Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Allandoan fagy az AMD... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hello!
Van egy kis problemam:
Nemreg, kb ket hete vettem uj gepet. Ezt:
AMD AthlonXP 1600+; EPoX 8KHA+; 256 MB DDR PC2100; GeForece2 GTS; Sound Blaster Live 5.1; 300W-os táp
Nincs semmi tuning. (1400MHz, 133*10,5)
Minden szuperul fut, de eleg gyakran megesik, hogy a klasszikus ertelemben lefagy. (Kep kimerevedik, hangkartya a sajat chache-ben levo mintat ismetli.)
Ez nem csak megterheles kozben van, de akkor gyakoribb.
A proci kicsit melegebb mint kellene, terheles nelkul 42 celsius, terhelessel 49-51 celsius.
Nem tudja valaki ennek az okat???

prohardver vendég

(#2) NetGod válasza guest (#1) üzenetére


NetGod
tag

Vettel volna ''ASUS A7V266-E''-t!!!
Amugy a tap lehet, hogy kicsit keves neki. Franc tudja. probald meg kevesebb eszkozzel. (vedd ki a cd-t pl, vagy barmit, ami nem kell feltetlenul)

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#3) LordX válasza guest (#1) üzenetére


LordX
veterán

Hm. Az alaplap nem via chisetes? Mert akkor nem fogja komálni az SBLive!-t. Egyébként tedd fel minden driverből a legújabbat, ha akkor sem, akkor vegyél ki minden kártyát, csak a video maradjon benne, próbáld ki más memóriamodullal.

A táp egyébként OK lenne, de azért annak a cseréje is megér egy próbát, de ha márkás, mondjuk Codegen és fölötte, akkor valszeg nem az a gond.

Egyébként ha egybe vetted, akkor vidd vissza, de csak a driverek frissítése után!

(#4) NetGod válasza LordX (#3) üzenetére


NetGod
tag

EPoX 8KHA+ = ViaKT266A
de abban van AC97-is, tehat max kiveszi a kartyat.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#5) LordX válasza NetGod (#4) üzenetére


LordX
veterán

Ne vegye ki. AC97 Sux.
Az inkompatibilitást meg tudja szüntetni a Via 4-in-1 v4.37-től fölfele + Legújabb Live! driver.

Egyébként ez lesz a gond.

(#6) NetGod válasza LordX (#5) üzenetére


NetGod
tag

Ez lenne? egy kurva hangkartya kimereviti a kepet?
Huh. Nekem ez lehet, hogy sok... (de amugy en is elkepzelhetonek tartom.)

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#7) Fetyka


Fetyka
csendes tag

Nos szerintem ragd fel ujra a windows op rendszert .
És ha utána is le fagy,akkor valoszinü Hardver hiba.(Nem jó a konfig)
A Win 2000 vagy XP Op rendszert ajánlok.
Persze ez egyszerüen hangzik,de nekem már sok hardver problémám volt amiröl azt hittük,hogy szoftver hiba.Néha a boltokban sem tudják mi a jó konfig.Mi passzol,és mi nem.

(#8) guest


guest
veterán

Hejj.
Nekem is epox8kha+ van, meg live5.1. használom a lájvot, meg az ac97-et is, de semmi gond nincs.
Úgyhogy via nem suxx, xerintem.
Itt tökéletes minden. Csak figyelni kell.

prohardver vendég

(#9) LordX


LordX
veterán

Ha újratelepíted a windózt, megint a régi drivereket fogod használni, megint le fog fagyogatni. Tedd fel a legújabbakat, azt jelentkezz, ha még mindig baj van.

(#10) LordX válasza guest (#8) üzenetére


LordX
veterán

Nem mondtam, hogy a Via Sux, én csak azt mondtam, hogy az AC97 hangkártyák bénák, zajosak, sok processzoridőt használnak.

Egyébként a Live drivere inkompaibilis a Via chipset driverekkel, ezért kell feltenni az új 4-in-1-eket, live drivereket.

(#11) Begi


Begi
senior tag

Nekem hasonlo tapasztalataim voltak win98 alatt MX300-al ASUS A7V alaplapnal kt133a, aztan rajottem, hogy ennek az alaplapnak 2 olyan slotja van, amihez alapba nem rendel mas eszkozt. Egy a serial bus( tenyleg ki lehet kapcsolni?:)) egy a display es egy a master storage ( legalabbis nekem) . Ha meg most se tokeletes, de winme alatt nem fagy.

Begi

(#12) guest


guest
veterán

Rendes sorrendben telepítettél?
1:Windows,
2:VIA 4in1
3:DirectX
4:Detonator 23.11
5:többi driver
+ vagy 5 újraindítás!
és valószínűleg a Live-val sem lesz gond.
Ha igen azt vedd ki!
Egyébként Abit+AMD rulezz!

prohardver vendég

(#13) GuMipOkE válasza guest (#1) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

A procid tényleg melegebb, mint kellene (abban a deszkában), de lehet kontakthiba, nem megfelelő alaplapi driverek. Esetleg a videokártyádat nem viseli annyira a deszka. Túlmelegedéskor a leggyakoribb a lemerevedés, csak nagyon ritka a kékhalál. Ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy batár hűtővel. Ha nem szűnik meg a probléma, akkor igazítsd meg a kártyákat, ne érjenek hozzájuk kábelek (lehetőleg semmihez, csak ahol kell :) ), és a driverekkel is érdemes kicsit bíbelődni.

Üdv.

(#14) guest


guest
veterán

Nalam is ugyanez volt a jelenseg. Egyertelmuen az SBLive a ludas. Hogy meggyozodj rola nyugodtan keress ra valamilyen web keresovel a via es az sblive szavakra. En ugy oldottam meg a dolgot, hogy feltettem egy via pci latency es a via 437a-s patcheket, es lass csodat, megszunt a problema.

GJ

prohardver vendég

(#15) Den


Den
veterán

Hi

Ugyanilyen configom van , a geforce 2 -t kivéve, és windows xp- vel semmi baja. A hőmérséklettel semmi baj, nálam is ennyi, ez a lap egyszerűen így mér. Eleinte mekem is voltak problémáim, a gép időnként leált, nem lefagyott, hanem kikapcsolt. Először a táp volt a gyanús, de kiderült kogy az alaplapon az egyik fesszabályzó ment tönkre, a lapot kicserélték, azóta megy mint az álom.

den

www.simson4t.hu

(#16) Petya


Petya
tag

Nem hiszem el, hogy az SBlive összeakad a Via chipsettel!! Nekem is Via266A-s lapom van és a 98Se rendszeremben régi SBlive driver van, sőt a 4in1 sincs fent és semmi baja sincs. Egyszer én is szivtam még anno a hangkártya miatt. Ugyanilyen tüneteim voltak egy Aureal3D-s kártyával ki is cseréltettem SBLive-ra és ugyanugy szar volt.

Utána format c: >ujratelepit és semmi gond

(#17) LordX válasza Petya (#16) üzenetére


LordX
veterán

Namost a hiba a Via 686B SouthBridge-ben van benne.
Jó ki bugos egy chip, pl. a Live! hiba mellet van benne USB hiba (kinyírja a rendszert, ha nemtudom mit csinálsz az USB-vel), IDE-vezérlő hiba (bizonyos esetekben adatot veszít ha az egyik csatornáról másolsz a másikra), meg még 1-2 ezeknél kisebb.

De ezek nem jönnek elő minden esetben, szóval lehet, hogy a tiéd is hibás, csak nem tudsz róla.
Jah, meg a chip legújabb steppingje már javította az USB hibát.

(#18) guest


guest
veterán

Nekem TBird 1400/266 van. Volt már 59 fokos is a proci, és ment simán tovább gond nélkül...60 fok a külső héjon még simán tűréshatár kell legyen. Szerintem.

prohardver vendég

(#19) Den


Den
veterán

A 4in1 -t én se telepítettem, még ki se bontottam az alaplap telepítő cd-jét, sőt az sblive! -ét se, úgy használom ahogy az xp telepítette, semmi problémám sincs a géppel.

www.simson4t.hu

(#20) Den


Den
veterán

Nekem reggel első indításkor a post alatt 31 fokot ír ki a bios, 24 fokos szoba hőmérséklet mellett, szóval kicsit ''sietnek'' ezek az epox lapok, Coolink 111+ -al is 42 fokot mutatott menet közben.

www.simson4t.hu

(#21) Hege


Hege
tag

Lehet valami ebben az SB hangkártyás dologban, mert a HWSW-n is irták, hogy az SB-nek az Audigy kártyája Via-s lappal fagy mint állat és ezt a hivat sikerült is reprodukálni az SB laborjaiban. Amugy a Via-val semmi bajom az SB-t meg mindig is utáltam :) VideoLogic SonicFury és minden rendben lesz. Nekem ez van és csak jókat mondhatok róla.Dehat kinek a pap kinek a papné :)

Udv. : Hege

(#22) Barton válasza LordX (#17) üzenetére


Barton
senior tag

SBLIVE is bagos ...

(#23) guest


guest
veterán

Nah. ujra itt.
(bocs, hogy ilyen keson irok, de nem gyakran vagyok neten)
A formazassal meg nem probalkoztam, de minden drivert updateltem.
A hiba megmaradt.
Asszem most a ''format c:'' jon, ha ez sem eleg neki, BIOS update, ha ez sem, akkor hangkartya-csere.
Amugy ha van meg otlet, mondjatok, mert a BIOS update-tol felek egy kicsit.

prohardver vendég

(#24) karib válasza guest (#23) üzenetére


karib
addikt

BIOS frissítéstől nem kell félni.

Amúgy először tényleg próbálkozz a Live kiiktatásával, esetleg más PCI slotba áthelyezéssel, friss VIA 4in1-nal, stb.

Department of Redundancy Department

(#25) NetGod


NetGod
tag

Nincs veletlenul egy halokartya a gepben?
Mer nekem is ez volt a bajom. Egy Planet 8300-as kartya volt a haver gepeben, KT266A-val, es fagyott mint allat. Nem ertettem miert. Mindent kiszedtem, es egyesevel visszaraktam. A halokartyanal elkezdett fagyni. Kivettem, es azota perfektul megy.

''Az a feltételezés, hogy a teljes rendszer működését javítani lehet a tudatos, részelemei ellen intézett támadással, veszedelmes tudatlanságról árulkodik. Akik tudósoknak és technológusoknak nevezik magukat, gyakran tesznek ilyen tudatlanságról tanúbizonyságot.'' Frank Herbert

(#26) guest


guest
veterán

Egy Abit KT7A (v1.3) deszkában nálam gond nélkül megy az SBlive, Radeon7500 és egy hálókártya, tele USB cuccokkal (bill, egér, scanner, printer)! Win98 és XP egyaránt stabil.
Régebben egy GF2TI kártya csücsült az AGP csatolóban és az hajlamos volt megfagyasztani az egész rendszert. A megoldást a BIOS AGP4x-DISABLED opciója adta.

prohardver vendég

(#27) Petya válasza LordX (#17) üzenetére


Petya
tag

Néha fagyogatok én is. Persze ritkán, többnyire FPS-ben. Egy MSI K7T266 Pro2 2.0-s ver. , ASUS V7700, SB Live value. XP alatt néha lefagynak az FPS-ek. Most nem tudom megnézni milyen Southbridgem van mert nem otthon vagyok, viszont SBLive driver a legujabb van fent XP-nél. Visszavettem minden tuningot azóta még nem fagytam, de szerintem semmi köze hozzá mert régóta stabilan dolgozott a gép (XP elött). Igazából nem akarok lamerkodni mert még nem néztem utána a dolognak gondosabban (annyira nem zavart a dolog), de kérdésem hogy lehet-e ez a Southbridge nálam is a ludas? Az XPt-se fikázom mert sok + tapasztalatom van vele, és valószinüleg csak jobban oda kéne figyelnem a driverekre/beállításokra. Még egy kérdés: XP alá is érdemes felrakni a 4in1 legujabbat? Kb melyik verzió van benne alapban?

(#28) Petya


Petya
tag

Most ugrik be hogy a MOHAA Quake 3 engines és az XP hez van valami QuakePatch! Hogy is van ez? Hol lehet letölteni?

(#29) guest


guest
veterán

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Leadtek GeForce2 GTS-nek mennyi az ajánlott órajele/memóriasebessége?
Egy rakás játék fagyott nálam 200/400 MHz-en, de amikor levettem 175/350-re minden megy (eddig még nem fagyott le). Ha tudjátok az optimális sebességet, írjátok meg! Köszi: Bret

prohardver vendég

(#30) guest


guest
veterán

Nekem Abit KA7-em van amiben a Sbridge ha jól tudom 686B, és mivel a 4in1 telepítést a hang/videokártya előtt ajánlotta a kézikönyv, ezért nem tudom nélküle mi a helyzet, de 4in1-al az SBLive tökéletesen műxik, a rendszer Win98SE-n és WinME bétán is stabil maradt (Athlon650c@724).

A live viszont hajlamos a régi P1-es (és ez által a K62500-ig bezárólag procikat fogadó) alaplapokban rendszerösszeomlást okozni.

Egyéb iránt láttam már KT7-et (TB900-al), amely Vodoo3+LIVE kombótól kifeküdt, videokártyacsere után pedig boldogan működött (Gef2MX).

---Offtopic:
Nem tudom más hogy van vele, de mintha az SBLive erősítője gyengébb lenne az SB16vibra-énál. Esetleg más is tapasztalta ezt?

julwczar@yahoo.com

prohardver vendég

(#31) LordX válasza Petya (#27) üzenetére


LordX
veterán

Hát az Xp nyáron jött ki, azóta lett pár újabb 4-in-1, és igen +éri.

(#32) LordX válasza guest (#29) üzenetére


LordX
veterán

Próbálgass!
állíts 5 MHz-el följebb, dolgooz 1 hétig, azt ha semmi gond, még +5 stb.

(#33) guest válasza guest (#12) üzenetére


guest
veterán

Help mí!

Abit kg7 lite + AMD Athlon XP 1500 + Asus V7100 gf2 mx400 32MB sd + 256 MB DDR + Win ME

FAGY MINT AZ ÁLLAT, amikor 3d-zni kéne. (Win XP-vel meg állandóan)

Semmi sincs túlhajtva, Titan (brutális) hűtő, nincs IRQ ütközés, a legújabb driverek (detonator, 4 in 1, stb.) de már a régebbieket is kipróbáltam. Csináltam a netes GLsetup -ot.

NEEM MÉN !

Léci segítsen valaki!

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Allandoan fagy az AMD... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.