Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) trebrona válasza grafnet (#29350) üzenetére


trebrona
nagyúr

Na erre viszont már én sem emlékszem. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29352) grafnet válasza trebrona (#29351) üzenetére


grafnet
veterán

:Y
Én kérek elnézést!

:R ;]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29353) #84490496 válasza grafnet (#29352) üzenetére


#84490496
törölt tag

Felrakható,de bitang lassú lesz. Anno próbáltam. Nem javasolnám. A memória "bővítéséhez" meg lehet swap-ot létrehozni sd-re, azt a mokeee támogatja ugyan ( Köszönet újra Bagyusznak a kernelekért! :R ) de ahhoz egy C6-os sd kell( inkább javasolt, a 10-es meg nem annyira gyorsabb,mint amennyire sérülékenyebb..) és cwm-ben kellene a swapot létrehozni ,amit a machfixes néha elb**z...

Sry,hogy belepofáztam! :R :R :R

(#29354) trebrona válasza #84490496 (#29353) üzenetére


trebrona
nagyúr

Micsoda arckép! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29355) grafnet válasza #84490496 (#29353) üzenetére


grafnet
veterán

Erről a swap dologról tudsz nekem bővebben mesélni.
Most a Mokee van rajta, mert a Bagyusz félét nem tudom leszedni. Ki is próbálnám.

A CL6 vs CL10-ről is írhatnál bővebben, mert én mindenhova CL10 U3-asat ajánlok. Ami nem olcsó viszont baromi gyors.

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29356) grafnet válasza #84490496 (#29353) üzenetére


grafnet
veterán

Na, sem a swap-ról, sem CL6 vs. CL10-ről nem tudunk meg bővebbet Fakirr1 kollégától.

Így tényleg csak belepof@zás volt.

:((( :O

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29357) #84490496 válasza grafnet (#29356) üzenetére


#84490496
törölt tag

sorry, de kb havonta ha egyszer benézek,akkor már az nagy szó.. Rég elhagytam már ezt a topicot..

Ami a lényeg: a C10-es kártyákat illeti, két probléma van: Az egyik,hogy nem mindet támogatja a kernel( értelemszerűen az újabbakat kevésbé) a másik,hogy az adat írás/olvasási sebesség aránya kevésbé optimális,mint a c6-os kártyáké.A 10-es olvasási sebessége -elméletben-gyorsabb,mint a hatosé( észrevenni nem fogod :) ) viszont az írási sebesség közel azonos...

A C6-os kártyákat inkább javasolnám ( főleg tartósabb használat esetén-lásd swap,ahol folyamatos írás-olvasási ciklus van..), mert kb azt a szintet tudja,amit elvársz,tartósabb picivel az optimalizáltabb írás/olvasás miatt és mert kb árban ugyanott van,mint egy "mezei" c4-es kártya..

A swap lényege: átmeneti cache-t(gyorsítótárat kb..) hoz létre az sd-n,amit a rendszer memóriaként kezel.Folyamatosan ír/olvas onnan is. Kb olyannak képzeld el,mintha a pc-dbe beraknál még egy ram modult..

Még egyszer elnézésed kérem,hogy nem "azonnal" reagáltam, de mint említettem: ebbe a topicba átlag havonta egyszer nézek kb vissza.. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#29358) grafnet válasza #84490496 (#29357) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi az infókat!
A swap beállításoknak hol lehet bővebben utána nézni? A paraméterezésről olvasni?

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29359) #84490496 válasza grafnet (#29358) üzenetére


#84490496
törölt tag

www.androidlegend.com/how-to-increase-internal-memory-of-your-android-mobile-using-cwm-recovery

(#29360) grafnet válasza #84490496 (#29359) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!
Nézem!

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29361) aytukabozs válasza #84490496 (#29357) üzenetére


aytukabozs
addikt

szerintem nem kéne magyarázkodnod, amennyit letettél itt a topicban simán megteheted hogy 'csak' beleugass...

Elnézést kérned meg főképp nincs miért.
Az iránymutatást megadtad, senkit nem harap meg a google ha keresni próbál.

Toldi se vitte fel Laczfit ölben budára, csak megmondta merre menjen...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29362) grafnet válasza aytukabozs (#29361) üzenetére


grafnet
veterán

Lehet, hogy a gugli a barátom, de ha nem tudok tőle kérdezni, akkor nem fog válaszolni!
Mivel én még nem érettségiztem angol nyelvből, így nehéz a kérdést feltenni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29363) #84490496 válasza aytukabozs (#29361) üzenetére


#84490496
törölt tag

Igazad is van,meg nem is. Ha segíteni akarok- márpedig az a célom- akkor jogosan kérik a magyarázatot az álláspontomra! :) Ne haragudj,ha így állok a témához :R

Grafnet:
Keresek majd otthon egy magyar leírást,hogy érthetőbb legyen.. Kb 6-7 körül érek haza,utána. Sry.. :R

[ Szerkesztve ]

(#29364) grafnet válasza #84490496 (#29363) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm a pozitív hozzáállást!

Ha, kapok egy linket - amit mégegyszer köszönök -, onnan már el tudok indulni, mert olvasni / fordítani / megérteni sokkal könnyebb még a nyelvtudás hiánya mellett is!

Ha van magyar leírás, akkor meg aztán pláne könnyebb, mert csak végig kell menni és kész.
Annyira nem létkérdés ez, hogy most azonnal neki állj keresni! Ha kéznél van bedobod a köztudatba.

Van, most mit olvassak meg fordítsak. P8 dual-osítást dobták be, s az most éppen jobban érdekel.
De, ezt is mindenképpen végig nyálazom.

:R :R :R

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29365) #84490496 válasza grafnet (#29364) üzenetére


#84490496
törölt tag

Egyetlen félig magyarosított leírást találtam ( kugli fordított,az olvasható egyből :D ) , de ez spec pont jól leírja képekkel is,hogy hogyan lehet megcsinálni és miért is lehet (?) jó a swap...

Konkrétan itt van...

(#29366) grafnet válasza #84490496 (#29365) üzenetére


grafnet
veterán

Köszönöm a segítséget!

Van baj a magyar nyelvvel...

[ Szerkesztve ]

Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 7; Huawei Mate 10 Pro + Honor Band 6

(#29367) #84490496 válasza grafnet (#29366) üzenetére


#84490496
törölt tag

Jó a magyar nyelv... Most nem mondom,hogy a francia sem rossz ;) Inkább az a probléma,hogy kb a 2.3-as android óta nem nagyon használ senki swap-ot, mert az utóbbi 2-3 év telóiban van annyi ram és tárhely,mint egy átlag pc-ben 3-4 éve...Egyszerűen nincs szükség a swap-ra már...

(#29368) Victoryus


Victoryus
addikt

Kaptam egy ilyen telefont. Látom, van rajtra hdmi is meg is örültem, de csak 720p-ben játszott le filmet a full hd tv-n is. Alap gyári rom van rajta most.
Van rá lehetőség, hogy full hd-ben is kiadja a tartalmakat tv-re?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29369) aytukabozs válasza Victoryus (#29368) üzenetére


aytukabozs
addikt

Csak tippelek, de nem lehet hogy a GPU nem tudja?
Azért ez egy majd' 6 éves vas.
Őszintén szólva 1* rendeltem hozzá egy HDMI adaptert, nem működött, aztán hagytam is a francba' mert a 4.1 rommal megjött a miracast is :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29370) mustang08


mustang08
aktív tag

Sziasztok!
Valaki fel tudná rakni a legújabb bagyusz féle cm-et? Sajnos a devhost-os linkek nem működnek.

(#29371) rana97


rana97
újonc

Sziasztok! :)
Régóta olvasok a témában és már többször is cseréltem romot az oldalon ajánlottak közül, de még most először írok hozzászólást.
A lényegre is térnék, tehát néhány napja felraktam a "yaka" nevű felhasználó által ajánlott Mokee 4.3-at a telómra. Sikerült is elsőre, de a telepítés során nem vettem észre, hogy a gapps letöltése megszakadt és egy hibás gapps-t próbáltam felrakni, nyilván nem sikerült :D. De a rom sikeresen települt és tökéletesen működik is. :) Azonban az érdekelne, hogy a gapps hiánya okozhat valami problémát a telefonnak vagy van valamilyen befolyással a hétköznapi használatra? (persze nincs Google Play, és hasonlók, de ezek hiányát annyira nem érzem) Utólagosan megpróbáltam telepíteni a gapps-t, de akkor a rendszer indulása után egyfolytában csak a folyamat bezárása képernyő jelent meg különböző alkalmazásoktól és használhatatlan lett. Szóval újrakezdtem és ismét felraktam a romot szintén gapps nélkül. Ezzel az alkalommal viszont a billentyűzet zárta be magát folyton és írni sem lehetett vele. Szóval gyorsan feltelepítettem egy Total commandert és a rendszerkönyvtárból kikeresve újratelepítettem a billentyűzetet, ami megoldotta a problémát, viszont minden újraindítás után ezt meg kell csinálnom, különben nem megy a billentyűzet. :/
Illetve push értesítéseket sem kapok sem a Messengertől, sem a Facebooktól, pedig elvileg fut a push szolgáltatás és a netem sem szakadozik vagy ilyesmi. SMS-t megkapom rendesen, csak mást nem. :)
Elnézést, ha ez így elsőre rengeteg, de ha valaki tudja mi történt a telómmal vagy mit ronthattam el, és elmagyarázza nagyon hálás lennék.
Előre is köszönöm a segítséget, és szép napot mindenkinek! :))

(#29372) helixP válasza rana97 (#29371) üzenetére


helixP
nagyúr

Húzd újra a romot, ezúttal Gapps-szal és szerintem nem lesz gond. ;)
Amúgy simán lehet, hogy belezavar a gapps hiánya az értesítések elmaradásába.

[ Szerkesztve ]

(#29373) rana97 válasza helixP (#29372) üzenetére


rana97
újonc

Köszönöm a gyors választ :))
Megpróbáltam már újra az egészet az elejétől, de a telepítés után egymás után adta be az alkalmazás nem válaszol képernyőt és annyi ilyen nyílt meg elsőre, hogy mást nem is tudtam elérni. Ez történt akkor is, amikor utólagosan próbáltam telepíteni a gapps-t, mikor láttam, hogy nem sikerült (mert az említett jelenség következett be) akkor elkezdtem elölről. De ha gappst is telepítem sajnos mindig ugyanez az eredmény. :/
Mindenesetre megpróbálom még egyszer. :))

(#29374) trebrona válasza helixP (#29372) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szvsz semmi köze a a gapps-nak az értesítésekhez.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29375) trebrona válasza rana97 (#29373) üzenetére


trebrona
nagyúr

Telepítés előtt ugye van factory reset, TWRP-ben, CWM-ben, nem hagyod ki?

(#29376) aytukabozs:
Felmerült bennem is, de gondolom a rom letöltője mellett volt a gapps csomag is.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29376) aytukabozs


aytukabozs
addikt

meg odavaló-e a gapps?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29377) rana97 válasza trebrona (#29375) üzenetére


rana97
újonc

Clocwork mod recovery-vel csináltam, nem a TWRP-vel. :)
wipe data/factory reset aztán wipe cache és a dalvik cache, aztán telepítem a romot és gappst. Az én meglátásom szerint minden rendeltetés szerűen történik, de valamit nyilván elrontottam, ha mégsem jó :N :W

https://drive.google.com/drive/folders/0ByTcWznGhxjvOGNyY3I5Z1ZsSW8 Ezeket használtam a telepítés során

[ Szerkesztve ]

(#29378) trebrona válasza rana97 (#29377) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor elárulod melyik gapps csomagot teszed fel? :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29379) rana97 válasza trebrona (#29378) üzenetére


rana97
újonc

gapps-CM10.2-2013.09.28_OT-995 ezt a csomagot használtam minden alkalommal.

(#29380) trebrona válasza rana97 (#29379) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azzal működnie kellene.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29381) rana97 válasza trebrona (#29380) üzenetére


rana97
újonc

Megpróbálom akkor ismét felrakni. :) Meglátjuk, lehet tényleg én hibáztam el valamit.
Mindenkinek köszönöm a segítséget és a gyors válaszokat! :)

(#29382) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Rendeltem egy új akksit az "akku.hu"-ról a még prímán működő telómhoz,de sajna szart küldtek,teljesen mélymerűlt,nem tér magához,hiába hagyom rajta a töltőn akár orákat is,csak ki-be kapcsol a töltésjelző zöld jelzés. Próbáltam bebikázni,de semmi, ugyanaz a szitu :( Szóval megpróbálok egy cserét kérni,ha az sem lesz jó,akkor lóvé vissza.

(#29383) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Hello!

Van itt még valaki? Sajnos már semmilyen fájl nem elérhető a telefonhoz, dev host is kuka (remélem átmeneti) és a google drive-os meg a shared-es linkek is mind töröltek már.

2db OT-995-öm van, mindkettő ICS-en, legalább egyet szeretnék használni 4.4-el. 16GB-os cl10 microSD van.

Elvileg nekem csak a legutolsó CWM kellene, meg a legutolsó KK H1N1 vagy Paranoid beta. Fastboot driver elvileg van a gépen már...
Az se lenne rossz, ha egy 2.3.6---->4.0.x ROM lenne elmentve. Mediafire-re tudok tükrözni, ha valaki elküldi.

Lényegében, ha visszajön a dev-host az megoldja a problémáim 99%-át.

Áááá zsír, yaka gdrive-ja 1 oldallal visszább még megy. A legfontosabbak fenn vannak.

[ Szerkesztve ]

(#29384) #56710400 válasza quailstorm (#29383) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, még vagyunk itt páran :) Nálam ma is mindennapos használatban van a kis OT995, Mokee 4.3-as ROM- jával maximálisan meg vagyok elégedve.

(#29385) quailstorm válasza #56710400 (#29384) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, az jó. Dev-host másoknak se működik? Egyáltalán semmit nem lehet letölteni.
OT-995-nek ma nekiesek. Elsősorban édesanyámat akarom betanítani, aztán remélem megörökli a ZTE-m. Amiben az a gáz, hogy ugyan 2 mag meg 1GB RAM, de csak 4.2.2 és HD videó sincs (MT6572, Blade Q).

Látom dev-hostnak idén se FB-je se twittere nem frissült. Remélem ez nem azt jelenti, hogy kuka az egész...

[ Szerkesztve ]

(#29386) #56710400 válasza quailstorm (#29385) üzenetére


#56710400
törölt tag

Igen, valami nagy gáz van a dev-hosttal. Én sem tudtam tölteni róla.

(#29387) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Na megjött az új akksi.szépen el is indúl a teló vele. Van benne 75 % kraft még,csak egy bibi van,nem tudja tölteni ! Elindúl a töltés,de le is ál azonnal. Ez ismétlődik amig ki nem húzom a töltőt. Kikapcsolt állapotban is ugyan ez a szitu (a zöld töltésjezó csík megjelenik,picit tölt,majd eltünik,megjelenik a telenor felirat, és ez ismétlődik) Az érinkezők is rendben vannak. Szóval ez így gáz,mert ha lemerűl,nem fogom tudni tölteni :( (Az öreg akksival működik,(tölt) Ilyenkor mivan ?? Talán más az akksi elektronikája ami a töltést szabájozza ?

[ Szerkesztve ]

(#29388) quailstorm válasza DonMarco (#29387) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vagy nem tetszik neki az akku elektronikája, vagy valamiért nem elég a töltő (esetleg hibás az akku). Nekem a ZTE-m ugyanezt csinálja 700mA-es töltőn, 1A-es a gyárija. Nagyobb töltőn kívül mást úgyse tudsz megpróbálni.

Meg van ebayen ilyen konnektorba dugós töltő.

[ Szerkesztve ]

(#29389) DonMarco válasza quailstorm (#29388) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Próbáltam 1 A töltővel is de ugyan az a helyzet :(

(#29390) #56710400 válasza DonMarco (#29389) üzenetére


#56710400
törölt tag

Rossz az aksi, vidd vissza!

(#29391) DonMarco válasza #56710400 (#29390) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Már a harmadikat hozatom,de egyiket sem tudja tölteni. Szerintem más ezeknek az akksiknak töltö elektronikája. :(

[ Szerkesztve ]

(#29392) songoku1981 válasza quailstorm (#29383) üzenetére


songoku1981
tag

Ha kell eltudom külden Bagyusz romjait megvan A 2.3.6 a kit katig meg a xaomi is

(#29393) quailstorm válasza songoku1981 (#29392) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Örülnék neki. Fel tudod rakni tárhelyre, vagy inkább elküldöd, és én tegyem fel?
GDrive, Mediafire és MEGA talán megbízható.

(#29394) trebrona válasza quailstorm (#29393) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amit csak találtam a gépemen, feltettem Mega-ra: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29395) quailstorm válasza trebrona (#29394) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszönöm szépen!

Úgy néz ki, csak vissza lehet pótolni a linkeket.
Lehet a logoutos leírásba is bele kéne tenni őket.

MEGA-ra amit felraktál, az marad, vagy kell a tárhely, és szedjem le én aztán rakjam fel újra?

(#29396) trebrona válasza quailstorm (#29395) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyelőre biztosan marad, nem hiszem, hogy az 50 GB mostanában fog betelni. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29397) songoku1981 válasza quailstorm (#29395) üzenetére


songoku1981
tag

Ha hiányzik valamelyik azok közűl amit Trebrona küldött szólj átküldöm meg megvan még a GB ICS bootoló gépről meg One touch unpgarde is ha kell. Elküldöm mert nem tusom hogy kell tárhelyre tenni még nem csináltam

(#29398) quailstorm válasza songoku1981 (#29397) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az utókornak megőrzésre én egy dolgot tartok fontosnak, a 2.3.6-ról gyári 4.x-re való upgradet. Hogy azt one touch upgrade nélkül lehet-e, azt ti tudjátok.

Akkor küldjek e-mail címet privátban?

Bár ahogy elnézem, a legutolsó CWM az mindkét bootloaderrel megy, és a ROMok is elvileg. Szóval itt nincs olyan szigorú megkötés BL-t tekintve, mint más telefonoknál tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#29399) songoku1981 válasza quailstorm (#29398) üzenetére


songoku1981
tag

Igen. De lehet hogy csak este fele tudom elkdeni őket.

(#29400) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Tanácstalan vagyok,most akkor honnan lehetne új,eredeti tipusú aksit szerezni ami tuti működik is ?

(#29401) ORCA58 válasza DonMarco (#29400) üzenetére


ORCA58
addikt

Fogalmam sincs. Kb. egy éve én is próbáltam venni. A 3. után feladtam, lemondtam a telóról. Csak pót készüléknek kellet volna, de fél napot sem bír az "új" aksival.

(#29402) DonMarco válasza ORCA58 (#29401) üzenetére


DonMarco
aktív tag

Hát ez szomorú akkor :( Én is a harmadikat küldtem vissza már az "akku.hu "-hoz mert egyiket sem tudta tölteni (az öreget meg simán tölti) Hiába stimmel a telóba,nem azonos a modelszám,szerintem ez lehet a gond. Most teszek egy utolsó próbát, ebayen találtam eredeti modelszámu, új,utángyártottat egy német cégnél. 3-ronygyért még nem is lesz sok. Szóval próba cseresznye.

[ Szerkesztve ]

(#29403) mustang08 válasza DonMarco (#29402) üzenetére


mustang08
aktív tag

Szia!
Én két évvel ezelőtt ilyen aksit rendeltem az aliexpressről. Nekem tökéletesen működik azóta is.

(#29404) DonMarco


DonMarco
aktív tag

Üdv ! Megjött az akku németből.4 napja használom,eddig príma a cucc. Szóval nagyon nem mindegy a tipusszám !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.