Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Misty_x


Misty_x
csendes tag

üdvi!

Epox 8RDA+ lapom van.Pár napja nálam rosszalkodott az alaplapi IDE 2 vezérlő.Akármit rákötöttem semmit sem látott.Gondoltam biztos a csatlakozóval van vmi és +néztem másikkal is,de akkor se volt jó. Rákötöttem külön külön a cd és dvd +hajtókat és a HDD-ket is,de csak az IDE 1-ben működtek.A táp kábeleket is átnéztem.Másnap visszavittem hogy kicseréltessem,de a szerelő srác mikor +nézte minden ok volt.Annyit csinált h csatlakozók le és vissza...
A mai napig nem tudom h mi okozta a hibát!Tuti h normálisan volt csatlakoztatva minden.A srác szerint a biosban ütközött vmi,de sztem ez hülyeség mert bios frissítéssel sem lett jó nálam.
Most műxik,de lehet h ez átmenet és tönkre fog menni a vezérlő?
Szerintetek?:U

(#3) Loretto válasza Misty_x (#1) üzenetére


Loretto
veterán

erre van nekem is egy storym: bnöm gépébe akartam betenni 1 racket. volt benne egy iro egy nagyfloppy. ezek alá ment volna a rack de a floppy miatt nem ért el az ide kábel.nagyfloppy eggyel lejjebb aztán középre a rack.ide kábel tápkábel aztán hadd szóljon.táp nuku.vissza raktam mindent alapba semmi.na mondom elszállt a táp?mondtam vigyük szervizbe mert még szervizes mintha mi se történt volna.srác ugyanugy rakta össze mint én.energia nála sem ment.kérdi ment?persze.másik táppal kiproba müxik.majd visszarakta a régi tápot és láss csodát megy.szal nem mindig kell a legrosszabra gondolni.

Soirée...

(#4) robekri


robekri
addikt

Na akkor nekem is egy problém: EPOX 8RDA+ lap (a házcsere után) múlt héten ment mind a 3-om eszközöm, most meg ha 2. IDE-re ráteszem a RACK-et meg az írót csak a RACK megy! Írót nem látja a rack lámpa folyamatosan világít, de a vinyót lehet használni meg feláll az XP is! Ha nincs RACK gyönyörűen beismeri az írót! Lehet, hogy az rounded IDE kábel a gáz? :F Vagy inkább rakjam össze megint a dolgokat? De mondom múlt héten még ment! De mondjuk van olyan, hogy beismeri a RACKet és auz írót is de ez 20ból 1x van!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#5) Snowcat


Snowcat
tag

Sziasztok! Nekem kicsit más a problémám, de cím alapján ebbe a topicba befér :)
Szóval a következő: adott egy k133-as (nem A-s) alaplap, és valami rettenet lassú az ide kezelése fogalmam nincs miért. Vinyóról-vinyóra, cd-ről vinyóra tökmindegy, csigalassú, fogalmam nincs miért. A gépen XP van, meg próbálkoztam mindenféle verziójú via4in1-ekkel, de nem segít semmit :( Valakinek valami ötlet?

(#6) Snowcat válasza Snowcat (#5) üzenetére


Snowcat
tag

up

(#7) Snowcat válasza Snowcat (#6) üzenetére


Snowcat
tag

Senki? :((

(#8) mr_ricsi válasza Snowcat (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Frissíts biost.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) vlaci79 válasza Snowcat (#5) üzenetére


vlaci79
senior tag

Sziasztok!
Nekem is volt hasonlo problemam via apollo pro133a-val akkor nekem az alabbi linken levo driver segitett a problema merteket csokkenteni sokkal hasznalhatobb lett a gep (problema megoldasa nalam egy pci ide vezerlo kartya jelentette erre keultek at a vinyok alaplapi iden meg mentek az optikai meghajtok)
Masik dolog ami meg elofordult hogy, a msodik ide csatornan le lett tiltva a dma es megis sokkal csorsabb lett a masolas.
remelem neked is segit Bővebben: link

bye

(#10) Snowcat válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


Snowcat
tag

A leheto legujabb van fenn...

(#11) Snowcat


Snowcat
tag

Azt probaltam meg meg, hogy az alaplapon van egy promise vezerlo is, de minden hiaba, ha azon volt, az sem segitett :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.