Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vesper


Vesper
tag

Aki komolyabb fejlesztésre adja a fejét vagy új gépet vesz, annak azonnal az alaplapok választékát kell böngésznie és nemegyszer még a tesztekben is ellentmondásokra talál. Egyes dolgokról pedig fingjanincs, hogy mire jó :)).
Mert ugye szinte mindenki szimpatizál 1 vagy 2 gyártóval és tudja, hogy milyen lapot akar, de mi van ha pl. az Abit lap nem bírja az LS120-at a hasonló Asus lapon pedig csak 2 IDE ezköznek van hely, az pedig nem elég neki. Ilyenkor vagy megnézi a konkurens kínálatot és beleőrűl a sokezernyi lapba, vagy vár egy új chipsetre.

Várom a hozzászólásokat.
Ezen kívűl alaplap ajánlatokat, de persze csak a jó és rossz tulajdonságaik felírásával együtt.
:):):):):):):)

(#2) Parci válasza Vesper (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Iwill KK266 - VIA KT133A - cikk nálunk - rossz tulajdonság nincs, csak az ára.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) karib


karib
addikt

Hát ez elég általános felvetés... AMD fronton KT266A-ig Azza KT133A vagy Abit KT7E-t tudok javallani, esetleg AmazePC KT133A.ű

Intel fronton passz, de ha már Socket370-et veszel, akkor legalább Tualatint is bírjon hajtani. P4-hez (Azza) P4X266, vagy RDRAM fronton MSI 850 Pro2 (asszem jót mondtam, nézd meg a tesztünket). i845 felejtős szerintem.

Ha nem elég 2 IDE csati, akkor vagy veszel egy plusz kártyát, vagy nézel egy RAID-es lapot. MSI imádja a RAID-es cuccokat, majdnem annyira, mint az Abit. Komoly rendszert, amihez már RAID is passzol, no olyat viszont nem építenék Abit lapra...

Persze konkrét kérdésekre jobban lehet válaszolni :)

Department of Redundancy Department

(#4) Adi


Adi
senior tag

En semmilyen rendszert nem epitenek Abit lapra. :D

ldm start-reconf primary

(#5) Barton válasza Vesper (#1) üzenetére


Barton
senior tag

Abittól csak a BF6 és BX-es társai voltak stabilak ...

(#6) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Ne kezdjük a flame-et!

(#7) Ambrosius válasza karib (#3) üzenetére


Ambrosius
tag

Ellátogattam az Azza honlapjára, láttam, hogy egy magyar srác irkált a fórumba.
Tényleg nincs semmilyen funkció a biosban a cpu hőmérséklet figyelésére az Azza lapokban??????
Abit kt7-et azért nem szeretnék, mert nem 100% hogy megy benne a 266-os TBird.

(#8) Parci válasza Ambrosius (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Higyjétek már el, hogy 1000%, hogy megy a KT7E-ben a 266-os TBird :). Legalábbis ellenpélda még nem volt... :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.