Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

Gigabyte 8pe667pro lap, fix agp/pci (33mhz), nem volt tuning, óvatos előjelek után elhalgatott az alaplapi hang bal oldala.

garis probléma ez???

(#2) Gaius válasza g@bo (#1) üzenetére


Gaius
tag

Vegyél egy Sb Audigy Playert. Már megfizethető áron meg lehet venni. Vagy egy Sb Live-ot, ha nincs annyi pénzed.
Meglepő módon egészen kinőtte magát az integrált hangkártya, egész szépen szól, stb..
De azért nem véletlen, amikor úgy emlegetnek valamit, hogy SB kompatibilis....
Szóval eredeti SB-vel érdemes foglalkozni... szerintem...
Maga a hiba pedig ezer ok miatt jöhetett elő.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#3) petakpa1 válasza g@bo (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Hát persze, hogy az feltéve ha a lap még garis!

Az integrált hangkártya az alaplapnak ugyanolyan része, mint pl az ide vezérlő, vagy éppen a proci foglalat melletti kondik. Ha beszopott az alaplapot nem tudod rendeltetésszerűen használni, tehát jogos a gari, hiszen azért vettél ilyen integrált lapot, hogy ne kelljen hangkártyát venned, nem?:)

Tehát vissza a boltba, és ne hagyd magad, de ne eleve agresszíven menj vissza, hanem ''kérőn'', törekedj a mindkét fél számára kielégítő megoldásra!

Amúgy milyen lap?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4) Gaius válasza petakpa1 (#3) üzenetére


Gaius
tag

Gigabyte, írta is....:)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#5) Gaius válasza petakpa1 (#3) üzenetére


Gaius
tag

Egyébként meg ha el tudod intézni, akkor cseréltesd ki mondjuk MSI-re. A gigabyte jó gyár, de az alaplapjai nem túl fényesek....
Mellesleg már szinte minden lapon van hang....

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#6) Gaius válasza g@bo (#1) üzenetére


Gaius
tag

Vagy nézd meg, hogy rendesen be van-e dugva a csatlakozó...:)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#7) gesuz válasza Gaius (#5) üzenetére


gesuz
senior tag

Mi baj van a gigabyte- tal szerintem igen csak minőségi lapokat gyárt.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#8) Cs. válasza g@bo (#1) üzenetére


Cs.
csendes tag

Az is lehet, hogy csak a vezeték van megtörve. Próbáltad már mással is hallgatni? (pl. fülhallgatóval)

AMD AthlonXP 1700+@1920 TbredB; TTC D5TB4/TC; MSI KT4 Ultra; 256MB DDR333; GF4 MX440SE; Maxtor 6Y060L0 60GB; LG GCE-8320B CD-RW; LG GDR8160B DVD; DTK 400W

(#9) Pet_i válasza Gaius (#5) üzenetére


Pet_i
senior tag

''A gigabyte jó gyár, de az alaplapjai nem túl fényesek....''


Ilyet speciel még nem hallottam. :(

(#10) Gaius válasza Pet_i (#9) üzenetére


Gaius
tag

Most hallottál..... :)

Havernak két alaplapot kellett visszavinnie, mert mindkettő szar volt. Fagyott, nem indult, stb-stb...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#11) Pet_i válasza Gaius (#10) üzenetére


Pet_i
senior tag

Akkor én meglehetősen szerencsés vagyok! :DD

(#12) Gaius válasza Pet_i (#11) üzenetére


Gaius
tag

Jaja. Régebben én is azt mondtam, hogy király a Gigabyte, de pont a fent említett dolog térített el tőle. Attól azért még szívesen elfogadnék egy Gigabyte Maya II Radeon 9700 Pro grafkártyát.... :))

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#13) Pet_i válasza Gaius (#12) üzenetére


Pet_i
senior tag

Hát azt én is...minden további nélkül :D

(#14) g@bo


g@bo
nagyúr

3 hónapos a drága, nagykerbe vettem (chs) tehát van még rá 20 hó gari, mehetne még, végülis ráér kicseréltetni, de ha garis probléma intézném mihamarabb...

nincs a vezeték megtörve, fejhalgatóval is megpróbáltam, játék alatt ment el a hang, utána driver le, vissza, de nem az a gond, tuti kifekütt.

egyébként olyan lapnál ahol nem fix a pci/agp (33mhz) ott az alaplapi hang már 38-40 ( 109fsb) melett szaggatottan szólt, de itt fix 33 volt, és mondom üzem közben nyekkent ki.

tehát nagykerbe kell visszavinnem, de kérdés, va e arcuk azt mondani hogy vegyek bele egy sb128-at, mert emiatt nem cserélik.

(#15) hobizoli


hobizoli
nagyúr

109MHz SFB csak 36MHz PCI buszfrekit okoz...39-40MHz PCI buszfreki viszont csak 117-120MHz FSB-nel all elo...


hobizoli

több drón kell ;P

(#16) g@bo válasza hobizoli (#15) üzenetére


g@bo
nagyúr

kössz hobi. mindegy, a lényeg hogy 109 mhz fsb felett a hang ( másik lapnál) már lehalt.

itt a gari a kérdés.

(#17) zsoltee10 válasza g@bo (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Te meg ezt akartad rámsózni úgy, hogy nem is mondtam biztosra. Ejnye. :D

(#18) g@bo válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


g@bo
nagyúr

hasznos a hozzászólásod. De kérdezz előtte, van belőle 3 db, ne kérdez hogy miért. Abból 1-et én használtam, neked jut egy új ha kell, nem kell sumákolni. ( majd szól a haver....)

(#19) g@bo


g@bo
nagyúr

megoldódott. köszi mindenkinek.

zsoltee, jöhecc valamelyik lapért!!


problema: az alaplapon leesett egy jumper, ill. kilazult.

gépkönyv 30. 21) F_AUDIO (F_AUDIO CONECTOR)

(#20) g@bo


g@bo
nagyúr

megoldódott. köszi mindenkinek.

zsoltee, jöhecc valamelyik lapért!!


problema: az alaplapon leesett egy jumper, ill. kilazult.

gépkönyv 30. o. 21) F_AUDIO (F_AUDIO CONECTOR)

9-10 5-6 TÜSKE RÖVIDRE ZÁRVA gyárilag, ( az egyik laza, pont az amelyik oldal szólt )

kicseréltem jumper, hang a régi...

(#21) alázógyík


alázógyík
őstag

Halihó!

Hihetetlenűl hangos alapzaj+dübörgés hallható,+ az egér mozgatása,sőt HDD-k töltése is halható!Ez most az alaplapi ''Hangkeltő'' eszköz hibálya lehet?
Segítséget szívesen elfogadok a nálam hozzáértőbektől!:DD

(#22) @aMoRF válasza alázógyík (#21) üzenetére


@aMoRF
tag

Volt nekem is ilyen gondom.... :) de egy biosfrissités + legujabb driver a Netről és no problem.... :)
Probáld ki! :DD

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#23) dabadab válasza Gaius (#2) üzenetére


dabadab
titán

''De azért nem véletlen, amikor úgy emlegetnek valamit, hogy SB kompatibilis...''

Nyilvanvaloan nem, az ok pedig az, hogy a '90-es evek kozepeig, amikor meg minden DOS alatt futott, akkor meg nem voltak igazan hangkartya driverek, hanem mindenki kozvetlenul a HW-t turta, igy aztan nem artott, ha minden kartya kompatibilis volt az SB-vel, ami azert lett olyan elterjedt, mert az elejen nagyjabol ok csinaltak hangkartyat. Az SB Pro (amivel mindenki igyekezett kompatibilis lenni) amugy eleg gyengus volt, tulajdonkeppen allt egy FM szintibol, amibol eleg borzalmas hangokat birtak kicsiszolni (volt nehany kivetel, de azok tenyleg kivetelek voltak), meg egy sztereo, 8 bites DAC, amibe folyamatosan tolni kellett az adatot. Eleg primitiv szerkezet, if I may say so, raadasul rettenetesen zajos is volt.
Vagyis van oka ennek az SB kompatibilis dolognak, de az meg veletlenul sem a minosegben keresendo.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.