Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ssam


ssam
csendes tag

Sziasztok bármi tanácsot szívesen veszek és köszönök az alábbi kálváriámmal kapcsolatosan:

A gépemben (cel.2.5Ghz, 512MbRAM ddr333,80Gb Samsung hdd, ASRock P4VM800) alábbi a probléma. Szereztem egy igen régi, ámde jó videókarit (Ati Xpert 2000 Pro 32mb), beleraktam a win XP sp2-es gépembe, de egy alapban az eszközkezelőben nem mutat videókarit, nem ismeri fel, hogy beleraktam az ''újat'' a gépbe. Az Ati drivere addig nem hajlandó feltelepülni, amig nem ismertetem fel egy szabvány vga kártyának, és ez nekem nem sikerült.
Jelenleg az Ati kártyára van dugva a vga kábel, kép így van, csak sehogy nem ismeri fel a karit!
Nagyon borúsan látom a helyzetem, aki tud, KÉREM SEGÍTSEN, kifogytam az 5letekből!!!

Köszönöm bárki is legyen a segítségem!

bago

(#2) Dufresne válasza ssam (#1) üzenetére


Dufresne
addikt

Nézd meg a bios-t, hátha van ott valami beállítás erre vonatkozólag.
Amúgy a cí elég félrevezető, meg ez ugye nem alaplapi vga, hanem sima AGP-s kari. Szóval kérd meg a mod-okat sztem, hogy nevezzék át valami találóbbra a topicod címét.
Amúgy meg menni kéne simán ezeknek a dolgoknak, szóval nekem hirtelen más ötletem nincs.

(#3) Dufresne


Dufresne
addikt

Jah amúgy ati oldalán ehhez a karihoz nem írnak Xp támogatottságot, legújabb rendszernek a 2000-et íják csak, de nemigazán hiszem, hogy Xp-val nem megy, inkább csak amikor ezt a specifikációt írták, akkor még nem volt Xp:)
Egyébként sztem jobban jársz, ha beszerzel egy geforce3-at és azzal futtatod a lapot:))

[Szerkesztve]

(#4) ssam


ssam
csendes tag

Értem amiket írtál, és köszönöm is Dufresne, de az a baj, hogy a BIOS-t már átfésültem mind magam, mind pedig az ASRock honlapjáról szedett haszn.utasítással is, de semmi eredmény. A videókarival meg valószínűleg nem kéne hogy gond legyen XP alatt, mert találtam hozzá a gyártó honlapján drivert.

Azt meg tudod-e mondani, hogy hogyan ismertessem fel vagy az eredeti alaplapit vagy az ''újat'' szabvány videókarinak, hogy megjelenítse az eszközkezelőben?

Köszi a választ!

(#5) L3zl13 válasza ssam (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Windows most semmilyen VGA kártyát nem mutat az eszközkezelőben? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#6) ssam


ssam
csendes tag

Nem nem mutat az eszközkezelőben semmit, abszolute semmit, és éppen ez a baj!

(#7) Batman válasza ssam (#1) üzenetére


Batman
őstag

Másik topicot tötöltem felesleges kettő.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#8) ssam


ssam
csendes tag

Elnézést kérek, csak az egyik hozzászólásban javasolták, ha nem is konkrétan ezt!

ssam

(#9) Dufresne válasza ssam (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Nemtudom hogyan ismertesd fel vele, mert alapból fel kéne ismernie.
Eszközkezelőben a videókártyánál tényleg nem mutat semmit?
Esetleg próbáld meg a hardver hozzáadását, ott jelöld ki, hogy már csatlakoztatva van a készülék Aztán hátha ott jelöli, ha nem akkor a legalján van hogy új hardver hozzáadása és ha elindítod a catalisytot, akkor az az nem is telepíti az eszközt, azért kicsomagolja magát és akkor ki tudod majd jelölni benne a szükséges .inf-filet
Szóval új hardver hozzáadása, utána telepítse a hardvereszközt, amit a listából választ ki (halaódknak):DD és ott ki tudod jelölni, hogy videókártya ás azután ki tudod jelölni a megfelelő drivert. Hátha így menni fog a dolog:)

Majd jelezz mit sikerült:D


Amúgy azt tanácsoltam, hogy kérd meg a moderátorokat, hogy nevezzék át a topicodat és nem azt, hogy nyiss újat, de félreértés, szóval most már tudod:D;]

[Szerkesztve]

(#10) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szia.

Az Ati Xpert Pro 2000 legjobb tudomásom szerint egy AGP 4x/2x 3V-os kártya.

A probléma szerintem ott lesz, hogy az Asrock P4VM800 lap csak (kimásolom) ''AGP8X/4X slot, 1.5V'' -ot támogat.

Asrock lap oldala: Bővebben: link

Ati kártya oldala: Bővebben: link

(#11) ssam


ssam
csendes tag

Köszönöm mindenkinek. A hardver hozzáadását már korábban kipróbáltam ahogy írtátok, azzal nem történt semmi változás sem sajnos.
HummeRC, ez elgondolkodtató amit írtál/mondtál, megnézem majd mindenképp, de azt hiszem hogy az alaplap BIOS-ában lehet állítani az AGP feszültségét, létezhet ilyen, vagy rosszul láthattam?

(#12) Adrian Mole válasza ssam (#11) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem valószínű. Az a csoda, hogy:
1. fizikailag belement a kártya az alaplapodba (az 1.5 V-osnál van elvileg egy bevágás, ami megakadályozza, hogy 3.3-as kártyát bele lehessen rakni, ezt lehet, hogy az ASrock lespórolta)
2. nem égett le a hóbelevanc.

42

(#13) maross válasza Adrian Mole (#12) üzenetére


maross
veterán

osztom a velemenyt. ujabb karival kiserletezz, egy gef3 mar nem nagy beruhazas, es marha jo kis kari.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#14) maross válasza ssam (#11) üzenetére


maross
veterán

lehet allitani, de csak tized voltokkal, es lenyegeben semmire nem jo.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.