! :) )

Szeretettel:
Szalma

(#14) Kraptor


Kraptor
őstag

Büntenti mint a parkolást oszt kész. Ja és a szart a kutya gazdája szedje fel. Ha ember csinálja ezt, azt a zsernyák megbüntetheti, más kérdés, hogy nem szokta de megbüntetheti. szem jó régen volt is egy ilyen eset, hogy egy pasi őisilt valahol valami faluba, zsernyák felszólította, hogy hagyja abba, nem hagyta és megbüntették:)

(#15) hmhm válasza Kalandor (#12) üzenetére


hmhm
aktív tag

Nem az a gond, vegyék el, és helyezzék el egy olyan helyen ahol szeretik az állatot. De azért az ilyen állatok valljuk be ilyen telepekről nem feltétlenül jó helyre kerülnek. Így van ez az emberekkel is...:(
Aki állatot vesz az szerintem 90%-ban kölyköt vesz mert az aranyos, és akkor talán még törődik is vele, de mikor megnő csak a gond van vele (állítják ők), csak az a baj, hogy ezekre laikus ember is számíthat, így van ez az állattal..meg az emberekkel is..:)

[Szerkesztve]

(#16) hmhm válasza Szalma (#13) üzenetére


hmhm
aktív tag

Elnézést, nem úgy értettem! :D Próbáltam olyan kifejezést keresni amivel nem sértek meg senkit, ezek szerint nem sikerült...mégegyszer bocsi :B

(#18) scang


scang
senior tag

hmm
srácok, ez tök fölösleges vita lesz
mi az hogy ne tartson kutyát? az tart aki akar.
én rengeteg állattartót ismerek, anyuéknak is van, van 2 gyerek aki tud vele foglalkozni ...
és nem ''kiskutya'';]
nekem görényem van, az nem nyom az utcára:P
hidd el még mindig jobb egy 30 nm-es panelba, egy szerető gazdinál annak a kutyának mint valamelyik sintértelepen(menhely)

hmhm:
szvsz ritka az aki nem szereti a kutyáját,és nem foglalkozik vele, te csúnyán általánosítasz
az meg hogy ki szedi fel a cuccot és ki nem egy másik kérdés.
valakinek lépni kell, több kukát erre mert a célra szinte egyáltalán nincs és szigorúbb intézkedéseket.
idő kérdése és csatlakozunk a ''nyugathoz''
egyébként a szemeteléssel ugyanez a helyzet

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#19) hmhm válasza Kalandor (#17) üzenetére


hmhm
aktív tag

Szóval valami olyasmit akartam kifejezni, hogy az hogy elveszik az állatot valószinű vmi védőegyesület ötlete lehett és a kutya érdekében született intézkedés. De szerintem nem csak az állatot kellene elvenni hanem keményen bűntetni!

(#20) tildy válasza scang (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ez nem állja meg a helyét:
''mi az hogy ne tartson kutyát? az tart aki akar.''
Ne az tartson aki akar, hanem az aki normálisan tudja tartani, illetve betartja az állattartási szabályokat... ( már ha van ilyen.)
Nameg ha az utcára ''sz.ratja'' a kutyáját akkor fel is szedi azt...
Szvsz nagy testű kutya tartása lakásban a szememben:állatkinzás...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) #72042496 válasza szabi6k (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennek nem én sem szedném a kutyám sz@rját alapon kellene működnie!
Előbb kellene gondolkodni, utána kutyát tartani! Miért ne lehetne tenni mindez ellen?
Ja, hogy ez Magyarország, bocs. Olyanok hazája, akik fél évig nézegetik az ajtajuk melletti galambszart, és még mindig nem unják a látványt. Egyre kevesebb a remény...

Még szerencse, hogy élnek errefelé más felfogású emberek is, minek tanúbizonyságául itt ez a topic... :U

Akik pedig maguk is az utca közepére csinálnak, azokat inkább hagyjuk. Más téma.

(#22) hmhm válasza scang (#18) üzenetére


hmhm
aktív tag

Természetesn igazad van, de én nem általánosítottam, mondtam hogy vannak kivételek akik igazi állatbarátok és olyan körülményeket teremtenek az állatnak ami neki kell és megfelel..bizonyára sok ilyen van, én is állatbarát vagyok!
De nem ebből indul a dolog, hanem a ''piszokból'' ami kifejezetten zavar..remélem hogy hamarosan megszületnek a megfelelő intézkedések...csak én addig úgy vagyok, hogy hiszem ha látom! Politikába nem szeretnék belemenni, de az hogy hamarosan megoldódik az egy dolog..és elméleti síkon fut. Vegyük például a 4es metrót! :) Még ugyan sehol sincs de már az 5ösről van szó...ááá..no comment

(#23) hmhm válasza tildy (#20) üzenetére


hmhm
aktív tag

Jogos!

(#24) God Vazzeg válasza hmhm (#16) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ez a ''mezei szalma'' duma nagyon ott volt.. :DDD Főleg hogy Szalma szóvá tette! LoL :))

(Besírtam teljesen :D)

(#25) hmhm válasza #72042496 (#21) üzenetére


hmhm
aktív tag

:C
Hát igen az a baj, hogy ilyen felfogással bírnak az emberek mint szabi6k kolléga :(
Teszem hozzá tisztelet a nagyrabecsült kivételnek!

(#26) Kraptor válasza hmhm (#15) üzenetére


Kraptor
őstag

Ne vegyék el, hanem büntessék meg a gazdit kemény korpára, oszt utána szerintem már szedegetni fogja a kakit.:)

(#27) scang válasza tildy (#20) üzenetére


scang
senior tag

és ki dönti el, hogy az adott gazdi normálisan tudja tartani?kitölt kutyavásárlás elött egy tesztet?
szabályok? nincsenek...
ennyi erőből azt is szabályozhatnánk, hony gyereket szűlj és milyen feltételekkel.

szerintem meg nem kínzás...:)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#28) hmhm válasza Kraptor (#26) üzenetére


hmhm
aktív tag

-> #19 hsz
Sajnos magyar tradíció szerint ha lesz is ellenőrzés a gazdi előbb jól körülnéz hogy nincs-e valami ''hatósági szerv'' a közelben aki megbüntethetné, ha nincs akkor mehet a kutya trágyázni, aztán vissza a lakásba takarítás nélkül...

(#29) hmhm válasza God Vazzeg (#24) üzenetére


hmhm
aktív tag

Szégyellem is magam! :B

(#30) Proxxon


Proxxon
csendes tag

Inkább nem írok semmit, mert csak felidegelem magam...

(#31) tildy válasza scang (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Akár kitölthet azt is.
Vezetni is csak jogsival szabad hivatalosan, én az állattartást is vizsgához kötném...
Gyerek témában: nem a gyereket kell szabályozni, hanem a szülőt kéne, hogy a gyereknevelésre alkalmatlanok inkább ne is szüljenek gyereket.( Köztudott , hogy a pszichés betegségek nagy része gyermekkori , családi okok miatt alakul ki. Pl. veri az anyja rendszeresen, vagy lehülyézi vagy hasonlók...)
Lehet kövezni, de sajnos több családról is tudom, hogy jobb lett volna ha meg sem születik az a gyermek..

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) #72042496 válasza scang (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó lenne végre eljutni odáig, hogy ne kelljen mindent törvényi úton szabályozni ebben az (ide majdnem irtam egy elég durva jelzőt) országban, s a T. polgárok döntő többsége képes lenne erkölcsi / morális alapon is megfelelő döntéseket hozni.
(Jelenlegi tapasztalataim alapján sajnos nem ez a helyzet.)

Most ne menjünk bele abba, mi a megfelelő, a témához kapcsolódóan szerintem úgyis lejön, mire gondoltam.

[Szerkesztve]

(#33) Out


Out
addikt

bocsanat hogy nem a temaval kapcsolatban irok, de nem lehetne az allati fekaliat atirni kutyaszarra, a hanyinger jon ram mikor meglatom ezt a topikcimet....

mod: nah most torolhetem ki az utolso hozzaszolasaimbol is... :(

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#34) Sipi válasza Out (#33) üzenetére


Sipi
addikt

Miért, én közben ebédelek. :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) scang válasza tildy (#31) üzenetére


scang
senior tag

na jó, hagyjuk, diktatúra rulez
kutya: csak szigorú tesztek alapján, csak megfelelő táplálással stb..
lol
honnan tudod, hogy aki megfelelne a kritériumoknak az nem sz@ratná az utcára a kutyáját?
nem írtam, hogy gyereket szabályozni, vagy félreérthető volt...
ki alkalmatlan? ezek a dolgok sajnos csak a gyerek születése, kutya vásárlása után derülnek ki

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#36) TéKrys válasza #72042496 (#32) üzenetére


TéKrys
senior tag

Sajnos ahány ember annyi féle erkölcsi / morális alap. Ami neked alap az másnak luxus. Egy példa: te nem dobálsz el semmit az utcán, más csak a lebomlót (de mégis eldobja), megint más csak a csikket....

Ezért (is) vannak a törvények. Hogy megadják mi is ez az alap. Persze a törvények meg azért vannak hogy megszegjük/jék őket. :((

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#37) #72042496 válasza Out (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

A fekália az az emberi végtermék és a topic cime igy valóban ''ellentmondásos'', a kutyaszar viszont elég durva kifejezés ahhoz, hogy cimben szerepeljen.

Én az ''állati ürülék''-re való módositást javaslom.

(#38) scang válasza #72042496 (#32) üzenetére


scang
senior tag

ja, meg jó lenne kuubászból kerítés meg ilyenek.
a nálunk fejletteb országokban szerinted angyalok születnek?
sajnos az a helyzet, hogy senkit sem érdekel, és tenni kellene arról, hogy az embert érdekelje

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#39) Sipi válasza scang (#35) üzenetére


Sipi
addikt

Bizony, hogy rulez...
Nézd, a művelt nyugaton sem a baromi nagy műveltségük miatt nem szemetelnek, szabálytalankodnak annyit. Egyszerű az oka: jól működő, kőkemény, túlzó szigor.
Gyorshajtás? Jogis ugrott, negyed fizetésed ugrott.
Még egyszer? Börtön.
Megkockáztatod a harmadikat is? Nem.
Szemelteltél? Negyed fizudnak annyi. Megint? Oké, már csak a feléből gazdálkodhatsz. Fogsz megint szemetelni? nem.

Ennyiből állt ott is. Mára működik. Beléjük nevelődött.

Egyébként meg a kutyatartást _könnyen_ is lehet korlátozni. Ne próbáld nekem elmagyarázni, hogy egy nagytestű kutya jól érzi magát egy lakásban... Aki ilyet akar, automatikus tiltá, ha felfedezik, iszonyú pénzbírság, majd börtön.
Ez ugyanis, akár hiszed, akár nem, állatkínzás.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#40) master bud


master bud
tag

Legalább a parkolójegy automaták köré sz_ratnák a kutyájukat, hogy 2 méteres sugarú körben csak kutyasz_r legyen.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#41) scang válasza Sipi (#39) üzenetére


scang
senior tag

elöször is #38
itt láthatod, hogy a teljesen a szigorú ,és büntető oldalon állok.

másodszor,
lehetsz kiakadva, és ugorhatsz rám kioktató hangnemmel, de honnan a ... veszed, hogy egy lakásban kutyát tartani kínzás?
sosem volt kutyád?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#42) luciferc válasza Sipi (#39) üzenetére


luciferc
őstag

végre valaki aki ezeket az elveket képviseli.

(#43) tildy válasza scang (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Én nem diktatúráról, annál inkább felelősségről, és normál ''paraszti'' észről beszéltem...
Nem kéne ehhez semmiféle törvény , ha az embereknek lenne egy csöpp eszük , hogy na nem igz kene mukodnie a dolognak.
De amig nicns (pl. nem szedi fel a kutyaja utan..) , akkor torvenyi szabalyozas kell.
Sajnos:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) luciferc válasza scang (#41) üzenetére


luciferc
őstag

nagytestű kutyát nem állatkínzás?????

(#45) #72042496 válasza scang (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igazatok van TéKrys-el abban, hogy szükség van (jelen esetben: lenne) a törvényekre, de jó lenne, ha a T. polgár végre rájönne, hogy ezeket a rendelkezéseket érte, s nem ellene hozzák.
Ilyesmire gondoltam a fentiekben is, csak az előző hsz.-t eléggé felindult állapotban irtam, s kicsit más sült ki belőle. :))

[Szerkesztve]

(#46) scang válasza luciferc (#44) üzenetére


scang
senior tag

nem, ha gondozva van normálisan

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#47) Sipi válasza scang (#41) üzenetére


Sipi
addikt

Bocs, amikor írtam, még nem volt 38-as. Elnézést!

Másodszor: onnan, hogy egyes kutyákat annak idején nagyon nagy mozgásigényű feladatokra ''fejlesztettek ki'', ergo nagy a mozgásigényük. Ilyen pl. a vizsla, agár is.
Lakásban egy kutya nem tud mozogni! Ha igénye van rá, lemond róla, de ha nem mozgatod rendesen, olyan lesz, mint a magyar lakosság kb. 90%-a, akik (vagy már amik?) a valóságsókon edzik a fejük belsejét. Magyarul: kissé megzakkannak, ''zombikká'' válnak.

Nincs kutyám, nem is volt, panelbe minek? De szerintem attól, hogy nincs, még tudhatom, hogy hogyan működik egy élőlény. Madaram (hullámos papagáj) , halam pl. volt. A madár sem érezte jól magát... (Ja, és nem vettem, hanem szétfagyva találtak rá egy fán, kint életképtelen lett volna, ezért megtartottam.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#48) Sipi válasza scang (#46) üzenetére


Sipi
addikt

Na jó, de ezen mit értesz? Ha pl. reggel dolgozol, estefelé érsz haza, a köztes időben csak szardíniaként van a kutyád, a nagy teste bezárva a lakás gyűrűjébe.

Mennyit kell törődni velük? És a nagy átlag mennyit szokott? Napi tíz percet?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#49) Male válasza scang (#46) üzenetére


Male
nagyúr

A két házzal arréb lakó dobbermann is biztos jól érzi magát az erkélyen, ahol megfordulni is alig tud...

Aztán néha viszok sétáltatni: kinyitják az ajtót, aztán menjen arra, amerre akar. A kedves gazdit mit érdekli, hogy egy csomóan félnek egy ekkora kutyától, meg hogy itt van egy játszótér... (aminek a homokozójába állandóan beleszarnak a kutyák, így a gyerekeket inkább nem is engedik bele játszni)

(#50) Fisha válasza Kalandor (#12) üzenetére


Fisha
őstag

Felreertes ne essek: az illatos uton nem szereto gazdit keresnek a kutyaknak, hanem rovid idon belul kiirtjak oket...Szoval a hasonlat kicsit mashogy szol, de ugy meg nem igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.