Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplapcsere (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dooh


dooh
csendes tag

Alaplap (P2 -> P4), VGA-kártya (NVIDIA -> ATI) és hangkártya (SB -> alaplapi integrált) cseréje előtt állok és azt szeretném megtudni, hogy lehet az egész procedúrát úgy megcsinálni, hogy ne kelljen újra húzni a Windows XP-t és a többi programot...

(#2) viharhozo válasza dooh (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha eltero az alaplapi chipset, akkor sehogy.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#3) Elrood válasza dooh (#1) üzenetére


Elrood
őstag

Sztm is win reinstall mindenképpen szükséges. Bár XP jól bírja a strapát, lehet, hogy nem lesz hajlandó elindulni, ha az új gépbe kerül.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#4) dooh válasza viharhozo (#2) üzenetére


dooh
csendes tag

Ettől féltem én is... Sajnos eltérő, mert egy BX-ből lesz 875-ös.

(#5) BOOSTER válasza viharhozo (#2) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Én nem tudom de nekem alaplapcsere vagyis inkább vinyó és vidkari ami már a régi gépben is megvolt nos ezek kivételével minden ki lett cserélve:
És a WinXP tök simán felállt...
Egyből elsőre indult...

A régi gép Inteles volt igaz az is VIA-s...
Az új alul látható...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#6) dooh válasza BOOSTER (#5) üzenetére


dooh
csendes tag

Köszi a bíztatást :)

(#7) Elrood válasza dooh (#6) üzenetére


Elrood
őstag

Próbáld ki akkor:), lehet, hogy összejön.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#8) dooh válasza Elrood (#7) üzenetére


dooh
csendes tag

Hát akkor hajrá

(#9) BOOSTER válasza dooh (#6) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Azért van esélyed habár sokan mondják hogy kifekszik a Win...
Az igaz hogy nem szereti az alaplapcserét...Lehet hogy szerencse dolga...
Próbáld meg...

Az én magán véleményem azért az hogy új konfigot illik új OPrendszerrel megtisztelni...azért tökéletes működést csak így lehet elvárni...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#10) Elrood válasza dooh (#8) üzenetére


Elrood
őstag

Mondom az XP nagyon strapabíró, és indításkor mindig ellenőrzi a hardwarekomponenseket, és ha változás van, új drivert telepít. (szerintem)
De ha nagyon megteheted, winreinstall:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#11) Elrood válasza BOOSTER (#9) üzenetére


Elrood
őstag

Ja igen, ebben van valami.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12) dooh válasza Elrood (#11) üzenetére


dooh
csendes tag

Akkor először archiválás, majd próba és ha az nem működik, akkor jöhet a gyalu. Köszi a hozzászólásokat.

(#13) Kraptor válasza dooh (#12) üzenetére


Kraptor
őstag

Elötte uninstall minden drivert ami az alaplaphoz kapcsolódik, minden egyes darabot.

(#14) kenwood


kenwood
veterán

nekem kt333 rol i810 re downgrade volt.
nem indult sehogyse.
viszont a repair-install (majdnem) minden beallitast megtartva megoldotta a gondot

1-2 programot (pl office xp,shareware progik 1 resze)ujra kellett telepiteni vagy regelni.
de meg a wallpapert is megartotta.
(xp prof angol sp1 integrated)
b-tervnek ezt javaslom.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#15) Apicius


Apicius
tag

Még mindig semmi....
Lehet, hogy valami gebasz van?

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#16) gozso


gozso
senior tag

nálam volt olyan hogy abit bd7-2-ről cseréltem ugyan ilyenre (az előző elszállt) és ujra kellett telepitenem. aztán váltottam asusra(rambus rulz) és megusztam reinsall nélkül!
ki érti ez????

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#17) dooh válasza gozso (#16) üzenetére


dooh
csendes tag

Végül install lett belőle. Ez van, ma már ismét boldog ember vagyok :)

(#18) BOOSTER válasza dooh (#17) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Ilyen az élet.......

Mindenki hülye aki nem normális?

(#19) eziskamu


eziskamu
addikt

Egy jó tanács alaplapcsere reinstall nélkül esetére. Ne a raidra kössétek, hanem a standard alaplapi ide wezérlőre a rendszerwinyót még a régi lapon is, a többit meg húzzátok le. A lényeg most jön: Állítsátok be az ide vezérlőnek álltalános windows ide meghajtóprogit(a gyártófüggetlent), mert legtöbbszőr az ide meghajtóprogikkal akad össze az új lap xp alatt, valamint szedjétek le a videókártya meghajtóprogiait.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplapcsere (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.