Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DesertDog


DesertDog
tag

Szóval új lapra fáj a fogam. De olyan kéne ami nincs telefosva mindenféle fölös, azonnal kikapcsolásra váró cuccal (audio, LAN, stb...)
A gyártók és a boltok (!!) oldalait böngészve azonban nem igazán akadtam ilyenre. Valaki esetleg tudna segíteni?

(#2) Taky válasza DesertDog (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Hi!
Sajna már nem igazán van ilyen lap. Nekem az utolsó ilyen lapom egy Abit KX7R volt. Ezen nem volt hang, lan. Csak 4db USB, +2 ide.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) Cruz válasza DesertDog (#1) üzenetére


Cruz
aktív tag

Szia!

Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot. Lehet hogy nincs szükséged egy csomó fícsörre és emiatt nem is akarod megvenni, de így nehezebb lesz választani. Szerintem ezt úgy egyszerűbb megoldani, hogy meghatározol magadnak egy összeget, amit hajlandó vagy alaplapért kiadni. Ezen összeghatáron belül kezded el megkereseni a leggazdagabb felszereltségű lapot (egy ok miatt: amit nem használsz, azt ki tudod kapcsolni, de később amikor esetleg el akarod adni, jól fog jönni ha benne van).
Így könnyebben fogsz magadnak találni és segíteni is könyebben tudnak majd.
Persze írd majd le, hogy mit szeretnél csinálni a géppel, amihez veszed a alapot (mire használod elsősorban, miket akarsz belepakolni, milyen proc, mem, vinyák, cd olv/író stb...)

Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#4) pokember


pokember
csendes tag

nehany napja felmondta az alaplapom a szolgalatot kb. 2.5 ev utan.
es most boldog tudatlansagombol belecsoppentem ujra a hardware
mizeriaba. review-ok, arlistak, uj roviditesek, frusztracio... szoval minel
elobb szeretnek visszaevezni a bekes felhasznaloi/fejlesztoi vizekre.
es ehhez kernem szives segitsegeteket. :)

eddigi configom (kb-ra):

ASUS-P4TE alaplap (ez romlott el valoszinuleg)
P4 1.8 processzor (nem tudom melyik tipus, 2.5 evvel ezelotti)
ASUS Gef2GTS videokartya (:)
1db 512-es RD RAM (ezzel se tudok mit kezdeni)
SB Live hangkartya
80 Gb winchester (lehet meghalt)

szoval alaplapot akarok venni igazabol, de megveszek most minden mast is
ami kell.

kerdes 1: mindenkeppen maradnek Intel mellett. de bele megy e a regi processzorom
egy uj alaplapba? ( feszultseg? )

kerdes 2: kihasznaljak e a mostani videokartyak a pci expresst az agp 8x
hez kepest? erdemes e megvenni a 915 925x es chipkeszletu alaplapot, vagy jo
egy 875P ? vagy vegyek egy 915G-t es huzzam ki addig, amig bejonnek azok a
pci e-s videokartyak, amik mar kihasznaljak az extra savszelesseget?

penzem ~200e korul van az egeszre.

kosz

[Szerkesztve]

(#5) dark bit válasza DesertDog (#1) üzenetére


dark bit
tag

Amit nagyon ajánlok neked: Intel D875PBZLK
Szerintem a piac legszebb és leg frankóbb deszkája. Passzív északi híd dual channel, 8x AGP, Intel 875P chipkészletes (vagyis elvileg a leggyorsabb) és nincs rajta integrált hangkártya (amik engem is idegesítenek). Az integrált LAN az szvsz praktikus dolog, megspórol egy slotot. Legjobb tudomásom szerint már nem tudsz olyat új alaplapot venni amin nincs integrált LAN.

Egyetlen hátulütő az ára, ez 40 körül (de inkább fölött) stagnál.

d[-_-]b Cool Walley

(#6) dark bit válasza pokember (#4) üzenetére


dark bit
tag

Az említett alaplapod socket 478-as vagyis az 1.8 GHz-es processzorod (ami szerintem inkább 1.7-es) is, tehát ilyen foglalatos alaplapokat keress.
A 925x, 915, 915G stb. az nem jó, mert az már más fajta tokozású de a 875P az kompatibilis teljesen.

Feszültség miatt ne parázz, ha a socket stimmel.

Szerintem még nem éri meg a 9-es alaplapokra a PCIexpress miatt áttérni, lévén a dolog még kiforratlan, túl drága és egyenlőre lassabbak a videó kártyák az AGP-seknhez képest valamint a DDR2-es modulok a DDR-hez képest (átmenetileg).
Más kérdés, hogy PCIe-s kártyákat DDR2-es ram modulokat, 9xx-es alaplapot, új P4-et nem lehet, vagy nagyon drágán nagyon nehezen lehet csak szerezni.

d[-_-]b Cool Walley

(#7) Sn00k válasza Cruz (#3) üzenetére


Sn00k
veterán

Cruz jól beszél....
Ha később eladásra kerül a dolog, akkor azok jól jönnek majd...
Egyébként szvsz jó az a pár integrált dolog...
Ha nincs rá szükséged fogod és a bios-ban letíltod azt csá.
Egyébként meg ha véletlenü elszáll a hang kártyád vagy valami ,akkor fogod és az alaplapit tudod használni... :DDD

3njoy the Lif3

(#8) Junkie válasza pokember (#4) üzenetére


Junkie
aktív tag

1db 512-es RD RAM (ezzel se tudok mit kezdeni)

ez 32 bites vagy 16? vmi jelképes összegért megválnál tőle?C-rimm modulok vannak mellé?


Ja és most abszolult 875-öt érdemes venni ez a legkiforrottab leggyorsabb platform pillanatnyilag. Az uj platformnak idő kell még amig kinövi a gyerekbetegségeit+sokat fog az még fejlődni tehát amit most megveszel lap lehet hogy úgy jársz vele mint annak idején sokan a socket 423-mal

[Szerkesztve]

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#9) Allien válasza DesertDog (#1) üzenetére


Allien
veterán

Nekem az a gondom a kérdéseddel, hogy ez semmi kérdés! Mivel, nem írtad a lényeges dolgokat ide, pl. egyáltalán, intel v. amd, és mennyi pénzért? Amd-re a legolcsób megoldások at Asrock, és ECS lapok. Nekem pl. ECS K7S5A PRO-m volt, és azon csak a hangot kelett kikapcsolnom, mert más nincsen rajta.:))
Tehát, fussál neki a kérdésnek mégegyszer, legyél szíves!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.