Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddanger


ddanger
aktív tag

Cső!

Évek óta villog a hdd ledem. A racken nem villog csak a házon. Ez már a második gépem, ami ezt csinálja.
Nincs semmi különös a géppel, a procihasználat alacsony.

Mi lehet ez a villogás?

(#2) Sick Boy válasza ddanger (#1) üzenetére


Sick Boy
őstag

Bővebben: link

swappol esetleg folyamatosan...? a konfigod alapján nem kellene.
Én azt csinálnám, hogy egy időre lelőném a lapozófilet és megnézném, hogy akkor is csinál-e ilyeneket...?
jobb klikk Sajátgépen, majd tulajdonságok -> Speciális fül -> Teljesítmény -> Beállítások, megjelenő ablakban Speciális fül -> Virtuális memória - módosítás, beállítod, hogy sehol ne legyen lapozófile, újraindítasz és megnézed!

persze lehet, hogy hülyeséget mondok, de első lépésként én ezt tenném... ;)

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#3) ddanger válasza Sick Boy (#2) üzenetére


ddanger
aktív tag

swappol??

(#4) VladimirR válasza ddanger (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a virtualis memoriat nevezik swapfile-nak, s mikor ebbe ir, ebbol olvas a rendszer (vagyis lapot cserel) azt hivjak ''szvappolas''-nak --- ez ellen nem tudsz mit tenne

az en otleteim:
-nem fut valami filecserelo/letoltes?
-a winxp-s defrag ha jol tudom, a hatterben szokott tenykedni

javaslat: ctrl+alt+del
a felugro feladatkezeloben menny a processes (folyamatok) lapra es a view (nezet) menu select columns (oszlopok kivalasdztasa) pontjaban jelold be az irt es az olvasott byte-ok pontokat
ekkor latni fogod, hogy melyik folyamat matat a hdd-n, s igy meg lesz a problemad forrasa

szerk.: hogyhogy a rack-en nem villog? soha? jo az a led? elvileg egyutt kellene villognija az alaplapival - leven egyhelyrol kapjak az infot - a rack ledje nem a hdd aktivitast nezi, akkor is villog, ha pl egy cd-rom hasznalja az ide csatornat

[Szerkesztve]

(#5) FireShadow


FireShadow
senior tag

hánemazadolga? :)
najo nekem se villog annyira...
nem kötötted félre a hdd ledet? :F

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#6) ddanger válasza VladimirR (#4) üzenetére


ddanger
aktív tag

Nincs netem rajta, egy külön gépről netezek. Hálózatban viszont van egy másik géppel.

A rack ledje, ha futtatok egy progit akkor villog, a ház ledje éppen hogy felvillan, folyamatosan kis szórással egyenletesen. Arra gondolok, hogy talán a rack ezt a kis jelet nem érzékeli, bár ránézésre ugyanúgy néznek ki.

(#7) ddanger válasza FireShadow (#5) üzenetére


ddanger
aktív tag

nem

(#8) ddanger


ddanger
aktív tag

up

(#9) ddanger


ddanger
aktív tag

:)

(#10) reddragon válasza ddanger (#9) üzenetére


reddragon
aktív tag

A legegyszerűbb ha szétvered.Nem fog villogni és sokkal nyugodtabb leszel.

(#11) Husky


Husky
aktív tag

Én első körben lelőném a CD olvasókról az autorun-t, hátha... őket is idegesíti amikor a Win másodpercenként lekérdezi, hogy ''na, jött már lemez? ... na, jött már lemez? ... na, jött már lemez? ... ''

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.