Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló!

Tehát alkoholos vagy normál filcel lehet Cd-re írni úgy, hogy a Cd-n rajta is maradjon a felirat, de ne sérülhessen a korong?

Köszi!

(#2) Dufresne


Dufresne
addikt

Alkoholossal és ezzel zárható is a téma:D

(#3) mr_ricsi válasza Zoltán (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''normál filcel lehet Cd-re írni úgy, hogy a Cd-n rajta is maradjon a felirat, de ne sérülhessen a korong?''
A normál filc később is kenődik.

Hivatalosan víz-bázisú filcet kellene használni, de amit ilyet láttam, azt nagyon drágának találtam.
Ezért aztán alkoholos filcet használok már évek óta, de tudom, hogy nem szabadna... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) ollie válasza mr_ricsi (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amúgy jó a kérdés. Én is alkoholos filcet használok évek óta, de nem lehetséges, hoyg az alkohol oldja a műanyagot? És ha igen ez károsíthatja e annyira, hogy adatvesztést is okozhat? Na meg az sem elhanyagolható kérdés, hogy 1-2 év után mi lesz a cd-vel, vajon az idők folyamán folyamatosan rongálja e az alkoholos filccel írt felirat a cd felületét, vagy nem. Mindenesetre az tény, hogy nekem a régen írt cd-im (még 1998-1999-ből) 2-3 év után már nem voltak olvashatóak (1x sebességgel lettek írva), bár nem hiszem, hogy a rájuk írt felirat miatt...

***

(#5) Horbal válasza ollie (#4) üzenetére


Horbal
őstag

szvsz a ''műanyagot'' nem oldja max legfeljebb a rászitázott festékréteget károsíthatja, én 0,5-ös alkesz filcet szoktam használni, és csak reménykedem benne, hogy nem lesz később nagy gáz...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#6) hunluigi válasza Zoltán (#1) üzenetére


hunluigi
senior tag

Az alkoholos filc szvsz csak addig oldja (ha egyáltalán oldja) amig az alkohol teljesen el nem párolog... az meg hamar megtörténik. Nem hinném hogy utána bármi hatással is lenne a korongra

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#7) vottokar


vottokar
senior tag

Szerintem a filcekben az alkohol és a víz csak a festék (vagy nevezzük aminek akarjuk) oldószere és hordozója. Az írás után szerintem elpárolognak, és már nem károsíthatják a cd felületét. Ha az alkohol nem teszi tönkre a lemezt az feliratozás után gyorsan, később már nem tudhat kárt okozni, mert gyorsan elpárolog. Mondjuk maga a festékanyag már más tészta lehet, lehet hogy az agresszívebb az alkoholos filceknél. Bár amióta vannak írt cd-im én csak alkoholossal (stabilo, edding) írtam rájuk, de nem volt eddig semmi gondom velük.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#8) vottokar válasza vottokar (#7) üzenetére


vottokar
senior tag

Opp.. hunluigi megelőzött..

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#9) mr_ricsi válasza Horbal (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem oldja max legfeljebb a rászitázott festékréteget''

Van úgy, hogy középen, az átlátszó részre írom a feliratot, ha nem kell sokat irni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

személyszerint hozzá sem érek a cd-khez , csak az oldaluknál fogom.
Egyiken rajtamaradt egy újjlenyomat amit csak 2év után vettem észre amikor picit sötétebb volt ott a szín. Megtörölgettem és még mindig ott van de a cd-t már nem tudom használni. Oxidnyomat :)

Aláírás

(#11) #54715584


#54715584
törölt tag

ez most nem komoly kérdés, ugye? remélem nem az adatfelére gondoltál...
bármivel írhacc, csak ne karold szét a tetejét, ott mindegy mivel írsz, nem sav, ami mar...

(#12) Fauszt válasza #54715584 (#11) üzenetére


Fauszt
senior tag

Azt azért tartsuk szem előtt, hogy az adatréteg a címke felőli oldalhoz jóval közelebb van, mint a cd tükrös feléhez, mivel közvetlenül a védőfólia alatt húzódik.

(#13) #54715584 válasza Fauszt (#12) üzenetére


#54715584
törölt tag

az odáig rendben van... de ennyi erővel a tükrös felére is lehetne írkálni... :)
nekem pl. volt egy cd-m, amire alkoholos filccel firkáltak vmit, ráadásul fél évig poháralátét volt egy kocsmában... :DD aztán kiderült, hogy celine dion van rajta... szóval annyira nem aggódnék :))
ennyi erővel lehetne pici kis matricákat ragasztani a cd-re és arra írni... bár nem tudom ez befolyásolna-e vmit a pörgetésnél...

(#14) Vangelis válasza #54715584 (#13) üzenetére


Vangelis
nagyúr

igen befojásolhat

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15) simonzé


simonzé
addikt

Az Edding nevű gyártó '99-ben jelent megy egy ''CD marker'' nevű filccel, amivel nemcsak a lemez hátára, hanem a megírt oldalra is (!) lehet firkálni. Fekete/piros/kék/zöld színű filcről van szó. Egyébként én a normál Edding Permanent filceket használom már 6 éve (F-es heggyel, de van egy M-es is.)
A CD Marker 4-500 Ft lehet, amit én használok, 200-ból megvan, és három évente kell cserélnem, mert akkorra kezd beszáradni. :)

I don't fit in. I fit out.

(#16) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

akkor most egy rémtörténet:

phillips cd, rajta egy post-it (a kis sárga öntapadós fecni, a 8*8 centis fajtából)
nem mai gyerek volt a cd, kb 1,5 éves, post-it időnként lejött róla, amíg bekerült a meghajtóba, aztán vissza, mígnem egyszercsak levételnél szépen foltban lehúzta magával az ezüstréteget is (vagy mi a szösz van rajta) és maradt egy átlátszó korong alatta, olyan, mint ami a 10es csomagolású lemezek alján az utolsó védőkorong...

örültem nagyon neki...

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) simonzé válasza parandroid (#16) üzenetére


simonzé
addikt

WOW! Gratula az ötlethez! Eszembe nem jutott volna Post ittel jelölni egy CD-t még akkor sem ha előtte 43 évig egy fáról lógtam volna fejjel lefelé... :)

I don't fit in. I fit out.

(#18) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

K*rva sok időtök lehet, ha ilyen dolgokról képesek vagytok dumálni.

"Még visszatérek!"

(#19) simonzé válasza Terminátor 4. (#18) üzenetére


simonzé
addikt

Ezt most nem értem. Hangosan beszéltünk, és megzavartunk? :U

I don't fit in. I fit out.

(#20) ollie válasza simonzé (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

:D

***

(#21) _Volkovy_ válasza Zoltán (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

basszus,nem semmi kérdés..
direkte ott van minden lemezen,hogy ''írható terület''...:D

(#22) tomcsi23 válasza _Volkovy_ (#21) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért én már a kezdettől fogva az AUDIO CD áttetsző belső kis területére írok (tehát, ahol nincs semmilyen adat, ezüst, akármi). Biztos, ami biztos. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#23) Laslow válasza _Volkovy_ (#21) üzenetére


Laslow
senior tag

Na ja, de épp most vettem egy guriga NYOMTATHATÓ lemezt. Oké, hogy nyomtatásra vannak felkészítve, de nyomtató híján marad az alkoholos filc, ami akár árthat is nekik - nem?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#24) mr_ricsi válasza Laslow (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem nagyon jót kérdeztél, mert -ha jól tudom- van olyan tinta, ami alkoholt is tartalmaz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) L3zl13 válasza Laslow (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A nyomtatható lemez annyiban merül ki, hogy olyan réteg van rajta min megtapad a tinta.
Nem hinném, hogy ettől rongálódhatna a CD.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) zsoi válasza Laslow (#23) üzenetére


zsoi
senior tag

Mennyi most egy nyomtatható lemez? (4x írható)

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#27) rup1u5 válasza Laslow (#23) üzenetére


rup1u5
nagyúr

hát ezt a topikot meg hogy sikerűlt előásnod? :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#28) Laslow válasza rup1u5 (#27) üzenetére


Laslow
senior tag

(teheccség:)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#29) Laslow válasza zsoi (#26) üzenetére


Laslow
senior tag

CD-t nemtom, én most Verbatim 16x nyomtatható DVD+R (MCC) lemezeket vettem, 25-ös gurigát egy osztrák webboltból. 3495Ft volt, ami normál ár érte. Persze rendes boltban 280Ft körül van darabja, igaz, tokkal, matricával.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#30) mr_ricsi válasza L3zl13 (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nem hinném, hogy ettől rongálódhatna a CD.''
A cd hátsó részén nincs egy réteg polikarbonát, hanem csak a rászitázott cimke festéke védi a tükröt. Ezért kell óvatosnak lenni a tollakkal, mert ha oldja a cimkét, abból gond lehet.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) TeeJay


TeeJay
félisten

én mióta van számítógépem meg CD korongom azóta ilyen 200-300forintos
0,5-0,8 mm vastag kék vagy fekete alkoholos filcekkel írom rá a cuccot.
sose volt még baj az alkohol kb 10másodperc alatt elpárolog vagy még hamarabb.

gondolom DVD-nél meg mindegy mivel írsz rá mert ott az adatréteg jóval mélyebben van mint CD-nél.

úgyhogy nem kell itten parázni
tessék bemenni valami írószerbe és venni egy 0,5-0,8 mm minőségi alkoholos filcet és csá.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Én gátlástalanul írok a CD-re fekete 1-4mm-es filccel, ha elrontom a címkét, csak lesatírozom, és írom az újat. De persze volt olyan, hogy nem voltam ennyire lusta és a Millenium CD-re írt kódot elrontván denaturált szesszel alkalmaztam a backspace-t. Azóta is műxik a lemez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#33) PPeter válasza macilaci78 (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Vigyázz azért, ebből könnyen adatvesztés lehet.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) TeeJay válasza PPeter (#33) üzenetére


TeeJay
félisten

DVD-re szabad írni alkoholos filccel nemde?
sőt van olyan lemez amire még alkoholossal is nehezen tudok írni mert valahogy nem akar rá fogni a cucc :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Én kék színű Verbatim Media Marker-rel címkézem a lemezeimet. Ez gondolom nem károsítja...

///

(#36) ssolitude


ssolitude
őstag

Lightscribe,flashlabel rulez.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#37) Frenky87 válasza ssolitude (#36) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Az itteni tesztek szerint a LightScribe rontja a lemez minőségét....

///

(#38) GoldenBear


GoldenBear
csendes tag

alkoholossal se lessz semmi baja szerintem nem éri meg a drágább specko toll

(#39) Montesz


Montesz
csendes tag

üdv! mindenkinek szeretnék hozzászolni a témához:
Szerintem teljesen mindegy milyen filccel irsz a cd-re!Én már sok cd-re irtam simával is és alkoholossal is, nem lett semmi baja!!!Nálatok már előfordult valami probléma ezzel kaocsolatban?

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#40) Csöves válasza Montesz (#39) üzenetére


Csöves
senior tag

Ezzel kapcsolatban, nem. :D

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#41) Montesz


Montesz
csendes tag

Képzeljétek el,hogy jártam...
Kaptam az egyik ismerősömtől kis ragasztós cimkéket amin a nevem és a címem van.Én azt ráragasztottam egy cdm-re.Majd a cd-t beraktam a meghajtóba...nagy zörgés,csörgés kinyitom a cdmeghajtót, cd megvan,de a cimke sehol... :DDD
Na ilyet ne csináljatok

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#42) Pompi válasza Montesz (#41) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nagy butaság volt meg kell hagyni.

Bármit ragasztasz a lemezre azzal kiegyensúlyozatlanná válik a lemez és még az olvasó mechanikáját is elronthatod vele.
Nem beszélve arról ahogy jártál, tehát lejöhet a matrica és az is kárt tehet az eszköznek.

Feel Good Inc.

(#43) tothbe válasza Montesz (#41) üzenetére


tothbe
addikt

ennél jobb sztorim is van cimkézésröl.
Haverom kapott egy cimkenyomó programot és egy kis müanyag eszközt, amivel nem csak boritót, hanem a cd-re korongmatricát is lehetett nyomtatni és ragasztani.
Kis is nyomott vagy 100-at a cd-ire különbözö feliratokkal meg képekkel, stb.
Mivel azonban a cucchoz csak 2db minta matricát adtak, a többit sima A4 papirra nyomta.
Volt otthon Suli-fix ragasztója, azzal megkente, majd rátette és hagyta megszáradni.

Mikor mentem hozzá, mindig furcsállottam, hogy olyan hangos a cd meghajtója, ezért rákérdeztem egyszer, miért nem cseréli ki. Erre mondta, hogy ez már a vadiúj plextor, mert az elözö valamiért teljesen meghalt, ki sem adta a tálcát többet.
Na mondom, ott a kis lyuk, majd azzal jól kinyitjuk(neki ez eszébe sem jutott, de hát sosem volt egy Einstein a srác). Ki is nyilt a cucc, majd kijött belöle néhány barna darab enyhe égett szag kiséretében. Na erre már érdekelt a dolog és szétszedtük az egészet.
Volt benne a tetejéhez ragadva vagy 3 cimke meg ki tudja még mennyi égett meg ott.
És a vicces az, hogy neki föl sem tünt, hogy egy-két cd cimke nélkül jött vissza a meghajtóból, utólag megnéztük, volt amiröl a festékréteg is följött, mégsem vette észre.
Szóval csak óvatosan a cimkékkel. ;]

By(e) Tothbe

(#44) Tom5 válasza tothbe (#43) üzenetére


Tom5
addikt

jáááááj :O

(#45) :AMF:


:AMF:
senior tag

Nekem az alkoholos filccel cimkézett cd-im mind a mai napig működnek. Van köztük 4-5 éves is.
Egy-két dvd-men nekem is vignetta van :), bár azok nagyon ritkán vannak használva. Arra az egy percre (félévente) meg kibírja az olvasó azt a kis rezonanciát, amíg leszedem róla, ami kell. :)

Rémtörténettel is szolgálhatok: szitázatlan Princo Cd-ről 3-4 hónap után csak úgy potyogott az adathordozó matéria! Pedig cimkézve sem volt. Először csak kisebb foltokban vált fel, aztán ha elég ügyes volt a a játékos kedvű próbálkozó, akkor le tudott pöckölni egy kisebb körszeletet is egyszerre...

Sulifix-ről: a tűzőgép biztosabban tartotta volna a cimkéket.:D

(#46) mr_ricsi válasza :AMF: (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Pedig cimkézve sem volt.''
Éppen azért! (A CD-ken a szitázott cimke egyben védőbevonat is. Ha nincs ott, vagy nem megfelelő anyagból van, akkor oxidálódni kezd az alutükör.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) Montesz válasza Pompi (#42) üzenetére


Montesz
csendes tag

Most már tudom, hogy tényleg az volt. de az eszközömnek semmi gondja, a cimkét kiszedtük belőle, a cd-m megvan. Többet nem ragasztgatok össze-vissza mindenféle hülyeséget. :)

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.