Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #89313280


#89313280
törölt tag

Üdv Mindenkinek!
Tapaszatlatok,kritikák érdekelnének a témában szereplő masinával kapcsolatban.
Én a Té-homtól készülök majd venni egyet.
Benne van a 3G modem a csomagban?
Filmnézés,olvasás,egyszerűbb játékok,illetve zene,előadások hallgatásra tervezem a munkahelyemre is.
http://www.t-home.hu/lakossagi/keszulekek/tablagepek/alcatel/alcatel_one_touch_evo7_hd_wifi

(#2) kokokka válasza #89313280 (#1) üzenetére


kokokka
őstag

Szia!

A T-Home-nál nincs benne 3G modul, miért is lenne (tudom, mert most vettem). A T-mobile-nál van, viszont ott sokkal húzósabb feltételekkel veheted meg : 9900Ft egyösszegű + 2 év hűség havi 9950Ft-os havidíjjal!!!! Nem normálisak, komolyan mondom! Van más csomaglehetőség is, de egyik kakibb mint a másik! A készülék viszont kiváló erről biztosíthatlak :)

(#3) kokokka


kokokka
őstag

Kis kedvcsináló :

Designe:

Méret : 197 x 120 x 10 mm
Súly : 350 gr

Kijelző :

Kijelző : 7''
Felbontás : 1280 x 800, WXGA
Típus : IPS, Multi-touch kapacitív

Tulajdonságok :

OS : Android 4.1 (Jelly Bean)
Processzor típus : Rockchip RK3066
Processzor : ARM Cortex A9, Dual Core 1.6 GHz
GPU : Quad Core Mali400 MP4
Rendszer memória : 1GB RAM DDR3
Tároló kapacitás : 4GB NAND Flash
Memória kártya : Micro SD 32GB-ig
Előlapi kamera : 0.3 Mpxl
Hátlapi kamera : 3.0 Mpxl
GPS : Támogatott

Hálózat :

WiFi: 802.11 b/g/n
Hálózati modell : 3G HSPA+ 21 Mbps (eltávolítható modul támogatott)
4G 100Mbps (eltávolítható modul támogatott)
Bluetooth 4.0

Audio és video :

Hangrendszer : Built-in audio chip
Audio formátumok : MP3, WAV, OGG, FLAC, APE, AAC
Video formátumok : DivX, XviD, MPEG-1, MPEG4, H.263, H.264, WMV

Csatlakozók :

USB interface: Micro USB2.0 High speed
Audio interface: 3.5mm jack fejhellgató
Külső interface: Micro SD
OTG funkció : Támogatott külső vezeték nélküli bluetooth egér és billentyűzet
Egyéb : Hangszóró, mikrofon

Akkumulátor :

Akku típusa : 4160 mAh
Standby idő : 200 óra
Töltési idő : 3.5 óra

A csomagban :

Tablet
USB adat kábel
Töltő
Quick Guide

(#4) Teta1


Teta1
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen tabletet nemrégen T-home-tól (wifi only).
Elég jól használható arra, amire vettem: utazás alatt zene, film, tanulás, időnként internetezés wifivel (néhány oldal, lassan töltődik be, gondolom a mérete, és a sok flash tartalom miatt, bár támogatja tudtommal.). Játékokat nem próbáltam, mert nem érdekelnek.
ROOT-olni nem tudjátok véletlenül hogyan lehet? Szeretném leszedni a számomra felesleges gyári appokat, de néhányat (pl: frászbúk, twitter) csak roottal lehet.
Köszi :)

(#5) #89313280 válasza kokokka (#2) üzenetére


#89313280
törölt tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat,és azt hiszem a 3G modul hiánya az én esetemben nem lesz probléma mert az utánad következő hozzászoló írja,hogy az USB-je OTG-és már ha jól írom eztet.
Szóval a Nokia telóm lesz a modem,oszt jó napot,plussz kell hozzá a kábel.

Egyébként tényleg furcsa áron dolgozik a tré-hom.
Ja,az akksija mennyit bír,mire számítsak?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6) #89313280 válasza kokokka (#3) üzenetére


#89313280
törölt tag

Kösz az infót!

Ebből az adatokból csak ez lepett meg:
OTG funkció : Támogatott külső vezeték nélküli bluetooth egér és billentyűzet

Ez vajon látja a telefont is mint modemet?
Van androidra Nokia PC suite.

(#7) kokokka válasza #89313280 (#6) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem látja, bár még nem próbáltam. De elvileg van más megoldás is mobilnetre a tableten. USB mobilbet stick, ami SIM kártyát fogad. Persze nem olyan kényelmes, mint a gyári 3G/4G modul, mert kilóg és vigyázni kell rá, de elvileg működik róla ugyan úgy. Mondjuk egy USB hosszabbítóval azért biztonságosabb.

(#8) kokokka válasza #89313280 (#5) üzenetére


kokokka
őstag

Még nem terheltem agyon aksi ügyben, de az biztos, hogy a készenlétije zseniális. Éjféltől másnap fél tizen egyig nekem egy vonás sem hiányzott a töltöttségjelzőből! Persze ez nem releváns, de kiindulópontnak jó :)

(#9) Teta1 válasza kokokka (#7) üzenetére


Teta1
csendes tag

Nálam nem sikerül OTG kábellel az USB-n keresztül sem pendrive-ot sem billentyűzetet, sem egeret csatlakoztatni a tablethez. Mobilnettel nem próbáltam.

Próbáltam külső táppal ellátott eszköztt is csatlakoztatni, de nem sikerült.
Egy USB hoszt vezérlő nevű programmal próbáltam, ami ezt írta ki:

"Nem találatam s3c USB hoszt eszközkezelőt!
Találtam gyökérhubot, az USB hoszt mód aktív"

Az s3c hibára próbáltam rákeresni, de nem tudtam működésre bírni az OTG funkciót :(

(#10) #89313280 válasza kokokka (#7) üzenetére


#89313280
törölt tag

Mindenképpen leírom a tapasztalataimat.
Kábé még két hetet kell várnom,hogy lemenjen a notebook hűség ideje.

(#11) #89313280


#89313280
törölt tag

:)

(#12) kokokka válasza #89313280 (#10) üzenetére


kokokka
őstag

Kérdeztem a T-mobil-t, hogy lehet-e és mennyiért 3G modult vásárolni külön a HD-ba, de még nem válaszoltak. Jó volna mobilnet-et is használni rajta, de a T-Mobil horror áron adja a 4G-vel felvértezett verziót. Pontosabban nem az ára horror, hanem amit a két év hűség alatt ki kéne fizetni mobilnet-re. ert így egyből nem ér meg megvásárolni...

(#13) kokokka


kokokka
őstag

Ja, rootról meg egyenlőre ennyi : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2609059
Semmi :)

(#14) kokokka


kokokka
őstag

Itt a megoldás ROOT-ra :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2369628

:)

[ Szerkesztve ]

(#15) Teta1 válasza kokokka (#14) üzenetére


Teta1
csendes tag

Nálam ez a módszer sajnos nem működik.

(#16) kokokka válasza Teta1 (#15) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, mert sajnos most nézem, hogy ez a TAB 7 HD-re vonatkozik :( Viszont ez állítólag működik, újraindítás után rootolt lesz a tablet. :

Letöltés, telepítés és indítás : http://data.hu/get/6979970/SuperFlash.rar
Tabon USB hibakeresés bekapcsolása
Várjunk amíg telepíti a drivert, és utána katt a fenti ROOT ikonra
Ezután katt az alsó, narancssárga színű ROOT gombra.
Hagyjuk dolgozni a programot és várjuk meg míg a tablet újraindul.
Újraindulás után már van egy superuser appunk, amia root jogért felelős.

Ez egy itteni kolléga szerint (aero. - köszönet Neki a magyar leírásért) működik, a mai napig is ezzel a root-olással használja az Evo 7 HD-ját. Talán hétvégén kicsit szórakozok vele, de most nem érek rá.
Ha megcsinálod írd meg légyszi, hogy Nálad is rootolt-e a program? De elvileg menni kéne....

(#17) #89313280 válasza kokokka (#7) üzenetére


#89313280
törölt tag

Értem.
Nem valószínű,hogy szállítás közben benne hagynám a kilogó motyót.
Milyen kábelt ajánlasz?
Gyakorlatilag ugyanaz a kábel jó a pendrive-hoz is,mint az általad említett megoldáshoz?

(#18) #89313280


#89313280
törölt tag

Szia!

Kérlek írd majd le a tapasztalataidat (ahogy kokokka ajánlja) ROOTolással kapcsolatban,mert engem is érdekel.
Köszönöm.

(#19) #89313280 válasza kokokka (#7) üzenetére


#89313280
törölt tag

Azt akartam írni,hogy milyen kábelt ajánlasz???

(#20) #89313280 válasza #89313280 (#19) üzenetére


#89313280
törölt tag

Hát ez a hozzászólás,olvasás,szerkesztés nem megy nekem....
Bocsánat mindenkitől,hogy figyelmetlen vagyok.
Több dolgot kell egyszerre csinálnom,ezért van.

[ Szerkesztve ]

(#21) kokokka válasza #89313280 (#17) üzenetére


kokokka
őstag

Elvileg igen, de kérdés, hogy kábelen is tudja-e az OTG-t. Mert ha nem, az cumi. Akkor ugyanis az USB stick hamvába halt ötlet. Márpedig megkaptam a választ a T-től, ők azt írják, hogy valószínűleg ez a megoldás nem működik. Most írtam a gyártónak, rákérdeztem a modulokra, kíváncsi leszek a válaszra. Ha meglesz majd ide is beírom.

(#22) #89313280 válasza kokokka (#21) üzenetére


#89313280
törölt tag

Bennem is felmerült az,hogy megkéne kérdezni magát az ALCATELT!
Mert alapból gyakorlatilag semmi infó nem jön le,csak minimális.
Kíváncsi leszek,hogy neked mit írnak.

(#23) kokokka válasza #89313280 (#6) üzenetére


kokokka
őstag

Kipróbáltam : igen, látja a telefonnal megosztott mobilnet-et WiFi-n :)

(#24) Teta1 válasza kokokka (#16) üzenetére


Teta1
csendes tag

Szia!
Ez a ROOT módszer működik :) :C
Már csak az USB OTG re kell valamilyen megoldás, és minden happy :)

(#25) kokokka válasza Teta1 (#24) üzenetére


kokokka
őstag

Sikerült? :) Én még nem járok ott. Kicsit tartok tőle, hogy nem lehet unroot-olni és ha kell a gari, akkor baj van. Bár azt írják, az unroot-nak is működnie kéne ezzel a programmal.....

(#26) kokokka válasza Teta1 (#24) üzenetére


kokokka
őstag

Jut eszembe: rendelek egy OTG adaptert és jövő héten kiderül, hogy tényleg tudja-e ezt a funciót. Szerintem nem, legalábbis nagyon ilyesmiket olvasgatok a NET-en.

[ Szerkesztve ]

(#27) Teta1 válasza kokokka (#26) üzenetére


Teta1
csendes tag

Nekem van otg kábelem, de nem működik sajnos :(
Unroottal nem próbálkoztam, de ha kell akkor a One Touch Upgrade progival újrarakom a szoftot, és gyári állapotában lesz minden. Legalábbis szerintem :)

(#28) kokokka válasza Teta1 (#27) üzenetére


kokokka
őstag

Én leszedtem ezt a gyári programot, de nincs benne a tabletünk. Az enyémből legalábbis hiányzik.

(#29) Teta1 válasza kokokka (#28) üzenetére


Teta1
csendes tag

A 3g modul helyén lévő műanyag borítást levéve egy E710 típusjel van az enyémen, és a neten több helyen is TCT-nek írták a tab beszállítóját, a típusát pedig E710-nek (TCT E710), az pedig van a One Touch Upgrade progiban.(One Touch E710)
Nálam ezzel működik (de csak USB 2.0-ás cstlakozón, USB 3.0-n nem), már raktam újra a tabot, mert számtalan rootolást kipróbáltam sikertelenül, és volt, hogy belassult utána.
Szerk:
Természetesen ezzel nem bátorítok senkit, csakis saját felelősségére próbálja ki aki akarja!!!

[ Szerkesztve ]

(#30) kokokka válasza Teta1 (#29) üzenetére


kokokka
őstag

Az explorer-em így nevezi pontosan a TAB-ot : TCT ONE TOUCH EVO7HD. Root után (akár sikertelen után is) ha újraraktad a programmal a rendszert, akkor ugyan az a gyári maradt amivel vetted? Visszaáll minden? Csak a gari miatt kérdezem, mert nem attól félek, hogy ettől lesz baja, hanem hogy ha mástól akkor ne hajtsanak el a francba :)
Egyébként itt is azt írják, amit Te mondasz :

http://help.grindr.com/hc/en-us/articles/200301834-Android-Supported-Devices

Ügyes kis lista :)

[ Szerkesztve ]

(#31) kokokka


kokokka
őstag

Nem tudom, hogy mit csinálok rosszul, de nekem nem látja a tabletemet egyik One Touch Upgrade program sem, amiket leszedtem. Nincs a listában vagy legtöbbször (szinte mindig) nem is látja, hogy be van dugva az USB. Melyik van meg Neked és honnan szedted le? Be kell valamit állítanom a TAB-on amiről nem tudok, hogy lássa a PC?

[ Szerkesztve ]

(#32) kokokka válasza kokokka (#31) üzenetére


kokokka
őstag

Nos. Megpróbáltam egy csomó mindent :

Alcatel PC Suite - Nem látja, nem csalakozik mindegy mit állítok a TAB-on
Alcatel Android Manager - Nem látja, nem csalakozik mindegy mit állítok a TAB-on
Alcatel OT Upgrade 1.8.1.9 - Nem látja, nem csalakozik mindegy mit állítok a TAB-on

Még ez az upgrade verzió a legjobb nálam, mert ebben legalább betudom állítani a One Touch E710-es készüléktípust. Persze mint írtam hiába, nem csinál semmit....
És akkor OTG-re egy próba : én feltettem az Y300-asomra, tökéletesen működik, látja is a root-ot és tudnék rá felcsatlakoztatni és lecsatatlakoztatni is eszközöket. Sőt, NTFS rendszerűeket is. Sokan írják, hogy 500Gb-os cuccokat kezel így, amire felkerül ez a program. Neked van átalakítód is és root-olt is a tableted, nézd meg ha gondolod, hogy mit csinál, mit ír ki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.shajul.usbotg

Írd meg légyszi, mi lett az eredmény. Sajnos amíg nincs OTG adapterem én nem tudom tesztelni. Kicsit furcsa, hogy a sima EVO7 tudja :
"A 3,5 milliméteres kimenet alul foglal helyet, ugyanitt található a mikrofon és a microUSB-aljzat is. Utóbbi USB OTG funkcionalitással van felvértezve, azaz a megfelelő átalakítóval akár billentyűzetet és egeret is ráköthetünk a táblagépre." , de a fejlettebb HD verzió nem. Itt egy kép az Y300-amról OTG helper-el :

https://imagizer.imageshack.us/v2/319x532q90/32/qxy2.jpg

Jól hangzik nem? :)

(#33) Teta1 válasza kokokka (#30) üzenetére


Teta1
csendes tag

Igen, újraratelepítés után minden ugyan olyan lett, mint mikor megvettem, minden gyári app települt, root nélküli lett a tabom (ma kipróbáltam).

Én így javítottam/telepítettem:
- One Touch Upgrade letöltése és telepítése az alcatel oldaláról
- Program elindít rendszergazdaként
- Bal oldalon fenn katt a select product-ra, - >one touch E710-et ki kell választani (bal alsó sarok) a select-tel, (jobb alsó sarok)
- A táblagépet kikapcsolva, a hangerő gombot felfele nyomva (folyamatosan) a számítógéphez kell csatlakoztatni a tabletet (Nálam csak USB 2.0-n működött, 3.0-n nem)
-Ekkor megjelenik a programban angolul (remélem jól fordítom :) ), hogy:
fel kell legyen töltve az akksi 100%-ra, alatta, hogy ne szakítsa meg a kapcsolatot, míg a frissítés zajlik, alatta: a frissítés alatt maga a frissítés az ő szerverükről töltődik le, ez kb 300 mb (igazából 800 körül szerintem) Végül, pedig, hogy töröl minden felhasználói adatot, és előtte van egy négyzet, amit be kell pipálni.
-Ezután katt a jobb alsó sarokban az Upgrade ikonra, és elkezdi a frissítést.
-Kb 15 perc, és kész. Kiírja mikor húzhatod szét az usb kapcsolatot.
Tab bekapcs, (olyan, lesz, mint a legelső bekapcsolásnál) Hosszú betöltés, utána a tablet beállítása (wifi, google fiók...)

[ Szerkesztve ]

(#34) Teta1 válasza Teta1 (#33) üzenetére


Teta1
csendes tag

Azt elfelejtettem beleírni, hogy mikor a tabletet csatlakoztatod a géphez kikapcsolva, hangerő felfele gombbal a Kábel drivere automatikusan települ, ez egy kis időt vesz igénybe, de utána menni fog, és látja a program a tabletet.

Nálam az USB OTG helperrel sem működik a pendrive csatolás, külső táppal sem. Ugyan úgy kiír mindent, mint a képen, amit feltöltöttél, de mikor csatlakoztatom a pendrive-ot, azt írja, hogy "a meghajtó nem található".

(#35) kokokka válasza Teta1 (#33) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, megpróbálom így is. Eddig csak simán, bekapcsolt állapotban dugtam a PC-re, de így nem látta, ezek szerint azért, mert nem úgy csináltam ahogyan írtad. AZ OTG-ért kár, de nem egy katasztrófa (főleg, hogy BT-ről működik), mobilnetes telefont WiFi hostpotra állítva remekül megy.

(#36) kokokka


kokokka
őstag

Hangerő fel, közben USB bedug : Az eszközillesztő szoftver telepítése sikertelen volt. Hiába próbáltam többször is, nem megy :(

(#37) Teta1 válasza kokokka (#36) üzenetére


Teta1
csendes tag

Akkor próbáld innen letölteni a drivert - szerintem az autoinstallert:
[link]
Ha nem működik az usb driver telepítővel, akkor telepítsd a moborobo nevű progit, az hátha felrakja.

[ Szerkesztve ]

(#38) kokokka válasza Teta1 (#37) üzenetére


kokokka
őstag

Időközben rátaláltam az RK USB telepítőjére és fel is tettem. Így már látja az eszközkezelőben ha ezzel a módszerrel akarom indítani, de az Upgrade program semmit sem csinál :( Az is érdekes, hogy ha media vagy kamera módban indítom az USB-t akkor itt az eszközkezelőben kiírja, hogy Alcatel EVO7HD. Ha meg USB hibakeresést kapcsolok akkor ezt : "ONE"

[ Szerkesztve ]

(#39) Teta1 válasza kokokka (#38) üzenetére


Teta1
csendes tag

Kikapcsolva próbáltad? Ha igen tedd fel a moborobo progit, annak a linkje is az általam linkelt oldalon van.

(#40) kokokka válasza Teta1 (#39) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, kikapcsolva próbáltam. Mobo fent van jön a próba...

(#41) kokokka válasza kokokka (#40) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt látom az eszközkezelőben, de a program nem csinál semmit :( Milyen OP-t használsz?

[ Szerkesztve ]

(#42) Teta1 válasza kokokka (#41) üzenetére


Teta1
csendes tag

Win 7 64 bit- et használok.

(#43) kokokka válasza Teta1 (#42) üzenetére


kokokka
őstag

Én is. Egyszerűen nem értem. Neked is ezt írja ki? Még annyi eszembe jutott, hogy legelőször Te is root nélkül próbáltad?

(#44) Teta1 válasza Teta1 (#42) üzenetére


Teta1
csendes tag

Próbáld innen letölteni, és telepítsd (XDA-s link):
[link]

ROOT nélkül csináltam meg először, de ROOT-tal is működik.

[ Szerkesztve ]

(#45) kokokka válasza Teta1 (#44) üzenetére


kokokka
őstag

Zöld pipával jelzi a program, hogy az ADB interface már already.

(#46) Teta1 válasza kokokka (#45) üzenetére


Teta1
csendes tag

Akkor próbáld újra, ahogyan leírtam tablet kikapcs...
Esetleg még a ZhuoDaShi felteheti a drivert:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47) kokokka válasza Teta1 (#46) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt már feltettem délután, de semmi változás nem történt, így le is töröltem. Eligazodni sem lehet rajta. Xsak azt nem értem, hogy Neked mit kellett feltenned ahhoz, hogy működjön? Neked is ezt írja az eszközkezelő, amikor hangerő fel + USB bedugással csatlakozol? Próbáltam több kábellel is, de semmi eredmény. Amíg ez nem megy nem merem kirootolni....

[ Szerkesztve ]

(#48) Teta1 válasza Teta1 (#46) üzenetére


Teta1
csendes tag

A 4.0 nem töltődik...
2.4.1

(#49) Teta1 válasza kokokka (#47) üzenetére


Teta1
csendes tag

Ugyan azt írja az eszközkezelő, mint neked.

Az a baj, hogy kb 10 féle rootoló progit felraktam, hátha sikerül, de hogy melyik rakta fel azt drivert nem tudom :(

Szerintem a tablethez kapott kábellel próbáld csak.
Az usb kábelt szerintem alaplapi usb slotba dugd be, ne előlapiba. A telefonomnál az volt a gond anno, hogy nem alaplapra dugtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#50) kokokka válasza Teta1 (#49) üzenetére


kokokka
őstag

De azt írtad, hogy már root előtt is próbáltad. Akkor viszont nem rootprogram rakta fel....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.