Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplapcsere!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Hali!

Péntek körül volt a témám itt mint üzemzavar. Valószínű, hogy az alaplapom rosszalkodik. Szeretnék egy új lapot és ebben kérném a segítségeteket. Nekem most egy ABIT AT7 MAX2-es lapom van. Annyi volna az elvárásom az újjal suemben, hogy legalább ennyit tudjon, de az sem gond ha többet tud!
Kérdés volna, hogy szerintetek milyen lap lene most a legjobb egy 2500+ bartonnak? Sajnos az ABITban nagyot csalódtam, mert 2 év alatt a 2. lapom ment tönkre, viszont nem határolódok el tőle abban az esetben, ha itt sokan mondjátok, hogy lenne értelme!

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) retes


retes
aktív tag

Senki nem tud hozzászólni? Vagy senkinek nincs ötlete? No mind 1 akkor nézelődök!

Köszi!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#3) venember83 válasza retes (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

Hat en Abitot ajanlanek neked, meghozza vagy az NF7-et, bar ez nForce-os es sokan nem szeretik. Kovetkezo ket Gigabyte lenne, meghozza a GA-7VAXP-A meg a KT600al szerelt GA-7VT600 (1394-es vagy akarmelyik valtozat). A KT400A-val szerelt Gigabyte-rol csak jot tudok mondani, stabil, gyors, csak eppen nem tuningbajnok, de ugye az elozo lapod se volt az:))KT600 pozitivuma, hogy tud Dual Channel-szeruseget, bar az AMD procik ezt nem tudjak igazan kihasznalni, nForce-nal is max 6-7%teljesitmenynovekedest jelent, szoval...

(#4) venember83


venember83
nagyúr

Cool! Olyan topichoz szoltam, amit a topicindito elhagyott, hiaba az emberi hulyeseg hatartalan:C

(#5) dobi


dobi
aktív tag

Abit NF7 v2.0 vagy van egy olyan, hogy Shuttle AN35 az sem rossz........
...........ha sok pénzed van rá akkor Gigabyte!

(#6) viharhozo


viharhozo
addikt

Ha nem akarsz tuningolni, akkor vmelyik ujabb Asrock lap, ha igen, akkor Abit NF7. Ezen en menetszelbol lecsereltetnem a chipset hutot egy Zalmanra, evvel az egyik leggyakoribb hibaforrast csirajaban fojtottad meg.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#7) dobi válasza dobi (#5) üzenetére


dobi
aktív tag

Ja észrevettem közben én is!

(#8) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Nem hagytam el a topikot csak épp dolgozom közben és amikor van kis időm akkor nézek rá a hozzászólásokra!
Köszi eddigiekben a segítséget és még további ötleteket várok!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#9) retes


retes
aktív tag

Még 1x bocsánat, ha úgy tűnt volna, hogy nem foglalkozok a topikkal, de az a helyzet, amit már megírtam!

Köszönöm előre a segítséget és a türelmeteket is!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#10) Shia-ko


Shia-ko
aktív tag

Ha már most vennél, akkor az NF7-Et kihagynám a helyedben, és egy NF7-S(L)-t vennék minimum, de ha több a pénzed, akkor AN7.

Üdvözlettel: Gabi

(#11) retes


retes
aktív tag

Ez jól hangzik viszont egy dolgot szem előtt kell tartani, hogy nem használok SATA-t vagyis nekem csak a sima RAID kell a lapra! A pénz meg relatív mert itt ez a ABIT AT7-MAX2 és akkor ezt kell kiegészíteni, ha akarok valamit...

A tudás mindenkié!!!

(#12) viharhozo válasza retes (#11) üzenetére


viharhozo
addikt

Jobban jarsz, ha veszel kulon egy raid vezerlot, es avval egy eletre megoldod a problemat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#13) retes


retes
aktív tag

Tehát akkor azt mondod, hogy vegyek egy viszonylag olcsó alaplapot vagy egy kevésbé extrássat és akkor azt spékeljem meg RAIDDel...?

A tudás mindenkié!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplapcsere!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.