Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

A kovetkezo problemam lenne: van 2x160GB PATA Western Digital winyom, egy 80-as Seagate PATA winyom, es egy IDE DVD irom. A WD winyok RAID0-ba vannak rakva az alaplapi nForce4 RAID vezerlo altal.

Kovetkezo keppen van osszerakva a redszer:

-Pri.Master: WD winyo #1
-Pri.Slave: Seagate winyo
-Sec.Master: WD winyo #2
-Sec.Slave: DVD karcolo

néha azt tapasztalom, hogy a redszer nagyon belassul (winchester muveleteknel varakozik a redszer par mp-t, es csak utana hajtja vegig, addig nem reagal), ezt most vettem eszre, mikozben Word-ben dolgoztam orakig, kb 3x tortent meg, meg neha Call of Duty kozben is ugyanez jelentkezik, ilyenkor a jatek 1-1mp-es laggolasokban tor ki, szinten winyo miatt.
A hiba viszont nem reprodukalhato, csak neha csinalja. Eszrevettem hogy ha van CD a lejatszoban, es a sajatgepre kattintok, akkor felporgeti a CDt a gep, es ilyenkor rogton megszunik a laggolas.

Nezzetek meg az adataimnal a konfigomat, lehet hogy a tapom a gyenge? Vagy le kellene cserelnem a PATA seagate winot egy SATA-s ra, mert nagyon bezavar a master-slave miatt?

koszi elore is a segitseget.

(#2) n0_gAboR válasza n0_gAboR (#1) üzenetére


n0_gAboR
őstag

srry rosszul irtam:

tehat a winyok:
-pri.master: seagate winyo
-pri.slave: wd winyo #1
-sec.master: DVD
-sec.slave: wd winyo #2

(#3) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

UP

(#4) Sdi válasza n0_gAboR (#3) üzenetére


Sdi
addikt

Valószínűleg az a probléma, hogy a vinyót nem szerencsés egy kábelre tenni egy optikai egységgel, mert ez okozhatja az említett problémát. Ha van sata a gépedben, próbálj meg beszerezni egy pata-sata átalakítót és az egyik vinyót arra áttenni, az opegységet egyedül hagyni a kábelen. Ha nincs satád, akkor pedig szerezz be egy ata kártyát és arra tedd az egyik vinyót. Az a fő, hogy az opegység egyedül, vagy egy másikkal legyen egy kábelen, ne vinyóval.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#5) n0_gAboR válasza Sdi (#4) üzenetére


n0_gAboR
őstag

akkor marad a legrosszabb megoldas....
el kell adnom a 2 winyot es vennis SATA-sat:S, sztem kb ugyanugy jovok ki, mintha vennek 2db ilyen atalakitot, amikkel aztan ki tudja milyen gondok lesznek megint...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.