Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ombi5


Ombi5
őstag

Albatron alaplaprol kinek mi a velemenye!!

(#2) Ombi5


Ombi5
őstag

ALBATRON KX18D Pro II pontosabban erre gondoltam!

(#3) AngelH válasza Ombi5 (#1) üzenetére


AngelH
aktív tag

Hali!

Nekem Albatron lapom van, de intel platformos, px865pe pro. 3 ev gari van ra, nagyon meg vagyok vele elegedve, szerintem eszmeletlen stabil, es bazi sokmindent tud. Elotte Abit lapom volt, de ez ahoz kepest eg es fold! Tuning teren is szerintem siman otthagyja. AMD-s Albatron lapbol a KT600as chipkeszletut lattam, ami Biosbol tudta az AMD-s procik szorzolockjat kiutni!! En alaplapomhoz legalabb 5 biosfrissitest adtak ki eddig, tehat szerintem a jovobeli frissitesek sem fognak elmaradni. Ja es integralt cuccokba is igenyesek, pl ha van integralt halokartya a lapom, akkor az nem gagyi realtek lesz, hanem albatron csak markas 3com-okat rak integralt lan vezerlonek.
Ja es csomagolasa igenyes, nem csak cd+leirast kapsz a laphoz, hanem minden joval kiegeszitik a cuccot, en pl kaptam +4 hatlapi usb kivezetest, es serial ata kabeleket, sata tapatalakitoval!
Egyszoval csak ajanlani tudom, ha minoseget akarsz venni mersekelt aron.

(#4) Ombi5


Ombi5
őstag

Gondolkodtam rajta en is de p4-rol valtanek amdre mert joval olcsobb es pl egy barton 2500+ megy 3200-on!!! Ezert gondoltam volna!!!

(#5) LeeFer


LeeFer
tag

Most ép alaplapvásárlás elött állok, és megnéztem az oldalukat. Amit írnak az eléggé meggyőző.

Mi egy ilyen ára?

(#6) AngelH válasza LeeFer (#5) üzenetére


AngelH
aktív tag

http://www.flash.hu/

En itt vettem az enyem, mindenfele reklamok nelkul :)

(#7) AngelH válasza Ombi5 (#2) üzenetére


AngelH
aktív tag

Ja es amit ti akartok venni, az asszem olyat is tud, hogyha valami szar a gepbe, akkor nem sipol, hanem valami 4 nyelven eltudja mondani az alaplapi hangszoron keresztul :C

(#8) LeeFer


LeeFer
tag

A leírás szerint ez valóban így van.
Lásd:
http://www.albatron.com.tw/english/it/mb/specification.asp?pro_id=69

Voice Genie ™ Voice Troubleshooting system ( four-Language )

(#9) varzo válasza AngelH (#7) üzenetére


varzo
tag

Énis most állok alaplap vásárlás előtt és eddig egy EPOX 3RDA+n gondolkoztam, de ez az alaplap tényleg stabil, mert meg mondom őszintén nem ismerem ezt az Albatront...

(#10) AngelH válasza LeeFer (#8) üzenetére


AngelH
aktív tag

nagyon fincsi, ha amd-m lenne, en tuti ilyen lapot akarnek ;]

(#11) AngelH válasza varzo (#9) üzenetére


AngelH
aktív tag

mondom hogy ezt a tipust konkretan nem ismerem, de az en albatronom klasszisokkal jobb mint az elozo abit lapom...

(#12) AngelH válasza AngelH (#11) üzenetére


AngelH
aktív tag

A 3 ev gari meg szerintem valaszt ad mindenre.

(#13) Sergio válasza LeeFer (#8) üzenetére


Sergio
csendes tag

Ez a lapka nekem is tetszik!
esküszöm ha nem lennék ennyire megelégedve az Asusommal vennék egy ilyet. Igaz hogy 30 ropi+fa, de jár hozzá egy ász ajándék egér :)) :)) Na és a lap..., az sem kutya.
Valahol olvastam egy tesztet (sajna nem tudom már hol), ott az Albatronok elég jól muzsikálnak!
Szóval hagyjuk a régi beidegződéseket és vágjunk bele valami újba... :)) :))

(#14) AngelH


AngelH
aktív tag

na talaltam egy tesztet nektek.

http://www.cluboverclocker.com/reviews/motherboards/albatron/KX18PRo2/

olvasgassatok vegig, egy Abit NF7-el hasonlitjak ossze, es mitnemondjak, eleg meggyozoek az eredmenyek... a teszt vegen a lap 10 pontbol 9.5-et ert el, ami sztem eleg jonak szamit :)

(#15) LeeFer


LeeFer
tag

Egy másik teszt de még nem néztem meg. [L]http://www.au-ja.org/review-nf2u400vskt600-1.phtml[L]

Albatron KX18D Pro II (nForce2 Ultra 400) vs. Asus A7V600 (VIA KT600)

(#16) LeeFer


LeeFer
tag

Bocs el***tam a linket. [L]Albatron KX18D Pro II (nForce2 Ultra 400) vs. Asus A7V600 (VIA KT600)[/L]

(#17) LeeFer


LeeFer
tag

(#18) varzo válasza LeeFer (#17) üzenetére


varzo
tag

Erről a lapról én miért nem hallottam eddig? de nem baj még időben... ;)

(#19) LeeFer


LeeFer
tag

Saját tapasztalat nélkül vétek lenne akármit is mondani, de a látottak alapján és a testkészítő hozzáfűzései alapján ez a lap ''.... az Nforce2 Ultra 400 chipsetnek köszönhetően nagyon gyors, és stabil.....'' a tesztek közben töbször említik hogy nem volt vele gond.

Talán érdemes időnkét ráfigyelni a kevésbé ismert cuccokra is. :)

(#20) Ombi5


Ombi5
őstag

RE ujra!

En jovo heten veszek egyet de Sata meg ieee nelkul 18 nettoert veszem ismerostol es Barton 2500+ ot rakok bele szerintem gond nelkul menni fog 3200-on de megosztom majd veletek!
Ennyi penzert siman megveszem raadasul en is neztem teszteket es mindig elol foglal helyet csak nelunk nem terjedt meg el!
Mihelyst megvan szolok csak nehogy meggondojam magam es ugyanebbol a markabol P4-et vegyek meg vacilalok rajta!!!
DE bizton allitom jo alaplap,mert haver ebbe teszteli a 2500+okat,vmelyik megy 3400-en is szoval stabilitassal nincs gond!!

(#21) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

hmm mér a másolatot nézitek ... nézzétek meg a Gigabyteokat ... azokat másolják ....

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#22) LeeFer


LeeFer
tag

Ha így van meg tudnád mondani, hogy melyiknek felelmeg pl a Albatron KX18D Pro II?

(#23) Cruy


Cruy
csendes tag

gondoltam felhozom a topicot, hátha azóta vkinek lett vmi új tapasztalata...

(#24) Loretto


Loretto
veterán

igen valóban jo lapok és aránylag jo árban vannak.+gari

Soirée...

(#25) algopyrin


algopyrin
csendes tag

Nekem egy PX865PE Pro (v2.0) alaplapom van egy 2,4-es Celeronnal.

Tudna valaki mondani nekem olyan CPU hőmérsékleteket, amit ezen a lapon mért?

Nekem idle 46 fok, de öt perc Prime95 után most sikerül feltornáznom 59 fokra, úgyhogy abba is hagytam. Ez egy kicsit soknak tűnik, de itt a lakásban csak Asusokkal tudom összehasonlítani őket, azok meg köztudottan alulmérnek. Nem tudom: még a legmagasabb hőmérséklet is csak 47 fok itt az egyik Asusnál.

(#26) fsb1000 válasza algopyrin (#25) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hello!

Van ilyen alaplapom, de C2,4 533/512 procit járattam benne.
Meleg volt!
Alapon 45@58
2,88-on járatva 50@64

Miközben a Zalman hűtő kézzel megfogható volt és alul sem sütött.
Szerintem kicsit túlmér ez a lap.
A Celkát átraktam Albatron i875-be és ott 5 fokkal hidegebb volt.
A hütő tapintásra kb. azonos volt.

(#27) Fuck3r válasza fsb1000 (#26) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Nekem is túlméri
PX865PE Pro 2.6@3.0
Alapjáraton: 50
Játék közben: 60

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#28) Silencer83


Silencer83
addikt

ha mar bezartak a masikat, ezt felszinre hozom :D

szal mindenekelott az Albik erosen folemernek, jo 10 fokot is akar :( , mondjuk ez legyen a legnagyobb problema! K8 Sli van epp nalam, nagyon meg vagyok eddig vele elegedve, egy havere volt, 310-es FSB-t meg birta!

to Nimda: csa Faszinger :DDD !
majd irom a tapasztalatokat, ez a 3000+ sajna olyan 2500 korul kifexik, jart mar nalam...
majd nemsoka kerul vmi komolyabb is bele, beszerzese meg egy disztributoron keresztul, ha jol emlexem ezt emlegette az ismeros :U , garanciat is ok intezik!
tuti kis deszka /tenyleg picike/, iszonyat dobozba volt ;] , dualbios stb nyalanksagokkal

(#29) Nimda válasza Silencer83 (#28) üzenetére


Nimda
addikt

:DDD

Néztem a hivatalos oldalt és szinte az összes lapja ilyen törpe..:)...de bejön!...a supportja is jónak tünik...és szép!Csak sajnos ritkák nálunk az Albatron cuccai...
Mondjuk a KM-es verziókra csúnyán néztem...de hát valahol ilyenre is szükség van...;)

[Szerkesztve]

(#30) Silencer83


Silencer83
addikt

hajra Sracok, azert mert nem egy annyira ismert marka / legalabbis nalunk :U / nyugodtan vallaljatok be, qrva jo deszkakat csinalnak ;)
volt nekem ULTRA-Dm , DFI, szal hozza vagyok szokva a minosegi lapokhoz, csak ajanlani tudom ;)
tuningbarat lap az enyem is, marha stabil, mindent tud

(#31) Silencer83 válasza Silencer83 (#30) üzenetére


Silencer83
addikt

magamra vallalom az Albatron M.o-i nagykovete tisztseget :D , es feladatom a marka nepszerubbe tetele lesz ;] /sajnos nem egy elterjedt marka hazankban, alaplapokban meg foleg, ennek tudom be a topik kihaltsagat :(

(#32) Silencer83 válasza Silencer83 (#31) üzenetére


Silencer83
addikt

nem sikerult a keresztes hadjarat vazze :D
meg mindig nem vagyunk elegen ;]

(#33) Silencer83


Silencer83
addikt

egyre kevesebb a sansz, h Albatron alaplap -tulajba bukkanjak itt Ph!n! :U
no mind1, nem adom fel vazze :))

[Szerkesztve]

(#34) Sigurd válasza Silencer83 (#33) üzenetére


Sigurd
tag

Hali!
Na, egy hete gyarapítom az Albatron alaplap -tulajdonosok táborát :)
Egy ALBATRON KX18D Pro-val.
2500+os Barton muzsikál benne 400 Mhz-s 512-es Infineon rammal.
Megvagyok vele elégedve!.
Jó kis ugrás volt a P3-ból. :D
Viszont a rühes win98-al problémai vannak, mégpedig az integrált hanggal-, és Lannal.
Nem lehet rendesen feltenni őket, a vindóz csak a saját drivereit hajlandó feltenni, amivel természetesen nem megy, a laphoz tartozó driver cdről történö telepítésnél felteszi ugyan, de mikor a gyári cdről telepítek, kéri a vindóz cd-t, és mégiscsak a vin-es drivereket pakolja. 2 napja ezzel szívok, illeszőprogram újratelepítése, új hardver hozzáadása, hardverprofilba tiltás, kézi beállítások, nincs ütközése semmivel, a Biosban engedélyezve van, szóval fogalmam sincs. A Lan már nem érdekes, beletettem egy hálókarit, semmi gond nincs vele. Ötlet?
XP-alatt nincs gondja az integrált cuccok drivereivel?
Ha ott minden ok, talán váltanom kellene, idővel úgysem úszom meg...... :(
Pedig úgy szerettem 2havonta rendszert telepíteni.........

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

(#35) Silencer83 válasza Sigurd (#34) üzenetére


Silencer83
addikt

udv a ''nepes'' clubban Faszikam :R :C
socket A-s albatronokkal semmi tapasztalatom, ez az SLi-s az elso ilyen deszkam!
/ K8 Sli /
eleg tuningbarat a draga, jo cuccok ezek!
majd irjal rola bovebben!
jah: es win Xp Sp2 kotelezo vazz, ott semmi gixer nem lesz ;)

(#36) D_r_u


D_r_u
tag

Hello Mindenki!
Igazán érdekelne, hogy kis hazánkban hol lehet Albatron alaplapokat kapni, mert szinte sehol sem találok, pedig fáj a fogam egyre ;)
Válasz inkább privibe, nehogy reklámnak tűnjön a dolog. ;)
Üdv
Dru

(#37) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

nah akkor én is elkezdem az albatron tulajok táborát gyarapítani szerény személyemmel meert kb 2 órája vagyok tulaj én is este megnézem mit is muzsikál a lap mert most dolgozok aztán majd meglátjuk mi lessz
építő jellegű dolgokat+tapasztalatokat szivesen venném.jah k8 sli a drága
:R

[Szerkesztve]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Jó régen szóltatok a témához,de majd én életet lehelek a topikba ;]
Boldog tulaja lettem egy Albatron K8X890 pro lapnak :DD

(#39) DeFrAgGeR válasza Hawk1979 (#38) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

énisénisénis:D

PX875P Pro tulaj volnék, ha valakinek van tapasztalata írjon!

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#40) DeFrAgGeR válasza DeFrAgGeR (#39) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

up?! :F

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#41) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Kihaló félben vagyunk Albatron tulajok?
[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.