Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Mostanában egyre jobban terjed sajnos már a nagyon fiatalok körében is a rendszeres alkoholfogyasztás. Szrintetek mi ennek az oka? A nemrégiben nagy port kavart ''szakvélemények'' az alkopop italokról ( b**ardi breezer stb. ) arra mutattak rá hogy a gyártók így akarnak rászoktatni minnél több embert az italozásra. Szerintetek mekkora fogyasztástól kezdve tekinthető egy ember alkoholistának? Aki minden hétvégén elfogyaszt egy komolyabb mennyiséget az már az? Vagy aki naponta megiszik 1-2 üveg alkopopot? Egyentalán miért iszunk ennyit? Lehet én mozgok rossz társaságban de elég kevés olyan embert ismerek aki csak nevesebb események alkalmával iszik, s akkor is beéri egy pezsgős koccintással...
Várom véleményeiteket, remélem nem lesz halott topik :P

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2) Vikthor válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az ''átlag'' emberek arra fogják, hogy az alkoholtól jobb lesz a hangulatuk/kedvük. Én nem tudom sztem biztos bennem van a hiba, de én ezek nélkül is qrva jól tudom érezni magamat. Alkohol és a cigi meg az enyhébb drogok? Drága is meg vhogy qrvára lerövidíti ezt az amúgy is ''hosszú'' életünket.

Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) MUŁĐER válasza Thulcandra (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

egyetértek az előttem szólóval,én is kipróbáltam,de nem jött be.Egy kicsi mennyiség oké,mert attól tök jó kedved lesz (ez a kicsi mennyiség 1-2 sör,nem több),de ennél több már fölösleges.Meg pénzkidobás.A cigi meg borzalom,utálom mint a szemetet,nem is fogom kipróbálni soha.
Aki alkohol nélkül nem tud bulizni,az rég rossz.Én minden ''segédeszköz'' nélkül is jól tudom magam érezni,sőt!
Viszont elborzaszt az a tendencia hogy egyre több csaj cigizik,és én azt utálom!:((Szerintem egy csaj ne legyen büdös,az most lényegetelen hogy mitől,a cigitől vagy mástól...a környezetemben lévő lányokat is igyekszem leszoktatni róla,párat sikerült (persze nem csak én miattam szoktak le,belátták hogy baromság)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#4) Monya78 válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Monya78
veterán

Teljesen társaság függő ez az alkohol kérdés, Én viszonylag későn olyan 20 éves koromban kerültem olyan társaságba ahol voltak alkoholfogyaszások (ez a munkahelyem :D ) Előtte annyi volt a fogyasztás hogy kb. 14 éves koromban megittam egy 1dl bor..., most annyi /26 évesen / hogy a haverokkal egy héten egyszer vagy kétszer felmegyünk egy kis ivós beszélgetésre, esetleg beugrik egy-két házibuli, lanparty...persze itt sem tolál részegség csak annyi hogy oldodjon az ember...elég sokat vezetek és ha kocsival megyek ezekre helyekre, semmi kényszerüséget nem érzek hogy igyak...

szerintem ez a kényszerüség szó lesz az úr akkor beszélhetünk alkoholizmusról, ha már nem a bulik kedvérért hanem a függőség miatt iszik valaki, akár otthon, akár egyedül...és egyre gyakrabban...

(#5) Vikthor válasza Monya78 (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az ilyen bulik és diszkóhegyek melegágya lehet igen nagy eséllyel a függöségre... sajnos.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) tigga válasza Thulcandra (#1) üzenetére


tigga
tag

Már ne is haragudj a holocaust-nak mi a répa köze van ehez? :((

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#7) mormota


mormota
senior tag

nemtudom.. amióta egyszer annyira beittam, hogy nem tudtam menni azóta nem iszok annyit se hogy jó alaposan becsipjek...

valahogy nem vonz a dolog, meg pénzügyileg se szeretek sokat eltapsolni.

csakhogy a témához is hozzászóljak:
szerintem ez az alkohol tartalmú üdítőital a világ egyik (ha nem a legnagyobb) marhasága, mert tételezzük fel, hogy ezt issza boldog-boldogtalan. rászokik, és miután ''megszokja'' a hatást erősebb kell neki -> rendes alkoholhoz fog folyamodni.

tehát szerintem nagyon káros lehet... meg egyébként is egy 10enéves ne igyon alkoholt:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#8) Thulcandra válasza tigga (#6) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ez csak egy szójáték, sajnálom ha v.ki besértődik rajta...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#9) Out válasza mormota (#7) üzenetére


Out
addikt

en is igy jartam es azota en se iszok, meg teljesen egyetertek veled :C

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#10) mormota válasza Out (#9) üzenetére


mormota
senior tag

egyszer ki kell próbálni mindent... mondják... és igazuk van...

akkor iszok egy pohár bort vacsihoz, ha nagyon megkivánom... meg buliba is kevesebbet járok... és ha ott iszok akkor is valami keveset csak, és bort persze:))

Illusztrálok, tehát vagyok

(#11) Thulcandra válasza mormota (#7) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hát igen. viszont közben eszembe jutott az is, hogy van ennél az alkopopnál roszabb is, hisz amikor ezeket még nem ismertük magyarországon, akkor is láttam fiatalokat inni pl. folyékony zserbót (diólikőr) vagy izesített vodkákat, s nem is csodálom, hisz ezek is édes pancsok, s nem igazán érezni bennük az alkoholt, pedig sokkal több van benne mint egy alkopopban.

epres vodkából egyszer én is megittam egyszer 7 decilitert :U

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#12) vicces


vicces
addikt

szerintem nagyon király az akohol:)
leszámítva azt, hogy nekem már 1,5-2 óra mulva megfájdul a fejem tőle, illetve a közérzetem nagyon rossz lessz.
a másik, hogy egy ideje nem nagyon birja a gyomrom. nme tudom mi a francért. :F
15 éves koromtól kezdetem el inni, de mint a disznó. az 1 tapasztalatom is ilyenre sikerült. képszakadás. nagyon jó volt. aztán jöttk a hétvégék. egymás után.
aztán jött a fű. egy ideig vegyesen nyomtam. végül csak a 2. maradt. /kb 17-18 éves koromig/ ezután már alig tudtam elviselni az alkeszt. lehet, hogy a másik hatása miatt. vagyis nem létező hatásai miatt :D /: nem voltam tőle büdös, nem fájt, soha a fejem, a gyomrom i abszolót jol érezte magát./ csak közben rájöttem, hogy ez a cucc is hülyesség.

ugyhogy most nem is járok bulizni, csak ritkán. tisztán nem az igazi.
eleve fölöslegesnek tartom, ha sok hülye be van zárva egy sötét hangos helyre, és nyomják a tam-tam-ot.

nem teljes, de talán megteszi a véleményemnek.:)

:)

(#13) mormota válasza vicces (#12) üzenetére


mormota
senior tag

namost a buli az lehet többféle is... amikor én mondom hogy buli, én nem dizsire (nagy sötét villódzó terem, iszonyat dobhártyaszaggató tam-tam) gondolok. én ekkor egy olyan helyre gondoltam, ahol szól a zene, le lehet ülni beszélgetni, van bárpult, stb. namost a zene it is lehet hangos de nem annyira, hogy ne lehessen érteni a másik szavát...

szóval a dizsi, meg a bulizós hely mást jelent számomra... és nektek?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#14) Thulcandra válasza mormota (#13) üzenetére


Thulcandra
senior tag

ehhe ez kicsit OFF de a buli nekem mindíg korcsmában, koncerten (metaaal) vagy v.hol kint a szabadban folyik. diszkóban egyentalán nem érzem jól magam, a zenét sem szeretem ami ott megy, s mindíg van 1-2 idegesítő alak aki kötekszik.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#15) Dilikutya válasza tigga (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

van a Machine Head-nek is egy ilyen száma hogy Alcoholocaust. gondolom valami angol szójáték lehet... de ha belegondolsz van benne ráció

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) TrollBalint válasza mormota (#13) üzenetére


TrollBalint
addikt

Buliról nekem is inkább a beszélgetünk egy - egy sör mellett valahol (kocsmában, vagy bogrács gulyás parit mellet :D) Ill. az éventek megrendezésre kerülő lanparty (előnyberészesitva a Diablo :DDD) ahol szanaszét röhögjük magunkat anélkül, hogy innánk...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Az alkoholt igazságszérumnak illetve jellempróbának is lehet használni. Sokszor olyan dolgokat is elárulnak az emberek részegen, amiket józanul nem mernének. És ilyenkor ritkán hazudnak. Másrészt a legtöbb emberben feloldja a belérögzült gátlásokat. Csökkenti a tudatos én befolyását, van, akiből kihozza a benne rejlő állatot/kurvát/... Más meg ül tovább kukán, aztán csak lefordul a székről egy szó nélkül.
Szóval részegen jókat lehet beszélgetni, bár könnyű az igazmondással másokat megbántani. :U

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#18) Thulcandra válasza TheVeryGuest (#17) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hát igen, az alkohol furcsa dolgokra veszi rá néha az embereket, viszont azt nagyon utálom mikor v.ki azt mondja hogy sokat ivott s azért feküdt le v.kivel... erre az alkohol nem kifogás. azt is utálom ha v.ki azt mondja leitatták, mert ilyet sem lehet csinálni, csak az iszik aki akar. (najó van leitatás is, mikor lekötöznek, s a tömnek mint a kacsát)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#19) szucsi válasza Thulcandra (#1) üzenetére


szucsi
őstag

Alkoholizmus a rendszeres, gyakran magányos alkoholfogyasztással kezdődik, ami a hatékony életviteledben komolyan hátráltat. Anyagi, egészségügyi, vagy szociális téren jöhet be az életvitel leromlása.

A heti kétszer-háromszor sörtől, bortól, egyébtől jó társaságban, nem öncélú alkoholfogyasztás mellett lerészegedő gimnazista, egyetemista még nem tekinthető alkoholbetegnek, tulajdonképpen az életkora egyik kulturális-szociális létformáját, társadalmi szerepét gyakorolja.

Ez felsőbbéves egyetemista, kezdő munkavállaló, vagy az első gyerek érkezését váró kismama/kispapa korban pont a szerepek megváltozása miatt elveszti a korábbi vonzerejét, és általában megmarad laza sörözésnek, vagy még annak sem. Nyilván ezt az új közeg és az új szerep fogja meghatározni.

Az alkohol egyébként szorongásoldó hatású, ám fogyasztásakor a szervezet az egyensúly helyreállítására törekedve túlkompenzálja a hatását ellentétes hatású anyagok termelésével, amelyeknek hatása hosszabb lecsengésű az alkoholnál. Ezt gondolom mindenki ismeri: ez a másnapos szorongásos-depresszív hangulatért felelős faktor. A kibillent egyensúlyt aztán, feltéve, hogy a kialakult alkoholundornál erősebb a másnapos lelkiállapot legyőzésére összeszedett pénz és energia, újabb adag szesszel billenti vissza alkoholbeteteg barátunk. Szerencsésebb esetben az alkohol olyan fizikai rosszullétet is okoz egyben, hogy nem merül fel megoldásként a piásüveg, egyéb hangulatjavító ''szerek'', pl: édesség, nagy, zsíros kaják, vásárolgatás, uszoda, stb, viszont bejátszanak.

Itt, vagyis a szőrivel kezelt kutyaharapás technikájával, kezdődik lelki szinten a ''nem azért iszom, hogy jól legyek, hanem azért, hogy ne legyek rosszul'' című játszma, ami szervezettől függően idővel fizikai függőséggel is társul, ahol a normál fizikai-fiziológiai funkciók normális működése is alkoholfüggővé válik, melynek végső fázisa az éjjeliszekrényen elhelyezett vizespohárnyi tömény, ami nélkül a szervezet nem bírja elkezdeni napi működését.

Jelképes mennyiségű alkohol állítólag valóban csökkenti a másnaposságot, bár én magam ezt még soha nem tapasztaltam. De sokan mondják, hogy nagyon kevés szőr is elég arra a harapásra.

(#20) szucsi válasza TheVeryGuest (#17) üzenetére


szucsi
őstag

''olyan dolgokat is elárulnak az emberek részegen, amiket józanul nem mernének. És ilyenkor ritkán hazudnak''

A szorongás, vagyis a gátlások oldása megoldja a nyelvet, de a realitást ellenőrző rendszer is gátlástalanodik.

Sokan tódítanak úgy részegen, hogy ott, abban a pillanatban igaznak gondolják, amit mondanak. (pl: szeretlek, holnap elveszlek feleségül) :D

[Szerkesztve]

(#21) bcs


bcs
aktív tag

alkoholista az, aki:

- többet iszik, mint a kezelőorvosa.
- többet iszik, mint mi.
- nem iszik többet, mint mi, de nem szeretjük.

(#22) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

az alkoholizmus (mint minden más szenvedély) onnét kezdve betegség, ha normális életvitelt nem vagy képes folytatni miatta, rendszeres problémákat okoz a mindennapjaidban. azt hiszem ez a szenvedélybetegség legelterjedtebb definíciója, de majd egy szociális munkás vagy szociológus megmondja yól.

szerk: bár bcs kategóriái is tetszenek... :DDD

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23) szucsi válasza parandroid (#22) üzenetére


szucsi
őstag

UFF #19 :D

(#24) misimagaki válasza Thulcandra (#1) üzenetére


misimagaki
aktív tag

A nagyon fiatalok számára az alkohol fogyasztás egy tiltott dolog gyakorlása, amivel nagyon jól lehet dicsekedni a suliban/akárhol haveroknak. Ez a milyen jól beb@sztam a hétvégén történet.
Azt gondolják, hogy ettől többet fognak érni, mint azok a társaik, akik nem tették ezt meg.
Szerintem ez elsősorban a szülők felelősége.
Előfordult már olyan, hogy a 16 éves hülyegyerek (nem tudok rá jobbat) részegen eltörte a lábát. Egyetlen haverja sem tudta őt elvini kórházba, mert mind részegek voltak. Hirtelen én voltam az egyetlen józan ember a környéken, így engem kért meg, hogy vigyem őt el orvoshoz.
Amikor azt mondtam, neki, hogy haza viszem, és jobb lenne, ha apja rendezné ezt el, mert mégis csak jobb, ha nem derékig begipszelve látja meg őt hajnalban. Erre annyit mondott, hogy apja agyonüti, ha így meglátja. Mire haza értünk a kórházból, akkor már elég józan volt, így életben maradt.
Ha apja leült volna vele beszélgetni egy kicsit a verés helyett talán másképp alakult volna a dolog. Ebből is látszik, hogy az embereket vonza a veszély ;]

Részemről ott van faterom elrettentő példája, akin már erősen megmutatkozott az alkohol sejtölő hatása. Kb. 18 éves (most 31) korom óta nem fogyasztottam semmilyen alkohol tartalmú italt. A konyakos meggyet nem eszem meg, mert konyakos, de a sport szeletet sem ettem sokáig, mert az meg rumos. Engem soha nem titott senki az alkoholtól, de anyám normálisan elmondta a tényállást, így magamtól döntöttem így.
Nem bántam meg.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#25) parandroid válasza szucsi (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

azaz, ya :DDD

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26) parandroid válasza szucsi (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

bakki, beállt a céges net, nem akart mozdulni semerre. bocsi a duplázásért...

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) Notes


Notes
senior tag

Hát igen, amíg a TV-ben főműsoridőben a gyerkőcök azt látják, hogy attól lesznek az ''Éjszaka Császárai'' ha alkoholt isznak akkor ne csodálkozzunk. Egyelőre a fiatalok között az a menő aki cigizik, iszik, de még jobb ha füvezik is. Sajnos a szülők semmilyen erőfeszítést nem tesznek, hogy ez megváltozzon. Pedig az alkohol: öl, butít, és nyomorba dönt...

Romanes eunt domus!

(#28) Thulcandra válasza szucsi (#19) üzenetére


Thulcandra
senior tag

:Y OMFG :Y

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#29) Matr x válasza Notes (#27) üzenetére


Matr x
aktív tag

Ez igaz... Diccsóba valahogy lekeveredtem, apró kiskölykök félrészegen vándorolnak össze-vissza... szájában lifeg egy cigi - és ők a menők...




15éves unokatesóm büszkén meséli, hogy ő már hányszor mattolt be, mennyire bekólázott, stb... és kiröhög engem, hogy én meg nem is iszok, mert az kell, hogy jól érezd magad.

Ezt most a tévé, a tömeg vagy az egész társadalom okozza?

80-as években százával álltak a bringák a kocsmák előtt... Akkor nem a fiatalság italozott nagymértékben, hanem a dolgozó nép.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#30) misimagaki


misimagaki
aktív tag

15 évvel ezelött a kocsmáros megkérdezte a láthatóan fiatal vendégtől, hogy hány éves vagy? A válasz 18-nál kevesebb volt, akkor lehetett indulni haza.
Ha azt mondta a fiatalkorú, hogy az apjának viszi, akkor a válasz úgy módosult, hogy akkor indulás haza, és mondd meg apádnak, hogy ha szomjas ballagjon le ő.
Ezzel szemben most.
Gátlástalan pénzéhes emberek gyermekeink egészségének rovására akarnak meggazdagodni. Az ország pedig asszisztál hozza, hiszen nem történik semmi sem, hogy ne így legyen.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#31) Trak


Trak
addikt

ÁÁÁHHHHH:Y

Az nem iszoK

Hanem : iszom


''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#32) bcs válasza Trak (#31) üzenetére


bcs
aktív tag

már egy jó ideje mind a két forma helyes...

(#33) zaba válasza bcs (#32) üzenetére


zaba
tag

Akkor is!!!

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#34) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Hát a kedves moderátor igazán jelezhetné mi volt a baja a topik eredeti címével az Alcoholocaustal. Kéremszépen. Ez nem sima alkoholizáló topik. ez arról szól, hogy egyre több ember iszik, issza el az eszét, huzza le az életét, agyát stb. a vécééén, s részegen ráadásul (akarva vagy akaratlanul) másoknak az életébe is belegázol, nem ritkán fizikailag is. tönkremenyünk benne. ez alcoholocaust :(((

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#35) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Szerencsére én is ahhoz a kicsiny ''retardált'' csoporthoz tartozom, aki nem iszik rendesen.Ebben az évben kb. 4X ittam eddig és nem is hiányzik. Valóban nagyon sajnálatos, h a mi fiatalság csak ezzel tudja elképzelni a bulizást. Egy szórakozohely közelében lakom és talán a nagy meleg hatására(nem alszom túl mélyen) mostanában mindig felkelek, amikor a bulizó ifjúság hajnali 5kor vonul haza a dizsiből és ordít mint a sakál ok nélkül. Artikulálatlanul néha, neadjisten hungária kiálltásokkal vonulnak az utcán. Most stombaton is ez volt, kiszólt az elsőről 1 lakó, h talán mégsem kéne ordibálni. Erre a válasz(ordítva): Arra való az ablak! Mi mindent nem tanul az ember reggel 5kor! Ilyenkor legszivesebben leballagnék az utcára és beverném a srác fejét és megmondanám neki, ha még1X meglátom itt akkor eltöröm a kezedet. Persze ez nem fog mostanában bekövetkezni, még 1 kicsit gyúrnom kell:DD
A cigizés meg még az alkoholizásnál is nagyobb gyökérség, semmi plusszt nem ad csak rászoksz és utánna már Szükséged van rá. Büdös, drága egészségtelen hobbi. Én betiltanám a Csába!

(#36) #16741888


#16741888
törölt tag

Sajnos ezt a tendenciát én is tapasztalom, hogy a fiatalok egyre fiatalabban kezdenek inni. olyan fiatalt is láttam már aki 13évesen olyan részeg volt hogy menni nem tudott, de az ilyenekkel nem lehet beszélni, saját kárán tanul az ember.
Egyébként az aki hetente/havonta egy két buli kedvéért megiszik néhány pohárkával az nem alkoholista. Az az alkoholista aki anélkül nem tud élni és fizikai kötődést érez a piához. Ezek az olyan emberek akik egy felessel indítják a napot mert különben nem tudnak a szó legszorosabb értelmében létezni,(gyakorlatilag a normális életre képtelenek, remeg a kezük nem esznek, össze vissza beszélnek stbstb.)ha megfigyelitek ezért vannak nyitva már reggel 4kor a kocsmák mert sok munkába igyekvő ember betér ide különben a buszra sem tudnának felszálni. A pia miatt az egész szervezet leépül, igénytelenné válnak, aluszékonnyá, nemtörődömmé, a májuk szépen lassan telitődik méreganyaggal és kb 40-50évesen...

(#37) MLaca válasza Thulcandra (#34) üzenetére


MLaca
őstag

Nekem volt 'bajom' a topik címével. A Holocaust fogalmát ne keverjük bele semmi másba, mert ez egy fix, történelmi eset elnevezése.

http://mlzphoto.hu/

(#38) Trak válasza bcs (#32) üzenetére


Trak
addikt

Igen? Akkor ennyit a magyar nyelvről....
És ki mondta ki, hogy az iszok az helyes???

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#39) joe69 válasza MLaca (#37) üzenetére


joe69
senior tag

bizonybizony, teljesen jogos...

(#40) joe69 válasza Thulcandra (#34) üzenetére


joe69
senior tag

akkor alkoholista valaki, ha reggel ott ul a kocsma elott es varja a nyitast

[Szerkesztve]

(#41) joe69 válasza Thulcandra (#34) üzenetére


joe69
senior tag

ajanlom uss fel egy torikonyvet a 2.vh-nal es olvasd el mi az a Holokauszt

(#42) VIPowER


VIPowER
senior tag

Én minden héten iszom általában,de csak egyszer, amikor buli van,kivéve ha kétszer van buli, mert akkor kétszer,és ha egy hétre elmegyünk valahová, akkor végigissz(uk)om a hetet. Tudom nem helyes(sok okos szerint),de így valahogy jobban érzem magam :) Akkor most kövezzetek meg :DD

(#43) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Akkor én most 1 alkesz állat vagyok amiért az van az aláírásomban ami !? :)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#44) gyufa


gyufa
tag

Nélküled oly rút a világ
Hidegek a nyári éjszakák
Felhõk gyûlnek az égre és
Nem melegít már a napsütés

De ha újra itt vagy velem
A testem te tartsd melegen
Ne hagyj el mindig bennem égj
Sose múljon el ez a szenvedély

Tudom, hogy vársz rám valahol
Édes alkohol
Téged kereslek mindenhil
Édes alkohol

Ha az ajkam sírásra áll
Te legyél ki jókedvet csinál
S ha szívbõl jõ a kacagás
Akkor is te légy a ráadás


Junkies - alkohol

(#45) VIPowER válasza Szőrös  (#43) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekem eddig ez a legszimpatikusabb aláírás itt a PH-n :DD

(#46) gyufa


gyufa
tag

Én is csak akkor iszok, amikor buli van. Ami azért nem olyan ritkán fordul elő :))

Csak ne lenne MÁSNAP!

(#47) Thulcandra válasza MLaca (#37) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Válasz egyben joe69 (#39; #41) üzenetére is.

Tehetek én arról ha pár embernek Hitler és tettei ugranak be róla? fix történelmi esemény elnevezése... hát ez a szó, hogy holocaust már jóval Hitler előtt létezett, és aztán később például a Zombie Holocaust című film miatt sem csinált botrányt a sok ''aktivista''.
Sajnálom ha pár embernek még mindíg rossz emlékei vannak arról az időszakról. De ez még nem jogosít fel senkit hogy betiltsák bizonyos szavak használatát. így az Alcoholocaustot sem!!!

ha aztmondják holocaust rögtön Hitler. Ha aztmondják banánültetvény? kávéültetvény? gyapot? stb. . Ezek miatt sokkal több szörnyűség történt még jóval Hitler előtt, s mégsem kap szívrohamot senki sem ha v.melyikről beszélünk néha. Gondolkozzatok egy picit, s ne legyetek elhamarkodottak, szűklátókörűek...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#48) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Mellesleg köszönöm mindenkinek aki eddig hozzászólt, remélem lesz mégegypár :))

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#49) Loha


Loha
veterán

Szerintem nem a rendszeres alkoholfogyasztással van a gond, hanem a rendszeres részegséggel ami nem ugyan az!

Én rendszeresen iszogatok, szinte kizárólag sört és bort, mert egy jó ebédhez, vagy vacsorához nekem hozzátartozik.
Annak ellenére, hogy rendszeresen iszogatok, részeg még sosem voltam, mert tudom, hogy hol a határ és nem szeretném átlépni...

Az sör, bor hozzátartozik az emberiség történelméhez, és kisebb menyiségben egyáltalán nem káros, sőt mivel a stresszt oldja megfontolt fogyasztása akár egészséges is lehet.

Én a problémát abban látom, hogy a mai fiatalok azért isznak és cigiznek, mert a többiek is azt csinálják, és meg akarnak felelni a többiek elvárásainak.
Aki pedig rendszeresen segg részegre issza magát az a legmenőbb az osztályban, aki pedig nem dohányzik, és iszik szinte kiközösítik.
A szülőknek kellene otthon megtanítani a gyerekeket, hogy hogyan tartsanak mértéket, és példát mutatni kultúrált alkoholfogyasztásból :)



(#50) #16741888 válasza Loha (#49) üzenetére


#16741888
törölt tag

Persze igazad van, nincs is annál jobb mint kánikulában egy jó pohár hideg sör.:C Vagy naponta 1deci vörösbor lefekvés előtt. Ezt még az orvos sem tiltja sőtt javítja a vérkeringést meg jobban alszik tőle az ember.
A dolog akkor kezd gázos lenni ha a szervezeted hozzászokik és nem tudsz nélküle létezni, at már alkoholizmus..
Életemben egyszer voltam nagyon részeg, az éretségi utáni este.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.