Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Albérlet

Hozzászólások

(#151) keIdor


keIdor
titán

Kiadó egy szoba Győr belvárosában egy fő részére, a Kálvária u. mellett. Felújított lakás, minden új. Háziállat sajnos nem megengedett, érdeklődni privátban! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#152) lorcsi


lorcsi
veterán

érdekes cikk a pesti albi helyzetről...
elég jó dolgokat ír
jó sz.r4 a helyzet :((

(#153) hoffman_ válasza lorcsi (#152) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ne is mondd, épp keresőfélben vagyok, de valami elképesztően vacak a helyzet, nevetséges árak és/vagy feltételek vannak, nem is látom a végét. a cikkben szintén van még pár reális és lehangoló tény.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#154) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Kiadó lakást vagy szobát keresek Székesfehérvár és környékén. Az elképzelésem max 40+rezsi komplett lakásnál és max 20+rezsi szobánál. Bútorozott, bútorozatlan mindegy. Nem iszom, nem dohányzom, egyedülálló vagyok, dolgozom és a kedvenc elfoglaltságom, hogy a szobámban ülök és úgy teszek mintha nem is léteznék. Ha van tippetek vagy akármi, szívesen fogadom a privát üzeneteket.
Hosszú időre költöznék, minimum 2 év.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#155) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Én nem kivenni szeretnék , hanem majd inkább kiadni. A kiadásnál mennyi kaukciót szoktak kérni előre? 2-3 hónapot? Az albérlet az APEH felé is be lenne jelentve így lenne róla határozott idejő szerződés is stb.

Bútorozott vagy inkább bútorozatlan lakást könnyebb/jobb kiadni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#156) valkesz93


valkesz93
csendes tag

Sziasztok, Alberlet keresessel kapcsolatba szeretnek segitseget kerni. 23 eves kent korombeilekkel szeretnek egy alberletet ahol egy kulonallo szobara palyazok. A gond az, hogy csak 3 honapra kellene. Tudnatok tanacsot adni, hogy hol talalhatoak olyan forumok ahol egyetemistak adnak ki szobakat, netan Erasmus idejere?

(#157) ReyFox


ReyFox
csendes tag

Székesfehérváron albérletet keresek 60+rezsi környékén. Aki tudna segíteni az kérem privátban jelezze, köszönöm!

(#158) virit


virit
újonc

Egy érdekes írást, történetet (https://kodolanyilehuzohaz.tumblr.com) osztanék meg, amit mindenkinek érdemes elolvasnia, aki albérletet keres vagy keresni fog. Szerintem a felelős döntésekhez elengedhetetlen a költségek pontos ismerete, legalábbis azok nagyságrendjének és egységárainak az ismerete. Ez a fix összegű, jól ellenőrzött havi bérből élők esetében elengedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#159) ittakary


ittakary
nagyúr

albérletet kiadásánál megkerestek egy lehetőséggel, hogy kivenné a lakást egy CÉG és külföldi (német) embereket hozna ide dolgozni (elméletileg az IKEAba)

ez nektek mennyire szimpatikus? én mindig közvetlenül az emberrel szeretek szerződést kötni... és mivel a cég veszi ki, honnan tudom hogy:

- tényleg annyi embert hoz amennyit mond
- lehet hetente havonta váltogatnák az embereket (ezt sem köthetem ki)
- ha lenne ilyen fluktuáció, nyilván az amortizáció is tetemesebb lenne (az emberi jellem miatt: ami nem az enyém, és úgyis csak kis ideig maradok, telibeszarom és nem vigyázok rá)
- felelősséget ki viszi? oké, kaució a kezemben marad, de honnan tudom hogy mégis KI lakik ott és ki mit tett?

90% hogy ebbe nem fogok belemenni, de kíváncsi vagyok a véleményetekre

[ Szerkesztve ]

(#160) ittakary


ittakary
nagyúr

nagyon pörög a topik :D

(#161) béke


béke
aktív tag

:D Hát nem igazán lenne jó az ha nem tudod ki/kik járkálnak a lakásodban!! Főleg ha azt bejelenti egy kedves valaki,akkor meg főként nem tudsz felmutatni semmit ha a 1.2.3.4.5 fő össze vissza cserélődik.!! Vigyázz ezzel!!

Pedig pont ide szerettem volna biggyeszteni egy Albérletet keresek hosszútávra 3 Fős Család részére. Feliratot :)
Azért ha valaki rá lesne keressen meg privátban köszönöm.

Alá írás :)

(#162) Sukta 95


Sukta 95
tag

sziasztok! 4. keruletben keresek kiado szobat, surgosen, egy fix munkajellyel (gyogyszergyar) rendelkezo 50 eves ferfinek. nem nagyok az igenyek, csak egy agy, valamint, hogy minel elobb koltozheto legyen. ha valaki tud valamit, jelezze kerem! :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#163) #74018560


#74018560
törölt tag

Új lakóim lesznek, akarok irtani egy papírt, hogy ha nem fizetnének, akkor kipakolhatom őket. Hogy megy ez, közjegyzőnél kell találkozni nekem velük? :F

(#164) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Nem tudom, érdemes-e ide írni, de hátha:

Van egy szerződés, mai január 1-ig szól, de a lakó már most ezen a héten ki akar költözni, visszakapni a kauciót stb. Ilyenkor mi a helyzet, mit lehet csinálni?

We are only Stardust...

(#165) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!

Nem tudom, mennyire off kérdés, de biztos van valakinek tapasztalata hasonlóval.

Digi netet be tudok köttetni magamnak albiba anélkül, hogy zargatni kelljen a tulajt bármiféle igazolásért?
Hűség nélküli szolgáltatás lenne (csak net), és a saját nevemre kéne, mert akkor fizetné a munkahelyem.

(#166) Studi válasza FoxiestFox (#165) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom, mennyire aktuális még: tőlem hozzájárulást kértek a tulajtól. Ha jól emlékszem volt valami formanyomtatvány a honlapon, de lehet, hogy magunk írtuk.

(#167) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!
Ha jár erre valaki,akkor kérem segítsen :R

Ismerősöm sürgősen (már mai nappal) albérletbe kell, hogy költözzön :( Egy közepes testű, szobatiszta, kiskertbe vágyó kutyussal.
Veresegyház környéki települések ideálisak a munka miatt.
Például: Fót,Dunakeszi,Göd,Vác,Gödöllő,Mogyoród,Őrbottyán,Erdőkertes,Csomád,...és környékeik...stb
Keressetek bizalommal engem: Tóth Gábor 06704313054 Vagy az ismerősöm: Tóth Erzsébet 06304770270

Köszönöm :R :R

(#168) HellGreg válasza djyuri (#167) üzenetére


HellGreg
őstag

Az én ismerősöm is hasonló cipőben jár 4 gyerekkel, megnéztem neki az árakat, hát nem irigylem bakker 200 alatt semmi nincs az égvilágon. És nem középvezető az illető. Őszintén, nem irigylem. Szégyen ez az ország.

(#169) djyuri válasza HellGreg (#168) üzenetére


djyuri
őstag

Kis tipp: Hívd fel az ingatlan közvetítőket. Ott akadnak még :) Csak ki kell fizetned a 9 rugót a címekért.

De mi feladtuk. Lesz inkább hitel.

Üdv

(#170) HellGreg válasza djyuri (#169) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszi, jól hangzik és továbbítom a tippet.

(#171) djyuri válasza HellGreg (#170) üzenetére


djyuri
őstag

A tippem biztos. Más miatt adtuk fel

(#172) HellGreg válasza djyuri (#171) üzenetére


HellGreg
őstag

Az ismerősöm tett pár kört ingatlanirodáknál. Amikor megtudták, hogy 4 gyerek van, elküldték őket.
Szóval 4 gyerekkel drágán se kapsz semmit... király ez az ország.

(#173) djyuri válasza HellGreg (#172) üzenetére


djyuri
őstag

Az előítéletesség tehet erről és én is hallottam olyan visszajelzést,hogy notórius nem fizető életmódban szenvedő családok kihasználják,hogy XY ideig nem lakoltathatóak ki akkor sem, ha nem fizetnek tartósan vagy egyáltalán. Ez tény, ebbe futott bele ismerősöm is. Minimum 6 hónappal kell számolni és pénzt nem fog látni. Egy kanyit sem.

A család vállalás nagy felelősséggel jár. Ezt a felelősséget pedig ha számon szeretné kérni egy főbérlő/tulajdonos, akkor szerintem normális, De sajnos sok főbérlő/tulajdonos ezt nem teszi meg és inkább elhajtja a gyerekekkel rendelkező családokat.

(#174) HellGreg válasza djyuri (#173) üzenetére


HellGreg
őstag

De ha közjegyző előtt nyilatkoznak, akkor kilakoltathatók azonnal, nem? Miért nem alkalmazzák ezt széles körűen? Akkor nem lenne ez a mizéria.
Mégiscsak szégyen gyalázat, hogy egy magas keresetű, stabil munkahellyel rendelkező család amiatt nem talál semmit, mert gyerekeik vannak. :((( Drágán se...

Amúgy amikor vettük a házunkat, nekünk is közjegyző előtt kellett nyilatkozni, hogy ha xy dátumig nem fizetjük ki a vételárat, akkor megyünk. Ez volt a feltétele az eladónak, hogy előbb beköltözhessünk. Elmondták, hogy gyerek ide vagy oda, kiraknak. Ennyi. Albérlőknél miért nem működik ez?

[ Szerkesztve ]

(#175) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali

Lehet hogy Budapesten lesz állásom. Az a kérdésem, hogy milyen egy lakótárssal az élet? Lehet hogy ez lesz a sorsom egy jó ideig. Raboltak már ki valakit, vagy volt valami rossz tapasztalatotok? mennyire gyakoriak az ilyen esetek?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#176) Freiherr válasza Ganz-[HUN] (#175) üzenetére


Freiherr
őstag

Szerinted milyen lehet egy vadidegen emberrel élni? Szar.
Attól hogy valakit kirabolt a lakótársa, nem jelenti azt, hogy téged is kifognak, idióta kérdések ezek.

XXX

(#177) Fitzgerald válasza Ganz-[HUN] (#175) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Itt egy személyeskedés mentes válasz az időn túlról, látom régi már a kérdés:

Idegenekkel lakni általában szar. 18. éve lakom albérletben, ebből kb. 8-9-et idegenekkel laktam együtt.
Ha szerencséd van olyan lakótársat/lakótársakat fogsz ki, aki hasonló habitusú, életritmusú, esetleg korú mint te, de általában nem ez a jellemző. Degenerált lakótársból nekem elég sok jutott sajnos. Aztán ki tudja, biztos van aki számára meg én voltam degenerált. Én ma már inkább fizetek többet, csak ne kelljen mással együtt laknom, ne kelljen senkihez alkalmazkodnom, senkinek a fejét néznem amikor kitévedek a közös helyiségekbe, és éppen olyanom van.

(#178) Sztenly válasza Fitzgerald (#177) üzenetére


Sztenly
tag

A kollégiumokról, ha nincs előre lebeszélve a szobatárs ugyan ez elmondható.
Bizonyos kor fölött természetes az igény h ne kelljes sorban állni a slozin és stb.

(#180) Dorian


Dorian
félisten

Aki albérletet keres, hol keres? Fb-on tematikus csoportban vagy esetleg tematikus weboldalon? (alberlet.hu, ingatlan.com)
Hol érdemes hirdetni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#181) benyo513 válasza Dorian (#180) üzenetére


benyo513
tag

Ez engem is érdekelne, mivel most állok a költözés előtt barátnőmmel (meg a kiskutyánkkal)

(#182) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Facebookon az Albérlet Budapest, és az Albérlet Budapest - Tulajdonostól csoportokban. Ezek valamelyikében jelentkezett tavaly a hirdetésemre tulajdonos. Az apróhirdetési oldalakkal nem érdemes vergődni, még a magánszemély rovatokban is leginkább pofátlan ingatlanosok hirdetnek.
Kiskutyával, illetve gyerekkel közel lehetetlen ma lakást találni Budapesten. Sajnos még mindig irgalmatlan nagy a kereslet, az árak bőven átlépik a pofátlanság határát, és a legócskább, pár évvel ezelőtt még kiadhatatlan lakások után is sokan érdeklődnek. Úgyhogy még mindig rohadt nehéz a helyzet, de előbb-utóbb kidurran ez a lufi, és újra túlkínálat lesz, ami a lakáskeresőknek fog kedvezni.

(#183) Dorian válasza benyo513 (#181) üzenetére


Dorian
félisten

Haát, ha előbb írsz... Már kiadtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#184) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Főbérlőként valóban félnem kell attól hogy akármilyen szerződést is kötök az alábérlővel, ha ő nem költözik el akkor nem tudom erővel kirakni?

A terv az hogy fél évre adom ki a lakást, utána pedig el szeretném adni. Ha ő nem megy ki, akkor cumi és mehet hónapokig a pereskedés?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#185) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Üdv. Az ingatlan közvetítő irodákban akik mesébe illő áron hirdetnek szobákat és lakásokat egyaránt, mennyire megbízhatóak? Ugyebár címet, telefonszámot olyan képet ami nem csak illusztráció csak azután adnak, ha fizetünk nekik 8-9000 forintot. Igazából kifizetném azt az összeget ha tudnám, hogy nem átverés és tényleg vannak ilyen olcsó lakások.

(#186) 426os válasza thefreeman (#185) üzenetére


426os
őstag

Pénzkidobás. Normális ingatlanos a kiadóval szerződik és kb 1 havi bérleti díjért cserébe közvetít. Ha tőled, mint lakáskeresőtől kérnek pénzt, az nagy valószínűséggel lehúzás lesz

.

(#187) thefreeman válasza 426os (#186) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én is így gondoltam.

(#188) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, a hivatalos bérbeadás megközelítőleg mennyi adót tartalmaz. Arra gondolok ha sikerül 100k-ért kiadni egy lakást akkor abból mennyi nettó marad meg?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#189) eszmilan válasza Immy (#188) üzenetére


eszmilan
tag

Jelenlegi jogi környezetben 15% SZJA-t kell csak fizetni, tehát 100e-ből 85e marad.

(#190) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Manapsag hol erdemes alberletet keresni? Ingatlan.com-on eleg pangas van a kiszemelt kornyeken.

I am having fun staying poor.

(#191) _drk válasza Drizzt (#190) üzenetére


_drk
őstag

Szerintem attól függ, hogy hol keresel. De mi most jófogás-on találtunk egyet, de szinte csak ott találkoztunk normálisabb hirdetésekkel.
Egyébként google-ről nagyon sok oldalt feldobott, rendes specifikus kereséssel. Tökre igénytelen oldalakon egész jó kecók voltak hirdetve. Idősebbek akik nem vágják az internetet simán eltévedhetnek ilyen oldalra, csak hogy ingyen hirdessenek.
Facebook-ot szerintem kerüld el! Vagy 3 csoportban nézelődtünk, az a káosz ami ott megy... meg persze az egész velejárója... Pfúj!

(#192) unravel


unravel
őstag

Heló ,

Költöznék. Első albim lenne.
Mi a tapasztalat a céges hirdetésre kell rámenni vagy a magánszemélyesre?
(tök para hogy minden hirdetésben: alacsony rezsi :))

¯\_(ツ)_/¯

(#193) 426os válasza unravel (#192) üzenetére


426os
őstag

Alapvetően mindegy. Egyre nagyon figyelj: Közvetítésért, lakások listájáért, megtekintésért pénzt, te, mint leendő bérlő, soha ne fizess, mert csak lehúznak vele. A rezsi sok mindentől függ.

.

(#194) unravel válasza 426os (#193) üzenetére


unravel
őstag

Köszönöm.
Olyan van hogy beköltözés után X hónappal úgy gondol a tulaj, hogy mostantól X forinttal több a bérleti díj?

Lehet valóban hosszú távra albit találni? Nem akarok egyik helyről a másikra menni . Vannak ismeroseim akik így tesznek , kenyszerulnek .

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#195) 426os


426os
őstag

Szerződésben szokás rögzíteni, hogy 1 évig nem emel, illetve akár az utána történő emelés mértékét is.
Szerintem lehet hosszútávra találni, a legtöbb tulajnak is ez az érdeke (ezért legtöbbször nem is szoktak emelni 1 év után, ha normális a bérlő).
Ami szívás lehet bérlőként, hogy a szerződés többnyire úgy készül, hogy határozott időre veszed ki a lakást, ha hamarabb felmondod a szerződést, bukod a kauciót - ez így rendben is van. Azonban a tulaj bármikor felmondhatja a szerződést, akár éven belül is, így a kaució ugyan visszajár, de kereshetsz új lakást. Lehetne ezt is szabályozni a szerződésben, de én azt tapasztaltam eddig, hogy ez nem működőképes, ezt a rizikót sajnos vállalni kell.
Ha két normális fél találkozik, akkor nem lesz gond hosszútávon. Viszont jó áron nehéz kifogni jó lakást manapság, mert meghirdetés után szinte azonnal kiveszik őket. Nagyon résen kell lenni, hirdetésfigyelőket beállítani aztán hajrá. Sok sikert!

.

(#196) unravel válasza 426os (#195) üzenetére


unravel
őstag

Köszönöm szépen !

¯\_(ツ)_/¯

(#197) Drizzt


Drizzt
nagyúr

En meg azon huzodok, hogy mennyire probaljak alkudni. Van egy, ami nagyon tetszik, eleg draga, de azon a kornyeken nem veszes. 53 nm, felkerult nem messze minimalisan olcsobban, de lelakottabb allapotban egy 71 nm-es is. Az 53-as frissiben van felujitva. Berbeado azt mondja rajtam kivul egy berles erdeklodo, meg egy vevo erdeklodo van. Azt mondja inkabb a kiadast preferalna. Viszont foleg az elhelyezkedes miatt nekem nagyon bejon. De azert jo is lenne vagy 20k-val kevesebbet fizetni. Meg eleg gyorsan is kene talalnom. A kornyeken nagyon elenyeszo szokott lenni a kinalat.

I am having fun staying poor.

(#198) 426os válasza Drizzt (#197) üzenetére


426os
őstag

Gondolom drágább kategória, ami kevésbé pörög. Kérdezz rá, abból baj nem lehet.
Jóárú garzonoknál meg egymást tapossák a bérlőjelöltek, amikor kerestem, az alku gondolata fel sem merült :)

.

(#199) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nem biztos,hogy szorosan ide kapcsolódik a kérdésem de érinti az albérletet.Van egy ismerősöm,sajnos családi okok miatt ki lett jelentve az állandó lakcíméről. Most albérletbe van,kérdésem be tud ide jelentkezni ideglenes lakcímmel?És hogyan,ha hivatalos az albérleti szerződése? Mert mintha olyat halottam volna ah valakinek nincsen állandó lakcíme nem tud ideiglenesbe bejelentkezni?

(#200) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nincsen senkinek tanácsa vagy annyira egyedi a kérésem,hogy nem tud senki érdemben válaszolni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Albérlet
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.